Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307426/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-xBw-307426.jpg 4 4312 876

Úžasný a mrazivý příběh na motivy Krásky a Zvířete od autorky série Skleněný trůn. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. „Oslňující svět, dokonale propracované charaktery postav a samozřejmě vrchovatě romantiky“. - RT Book Reviews „Jednoduše úchvatné … Série Skleněný trůn byla hitem, (a) tato nová řada je připravena pokračovat ve stopách Skleněného trůnu“. - Booklist „Sarah J. Maasová přichází s něčím, co může být její dosavadní nejlepší práce… okouzlující, strhující a nápadité… Budování nového světa je dokonalé, tak jak to dokáže jen Maasová!“. - USA Today... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

Artep071
10.10.2022 4 z 5

Přes kostrbatý začátek se rozjíždí napínavý příběh plný dobrodružství a emocí ... opět mě autorka vtáhla do děje. Na Feyre si pomalu zvykám a stránku za stránkou se mi dostává pod kůži ..... těším se na další pokračování a domluvu mezi Feyre a Rhysandem :)....
Závěr této knihy byl fantastický ..tolik napětí a všech těch různorodých emocí co autorka vloží do písmenek je strhující ...

Denča23
29.09.2022 5 z 5

Nejdříve se mi do čtení moc nechtělo. Popis mě nezaujal.
Nakonec jsem dočetla vše co jsem měla rozečtené a rozhodla jsem se dát knize šanci a vůbec nechápu, jak jsem mohla být tak blbá, že jsem ji nepřečetla hned. :D
Rozhodně doporučuji všem co váhají.
Knihu jsem měla za dva dny přečtenou a už čekám, kdy mi domů dorazí zbytek dílů.

KSarlota
27.09.2022 5 z 5

No, co k tomu dodat. Musím se přiznat, že jsem knihu ze začátku málem odložila. Dokonce jsem u ní usnula. Ale jakmile Feyre zabije vlka, tak mě kniha vtáhla takovým způsobem, že se má zvědavost jakžtakž upokojila až po dočtení třetího dílu této nádherné série. Perfektně vystavěný svět, dějová linka se prolíná se spoustou postav, kde každá má svůj příběh. Kdo ví, třeba z jednotlivých proplétajících se osudů autorka plánuje další díly do série :-). Inspirace Kráskou a zvířetem je jasná, nicméně v knize je spousta zvratů, které mě nutily číst stále dál a dál. Podtrženo, sečteno 5 hvězd a jsem nadšená celou sérií

saphe
22.09.2022 3 z 5

Když původně od autorky vyšel Skleněný trůn, tak jsem nezaváhala a mám doma celou sérii...Nicméně když začala vycházet tato série, tak jsem zaváhala s tím, že premise příběhu mě zvláště nezaujala. Měla jsem knihu uloženou v seznamu "chystám se číst", čistě pro to, že ji napsala stejná autorka...a konečně jsem se k ní v rámci prokrastinace dostala.
Hodnotím 3/4*. Kniha se čte dobře (umí vtáhnout do děje) a má nakonec i zajímavý příběh, ale to je vše. Bohužel mi v té knize něco chybělo... Na druhou stranu, už jsem začala číst následující díl...tak uvidím...

Papimami
19.09.2022 5 z 5

Popisek knihy mě nezaujal, ba dokonce odpuzoval. Nakonec jsem se přece jen nechala, na základě hodnocení zde, přesvědčit a knihu jsem začala číst. Děj mě příjemně překvapil, stejně jako vývoj některých postav. Konec příjemně nalákal na další díl, který byl že všech nejlepší. Třetí díl jsem četla s nadšením, které v půlce pohaslo vzhledem k novým postavám a jejich nevysvětlitelnému chování ovšem konec to trochu vylepšil.

jjanca
17.09.2022 3 z 5

Ku knihe som sa dostala vďaka sérii Z krve a popela, ktorú mnohí prirovnávali k Maasovej. Kvôli tvrdeniam, že je to táto séria lepšia, som teda šla do toho. Asi som mala príliš vysoké očakávania, lebo som z Dvorov na zadok nepadla. Najsilnejšou stránkou tejto knihy je jej čítavosť. Je to napísané tak, že vás to chytí a čítate a čítate. Ale postavám som neverila. Vôbec som necítila chémiu medzi Feyre a Tamlinom. Najlepšími postavami boli rozhodne Lucien a Rhysand. Ďalší diel si prečítam, ale len kvôli Rhysovi, na ktorého vývoj som zvedavá.
Ešte by ma zaujímalo, kde boli všetky tie explicitné scény, na ktoré som sa úprimne tešila.

Foxie89
17.09.2022 4 z 5

Mně tam zezačátku štvalo pár věcí, ale pak se to hezky vysvětlilo. Je tam několik super postav a těším se, co se bude dít dál. Snad budou další díly jen lepší!

Pauvka
16.09.2022 5 z 5

Tak tohle je pecka. Hned se pouštím do druhého dílu.

Mi--LADA
11.09.2022 2 z 5

Napsané to je čtivě a chytlavě, Maas má dobrý styl, horší už to je s logikou a psychologií postav. Trochu mi nesedělo, že Feyre se doma chová úplně jinak a má jinou povahu než potom za zdí. V chaloupce se chová zodpovědně, obětavě a s láskou hlavně k jednostranně milovaným sestrám. Otce alespoň živí, ač mu neodpouští (všechny dcery jsou k němu dost neuctivé). Zdála se mi poměrně pokorná, rozumná, pracovitá a nenáročná, jako nezhýčkaná sympaťačka, ke které by se sestry mohly chovat lépe a která by si zasloužila něco lepšího.
Moc se mi knížka líbila, dokud se F. neocitla v zámku, v nádheře, přepychu a dostatku všeho potřebného, kde je jí zachráněn život a je ujištěna, že se nyní skvěle daří i její dříve chudičké rodině. Na zámku se chová zase naopak ona jako rozmazlený, vybíravější, nevděčný fracek, který snad ani nezaznamenal, že přestal v naprosté bídě umírat hlady a má se konečně do čeho obléct. Dlouho laskavému, tolerantnímu a chápavému Tamlinu chce ublížit, utéct z idylického světa, i když nemá kam (otec jí v dobrém radil, ať se už raději domů zpátky nevrací, sama v lese plném neznámých příšer by nepřežila), je nevděčná, nespokojená, pořád na něco nebo někomu nadává a nějak jí pořád plno věcí nedochází.
Asi je to určené někomu jinému, hlavně jiné věkové skupině, po čase jsem čtení vzdala, už se pro mě někam ztratilo to počáteční kouzlo a přišlo mi dost věcí předvídatelných a naivních. Ne že by mě vůbec nezajímalo, jak příběh autorka rozvine dál, co za případné překvapení a zápletky přinesou ty stovky dalších stran, ale nevím, jestli se k objemné sérii, která vyžaduje čas, ještě někdy dostanu. Někdy si autorka protiřečí a mám problém uvěřit postavám, třeba krasavcům v tom, co na nedůvtipné potížistce vůbec vidí. Také se mi zdá, jak už tu někdo uvedl, že autorka vykradla koho mohla a bere si nápady z jiných příběhů, nejenom z pohádek.
Škoda, že to po prvních stranách nabralo jiný směr, byl tak pohádkově krásný a nadějný.

Silencia
10.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha mě chytla, i když od začátku jsem se trochu ztrácela v tom, co si Feyre o vílách jen myslí, co je pravda a co bych měla vědět. Jediné, co bych vytkla je přespříliš jednoduchá hádanka, kterou Feyre luštila půl knihy.

Jaehyun
08.09.2022 3 z 5

Knížka byla fajn, jen jsem čekala něco víc, vzhledem k tomu jak všichni autorku vynáší pomalu až do nebes.
Neměla jsem ráda Feyre jako hlavní postavu a ani Tamlin mi nebyl sympatický, spíše mě rozčiloval tím, jak nic nedělal.
Jediné dobré postavy byly za mě Lucien a Rhysand. Jsou to i jediné postavy, které jsou nějak zajímavé. Nejlepší byl boj Feyre s Amaranthou, jinak trošku nuda. Hádanka, kterou měla Feyre vyluštit mohla být rozhodně složitější. Zkusím ale další díl i když mě děsí ta tloušťka.

mich_krat
06.09.2022 4 z 5

Knize jsem se dlouho vyhýbala, jelikož už tento žánr běžně nevyhledávám. Nakonec jsem však dala na všechna doporučení a nelituji. Postavy mi docela sedly, příběh postupně gradoval a uměl místy překvapit. Spisovatelka vymyslela krásný svět a podařilo se jí ho výborně předat dál. Stránky ubíhaly samy, kniha byla čtivá a nepustila mě než jsem ji dočetla. Zbytek série určitě dlouho odkládat nebudu.

HadleysHope
03.09.2022 4 z 5

Zajímavé téma, napětí, trochu magie. Tohle mě zaujalo, a tak se pustím do dalších.

lawyered
01.09.2022 3 z 5

(SPOILER) První díl byl ze všech tří asi nejhorší. Feyre mi byla ze začátku dost nesympatická, rozčilovalo mě, jak uvažovala, protože na hlavní hrdinku byla vlastně dost hloupá. Celou dobu jen měla opravdu velké štěstí. Ke konci už jsem se ale s jejími nepochopitelnými myšlenkovými pochody tak nějak smířila. Nejsympatičtější a snad jedinou rozumnou postavou byl podle mě Lucien. To ale mohlo být i tím, že osobnosti postav nebyly zatím příliš rozvedené, takže jejich chování mnohdy nedávalo smysl, mám na mysli především Nestu, Elain a jejich otce.
Jinak ale byla kniha velmi čtivá a ačkoliv byl děj většinou dost předvídatelný, občas jsem byla i napjatá, těšila jsem se, co se bude dít dál. Nakonec mě skoro mrzelo, jak rychle to uteklo.

natashka
28.08.2022

Upřímně? Není to dobré. Pokud chcete kvalitní četbu, u které se budete cítit intelektuálně a ne, že vám postupně odumírají mozkové buňky, vyhněte se obloukem. Ale mě to baví. Baví mě tlouct se do hlavy nad hloupostí Feyre, ošívat sebou při pošetilých scénkách a křičet kvůli některých postav.
Maasová prostě umí psát, umí se věnovat postavám a jejich charakterům a umí vystavět fantasy svět, který mě baví. Ten příběh a zápletka můžou být sebepitomější, ale já si to čtení zkrátka užiju i bez výčitek svědomí.

Atekram
26.08.2022 3 z 5

Převyprávěný klasický příběh o krásce a zvířeti. První z mnoha. Kniha se mi líbila jako oddechovka, už je to pár let, co jsem ji četla a funguje dobře i sama o sobě, bez ohledu na následující díly.

Bryel
24.08.2022 5 z 5

Srdeční záležitost! Upozornění: prudce návykové!
Kniha, která ve mě před lety vzbudila lásku k YA žánru. Když jí čtu po letech, našla bych pár výtek, ale vždy budu mít pro tuto sérii slabost.
Jedná se o upgrade klasického příběhu krásky a zvířete, kde si hlavního záporáka Rhysanda brzy zprotivíte ;-) Postavy jsou skvěle napsané a přes táhlejší začátek se děj brzy rozproudí.
P. S. Pokud váháte, zda se pustit do pokračování, doporučuju pokračovat.. To nejlepší na tomto příběhu máte před sebou.. :)

Krizovakri
22.08.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. I když je dějem určená spíše dívkám pubertálního věku, pro mne na mateřské dovolené byla příjemným únikem do jiného světa s nádechem erotiky. Kniha je velmi čtivá a kromě hlavních postav si najdete zalíbení i ve vedlejších charakterech. Určitě se chystám přečíst další knihy ze série.

pipa36
20.08.2022 5 z 5

Na návrat do světa Dvorů jsem se dlouho těšila, jen na to nějak nebyl čas. Pořád jsem to odkládala, abych si mohla přečíst celou sérii naráz.
Hodnocení od prvního přečtení neměním – naopak. Co jsem kdysi vnímala jako poměrně obšírně rozpracovanou pohádku o krásce a netvorovi, dnes vnímám jako velmi promyšlený a dobře propracovaný úvod k dalšímu ději. Dvory jsou sérií, ke které se asi budu pravidelně vracet – vypadá to, že se neomrzí :-).

Nikei
14.08.2022 5 z 5

Skvělá fantasy. Knížka se četla dobře, děj plynule ubíhal, já jsem hltala stránku po stránce a nedokázala se zastavit ani odtrhnout. Knihu, která by mě tak moc pohltila, už jsem nečetla dlouho. Rozhodně doporučuji a těším se co přinesou další díly.