Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307426/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-xBw-307426.jpg 4 4392 4392

Úžasný a mrazivý příběh na motivy Krásky a Zvířete od autorky série Skleněný trůn. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. „Oslňující svět, dokonale propracované charaktery postav a samozřejmě vrchovatě romantiky“. - RT Book Reviews „Jednoduše úchvatné … Série Skleněný trůn byla hitem, (a) tato nová řada je připravena pokračovat ve stopách Skleněného trůnu“. - Booklist „Sarah J. Maasová přichází s něčím, co může být její dosavadní nejlepší práce… okouzlující, strhující a nápadité… Budování nového světa je dokonalé, tak jak to dokáže jen Maasová!“. - USA Today... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

coppacabana
08.03.2019 5 z 5

Konečně - KONEČNĚ - jsem se dostala k této báječné sérii. Konečně jsem se dostala k tomuto světů elfů a víl a nadpřirozených bytostí. Konečně jsem po dlouhé době našla další sérii a další autorku, která se dostala na můj osobní stupínek.
Je mi docela líto, že tento komentář píšu, když už mám přečtenou celou sérii, takže se nemůžu vyjadřovat ke všemu tak, jak bych měla - nezávisle na dalším osudu postav (př. Tamlin the Tool), ale co se dá dělat. Vzpomínajíc na tuhle knížku, na mé názory a pocity při její četbě, říkám si, jak toho jednoho maskovaného blbce nesnáším a jak jsem ho vůbec mohla mít ráda. Protože v porovnání s Rhysandem? Tamlin je nic. Absolutní nic.
Feyru jako hlavní hrdinku si nejde neoblíbit. Nejde ji nemilovat, nezbožňovat, nepovzbuzovat ji na každé stránce. Občas si říkám, že je to taková Mary Sue, ale výborně napsaná Mary Sue. Mary Sue, která se chová racionálně, která je silnou ženou, která zná soucit a vyvolává soucit ve vás. Řadím ji do mého seznamu nejoblíbenějších hlavních hrdinek, což se nedaří každé. To co dokázala - a to jak během toho byla schopná být lidská - ve mně, přestože se jedná o pouhopouhou fikci, vyvolává obrovský obdiv.
V této knize vidíme z takový Prythianu takový průměr. (A když už ne průměr, tak to nejhorší.) A ano, mluví ze mě opět zaujatost, protože když jeden zavítá na "Night Court", netouží se vracet zpátky do věčného jara. Ne, touží zůstat ve Velaris a snít. A to samé s postavami. Dostanete Tamlina a Luciena a myslíte si, že jsou bomboví, dokud se neseznámíte s Rhysem a jeho přáteli. Pak už žádná postava z Jarního dvoru nedosáhne vašich standartů.
Jsem sama sobě obrovsky vděčná, že jsem se rozhodla utratit polovinu honoráře k Ježíškovi za tuto sérii. Byla to jedna z nejlepších knižních investicí, jakou jsem kdy udělala. Doporučuji.

Princezna22
07.03.2019 5 z 5

Naprosto jsem se do knihy zamilovala,nádherný svět,příběh :) četlo se to samo. Mohu jen doporučit. Nádhera :)

Lalina3
05.03.2019 5 z 5

Čtyři slova.
Tak tohle je epický.
Po dočtení jsem zůstala s pusou otevřenou (což se mi mimochodem dělo i během čtení) a nemohla jsem to strávit. A hlavou mi pořád dokola bežela už zmíněná čtyři slova.
Nerozumím tomu, jak smrtelník může takovou knihu napsat, jak dokáže vyvolat ve čtenáři takové emoce. Před autorkou opravdu smekám. Velmi hluboce.
Každá strana me vtáhla, každá strana mě bavila a každá strana byla nezapomenutelná.
Jednoduše řečeno, kniha je dokonalost sama, takže DOPORUČUJU!
(Při Kotlíku, kam jsem dala ten druhý díl?!)

PetraaMatouš
05.03.2019 3 z 5

Kniha má pěkný námět. Dobře se četla. Občas i humor prošel kolem. Jen mě dost iritovala hlavní hrdinka. To bohužel tak, že do dalších dílů nejdu. Škoda.

Konfu97
03.03.2019 5 z 5

Druhé přečteno, druhý komentář.. Opravdu mi minulé nelezla Feyre půlku knížky na nervy?
Stále to je dech beroucí příběh, napodruhé jsem vůbec neměla problém s prvními 100 stránkami, a byly i pasáže u kterých jsem si říkala.. To jsem minule četla? To jsem věděla?
Svět mě opět uchvátil. Příšery, kletba, popisy přírody, sidla.. no prostě všechno. Všechny popisy jsou dokonale a já měla opět pocit, že jsem tam s hlavními hrdiny.
Tamlin už mi bohužel není tak sympatický jako napoprvé, ale vlastně se to dalo čekat. Lucien se svým humorem mi normálně snad i chyběl. To jeho věčně popichování s Feyre. :D A Rhys? No, hned jak budu moct, vrhnu se znovu na druhý díl :D Stále sérii miluju a možná ještě víc. Úplně jsem zapomněla jaká je to droga.
***
Příběh na motiv Kráska a zvíře a přesto úplně jiný a originální. Ač jsem se prvních asi 100 stran ke čtení trochu nutila a čekala konečně zápletku, kniha mě nakonec uchvátila. Ze začátku děj opravdu jako z pohádky, který ale nakonec končí úplně jinak. Postavy jsou krásně vykresléné, člověk je úplně vidí před sebou a časem se nechává dějem strhnout.

CamrinWonder
16.02.2019 4 z 5

Kniha je sice krásně zpracovaná, originální kontent, ale postavy mi až tak nesedli. Styl psaní je úžasný, jak se dalo od autorky očekávat... Hlavní hrdinka mi nepřirostla k srdci, stejně jako i hlavní hrdina. Možná se vrhnu i na druhý díl, ještě si to spíš rozmýšlím... Doporučuji se na ní kouknout, pokud milujete autorku této ságy...

AliceTief
15.02.2019 4 z 5

Kdo by nemiloval příběh na motivy krásky a zvířete =) akorát v trošku drastičtější verzi =D

Anka.
12.02.2019 5 z 5

No, to bychom měli..???? autorka ve mně přesně vyvolala ty pocity co chtěla, aby čtenář měl.. úplně všechny. Jsem loutka jejího příběhu

juni
10.02.2019 5 z 5

Na tuto knížku jsem koukala už dlouho. Nakonec mě přesvědčila kamarádka, ať si ji přečtu, protože ona se do ní zamilovala. Nevím proč jsem se jí pořád vyhýbala. Je naprosto skvělá. Něco jako Kráska a zvíře.

ThrisaManx
06.02.2019 4 z 5

Samotný příběh byl takový průměrný. Kniha mě nijak obzvlášť nenadchla, ale četla se skoro sama, až na jednu část mě nikdy nenudila a byla fajn. Takový trochu víc lepší průměr. Vadilo mi, že tam po celou dobu neustále všichni mlaskali a takové to hlavní uspořádáni postav je stejné jako v Trůnech, takže nic nového. Tamlin je nezajímavý, Rhysanda nesnáším a nechápu tu posedlost jím a nejvíce jsem si oblíbila Luciena.
Jo, za přečtení to stálo, bylo to milé jednoduché čtení, ale zkrátka mě to nepřinutilo přečíst si další díly. Takže uvidím, jestli do toho půjdu.

Andynka
05.02.2019 4 z 5

Přes prvních 200 stran jsem se stěží prokousávala... Je to příběh, který je podobný knize Kraska a zvíře. A ten známe, celých 200 stran je téměř bez akce. Ale pak, když to překonate se děj neuvěřitelně rozjede a je to super. Surový, originální, nápaditý, zamilovaný...

Lomeril
25.01.2019 3 z 5

Klasická YA fantasy se všemi elementy, druhá polovina výrazně lepší než první. A ke konci některé postavy slibují zajímavou budoucnost.

verunka95
17.01.2019 3 z 5

Kdybych nečetla jako první Trůn, tak by se mi kniha líbila mnohem víc. Furt musim Feyre porovnávat s Aelin, takže to Feyre nemá se mnou lehké, ale pomalu si na ni začínám zvykat, i když Aelin je prostě Aelin a jen tak ji nikdo nenahradí. Líbí se mi, že je prostředí v knize úplně jiné, než u Trůnů. Autorka si vyhrála s popisem území.
Jen čekám, kdy dojde na ty proslulé hrátky, jak je všichni popisují pohoršeně, jak kdyby tam bylo více sexu, než všeho ostatního :D

Markysek45
16.01.2019 4 z 5

Krásný příběh na motivy mé oblíbené pohádky. Kniha se čte opravdu sama a část, která se odehrává pod Horou byla velmi silná. Moc se mi líbilo, jak autorka popisuje pocit viny. Jediné, co mi trošku vadilo, byla hádanka, kterou jsem uhodla ještě předtím, než jsem ji dočetla do konce. Jinak jsem byla opravdu spokojená a to hlavně proto, že tam konečně nebyl žádný milostný trojúhelník. I když mám pocit, že v dalším díle už bude.

Black-stars
06.01.2019 4 z 5

Zajímavý příběh ze světa víl s příjemnou dávkou magie a kouzel. Skutečně příběh připomína klasickou pohádku o krásce a zvířeti... v lahce poupraveném příběhu s neméně šťastně nešťastném konci. Celkově asi stejně jako všechny knihy autorky se tato čte sama a příběh velmi pěkně ubíha přímo před očima.

janno69
04.01.2019 5 z 5

Tak, tato série se mi po prvním přečteném dílu, hodně vrývá do srdce. Určitě ji nečtu naposledy....

Shaki
29.12.2018 5 z 5

Tuhle sérii mám neskutečně ráda. Je sice drsná, ale přitom plná emocí. Postavy jsou tu krásně vykresleny. Pořád se něco děje a vše má dvojí význam, který nám autorka pomalu odkrývá.

Francesca14
28.12.2018 4 z 5

Když jsem to četla před rokem poprvé, byla jsem nadšená - kniha je napsaná čtivě a napínavě, svět víl jsem si zamilovala a konec je vážně skvělý. Teď když to čtu s odstupem znovu s tím, že už jsem četla následující díly, nacházím na tom chyby, kterých jsem si tenkrát nevšímala: třeba to, jak Feyre pořád dokola opakuje stejné věci a hlavně to, jaká je to malá naivní holčička. Na druhou stranu vím, že to, jak je teď pitomá, s očima na vrch hlavy, je důležité pro její vývoj a že v dalších dílech už je mnohem lepší a snesitelnější. Ze všech dílů je tenhle asi nejhorší, ale to nic nemění na tom, že příběh je skvělý a autorka píše fakt dobře.

Abnička
27.12.2018 5 z 5

Naprosto nádherná kniha ????

denniys
27.12.2018 4 z 5

tak tohle mě bavilo :) paní Maas potvrzuje, že ví, co dělá...začátek knihy je na plný počet, u konce se kvalita poněkud zhoršila, ale pořád je to slušná 4hvězda..těším se na pokračování :)