Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307426/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-xBw-307426.jpg 4 4387 4387

Úžasný a mrazivý příběh na motivy Krásky a Zvířete od autorky série Skleněný trůn. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. „Oslňující svět, dokonale propracované charaktery postav a samozřejmě vrchovatě romantiky“. - RT Book Reviews „Jednoduše úchvatné … Série Skleněný trůn byla hitem, (a) tato nová řada je připravena pokračovat ve stopách Skleněného trůnu“. - Booklist „Sarah J. Maasová přichází s něčím, co může být její dosavadní nejlepší práce… okouzlující, strhující a nápadité… Budování nového světa je dokonalé, tak jak to dokáže jen Maasová!“. - USA Today... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

Red-haired
10.05.2019 5 z 5

Sérii jsem se dlouho vyhýbala kvůli tomu, že se jedná o retelling, nakonec jsem se vůbec neměla čeho bát, protože motiv Krásky a zvířete tady je, ale jedná se o úplně nový příběh plný magie a nebezpečného dobrodružství. Sarah J. Maas je výborná vypravěčka a dokáže své postavy vykreslit tak, že je milujete, nenávidíte, vše s nimi prožíváte, a magický svět je vykreslený tak dokonale, až máte pocit, že v něm žijete. Až na trošku přehnanou romantickou linku ke konci a příliš jednoduchou hádanku, to byla dokonalost, a všem fantasy maniakům doporučuji :).

any37
06.05.2019 5 z 5

Retelling? Nooo, tak možná první polovina se podobala Krásce a Zvířeti, a to jenom lehoučce. Druhá část knihy … no páni!! Spousta akce, zvratů a překvapení. Ale nejlepší byl ten konec, myslím, že kdo četl, mi dá za pravdu.
Líbí se mi ten svět, který je promyšlený do nejmenších detailů, a tak originální - já teda alespoň nečetla nic podobného.

martina.tim
30.04.2019 5 z 5

Málo kdy zavítám do vod fantasy, ale tenhle příběh mě učaroval od samého začátku až do posledního slova. Nádherný příběh, který mě vtáhl do svého světa víl a který mě na chvíli odpoutal od reality a nabil mě vzrušením a neskutečnou touhou číst dál a dál. Tímto děkuji autorce za skvělé chvíle.

Lusianna
25.04.2019 5 z 5

Začátek mi přišel trochu nesmyslný a přitažený za vlasy, ale pak jsem se do knihy začetla a dočetla ji jedním dechem. Moc se mi líbí svět a postavy, které Sarah J.M. vytváří, vždy mají něco do sebe. Hodnotím 5 hvězd.

Zumina
24.04.2019 5 z 5

Dlouho jsem váhala, než jsem si knihu koupila, ale bylo to zbytečné. Bylo to výborné a první díl se mi moc líbil. Už se těším na další pokračování :-)

Lil30
16.04.2019 5 z 5

Přestože jsem se na začátku nemohla začíst, zbytek knihy mi to skvěle vynahradil a nedokázala jsem se odtrhnout. Autorka měla vše dokonale promyšlené a líbilo se mi postupné odhalování pravdy. Tama jsem si oblíbila hned od začátku. Sice jsem takové sexuální scény nečekala u knihy pro dívky, ale co, nejsem puritán ;-) Jsem zvědavá, co se ještě z Rhyse vyklube. Moc se těším na další díl.

Monsealla
13.04.2019

Kniha je kupodivu fakt skvělá. Líbí se mi, baví mě. Velmi čtivá. Ani jsem nečekala, že mě zaujme příběh slátaný z hromady jiných.
Samozřejmě na pozadí Kráska a zvíře, v hlavní roli dívka s životem Popelky, tajemný drsňák Rhys až příliš podobný Damonu Salvatorovi z Upířích deníků. Děsivá Amarantha, jako by z oka vypadla Artemesii z filmu 300: Vzestup říše. A co si budem, Tamlina nemůžu vystát. Ale kniha je skvělá :)

VendelinkaC
12.04.2019 5 z 5

Už po přečtení prvního dílu řadím mezi oblíbené :) byť se první díl rozjíždí pomaleji, ke konci už je to pořádně napínavé. A to, jak pokračují další díly jsem nečekala, každopádně skvělé jsou všechny :) jediné, co mě trošku nebavilo, byla spletitá a dlouhá historie všech víl, ale holt když jsou nesmrtelné, tak je toho hodně co vysvětlit no :))

Dada_cte
11.04.2019 3 z 5

Kniha až příliš připomíná Skleněný trůn. Nedokážu se moc vcítit do hlavní hrdinky Feyre. A Tamlin mi taky není nijak zvlášť sympatický. Nakonec se ale příběh vydařil a neodmítnete další díl ❤️

Erinyie
07.04.2019 5 z 5

K této knize jsem se dostala po dočtení série Skleněný trůn od autorky, kniha si mě získala a hltala jsem každou stránku!

Ametymka
07.04.2019 5 z 5

Tuto knížku, protože jsem blbec, jsem četla jako třetí v pořadí této série. I přesto, že jsem následující 2 dílý měla přečtené, jsem z ní byla nadšená.

bookworm_plants
06.04.2019 4 z 5

Nemám slov. Je to MEGA ÚŽASNÁ BOMBA!!!!
Jsem zvědavá na další díly, a taky na Skleněný trůn, třeba mu dám druhou šanci a přečtu si ho.

Yustina
28.03.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila.. Nemohla jsem se odtrhnout :-)

Knihomolka582
21.03.2019 5 z 5

Do této knižní série jsem se absolutně plně zamilovala a nedá se na ní najít nic negativního. Četla jsem ji před Trůnem, ale i tak mám trochu radši Aelin, protože někdy mi přišla Feyre moc ukňouraná a přecitlivělá. Ale zase ty erotické scénky stojí určitě za to u Dvoru :-).

lucygreen
16.03.2019 3 z 5

Zajímavé, ale na můj vkus jsem to četla dost dlouho a místy to pomalu ubíhalo. Moc bych však chtěla ocenit postavu Luciena, který byl velice dobře napsaný :).

hana.hanigerova
14.03.2019 5 z 5

Tak tahle série, to je absolutní pecka! Všechny tři knihy měly mou plnou pozornost. Hltala jsem každé slovo a žádné mi nepřišlo zbytečné. Autorka má skvěle a do detailů promyšlený svět a perfektně zvládnutou psychologii postav. Vše jsem jí věřila, Prythian jsem si zamilovala a prožívala jsem příběh naplno. Stresovala jsem se, nadávala, rozplývala... prostě autorka mě měla naprosto v hrsti. Každou knihu jsem přečetla za týden, což na mě bylo poměrně rychlé, vzhledem k jejich rozsahu. Kdyby to šlo, nejraději bych nedělala nic jiného, než se zachumlala do křesla a jen četla, četla, četla...

POZOR, SPOILERY

První díl byl příjemný rozjezd série. Fandila jsem Feire a Tamlinovi, oblíbila jsem si Luciena a Rhysand, toho bych nejraději nakopala. Láska mezi Tamlinem a Feire mi připadala natolik hluboká, že jsem už dopředu rozečítala další knihy s odporem, protože jsem věděla, že v nich dojde k něčemu mezi Feire a Rhysandem. Říkala jsem si, že to přeci není možné a nedovedla jsem si představit, proč by to ta Feire sakra dělala :-D No jak já jsem se mýlila, to se dočtete v mých komentářích u dalších dílů.

Skyer
13.03.2019 2 z 5

Sarah nemám moc ráda hlavně kvůli tomu, jak mi zkazila Trůn. Takže k této knize jsem přistupovala velice kriticky a neodpouštěla jsem jí věci, které bych jiným autorům prominula. Možná to mám ale pokažené i tím, že vím některé spoilery, které jsou k vzteku (třeba, že z jednoho mučitele je najednou dream bf, protože to měl těžký, tak mu přece odpustíme to kroucení kostí. A jedna postava, že je najednou protivná a má zničeho nic jinou povahu než v jedničce? Logický! Přece nemůže mít Feyre více objektů zájmu.)
Začátek a konec se mi líbil, byla tam nějaká akce, docela dobře napsané. No ale ten prostředek? To byla hrozná nuda! Vůbec by neuškodilo to trochu zkrátit a nenatahovat za každou cenu.
2,5* za ten začátek s koncem

tenA1212
10.03.2019 4 z 5

Když se nad tím zpětně zamyslím, první díl mě bavil ze všech nejvíc. Líbil se mi moment překvapení, kdy jsem zjistila, že kniha je úplně o něčem jiném, než jsem si celou dobu myslela. To je velké plus a ne každému autorovi se to povede.
Musím ale říct, že i přesto, že je kniha velice čtivá, tak až u posledních 100 stran jsem skutečně zažila pocit, kdy se od knihy nemůžu odtrhnout.
Co se týče postav, tak v jedničce se mi líbily snad všechny. Hlavní hrdinka je sice poměrně tvrdohlavá a na můj vkus někdy až moc sobecká, ale v tomto díle mi to přišlo ještě celkem přijatelné.

coppacabana
08.03.2019 5 z 5

Konečně - KONEČNĚ - jsem se dostala k této báječné sérii. Konečně jsem se dostala k tomuto světů elfů a víl a nadpřirozených bytostí. Konečně jsem po dlouhé době našla další sérii a další autorku, která se dostala na můj osobní stupínek.
Je mi docela líto, že tento komentář píšu, když už mám přečtenou celou sérii, takže se nemůžu vyjadřovat ke všemu tak, jak bych měla - nezávisle na dalším osudu postav (př. Tamlin the Tool), ale co se dá dělat. Vzpomínajíc na tuhle knížku, na mé názory a pocity při její četbě, říkám si, jak toho jednoho maskovaného blbce nesnáším a jak jsem ho vůbec mohla mít ráda. Protože v porovnání s Rhysandem? Tamlin je nic. Absolutní nic.
Feyru jako hlavní hrdinku si nejde neoblíbit. Nejde ji nemilovat, nezbožňovat, nepovzbuzovat ji na každé stránce. Občas si říkám, že je to taková Mary Sue, ale výborně napsaná Mary Sue. Mary Sue, která se chová racionálně, která je silnou ženou, která zná soucit a vyvolává soucit ve vás. Řadím ji do mého seznamu nejoblíbenějších hlavních hrdinek, což se nedaří každé. To co dokázala - a to jak během toho byla schopná být lidská - ve mně, přestože se jedná o pouhopouhou fikci, vyvolává obrovský obdiv.
V této knize vidíme z takový Prythianu takový průměr. (A když už ne průměr, tak to nejhorší.) A ano, mluví ze mě opět zaujatost, protože když jeden zavítá na "Night Court", netouží se vracet zpátky do věčného jara. Ne, touží zůstat ve Velaris a snít. A to samé s postavami. Dostanete Tamlina a Luciena a myslíte si, že jsou bomboví, dokud se neseznámíte s Rhysem a jeho přáteli. Pak už žádná postava z Jarního dvoru nedosáhne vašich standartů.
Jsem sama sobě obrovsky vděčná, že jsem se rozhodla utratit polovinu honoráře k Ježíškovi za tuto sérii. Byla to jedna z nejlepších knižních investicí, jakou jsem kdy udělala. Doporučuji.

Princezna22
07.03.2019 5 z 5

Naprosto jsem se do knihy zamilovala,nádherný svět,příběh :) četlo se to samo. Mohu jen doporučit. Nádhera :)