Dvojitý zásah

Dvojitý zásah https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522478/bmid_dvojity-zasah-YY9-522478.jpg 4 293 293

Bianca Brannenová ví, že čas zahojí skoro všechny rány. Včetně těch, které vám kdysi nechtěně způsobili vaši nejbližší. Když jí po deseti letech znovu vstoupí do života její někdejší kamarád Zac, má pocit, jako by se jejich cesty rozešly teprve včera. Jenže něco je přece jinak: už to není ten hubený kluk odvedle. Teď je slavným hráčem Ligy amerického fotbalu a šílí po něm davy fanynek. Dokáže Bianca odpustit staré křivdy a dá šanci citům, které se mezi ní a Zacem pomalu rozhořívají?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Hands Down , 2020

NelaNováková
03.12.2023 3 z 5

Děkuji moc za poskytnutou knihu @humbook #spoluprace #humbookblogeri

Zapata bývala má oblíbená autorka, ale poslední knížky nebyly úplně topka.
Přečetla jsem tedy dvojitý zásah a musím říct, že je za mě nejslabší kniha.
Příběh je rozepsán na skoro 500 stran což je strašně moc. Proto slow burn zápletka byla velice pomalá a skoro o ničem.
Postavy bych řekla, že mi byly sympatické, ale nechoval se na svůj věk a řešili hrozné banality.
Přesto byl ale příběh čtivý, přesně jak to zapata umí. Chemii mezi postavami jsem také citíla, ale kniha prostě mohla být kratší.

evaoknihach
03.12.2023 2 z 5

Ja som veľký fanúšik kníh M. Zapaty. Pre mňa je ona kráľovná slow burn romantiky a KULTI patrí k mojim najobľúbenejším knihám svojho žánru.

Všetky knihy, ktoré doposiaľ vyšli v češtine majú odo mňa vysoké hodnotenia, no tentokrát to proste nefungovalo.

Oni sú bývalí najlepší priatelia, ktorí stratili kontakt. Po rokoch sa ich cesty opäť pretnú, ona je strašne ublížená, no silene sa snaží byť nad vecou. On sa tvári, ako nič.

Okrem toho, že prešla polovica knihy a poriadne sa nič nestalo, za najhoršie považujem, že hlavné postavy medzi sebou nemali žiadnu chémiu. Mala som pocit, že čítam o dvoch súrodencoch, čo v tomto kontexte fakt nechceš.

Sami o sebe neboli zlý. Bianca ako šikovná a úspešná youtuberka s reláciou o varení.

Zac ako hráč amerického futbalu, hľadajúci kam ďalej.

Boli fajn, no absolútne sa mi k sebe nehodili.

Prepáčte, za mňa nie, no vy možno budete mať iný názor.

Všeho všudy okrem mojich subjektívnych pocitov sa knihe nedá nič vytknúť. Bola to typická Zapata receptúra, no niečo tomu chýbalo, pre mňa to bolo nedochutené.

Recenzný výtlačok.

2,5*/5*.

knizni.taurus
03.12.2023 3 z 5

Za e-knihu děkuji @humbook_blogeri :) #spoluprace

S knihami Mariany Zapaty to mám jak na horské dráze, jednou skvělé, jednou mi to nesedne a jednou, jako třeba teď, to bylo oukéj - ani špatné, ani výborné.

Problém, jaký jsem při čtení měla byla zdlouhavost. Vím, že autorčiny knihy patří do skupiny slow-burn romantiky, ale tady se téměř do 3/4 knihy nic extra nedělo. Kdyby se aspoň jeden naučil komunikovat, tak se kniha mohla zkrátit na hezkých 300 stran, které by obsahovaly vše důležité popsané záživněji. Takhle jsme ale dostali x stran Biančiného domýšlení, jak je její láska neopětována (protože ke všem signálům byla slepá). Člověk mohl Biance říct milionkrát, že s ní rád tráví čas a ona se stejně po milionté jedné zeptá, jestli mu to nevadí. :D Jakože chápu nějakou tu nejistotu, ale holka, ten chlap ti furt říká, jak je s tebou rád a ty to pořád nechápeš?

Co se mi líbilo, byl koníček/práce Biancy, natáčení vaření na YouTube bych se i já dívala :)). Líbila se mi taky její povaha, byla odvážná, držkatá a vtipná. Zac taky nestál za starou bačkoru (no ták, sportovec, milý, pozorný, hezký?), a tak mě prostě mrzí to, že nedostali trochu dynamičtější příběh, protože jako koncept (možná nápad?) to byl dobrý (sportovec a online kuchařka je dobré kombo). Friends to lovers si člověk přečte hlavně proto, že to není zas takové drámo, ale nuda to přece být taky nemusí, ne?

No každopádně je to oddechovka na plné čáře. Kniha vás nejspíš nenadchne, ale ani neurazí. Byly tam momenty, kdy jsem se uchechtla nahlas. A bavili mě vztahy s jejich rodinami a Zacovymi kamarády. Takže asi tak.

books.monca
03.12.2023

Dvojitý zásah - Mariana Zapata

Moje recenze:
Všechny knihy, co jsem zatím od autorky četla, se mi moc líbily a tato nebyla výjimkou.
Mariana Zapata umí psát úžasné oddechové slow-burn romantiky. Za mě možná až moc dlouhé, ale ve finále vám to vůbec nevadí.

Mezi hlavními hrdiny byla od začátku chemie a obě hlavní postavy jsem si moc oblíbila. U knížek od této autorky mám moc ráda, že hlavní postavy mají vždy nějaké zajímavé koníčky. Hlavní hrdinka této knihy točí na YouTube, jak vaří a peče a hlavní hrdina hraje americký fotbal.

Není to asi nejlepší kniha od autorky, co jsem zatím četla, ale i tak jsem si čtení moc užila a určitě vám knihu mohu moc doporučit, pokud máte rádi autorčiny knihy nebo jste fanoušci romantiky!

Za knihu moc děkuji @humbook_blogeri @humbook #humbookblogeri #spoluprace

nikola2550
02.12.2023 3 z 5

Za e-knihu k recenzi děkuji @humbook a @humbookblogeri
Tahle kniha je výborným spojením jídla a Amerického fotbalu.
Kniha v sobě má sice už par ojetých klišeček ale i přesto mě bavila od začátku do konce
U biancy mě bavil hlavně její charakter a její smysl pro předělávaní a zlehčovaní receptu.
Zac ten si získal moje srdce hned jak promluvil. osobně mě asi nejvíce na knize bavily ty přezdívky kterými se hlavní hrdinové nazývaly celou knihu.
Ovšem mohla se zkrátit tak o 100 stran.

jeny-v
01.12.2023 3 z 5

Moc jsem se těšila na další knihu spisovatelky, ale bohužel je tato dějově slabá a zbytečně dlouhá. Souhlasím s komentářem Misky9884. V první půli sebetrýzeň o desetiletém odloučení a přílišné omílání "kamarádství" od Bianky, kterou si zapamatuji jako Lenivou pekařku. Zac byl zase až moc kladný "natvrdlý" hrdina. Určitě bych oželela některé slabé výstupy jako například konfrontaci s Jessikou. Trochu to zachránil závěr a vedlejší postavy - Boogie, Connie s Richardem, CJ a Travis. Prostě dočteno bez emocí.....

havrmoni
30.11.2023 5 z 5

Zac se mi líbil už v knize Srdcem proti zdi, kterou jsem si opět musela přečíst a tak jsem měla radost, že se o něm autorka rozepsala více v samostatné knize. Mám její knihy ráda a zdánlivě příběh o ničem mě kupodivu bavil číst. Zřejmě za to může dobrá slovní zásoba autorky, protože i když to bylo zdlouhavé, tak mě to nenutilo přeskakovat. Líbilo se mi to. Dokonce jsem i Travise vzala na milost.

Miska9884
29.11.2023 2 z 5

Bohužel tahle kniha za mě byla slabá. Autorku mám ráda a hned po vydání její knihu kupuji,ale tentokrát jsem zklamaná. Hlavní hrdinové se vůbec nechovali úměrně svému věku. Slovo kamarád bylo snad na každé druhé straně. A v podstatě byla zápletka úplně o ničem. Na druhou stranu klobouk dolů před autorkou. Na 496 stranách popisovat zdánlivě neopětovanou lásku dvou bývalých kamarádů, to chce velkou slovní zásobu.

johi_murasova
27.11.2023 3 z 5

Jako první bych chtěla moc poděkovat @humbook a @humbookblo za možnost recenzovat tuto knihu #spolupráce #humbookblogeri (ig: johi_sicte)

Tato kniha byla má první zkušenost s autorkou a jsem moc ráda, protože jsem si uvědomila, že to asi není nic pro mě.
Prvních 200 stran se nic nedělo, připadalo mi to opravdu nudné. Chápu, že Zapata je královna slow burn romancí, ale tohle mi přišlo až moc. Další věc co nemám ráda jsou dlouhé kapitoly. ahhhh
Ovšem samotný příběh se mi líbil. Zac byl zlatíčko a cute, jeho povaha byla úžasná, až teda na to oslovování Biancy “mrně, u toho se mi přetáčely oči.. Biancin charakter se mi také líbil. Jejich vztah byl krásný a vzájemné dobírání mi přišlo velice vtipné.
Námět sportovce a youtuberky mi přišel originální a ve finále i docela reálný; jejich každodenní starosti, žárlivost i komunikace. Bylo krásné sledovat jak si Bianca uvědomuje že Zaca nikdy nepřestala milovat a Zaca, který si postupně uvědomuje, že má Biancu rád.
Líbila se mi zmínka o Lukových, i když jsem S Láskou Lukov nečetla.

LenRan
27.11.2023 3 z 5

Nerada píšu, že mi tato kniha nesedla, ale je to tak. Zapatu mám docela ráda, toto bylo ale na sílu natahované, aby dostála svému slow....
Bianca byla už otravná s tím svým "hlavně ať nikoho neobtěžuji", ke konci se příběh trochu rozjel, ale už se to nedalo zachránit, bylo to ubíjející :(

Knihajeradost
25.11.2023 3 z 5

(SPOILER) E-knihu jsem dostala v rámci #spoluprace s #humbookblogeri a velmi pěkně za ni děkuji @humbook

Bianca miluje Zaca, nejlepšího kamaráda svého bratrance, už od puberty. Bohužel se jejich cesty rozdělily a po deseti letech se opět setkávají.
Jaké to mezi nimi bude po tak dlouhé době? Proč se jejich cesty rozešly? Můžou na sebe dva lidi zapomenout, i když spolu, v dětství, trávili hodně času a měli se rádi?

Bianca velmi ráda vařila a experimentovala s recepty. Své výtvory natáčela na video a sdílela je se svými fanoušky na YouTubovém kanálu Lenivá pekařka.
Byla hodná, sympatická, ale našly se i chvilky, kdy mi lezla na nervy. Hlavně, když neustále opakovala, jak Zacovi nechce být na obtíž apod.

Zac byl hráč amerického fotbalu, ale momentálně má kariérní krizi, ze které se snaží dostat.
Zac se mi hodně líbil. Byl skvělý a myslím si, že takového kamaráda by brala každá z nás. Bianca byla pro něj něco jako bezpečný přístav v tom obrovském světě, ve kterém se ocitl. Udělal by pro ni první i poslední a Bianca mu to vše oplácela svým nádherným, ochranným a upřímným přátelstvím.

Kniha byla mým prvním setkáním s autorkou. Na její styl psaní jsem si musela zvyknout a i tak mi moc nesedl. Příběh měl šíleně dlouhý rozjezd. Zpočátku se to dost opakovalo a děj se neskutečně táhl. Velmi dlouho mi trvalo, než jsem se do příběhu dostala. Kdybych knihu neměla na spolupráci, určitě bych ji odložila.
Uvítala bych kratší kapitoly, chyběl mi Zacův pohled a vůbec by mi nevadilo, kdyby měla kniha o sto stran méně.
Ale! Na druhou stranu, dalo se i zasmát. Byl to krásný, romantický příběh o přátelství a lásce, i když dost natažený. Je velká škoda toho dlouhého rozjezdu, ale aspoň vím, že slow burn romantika nebude zrovna můj šálek kávy.

Mé hodnocení: 2,5/5

Vampucha
23.11.2023 4 z 5

Zapata už asi vždy bude mé #guiltypleasure :D No uvidíme za pár let.

Psát o čem kniha je v tomto případě asi nemá smysl. Všichni víme, že Zapata je královna pomalé romantiky a v této knize to není jinak. Jen doplním, že zde je to tentokrát linka od přátelství k lásce mezi Zackem a Bincou.

Zacka, známe už z knihy Srdcem proti zdi, kde to byl jen milý spolubydlící Aidena. No, jelikož si ho z té předchozí knihy vybavuji jen velmi matně, nedivím se, že mi nebyl příliš sympatický. Jeho oslovování, zlato, puso a miliony dalších přezdívek mi vadilo víc, než jejich prdění na veřejnosti :D
Ano, je to Zapata, její smysl pro humor také všichni známe. Ale nemusíte se bát, zde je to opravdu v hodně malé míře a měl by to snést snad každý.
Pro mě byl tento příběh z těch slabších, Zapata umí city a osobní vztahy rozjet mnohem víc a já víc rozhodně čekala. Binca byla milá a v určitých chvílích i zábavná, ale to je tak všechno. Své pocity ona ani Zack moc neprojevovali. A to ani v případech, kdy každý řešil nějaký osobní problém s kariérou. Jako kamarádi fungovali skvěle a chemie mezi nimi byla, ale ve chvíli, kdy už jste cítili, že jde o něco víc, byli za mě oba jak prkna a jejich lásku jsem jim moc nevěřila. Biance více, než Zackovi a na konci jsem měla neodbytný pocit, že Zack jí jednou prostě bude nevěrný.

Ale pořád je to Zapata, píše velmi čtivě a napíná nás až do posledních stránek. Takže jsem knihu přečetla za dva dny a užila si ji, ale na tom mém žebříčku je tahle kniha v těch spodních příčkách.

NNiky
22.11.2023 3 z 5

Zapata je opravdu královna pomalé romantiky.

Hodně mě oslovila hlavní hrdinka Bianca, naopak Zaca bych kopla do jeho "skvostné" zadnice! Bianca byla vážně vtipná, přátelská slečna, kterou bych hned brala za kámošku nebo ségru. Moc oceňuji rodinné vazby, které se tu zvýrazňují...obzvláště rodinná soudržnost.
Bibi má Youtube kanál Lenivá pekařka a opravdu spojení vaření a obřích rugbystů v kuchyni nemohlo vyjít vtipněji.

Ovšem, co se týče romantické linky, tak bych to ukrátila tak o 50 stran neustálého smutného a zamilovaného vzdychání. To už na mě bylo tentokrát moc.

Za poskytnutí knihy na recenzi moc děkuju Humbooku.
@humbook a #humbookblogeri

Books_by_Dee
20.11.2023 4 z 5

Mariana Zapata a její slow burn romantika je zpět!

Já se zrovna ve slow burnu nevyžívám, ale ona je pro mě v tomhle opravdovou královnou a umí ten pomalu rozvíjející vztah krásně napsat, že se čtenář rozplývá od prvních stránek.

Její první letošní přeložená knížka Drahý Aarone mě zklamala (hodnotila jsem 3*), ale Dvojitým zásahem si mě opět dostala na svoji stranu. Tohle bylo skvělé. Mám jen pár drobných výtek, kvůli kterým nemůžu dát plný počet hvězdiček

Biancu by mohlo mnoho lidí odsoudit s tím, že se chovala dětinsky, hloupě a byla až moc nejistá, ale já jí to všechno snědla i s navijákem a naprosto ji rozuměla. Ono věřit někomu, kdo vám ublížil (i když nevědomě), je sakra náročné.

Zac byl fajn, ale občas mi lezl na nervy. Sakra, jestli ji chceš, TAK JI TO ŘEKNI. Podle mě prostě nedosahoval takových kvalit jako Lukov nebo Kulti. To jsou pánové s velkým P.

Ta romantika je v tom celým, ale neuvěřitelná. Je krásný sledovat to, jak si pomalu Bianca uvědomuje, že ho vlastně nikdy nepřestala milovat a zase Zac, jak si uvědomuje, že už Bibi není ta malá holka a že ji má vlastně rád.

Kristy.Seb
19.11.2023 4 z 5

Pokud nic nečekal, nemůžete být zklamaní.

Každej musí jít a žít svůj vlastní život a naplnit svůj osud.

Některé věci jsou prostě daný osudem.

Zapata opět nezklamala. Skvělý příběh. A samozřejmě i zde nechyběl Zapaty oblíbený humor.

Kudík
16.11.2023 4 z 5

Bianca Brannenová jako Drobek nebo také malá Texasanka, která měla neuvěřitelně skvěle trhlou o dvanáct let starší sestru Connie, bezvadného švagra Richarda, a o bratranci Boogiem ani nemluvě, byla skvělá, ale ..... Zapatu mám ráda, její knihy v rytmu slow burn romance vyhledávám, s hrdiny se bavím, avšak v tomto případě mi to přišlo současně úžasně vtipné (různé akce se sestrou, porno v úterý atd. :) ), ale také hodně opakované myšlenky a na můj vkus i trpělivost moc slow bez větší akce. Přesto díky Zacovi, který si zůstal ze "Srdcem proti zdi" podobný a věcem kolem Lenivé pekařky to bylo stále nadprůměrné čtení. Kdo mi zde dal hodně zabrat byl Trevor. Kde je ten, co měl rozpory s Vanessou a Aidenem?

A technická poznámka ke knize u sekce "O autorce", kde je s ohledem na její věnování a poděkování jasné, že její milovaný čtyřnohý Dorian zemřel a vyznívá to, že je to vloženo automaticky bez přečtení a korekce.

KlosKa
14.11.2023 3 z 5

Za mě tentokrát bohužel také zklamání a to její knihy miluji. Souhlasím s některými, že jsem v první třetině chtěla odložit a nedočíst. Přiznám se, že hodně textu jsem dokonce jen prolétla očima, což se mi teda často nestává. Pořád dokola, dokola a dokola. Myšlenky Biancy mě dost ubíjely.

Zomy
14.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Já jsem velká milovnice Zapaty a vždycky se zastávám jejího pomalého tempa - je to její značka, umí to a sedí jí to.

Ale teda uznávám, že tentokrát už jsem po první třetině knihy protáčela oči i já. Ty myšlenky o ukřivděnosti, ublíženosti, zapomenutí byly postupem času nekonečné a já měla strach, že tentokrát budu zklamaná.

Jenže pak se to rozjelo a já osobně si Dvojitý zásah řadím mezi její nejlepší knihy.
Ta interakce mezi Zacem a Biancou byla úžasná. Po ukňouraném začátku už pak byli ti dva pořád spolu, to pouto, které mezi nimi sílilo, nám rostlo před očima. Jejich dialogy byly zábavné a já se u toho culila jako puberťák.
Všechno to tak krásně plynulo - pomalu a bez velkých dramat, ale vlastně docela svižně. Celá ta pohádka na mě působila poměrně reálně - jejich denní všední starosti, jejich rozhovory, jejich žárlivost. Jen si tedy přiznejme, že žádný chlap (a možná ani ženská) by tak dlouho nevydržel bez většího fyzického kontaktu, v tomhle je Zapatin slow burn styl až mega slow. Taky mě trochu zamrzelo, že Zac se těm svým citům snažil vyhnout, tím mě trochu zklamal.

A čučím, jak má autorka ty knihy nenápadně provázané - potkali jsme tu postavy z několika jejích dalších knih. Škoda, že se to u nás vydává tak nějak random a ne chronogicky.

Ale na druhou stranu letos vyšly hned dvě její nové knihy, takže já jsem spokojená. A z Dvojitého zásahu vyloženě nadšená.

Kukicka
14.11.2023 2 z 5

Pro me tentokrat zklamani. Hrozně se to táhlo. Prvni tretinu jsem bojovala s tim, jestli vubec cist dal, pak se to malinko rozjelo, ale porad se to tocilo kolem vecnych myslenek Bianci, ktera ho nechce obtezovat, musi se smirit s tim, ze on je nekdo a ona obycejna a na nej nema a bla bla...

MarKy95
14.11.2023 3 z 5

Kniha docela zklamání, ačkoliv miluju knihy od Zapaty.
Nejhezčí byla zmínka o Lukovových.