Dům vzpomínek

Dům vzpomínek https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270594/bmid_dum-vzpominek-WzM-270594.jpg 4 470 76

Přeloženo z německého vydání (Haus der Erinnerungen, 1995) anglického originálu. Andrea se po čtvrtstoletí vrací z USA do svého rodného domu v malém městečku Warrington v Anglii, kterou s rodiči opustila, když jí byly dva roky. Důvodem návštěvy je vážný stav jejího dědečka, cesta je však pro ni vítaným únikem z krachu dalšího nevydařeného vztahu. Netuší však, že dům, v němž nyní žijí její prarodiče, má děsivou a krutou historii. Když se od babičky začíná dozvídat střípky příběhů, jež se tu odehrály, ani zdaleka by ji nenapadlo, že se v nejbližší době stane jejich přímou účastnicí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Yesterday's Child , 1979

Fanny-nka
18.09.2016 5 z 5

Už se mi dlouho nestalo, že bych přečetla knížku za jeden den, ale u téhle to prostě nešlo jinak. Autorka opět nezklamala.

fruitbueno
29.08.2016 1 z 5

Hysterická nesympatická hrdinka rámovaná strašidelným domem s nemocnou a zimomřivou babičkou. Toto nebrat.

Leniiis
09.06.2016 3 z 5

Za mě teda slušná slátanina. Znám i lepší knížky od Woodové a tato pro mě byla opravdu spíš zklamáním.

Evišťátko
29.04.2016 4 z 5

Příjemné čtení,mysteriózní zápletka,která nedovolí knihu odložit.

Miška.Miška
12.02.2016 3 z 5

Toto byla moje první kniha od této autorky a musím říci že se mi líbila. Začátek knihy mě sice bavil víc jak konec ( je to divné já vím :-) ) ale i přesto byla kniha zajímavá.

bufinda
10.02.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla jsem jí jedním dechem..

milunka21
02.01.2016 5 z 5

Teda koukam že Woodová umí psát o každém tématu které si vybere.Tentokrát to byly rodinný duchové.Skvělá kniha,musim mít od ní všechny :-)

kleo9554
24.08.2015 3 z 5

Dost slabá pointa, jinak ok. Jiné knihy jsou mnohem zajímavější!

Moniks
06.06.2015 5 z 5

Musim říci kniha dotčena jedním dechem,,,sice opakování vět ,to nevadí děj bych chtěla prožít.moc se mi líbila.

AndyK
03.06.2015 4 z 5

Moje první knížka od této autorky a rozhodně ne poslední. Přečetla jsem ji opravdu rychle, protože zvědavost mi nedovolila přestat. Můj názor na knihu možná ovlivňuje i to, že tak trošku věřím v minulé životy apod. Kniha nezklamala, právě naopak.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Jaké to asi je zamilovat se do dědečka?

oranzovagerbera
27.01.2015 5 z 5

Me tato kniha nudná neprisla,naopak precetla jsem ji celkem rychle.Trosku me ten dum sice desil a divim se ze Andrea sled udalosti dejicich se v dome zvladla tak hrave,ja bych z toho mela asi hruzu,ale zvedavost je silnejsi... libi se mi zaver knihy a urcite doporucuji :)

zp87
23.12.2014 3 z 5

Naprosto se ztotožňuju s Jitush. Místy docela nudné, opakující se popisy událostí... Ale taky mě děj chytil a zaujal, že jsem dočítala téměř jedním dechem.
Zvláštní tajemná atmosféra, vplouvání do jiných dob, takové... mystické to bylo. Objevovaly se postavy z minulosti, které již byly dávno mrtvé - a rozplétání jejich příběhu mi i párkrát vhrklo slzy do očí.
Hodnotila bych tak na 3,5hvězdy. Na pět to podle mě není a ke čtyřem tomu tomu taky kus chybí.
V každém případě nepovažuji čtení této knihy za ztrátu času.

LéňaM
26.11.2014 5 z 5

Kniha pěkná i když tato autorka má mnohem lepší díla

Selinute
21.10.2014 2 z 5

Trochu zklamání ..... Tohle nebylo nic pro mě.

Jitush
29.08.2014 3 z 5

Místy mě kniha vůbec nebavila, pasáže v domě s babičkou mi přišly pořád stejné (Andree je zima, není ji dobře, babička jí opečovává, jdou spát a tak pořád dokola) Nakonec mě děj ale tak zaujal, že jsem se od knížky nemohla odtrhnout, takže celkově jí hodnotím kladně. :)

32da
13.07.2014 5 z 5

Moc dobre napsane,napinave. Uz jsem ji cetla podruhe

Zuzu88
30.04.2014 1 z 5

Téměř celá kniha je zdlouhavě utahaná,hlavní hrdinka zmrzlá a vystrašená,babička ustaraná a to stále dokola..Děj se neděje,jen se tak nějak horko těžko odvíjí.Ani dobrý konec mi nezachránil dojem z této knihy.B.W.už napsala lepší...

kiková
28.03.2014 5 z 5

tak za me nejlepsi knizka od teto spisovatelky.Zcela urcite si ji jeste prectu.

Terry11
24.03.2014 3 z 5

Tematicky mi příběh tak trochu připomněl jinou knihu - Dům na pobřeží. Tam se dostával vypravěč do minulosti pomocí drogy. Také nejdříve jen sledoval tehdejší události, než se stal jejich součástí. A přestože knihy Barbary Woodové miluju a vlastně jsem pod vlivem románu Pod africkým sluncem začala číst i další její knihy, tato mě nijak zvlášť neuchvátila. Nic se tam totiž nedělo. Dům na pobřeží byl pro mne tajemnější, syrovější, poutavější. A, a to je zvláštní, pravděpodobnější. Zvlášť samotný závěr.