Dům vzpomínek

Dům vzpomínek https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270594/bmid_dum-vzpominek-WzM-270594.jpg 4 470 76

Přeloženo z německého vydání (Haus der Erinnerungen, 1995) anglického originálu. Andrea se po čtvrtstoletí vrací z USA do svého rodného domu v malém městečku Warrington v Anglii, kterou s rodiči opustila, když jí byly dva roky. Důvodem návštěvy je vážný stav jejího dědečka, cesta je však pro ni vítaným únikem z krachu dalšího nevydařeného vztahu. Netuší však, že dům, v němž nyní žijí její prarodiče, má děsivou a krutou historii. Když se od babičky začíná dozvídat střípky příběhů, jež se tu odehrály, ani zdaleka by ji nenapadlo, že se v nejbližší době stane jejich přímou účastnicí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Yesterday's Child , 1979

Tauriela
15.11.2019 2 z 5

Kniha mě zpočátku velice bavila, ovšem v průběhu mi přišlo opakování scén trošku nudné.
Musím přiznat, že jsem od děje čekala víc A byla jsem malinko zklamaná jejím rozřešením.
Každopádně jako oddechové čtení nebo na cestu do vlaku určitě dobré.

adela2230
11.10.2019 5 z 5

Kniha není můj klasický žánr, ale celkově mě to překvapilo. Velmi napínavý příběh, který nedovolí knihu otevřít. Celkové propojení minulosti a přítomnosti je skvělé.

zdenaR
12.07.2019 4 z 5

Knihu jsem četla před pár lety a pamatuji si, že se mi četla velmi dobře.
Tajemná atmosféra, prolínání času, trochu strašidelné, napínavé - rychle mě vtáhla do děje.
Sice ji nepovažuji za vrchol autorčiny tvorby, ale přesto stojí za přečtení :-)))

FisJit
12.06.2019 5 z 5

Moje první kniha od Barbary Woodové a díky ní jsem si tuto autorku oblíbila. Chystám se, že si jí přečtu znovu, už je to dávno, co jsem jí četla, ale stále na ní vzpomínám, je skvělá.

lulicoll
13.05.2019 5 z 5

ma prvni kniha od Barbary Woodove. Dokonala. Uzasna kniha. Cetla jsem ji 4x a mam v planu se k ni v lete vratit. Moje jedna z top knih.

Ladyhawke1983
09.02.2019 5 z 5

Jedna z mých oblíbených od Barbary Wood, postupné odkrývání příběhu, týkající se tajemné historie rodu, čekala jsem na závěr něco jiného, přesto jsem však byla s knihou spokojena. Rozsah je také dobrý, není zbytečně natahováno do dalších stránek.

verushka19
21.09.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Děj byl takový tajemný, nadpřirozený. Četla se rychle, jedním dechem. Čekala jsem v minulosti trochu jinou zápletku, ale i tak to bylo super čtení. Čekala jsem trochu lepší závěr, ale i tak to splnilo má očekávání.

Devorah
26.07.2018 2 z 5

Anotace této knihy zní skvěle, skutečnost už tak skvělá není. Tempo je vesměs pomalé, osoby i děj v knize lehce předvídatelné, plytké. Hlavní hrdinka je arogantní, nepříjemná dáma, která nevzbuzuje ve čtenářích ani špetku zájmu, natož třeba soucitu.
Námět sám o sobě je zajímavý, nicméně zpracování již pokulhává a konečný závěr knihu srazil o několik příček níž.

leona223
27.03.2018 2 z 5

Kniha mě moc nebavila, ale chtěla jsem vědět, jak to dopadne, tak jsem dočetla. Nejvíce mi vadilo, že se děj neustále opakoval. Skoro jako by to ani B.W. nepsala...

katerina.l.
05.03.2018 1 z 5

Tak tohle se nepovedlo, Barbaro...

Žádné z postav jsem nevěřila ani slovo. Hlavní hrdinka je věčně unavená a zmrzlá. Připadá mi, že babičce je naprosto jedno, že je její manžel na smrtelné posteli v nemocnici, hlavně, když bude mít Andrea v obýváku teplo a čaj.
Celkově to na mě působí hrozně ploše.
Jak už psala Zuzu88 - děj se neděje, jen se tak nějak horko těžko odvíjí.
Amen.

MarVo86
30.12.2017 4 z 5

Moje prvni knizka od Barbary.Cetlo se to skvele,na zacatku sem mela z popisovane atmosfery husi kuzi,pak mi prisla zapletka trosku pritazena za vlasy,ale zaver zas posunul pribeh o pricku vys :)

Danago
19.08.2017 5 z 5

Barbara Wood umí psát! Ještě nikdy mě nezklamala. Její knížky jsou pokaždé úplně jiné a vždycky skvělé.
Příběh Andrei, která se po pětadvaceti letech vrací z USA do svého rodného domu v malém městečku v Anglii. Z Anglie se odstěhovala, když měla pouhé dva roky. Netuší , že dům, v němž nyní žijí její prarodiče, má děsivou a krutou historii. Pomalu se od babičky začíná dozvídat kousky příběhů, které se v domě s odehrály.
Knížka je poutavě napsaná, je velice napínavá a strašidelná. Velice dobře se mi četla.

ospalaa
05.08.2017 3 z 5

Pro mě spíš slabší kousek, už jsem od Woodové četla i lepší knihy.

Reader-Hel
25.07.2017 3 z 5

Příběh mě bavil, trochu ze začátku, než se rozjel -tak 30 stránek mě to nechytlo. Ale poté už jsem knihu nemohla odložit.
Byla napínavá, tajemná a tím mi hodně padla do oka. Bohužel scény s duchovnem byly čím dál kratší a scény s babičkou, jenž prakticky byly furt jedno a to samé (ale kdo dnes dělá každý den vše jinak) byly naopak delší.
Pro mě první kniha od B. Woodové, nemohu posoudit, zda patří mezi ty slabší, ale čtení je to příjemné. :)

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Skvělé, čtivé, napínavé.

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Dobrý příběh,za mě spokojenost

ivanaci
22.03.2017 1 z 5

Nedočetla jsem, má lepší knihy

Věro
15.03.2017 4 z 5

Už jsem od Woodové četl lepší knihy.

beveron
29.12.2016 3 z 5

Nebylo to spatne.

26Mirka
20.09.2016 4 z 5

Četla se příjemně, napínavá, ale Barbara má rozhodně hezčí díla. Ale za přečtení stojí :-). 4*