Dům vzpomínek

Dům vzpomínek https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270594/bmid_dum-vzpominek-WzM-270594.jpg 4 470 76

Přeloženo z německého vydání (Haus der Erinnerungen, 1995) anglického originálu. Andrea se po čtvrtstoletí vrací z USA do svého rodného domu v malém městečku Warrington v Anglii, kterou s rodiči opustila, když jí byly dva roky. Důvodem návštěvy je vážný stav jejího dědečka, cesta je však pro ni vítaným únikem z krachu dalšího nevydařeného vztahu. Netuší však, že dům, v němž nyní žijí její prarodiče, má děsivou a krutou historii. Když se od babičky začíná dozvídat střípky příběhů, jež se tu odehrály, ani zdaleka by ji nenapadlo, že se v nejbližší době stane jejich přímou účastnicí…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Yesterday's Child , 1979

fialinka
16.02.2014 5 z 5

Doporučuji všem, kdo věří na minulé životy nebo na duchy... Přečetla jsem za 1 den na dovolené.

Dominika P.
02.02.2014 2 z 5

Další knížka od Woodové, docela dlouho jsem od ní nic nečetla Musím říct, že mě moc nebavila. Začátek dobrý, ale už v půlce jsem tak nějak věděla, jak to dopadne. Ono číst půl knihy o tom, jak někdo sedí v pokoji a jí s babičkou toast a pak se občas podívá do minulosti, nic moc. Řadím ke slabším kouskům, co B. Wood napsala.

evafort
30.01.2014 3 z 5

Těšila jsem se, ale knížka mě trochu zklamala. Podle recenzí a podle toho, co už jsem od Woodové četla, jsem čekala víc. Přišlo mi to zdlouhavé a pořád dokola stejné, pak jsem dočetla, byla jsem zvědavá, co se z toho vyklube. Jiné knížky od Woodové se mi líbily mnohem víc, nejvíc Noční vlaky, Doktorka Samantha, Panenky z ráje a 7 démonů.

lenkavildomcova
26.01.2014 3 z 5

Barbaru Woodovou mám moc ráda, respektive její knihy, ale tato mě moc nenadchla. Dočetla jsem ji, ale dost jsem se musela přesvědčovat. Je to takový příběh, který ve mě vzbuzuje až náboženský podtext. Zvlášť závěr byl jak vystřižený, z nějakého náboženského textu. No nevím....

vikaa
15.12.2013 5 z 5

Jsem milovnice návratů do minulosti a prolínání dvou časových rovin. Miluju zvláště Erskinovou, ale Dům vzpomínek Woodové se mi taky moc líbil. Vždycky už jsem se těšila, až popadnu knížku a budu sledovat společně s Andreou zajímavé a mnohdy tajemné a nečekané osudy jejich předků z dědečkovy strany.

Luki32
20.08.2013 4 z 5

Dalsi krasna knizka, chvilemi jsem v ni byla taky "zamilovana" do mrtveho anglickeho pribuzneho ;-)

petruska85
20.08.2013 5 z 5

moje 2 kniha od této autorky a opět nezklamala. Chvílemi mi běhal až mráz po zádech, kdy líčí setkání s minulostí. mohu jen doporučit

krispinek
07.08.2013 5 z 5

nadherny pribeh,zavidim vsem co ji jeste necetli.uplne cekate co se zase bude dík,co hrdinka opet v noci uvidi...s jakym svym predkem se setka..nadherny zaver knihy.Kniha kterou si urcite zas a znova rada prectu!

Lensiiee
12.06.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka. Úžasně se čte a dokonce i slzička ukápla.

princesse
23.04.2013 5 z 5

Poutavá, čtivá kniha, místy strašidelná. Každopádně moc dobře se četla a určitě neprohloupíte, když si ji přečtete. Opět další kniha od Barbary, která nezklamala.

Barolenka
10.03.2013 5 z 5

Opět velmi dobrá kniha, napínavá s prvky hororu.

viki.za
28.12.2012 5 z 5

Tato kniha mě velice zaujala. Určitě ji mohu zařadit mezi ty nejlepší které jsem kdy četla. Rychle mě vtáhla do děje, je napínavá a nedá se od ní odtrhnout. Je to podobný styl jako Volání minulosti od stejné autorky, proto jsem ji také zvolila.

kika 13
25.11.2012 3 z 5

Pěkně psaná knížka.Dobře se mi četla.

Vernika
14.09.2011 2 z 5

Do této její knihy jsem se moc nezačetla, děj mi přišel zvláštní.

Tuffy
08.08.2011 4 z 5

Zajímavá oddechovka, když to tak nazvu. Četla se dobře a rychle mě to vtáhlo do děje.

Dallia
20.12.2010 5 z 5

Je to opravdu úžasná kniha od skvělé spisovatelky. Četla se mi moc dobře a měla jsem pocit, že jsem součástí příběhu, že příběh prožívám společně s hlavní hrdinkou.