Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1151 322

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

Rozarka69
27.01.2022 3 z 5

Slabší ale stále skvělá. Příběh méně strašidelný ale za to se krásně vyvíjí. Díky kratším kapitolám jsem mohla vždy dočíst a jít se věnovat denním činnostem. Tahle autorka to prostě umí.

mStationka
26.01.2022 5 z 5

Má první kniha od této autorky..vybraná právě pro toto téma...Mno jsem spokojená. Určitě si přečtu i její další tvorby..

Vixiene
23.01.2022 3 z 5

První setkání s autorkou, pro jistotu jsem zvolila nejtenčí kousek, ikdyž knih mám od ní doma už více :-D Nečekala jsem něco kdovíjak strašidelného, to už jsem pochopila, že u Darcy Coates nehrozí. Ale těšila jsem se na tajemnou atmosféru, u které mě možná občas lehce zamrazí. No, mrazení jsem se moc nedočkala, ale vzhledem k tomu, že jsem knihu slupla během jednoho dne, tak můžu říct, že čtivost se autorce rozhodně upřít nedá. Pokud chcete příběh, u kterého se budete bát, tak rozhodně zvolte něco jiného. Toto je taková fajnová oddechovka, která ale nemá moc čím šokovat nebo vyloženě nadchnout, byť závěr knihy pro mě osobně překvapivý byl, ale trvalo mi pár dnů po dočtení knížky, abych si ujasnila, jestli se mi závěr vůbec líbil. Za mě byl teda dost přitažený za vlasy, ale svým způsobem to k tomu sedlo.

Ač spousta čtenářů hodnotí Duchové rodiny Folcroftů jako nejslabší knihu Darcy, tak já jsem ráda, že jsem po ní sáhla jak poprvé - aspoň nenasadila příliš vysokou laťku! :)

Každopádně do dalších autorčiných knih se určitě pustím a už teď jsem zvědavá, jak se mi budou líbit :-)

Janule809
23.01.2022 3 z 5

Kniha byla velice čtivá, hlavně díky krátkým kapitolám. Ze začátku mi to připomnělo Babičin dům nebo Visit

1v8na
21.01.2022 4 z 5

Kniha byla čtivá, poutavá, napínavá. Krátké kapitoly podtrhovaly čtivost. Sourozenci Tara a Kyle mi byli sympatičtí. Jejich prarodiče se jevili velmi milí, hodní a empatičtí. Zdání ale klame.
Téma duchů se mi líbilo.
Ovšem Přízraky domu Carrowů mi přišly víc strasidelnejsi. Proto strhávám jednu hvězdu.

Knihom_olka_
18.01.2022 4 z 5

4,5 ⭐
Tohle byla má druhá kniha od této autorky a překvapivě byla lepší než ta předchozí (Záhada domu Marwiců). Jestli jsem si myslela, že jsou její knihy čtivé předtím, tak opravdu nevím, co bych měla říct teď. Děj jsem absolutně hltala a nemohla jsem se ho nabažit. V jednom kuse mi běhal mráz po zádech. Začínám mít pocit, že každá její kniha je úplně jiná, jiný vzhled, jiná osoba, celkově jiný strach. Zatímco u Marwicků to byl takový ten klasický strach, jako když se koukáte na horor, tady to bylo jiné, více promyšlené, jako by i váš strach měl vlastní plány. Moc se mi líbila zápletka a celkové rozluštění. A přestože tento dům byl přátelský, jeho obyvatele ne.
Takže rozhodně se hned pouštím do dalšího dílu, jelikož nemůžu odolat.
PS: Už nikdy nechci vidět houpací křeslo.

Monni
18.01.2022 3 z 5

Příjemná jednohubka, ale neřadí se mezi nejlepší knihy.

TVer
14.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha se mi líbila, ale už od asi 10. Stránky jsem měla z knihy pocit, jako když jsem sledovala film The Visit. Myšlenka knihy a daného filmu mi přišla stejná, přesto jsem ale knihu zhltla za 3 dny a také jsem se trochu bála, zejména když jsem četla sama večer. Není to žádné terno, ale je to čtivá a mírně strašidelná knížka.

knihomolkajanca
09.01.2022 3 z 5

Máme tady už třetí strašidelný dům Darcy Coates. Předchozím dílem nasadila Darcy laťku docela vysoko, a tak jsem byla zvědavá, zda dokáže udržet tempo. Vzhledem k tomu, že má ale příběh pouhých 194 stran, bylo jasné, že nejspíš bude mít velmi rychlý spád.

Tentokrát máme v hlavní roli dva teenagery, sourozence Taru a Kyla. Jejich máma skončila po těžké autonehodě v nemocnici, a tak se ocitnou u svých prarodičů, které až doposud nikdy neviděli. Babička s dědečkem se na první pohled jeví jako milující prarodiče, avšak po nějaké době mají Tara a Kyle dojem, že všechno není tak, jak se na první pohled zdá. A navíc se v domě začínají dít opravdu podivné věci…

Baví mě, jak Darcy pokaždé vymyslí skvělý důvod, proč se lidé lapení ve strašidelném domě nemohou jen tak sbalit a odjet pryč. Stejně tak dokáže být originální i co se týče příběhu. Jedno rodinné drama už jsme sice v prvním díle viděli, ale tady to bylo pojato z úplně jiné strany.

Sourozenci Tara a Kyle mi padli do oka. Měli mezi sebou hezký vztah a byli dost chytří. Poměrně dlouhou dobu jsem si však nebyla jista, co si myslet o prarodičích. Ty maličkosti, co mi občas haprovaly, tady byly. Oproti tomu se oba staříci jevili jako milí lidé a často měli smysluplné argumenty. Samozřejmě vám neprozradím, jak to s nimi opravdu bylo, ale tahle autorčina hra mě jednoduše bavila.

Nechybí tady ani duchové, kteří jsou jistě pro většinu čtenářů největším lákadlem. Ano, i pro mě je díky nim série dost atraktivní, neboť v posledním roce jsem si toto téma nebývale oblíbila. Přesto ale myslím, že kdyby Darcy občas trochu ubrala, příběhu by to neuškodilo. Některé věci jsou pro mě příliš fantasy na to, abych se jich bála a ta napjatá atmosféra lehce zmizí.

Duchové rodiny Folcroftů jsou čtivá hororová oddechovka, kterou člověk hravě slupne za večer. Dokáže překvapit, pobavit, ale propracovanost přeci jen odpovídá délce příběhu. Na dvě stě stran se toho přeci jen tolik nevejde.

Hodnocení: 65%

mysak518
07.01.2022 2 z 5

Zatím nejslabší díl od spisovatelky kniha mě docela nudila než ty předchozí příběhy

IvikaS
04.01.2022 3 z 5

Také mi to připadalo jako The Visit jen slabší. Kdyby tam nestrašilo bylo by to lepší, větší psycho.

Lorelei13
02.01.2022 1 z 5

Zklamání. Vykrádačka M.Night Shyamalana a jeho scénáře k filmu The Visit.

ZuzanaZ83
01.01.2022 4 z 5

Patnáctiletá Tara a její jedenáctiletý bratr Kyle se po autonehodě jejich matky Christine ocitají v domě prarodičů Petera a May. S nimi se nikdy dříve neviděli. Jako obvykle je dům opředen tajemstvími, dětem se zjevují duchové a začínají zjišťovat, že nic není tak, jak se zdálo na začátku....
Kniha má rychlý spád, krátké kapitoly, lehkou dávku napětí. Příjemná jednohubka.

medvídě
31.12.2021 4 z 5

Další ze série knih, které rozhodně nečtu v noci (za světla mi to nepřijde tak děsivé) - ano jsem trochu poseroutka, ale ráda si přečtu další její tvorbu. Kniha je kratší, asi by nevadilo některé pasáže více natáhnout, ale kouzlo to má - ne vše je tak, jak se na první pohled zdá.

rodina - rodinná historie - duchové

Čtenářská výzva 13 - Kniha, jejíž název se skládá z 21 písmen

Dixinka
31.12.2021 5 z 5

Úžasná kniha.

Adýsek69
30.12.2021 5 z 5

To byla taková krásná strašidelná pohádka, že jsem ji přečetla za 2 večery. Takovýhle duchařiny si ráda přečtu.

marci8
29.12.2021 3 z 5

Tato kniha je opět milá čtivá pohádka. Není vůbec strašidelná, ale napětí tam je a zápletka je též dobrá. Doporučuji jako oddechovku. Myslím, že série strašidelných domů od Darcy Coates uchvátí hlavně čtenáře kolem 15 ti let. Já bych s ní v těch letech byla nadšená. Škoda, že je tak tenká, možná by šlo příběh více rozvést.

trancy
27.12.2021

(SPOILER) Kniha celkem zklamala. Jediné překvapení byla ke konci May, ale jinak slabé, takova oddychovka.

Ishir
17.12.2021 5 z 5

Pěkný příběh.

kristie
10.12.2021 3 z 5

Shodnu se s ostatními. Jednak už nejsem ve věku, kdy by mě něco takového posadilo na zadek. Ale přesně tohle by bylo něco pro mé 12-14 leté já. Vím jistě, že bych to fakt žrala. No a pak je tu taky ta poslední část. První dvě třetiny se četly moc dobře. Byla sem napnutá a čekala, co že je to vlastně s tím barákem v nepořádku. Vysvětlení celé záhady mě ale neuspokojilo, ani celá gradace příběhu mi vlastně nepřišla vůbec napínavá (však se celé drama odehrálo snad na jedné/dvou stranách a to včetně vysvětlení všech podivností).

Nicméně, tahle série je taková "jednoduchá" a příjemně odpočinková. Takže jsem si jistá, že časem, až budu mít potřebu zase čtenářsky úplně vypnout, sáhnu opět po nějakém tom baráku od Darcy.