V lesích

V lesích https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43594/bmid_v-lesich-GIl-43594.jpeg 4 858 181

Policejní vyšetřovatel v Dublinu Rob Ryan se svou kolegyní Cassií Maddoxovou dostanou na starost případ dvanáctileté holčičky brutálně zavražděné v lese blízko místa, kde si před dvaceti lety hrály o prázdninách tři děti a dvě z nich se už nikdy nevrátily. To třetí, které se vrátilo a které si ale vůbec nic nepamatovalo, je Rob Ryan, jenž si kvůli svému traumatickému zážitku dokonce i změnil jméno. Nový případ, který je čím dál jasněji provázaný s onou starou tragédií, otvírá Robovu hluboce skrytou minulost a každá stopa pátrání vede vždycky do lesa. Tana Frenchová je mladá irská autorka, vystudovala herectví a v současné době žije v Dublinu. Její debut z r. 2007 se stal v žánru kriminálních thrillerů senzací roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Argo

In the Woods , 2007

Karcoolka2210
18.06.2013 4 z 5

Tak zhrniem to asi takto- tato kniha vo mne vyvolala niekolko pocitov-na zaciatku taky mensi sok nad zmiznutim deti, ktore sa nikdy nenasli,... ale mozno sa po 20-tich rokoch najdu?? Potom to bol obdiv a uznanie za fakt svedomitu pracu policajtov a detektivov pri vysetrovani vrazdy maleho dievcatka. Potom prisla nechapavost nad konanim hlavneho hrdinu. Potom sa objavil aj strach, hlavne pri opisoch tmaveho lesa, v ktorom sa hlavny hrdina nachadzal sam a bojoval so svojimi demonmi (a ked som to citala v noci;). Dostavil sa aj hnev, ked sice vraha odhalili, ale neslo vsetko tak ako chceli ...
No a nakoniec sa objavila aj lutost a sucit s hlavnym hrdinom.
No clovek sa pri nej jednoducho nenudil a chcela som vediet ako sa skonci. Uzatvoria sa stare rany a pripad, vyriesia sa nastrbene vztahy, chytia napokon vraha, to su otazky, ktore si kladiete casto.
Pre citatelov krimi je to naozaj dobra kniha:)

Patapuf
14.03.2013 4 z 5

Tato kniha mě zaujala hlavně kvůli prvotní zápletce a proto se mi špatně zakrývá zklamání nad ukončením knihy stejně jako předchozím čtenářům..... těšil sem se na rozluštění záhady celou knihu....

zuzanka
05.03.2013 3 z 5

Vyprávění se občas zadrhlo, ale jinak knížka vtáhla čtenáře do děje. Co se mi těžce nelíbilo - nedořešený detektivky mě deptaj. Ano, já vím, že byl ponechán prostor čtenářově imaginaci, blá blá blá, ale prostě to není fér!

skulenka
12.02.2013 5 z 5

Opravdu povedený psychologický thriller, detektivka. Dobře propracované postavy, příběh, téma i zápletka, zajímavé vyuzlení. Kniha je psaná v monologu, dokonce bych řekla, že je v ní více popisnosti než přímé řeči, avšak nikterak na závadu či kvalitu knihy. I když nemám ráda "popisné" příběhy, u této knihy mi to nijak nevadilo, spíš bych řekla, že to tam patří a bez toho by to nebylo ono. Doporučuji.

iqtiqe
17.01.2013 4 z 5

Povedená detektivka. Občas jsem si říkal, že to jsou slabší 4*, ale po přečtení vím, že si je zaslouží. Ich forma je podána tak, že jsem v závěru měl dojem, že je příběh psaný podle skutečnosti. Kvituju přirozený jazyk „jak mi zovák narost“. Postavy nejsou žádní géniové, mistři, ale zcela obyčejné, nicméně bravurně psychologicky propracované, ostatně všechny postavy, zejména pokud jde o lidské nedokonalosti. Nechovají se jako neomylní roboti. Ne že by to byla nějaká novinka, ale tady to vnímám silněji než jindy. Kombinace hlavních detektivů muž + žena je určitě dobrý tah, dává víc možností, mě víc baví.
Autorka si potrpí na značně košaté věty. Někdy se až příliš vyžívá v popisování krajiny a přirovnáních, které byste nejradši přeskočili.

Ronny
24.10.2012 3 z 5

Četla jsem ji až po přečtení knihy Na věrnosti a zdaleka se mi tak nelíbila. Trochu zdlouhavé, přeskakovala jsem řádky...

brabofka
22.10.2012 3 z 5

Trochu rozvleklé, ale jinak příjemné čtení. Bez spádu a napětí až do konce.

Selinute
26.09.2012 4 z 5

Tana French - výborná spisovatelka. Její kniha V lesích , kterou jsem četla jako první, mě trochu překvapila. Byla jiná. Byla ale dobrá, a tak jsem si koupla další dvě. Mám ráda knížky co hned nekončí - minimálně 400 stran. Přesto musím ale podotknout, že formát knihy mě taky trochu vadil. Je to moderní detektivní román, který Vás zaujme.

dada1838
26.05.2012 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Nejde o klasickou detektivku, příběh jako takový nemá rychlý spád, ale postavy, jejich pocity a dialogy jsou napsány brilantně.

pisutka
28.02.2012 2 z 5

Nejsem žrout detektivek/thrillerů, moc jich načtených nemám, nemůžu porovnávat.
Hlavní postavy jsou vykreslené precizně, ale hlavní příběh, vyšetřování vraždy i ten vedlejší z minulosti hlavního hrdiny mne, nedokázal pohltit, nebýt té vztahové linky nudila bych se ještě více...
Díky kladným recenzím, jsem očekávala větší pecku.
Další mínus vidím ve formátu knihy, na první pohled se může zdát, že jde o tlustoknihu o 800stech stránkách, ale ejhle, písmenka velká jak pro slabikář, silné listy, spousta volných stran.
Nevím, zbytečná předimenzovanost. :-))

vladka2104
28.01.2012 3 z 5

Zbytečně zdlouhavé, 2/3 knihy byla omáčka, která mě nudila. Jinak příběh zajímavý.

bosorka
17.01.2012 5 z 5

Líbilo se mi vykreslení postav, které byly velice důležité pro celý příběh. Hlavní příběh byl uzavřen a že ne ten vedlejší, mi nevadilo, občas mám ráda nedořešené, stejně jako mám ráda otevřené konce u filmů. Netřeba všechno doříct a dovysvětlit do puntíku. Člověk aspoň může dumat, jak by to dopadnout mohlo. Jinak mám ráda, když ve mně kniha vzbuzuje emoce a to V lesích dokázalo. Prožívala jsem spolu s vypravěčem, byla na něj naštvaná, i ho chápala, i ostatní postavy mě dokázaly naštvat, přesvědčit, udivit... Příběh ve mně zůstává i po přečtení, což se vždycky nestává. Navíc s "psychopaty" (a nemusí to být zrovna zločinci) mám své zkušenosti a ten jejich popis fakt seděl.

odejana
16.01.2012 4 z 5

Není to klasická detektivka, i když používá veškeré rekvizity dobré detektivky. Spíš mi to připadalo jako vynikající psychologická studie Roba, který tento "román" (nebo záznam toho, co se stalo, viděno jeho očima) sepisuje po skončení celého případu a za blíže neurčených okolností (ponechává otevřeno fantaziím, co se s ním pak stalo ... osobně mi to přišlo jako ponor do vlastních postojů poté, co se mu zhroutilo úplně všechno a zůstala jen jedna obrovská frustrace ... něco na způsob terapie po prodělaném traumatickém ročním období). Vztah Cassie a Roba je perfektně popsané přátelství muže a ženy. Myslím si, že ani tak nešlo o to, převyprávět jeden zločin, ale vylíčit všechny okolnosti - především všechny slepé stopy a s nimi spojené psychické vyčerpání, dráždivé souvislosti s Adamovou černou minulostí a hlavně obrovský pocit zmaru, který se dostavil po uzavření případu, který neskončil famfárami a uspokojením, ale obrovským rozčarováním ze ztráty všeho, co bylo samozřejmé. Vše viděno Robovýma očima - je to detektivka přefiltrovaná Robovým viděním, ale těch verzí může být mnohem víc ... viděno očima Cassie, viděno Samovýma očima. Ta nabídka je velice lákavá, všechno, co se v životě děje, může mít mnoho verzí podle toho, kdo to všechno pak líčí a znovu prožívá.

Corehead
12.12.2011 3 z 5

Od této knihy jsem,možná neoprávněně a ovládán názory jiných,čekal více.Ne,není špatná,je asi i zajímavá,ale mě prostě nebavila.Nějak ději chyběl "šmrnc",nevím,prostě to nejelo jak pro mě mělo jet.Ale nijak tuto kniho nezatracuji,prostě jenom mně nesedla.Dvojice ústředních detektivů,žena a muž už je téměř jistotou,byla nějak rozvláčná,pomalá....nevtipná.Dávám naprostý průměr.

dalfy
07.11.2011 4 z 5

kniha se mi moc líbila :) a člověk si může zafantazírovat

nikaxxx
19.10.2011 5 z 5

Jelikož ráda čtu bichle, ve kterých stihnete hlavní postavy poznat, knihu V lesích jsem uvítala. A nezklamala mě. Je pravda, že začíst se nebylo úplně jednoduché, nicméně stálo za to těch pár prvních stran přelouskat. Příběh je originální, hodně rozvinutý a čtivě psaný. Zaujal mě i konec - téměř ve všech detektivkách vše dopadne tak, jak se očekává. Takže za neokoukaný (nebo spíš neočtený :-)) závěr u mě má knížka významnou (pátou) hvězdičku.

Pokud váháte, jestli po knížce chňapnout, směle do toho :).
Já osobně se moc těším na autorčiny budoucí detektivky.

Vendelína
12.09.2011 3 z 5

Bohužel jsem dala na hodnocení v jednom nejmenovaném časopise a byla jsem trochu zklamaná. Uprostřed knihy bylo mnoho divných a celkem nudných míst. Konec byl pro mě překvapením a přišel mi na celé knize nejlepší.

Zara
09.08.2011 5 z 5

Pro mě lepší než "Nemesis", srovnatelné s "Hypnotizérem" a každopádně výborně napsané.Udržet na 480ti stránkách napětí při tak minimálním počtu osob a neklesnout přitom na úroveň šestákových detektivek je umění.

ina77
24.06.2011 2 z 5

Zatím jsem na začátku a nevím,nevím trochu jsem zklamaná.Uvidím jak se kniha bude číst dále! No,tak jsem se v knize nějak nenašla,opravdu nic moc!

Trina1
19.03.2011 5 z 5

Sice mě trošku, nepatrně, zklamal konec, ale jinak knížka je velmi čtivá, fakt jsem ji četla jedním dechem.