V lesích

V lesích https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43594/bmid_v-lesich-GIl-43594.jpeg 4 858 181

Policejní vyšetřovatel v Dublinu Rob Ryan se svou kolegyní Cassií Maddoxovou dostanou na starost případ dvanáctileté holčičky brutálně zavražděné v lese blízko místa, kde si před dvaceti lety hrály o prázdninách tři děti a dvě z nich se už nikdy nevrátily. To třetí, které se vrátilo a které si ale vůbec nic nepamatovalo, je Rob Ryan, jenž si kvůli svému traumatickému zážitku dokonce i změnil jméno. Nový případ, který je čím dál jasněji provázaný s onou starou tragédií, otvírá Robovu hluboce skrytou minulost a každá stopa pátrání vede vždycky do lesa. Tana Frenchová je mladá irská autorka, vystudovala herectví a v současné době žije v Dublinu. Její debut z r. 2007 se stal v žánru kriminálních thrillerů senzací roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Argo

In the Woods , 2007

renefer
21.07.2016 3 z 5

Nesympatická hlavní postava, hodně popisných pasáží, neuzavřený konec. Chtěla jsem si přečíst další díl, abych se konečně dozvěděla, co se stalo tenkrát v tom lese... ale dívala jsem se, že už je zase o něčem jiném. Takže pro mě ten příběh zůstal takový nedokončený....

cathyblack
15.07.2016 5 z 5

V lesích nevyniká svižností, nýbrž slovní noblesou a skvěle vypracovanými postavami. Doporučuji, Tana French si umí hrát se slovy, tak že i nezajímavou pasaž udělá čtecím zážitkem.

Alienn
08.07.2016 4 z 5

Není to zrovna svižná detektivka, na mě místy až příliš popisná. Hlavní hrdina mi byl vyloženě nesympatický. Moc jsem nepochopila, proč je do děje zavlečeno dávné zmizení a je mu věnováno tolik času a prostoru. Váhala jsem jestli dát 3 nebo 4 *, ta jedna navíc je nakonec za postavu vyšetřovatelky a za Rosalind, kterou autorka vykreslila opravdu skvěle. Do dalších dílů se teď hned pouštět nebudu, ale už teď vím, že alespoň jeden ještě zkusím.

WereNee
18.06.2016 4 z 5

Příjemná oddechová kniha. Je značně popisná, což nemusí každému vyhovovat, protože děj neplyne extra rychle. Závěr knihy mi přišel trochu ošizený a neuspokojivý, ačkoli nemusím mít vždy happyend.

martina.tim
30.05.2016 3 z 5

Nebylo to špatné čtení. Začátek poutavý, průběh napínavý, ale ten konce mě vůbec nešel přes jazyk. Ryan mě vcelku zklamal. Nakonec dočteno, ale s dalšími díly si zatím dám pohov. Každopádně musím hodnotit 4 hvězdy za celkový dojem.

martin2437
17.05.2016

Kniha mne nadchla, byla napínavá mysteriozní a neúměrně moc detailní. Zápletka není v ději zas tak důležitá ale to ve výsledku vůbec nevadí. Všem doporučuji :)

kaca.ka
16.05.2016 4 z 5

Za mě hodně zajímavé a poutavé hlavně během čtení - nedostatky jako zbytečné okecávání a divně použité "mystické" jevy jsem si uvědomila až po dočtení knihy a ve výsledku mi tedy až tak nevadí. Kniha ve mně občas vyvolávala dost strach, který mě ale bavil.

Martia
28.04.2016 1 z 5

Vůbec mě to nebavilo, strašně okecávání kolem.
Autorka totiž každou osobu, nebo třeba místo popíše na dvě stránky.
Až skoro na konci jsem se dozvěděla kdo teda spáchal tu vraždu.

koniklecka
25.04.2016 4 z 5

Moc se mi líbí styl psaní, dokáže ve mně navodit tu správnou náladu. Ale tady mi vadil ten konec, že se tam vlastně to nejdůležitější nevysvětlilo anebo jsem to nepochopila.

petrzel
14.03.2016 4 z 5

Čekala jsem od toho více,sice to byl zajímavý příběh,ale zdlouhavý a moc rozvláčný.

Pavlnka
28.02.2016 3 z 5

Trochu zklamání. Příběh určitě zajímavý, ale spoustu omáčky kolem a docela brzy jsem uhádla, kdo za tím vším stojí, i když vraha ze začátku ne.

anndy
21.02.2016 4 z 5

Zpočátku jsem si musela zvyknout na to, jak je kniha psaná. Někdy zbytečně zdlouhavý popis. Ale jinak napínavá detektivka.

fis.rena
12.02.2016 1 z 5

Pro mě nudné a zbytečně zdlouhavé. Celé to mohlo být o polovinu kratší a bylo by tam vlastně všechno,co bylo třeba ke čtení bez hluchých míst. Dalo by se říct,že velice snadno předvídatelné,jelikož tím roztahaným tempem si člověk domyslí i minimálně dvě nadcházející stránky. Fakt,že spojovali oba případy a rozuzlení toho pro mě důležitějšího,nepřišlo,ještě více ubírá knize "na kráse". Třeba to přijde v dalším díle/dílech,ale ty už u mě v rukách nebudou. Nechci a nebudu se nutit ke čtení dalšího zdlouhavého "spíš románu".

Danago
31.01.2016 3 z 5

Zajímavě napsaná knížka, není to typická detektivka , kde se věnujeme jen vyšetřování, je to spíše román. Už sem četla jednu knihu od autorky , styl psaní je úplně stejný. Knížka se dá přečíst,ale mám radši rychlejší děj a uzavřený konec

jarin58
12.01.2016 5 z 5

Napínavé čtení bez hluchých míst,i to vzpomínání dvacet let zpátky mělo cosi do sebe.Ještě poučení pro datel99,samozřejmě se zde píše o Králiku divokém (Oryctolagus cuniculus).Zajíc polní se v Irsku nevyskytuje.

Dani25
07.01.2016 4 z 5

Velmi dobre sa táto kniha čítala, ale niekedy som mala chuť hlavného hrdinu postriasať (ohľadom súkromného života)

datel99
26.12.2015

Výborná kniha, výborný překlad, ale prosím editora: v lese běhají zajíci, králíci se chovají v kotcích na maso aj., děkuji a do nového roku přeji všem jen to nejlepší:-)), ECh.

HaHa11
10.12.2015 5 z 5

Že prý nudné a zdlouhavé? Ani náhodou. Přiznám se, že občas jsem se při čtení docela bála. Autorka stupňuje napětí a i na posledních desítkách stránek, kdy se čtenář domnívá, že teď už je vše jasné, nechává si nějaké to eso v rukávu. Vypravěč příběhu moc sympatií (alespoň ve mně ) nevzbuzuje. Tak nějak jsem si celou tu dobu říkala, že "tady něco smrdí". Spojení s dávnou záhadou tomu nahrávalo, ale... ne, nic raději neprozradím, nebudu kazit čtenářský zážitek. Hvězdičku navíc za vystižení atmosféry letních dní, kdy je vám dvanáct, kamarádství je jednou z největších hodnot a pomalu nakukujete do světa dospělých. A vlastně se vám tam ani nechce ...

sumcicka
02.12.2015 1 z 5

Od detektivky, ve které je nový případ čím dál jasněji provázaný s onou starou tragédií, by člověk čekal, že nebude napsaná rozvleklým a nudným stylem podobným spíš sladkobolným románům určeným postarším dámám. V tomto případě jsem se nedočkala. Neslavně dopadly také autorčiny pokusy vnést do děje trochu napětí prostřednictvím psychologie postav. Doporučila bych jí přečíst si Mlčení jehňátek, třeba by se něčemu přiučila... Nudila jsem se do té míry, že jsem knihu odložila nedočtenou, na další díly série se rozhodně nechystám.

happy-smile
20.11.2015 5 z 5

Super knížka se skvělou hlavní vyšetřovací dvojkou, která si skvěle padla do noty a bylo radost číst jejich společné příhody a rozhovory. Případ byl taky zajímavý a rozuzlení docela nečekané. Jenom moc nechápu, proč Tana nakonec udělala z Roba takového idiota. Zkazila tím totiž jednu z věcí, která byla na knížce nejzajímavější, a to atmosféru ve vyšetřovacím týmu. Ale jinak knížka byla fakt super a jsem moc zvědavá na další díl.