V lesích

V lesích https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43594/bmid_v-lesich-GIl-43594.jpeg 4 858 181

Policejní vyšetřovatel v Dublinu Rob Ryan se svou kolegyní Cassií Maddoxovou dostanou na starost případ dvanáctileté holčičky brutálně zavražděné v lese blízko místa, kde si před dvaceti lety hrály o prázdninách tři děti a dvě z nich se už nikdy nevrátily. To třetí, které se vrátilo a které si ale vůbec nic nepamatovalo, je Rob Ryan, jenž si kvůli svému traumatickému zážitku dokonce i změnil jméno. Nový případ, který je čím dál jasněji provázaný s onou starou tragédií, otvírá Robovu hluboce skrytou minulost a každá stopa pátrání vede vždycky do lesa. Tana Frenchová je mladá irská autorka, vystudovala herectví a v současné době žije v Dublinu. Její debut z r. 2007 se stal v žánru kriminálních thrillerů senzací roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Argo

In the Woods , 2007

Disease
10.11.2015 4 z 5

Pěkně zeširoka, ale ne nudně. Solidní psychologická detektivka. Akorát ke konci malinko dýchavičná.

ewisek22
08.11.2015 3 z 5

!!POZOR SPOILER!!
Touhle cestou se s Tanou French bohužel nevydám. Na knihu jsem se těšila jak blázen a ono se to ale vůbec nevyplatilo. Nejprve napíšu to, co se mi nelíbilo. Za prvé nechápu autorčinu doslova krkolomnou snahu spojit zmizení dětí a vraždu dítěte, když jediné společné bylo území, kde se to shodou okolností událo. Nic jiného společného, zde nebylo. Za druhé jsem nikdy nečetla knihu, kde by mně tak vyloženě vadila hlavní postava. Rob Ryan je pesimistický a trpí postraumatickou stresovou poruchou, která se objevuje zejména ve stresových situacích (viz. přenocování v lese, kde se ztratili jeho dva kamarádi z dětství).
A za ty tři hvězdičky, které jsem knize aspoň udělila, může naopak skvělá vyšetřovatelka Cassie a hlavně psychopatka Rosalinda...ta mě dostala:) Knihu nedoporučuju...nuda:)

skipiii
26.10.2015 3 z 5

Kniha se krasne cetla,byla napinava a nemohla jsme se dockat konce,bohuzel pro me zklamani,cekala jsem zajimavejsi uzavreni starsi udalosti jez se v lese stala vzhledem k tomu jak byl pribeh podrobne popisovan.

Kamienkova33
26.10.2015 5 z 5

Ja som to zobrala trošku od konca, lebo najprv som čítala Dokonalú podobu, ktorá je voľným pokračovaním emoticon ale vôbec to nevadilo emoticon Vtedy v lese ma zaujala tým, že je skvele napísaná, dej je napínavý, aj keď občas ma rušili dlhé opisy. Určite odporúčam, špeciálne v jednej pasáži som mala po celý čas zimomriavky!

Pavlusa007
27.09.2015 4 z 5

Mně se kniha líbila, hlavní děj a jeho zápletka byla celkem zajímavá, ale ten vedlejší by byl asi lepší. Sice to asi byl umělecký úmysl, ale takhle si autorka přece mohla navymýšlet spoustu bizarních okolností, které se potom nenamáhala rozmotat.

Michal R10
21.09.2015 5 z 5

Po prvních pár stránkách už jsem se od knihy nemohl odtrhnout. Skvěle popsaný příběh a hlavní hrdina mi též sedl. To, že nedošlo k vyřešení staršího případu mi nijak nevadilo a rozhodně to knize neubralo na zajímavosti. Naopak se těším na další příběhy a doufám, že se k této linii autorka ještě vrátí.

Oksalakka
14.09.2015 5 z 5

Málokterá kniha mě chytla tak brzy, na patnácté stránce jsem byl zakousnutý a nepustil až do konce. Skvělý příběh!!!

LuckaH2
03.09.2015 3 z 5

Kdyz jsem zvedava, doctu knihu do konce- to bylo to jedine na tehle knize- byla jsem zvedava jak oba pripady dopadnou, ale uspokjena jsem byla tak na 50%. Premira zdlouhavych vzpominek a pocitu hlavniho vypravece mi prijde ze knize spis skodi, s hlavnim hrdinou jsem se taky moc neztoznila - pratelstvi ktere je tak pekne popsano takhle dopadne... Celkove se mi to moc nelibilo...

woarrend
03.09.2015 2 z 5

Nemám slov... Ale někde v poslední pětině jsem si uvědomoval, že se na les potom už děj skoro nesoustředil. A hlavní postava byl pěkný debil. Už nikdy nedávat na recenze. Ach jo.

TaLu
27.07.2015 3 z 5

Detektivek jsem v poslední době přečetla hodně a toto je první, kterou jsem přečetla od autorky. Dost dlouho jsem se vyrovnávala s tím, že je napsaná vlastně v pohledu do minulosti. Hlavní postava vzpomíná na případ i přátelství s kolegyní s odstupem let, i když se to celé právě děje.
Četla jsem a říkala si "To se jako nikdy nepřijde na to, co se mu stalo v dětství? A když se na to dívá takhle v odstupu, jak to, že tam není více informací o jeho dalším životě?"
Nevím, zda v dalších knihách přinese autorka další informace i o těchto postavách.
Hvězdičku jsem ubrala za náznaky tajemna a mystiky, které mi do jinak "normálního" vyšetřování tak nějak nezapadaly.
Ztráta paměti i zmatené vzpomínky to bylo něco jiného, ta zápletka s dávným případem se mi líbila. Jen bych asi chtěla mnoho, kdybych si přála i rozluštění té dávné události.

bobkovylist
15.07.2015 4 z 5

Slušná detektivka

trudoš
02.07.2015 5 z 5

V lesích se prostě občas dějí pěkně divné věci. A to by se mělo podtrhnout a vyvěsit na nástěnku.
Což je asi i důvod, proč mě tahle kniha tak strhla – jako detektivka sice funguje ve zcela přirozených mezích (nemusíte se tedy bát, že vrahem je duch zahradníka), ale atmosféra mi prostě nedala možnost tu myšlenku odložit. Stále mě to nutilo začíst se ještě do další a další kapitoly, jen abych zjistil, jak ta tajemná minulost souvisí s ještě tajemnější přítomností. A naštěstí v závěru dokázala autorka ukázat moc pěkné karty, takže jsem jí tu cukrovou vatu uprostřed nakonec i odpustil. Z finálního rozřešení pak běhal mráz po zádech, navíc je tu pár opravdu hrůzostrašných scén, skvěle se pracuje s dětským vnímáním světa a jako žena zvládla Tana Frenchová výborně rozehrát vztahy mezi hlavními postavami. Román V lesích je jednoduše příklad toho, že se občas vyplatí sáhnout i po neznámém autorovi.

Misha11
23.05.2015 3 z 5

Strašně jsem se na tuhle knížku těšila, jakmile se mi dostala do rukou, začala jsem číst.

Hodně se mi líbil začátek - 20 let starý případ, tělo nalezené na vykopávkách,..
Všechno super, ale pak..? Já nevím, na mě to bylo zdlouhavé a nudné, samý alkohol a pofňukávání hlavního hrdiny(!). Jinak postavy celkem ušly, Tana umí hezky vyprávět, takže se ty stránky netáhly tak strašně pomalu.

Ale o napětí se, v mém případě, nedá mluvit ve spojitosti s hlavní dějovou linií. Po prakticky prvních výsleších jsem tušila, kdo by to mohl být. No a jakmile se vyšetřování trošku hnulo, bylo jsem si úplně jistá.
Nejvíce se mi líbily Ryanovy vzpomínky na dětství a celkově ten starý případ.
Naprosto upřímně, čekala jsem víc a myslím, že zkrátit to o polovinu, nic by se nestalo. A ač mě tato kniha nijak moc nenadchla nejspíš si přečtu i další knížky v sérii.

Space.Junkienka
16.03.2015 4 z 5

Výborná detektivka se zajímavým rozuzlením, ale také z doprovodnou linií příběhů ze soukromí či vzpomínek detektiva Ryana... Rozhodně už se těším až se dostanu k dalšímu dílu....už jenom proto, že doufám, že se o detektivech dozvím něco víc a také kvůli naději, že dávný nevyřešený případ ztracených kamarádů bude konečně vyřešen....Naděje umírá poslední.

ivusse
22.02.2015 3 z 5

Celkem slušná detektivka, ale očekávala jsem víc. Některé pasáže pro mě byly příliš rozvleklé, zdlouhavé.

Mizz
18.12.2014 3 z 5

Kniha mě celkem zklamala. Začátek byl super, působil na mě hodně podobně jako knihy Stephena Kinga, trochu mi připomínal "TO" (ztracené děti, ponurá atmosféra, návrat po 20ti letech na místo činu). Dokonce tam French má i drobnou narážku na Kinga (věta ve smyslu "bylo to městečko jako vystřižené z románů Stephena Kinga"), takže se jím asi trochu inspirovala.
Nicméně hlavní hrdina Rob Ryan byl s přibývajícími stránkami čím dál více nesympatický, na konci už se choval jako totální magor, nedivila bych se už ničemu, nečetla jsem ještě další díly, ale nepřekvapilo by mě, kdyby žil v kanále a šňupal heroin. Dějovou linii, která se zabývala vraždou dívky jsem považovala spíše za vedlejší, proto jsem byla na konci velmi nemile překvapena, že ta "hlavní" zápletka se vlastně nerozpletla. Mám ráda knížky, na jejichž konci najdu nějaký uspokojivý konec (nemusí být nutně šťastný), ale tohle ve mě zanechalo rozporuplné pocity a spíše rozčarování. Bylo tam mnoho nevyužitých náznaků, nevyřešených záhad (divné zvuky v lese atd.), připadá mi, že je to škoda. Ani nevím, jestli se budu pouštět do dalšího dílu, aby mě nečekalo další zklamání. Dávám slabší trojku.

MarieAnnaSarah
04.12.2014 3 z 5

Na archeologických vykopávkách je nalezeno tělo malé holčičky, případu se ujímá vyšetřovatel Ryan se svou parťačkou Maddoxovou. Je smrt dívky spojena s výstavbou dálnice na místě vykopávek či se prolíná se starým případem zmizení tří dětí, z nichž byl jedním právě vyšetřovatel Ryan? To a mnohem více otázek má před sebou k zodpovězení mladý policejní tým...

Na Tanu French jsem se už dlouho těšila a potom, co jsem dočetla všechny předešlé detektivky na seznamu, okamžitě jsem se na ní vrhla. Zprvu vypadala kniha slibně, příjemný styl psaní, velká slovní zásoba, květnatá souvětí a zajímavý případ s prequelem, který sliboval mnoho. Po prvotním rozjezdu však autorka zabředla do příběhu vyšetřovatele Ryana, což se zpočátku zdálo jako příjemné oživení knihy, avšak s přibývajícími stránkami jsem stále s větší nechutí pročítala další a další věty o jeho můrách, psychickém rozpoložení, vzpomínkách a bludech. A tak kniha, na kterou jsem se těšila, pomalu přecházela do kolonky knih, co bych nejraději zahodila a nedočetla. Bohužel, toto neumím. Po třech týdnech jsem se knihou nakonec prokousala. Díky tomu však už byla pro mne velkým zklamáním a ani zajímavý konec nemohl u mne napravit její reputaci. Velmi mi to připomnělo čtení knihy Hypnotizér od Larse Keplera, který také odběhl a prvotní zločin odbyl pár stránkami na konci, když si znenadání vzpomněl, o čem vlastně kniha měla být.
Vím, že jsem možná přespříliš tvrdá a mnoho z Vás, kterým se kniha líbila se mnou nebude souhlasit, ale jak už jsem napsala u jiných autorů, od knihy očekávám více, chci ji číst s láskou, odpočinout si u ní, bohužel u této knihy jsem často měla pocit, že ji čtu jen a jen proto, abych už to měla za sebou a mohla číst něco jiného...Přitom by stačilo tak málo, rozvinout hlavní případ, omezit vzlykání Ryana, ne nejsem bezcitná a chápu, že autorka chtěla dát prostor tomu, co pociťuje člověk v dospělosti potom, čím si v dětství prošel, ale jak se říká, nic se nesmí přehánět, anebo prostě ten vedlejší příběh nějak ukončit. Ano, to bylo asi pro mě poslední kapkou, potom, co jsem se tím vším prokousala a k ničemu se nedobrala...
Ale raději ukončím teď i toto mé naříkání, abych neotrávila ještě i já Vás svým komentem.

V lesích je kniha s velkým potenciálem, který podle mne nebyl dostatečně využit, ale časem dám jistě Taně French další šanci a přečtu knihy následující. Pro tentokrát je to opravdu pouze za 3* s odřenýma ušima, nebýt stylu psaní, dala bych asi 2.

martousek
17.11.2014 5 z 5

Za mě všech pět hvězdiček, sice jsem se chvílemi ztrácela ve spleti jmen, ale celý příběh, prolínání časových rovin a konečné rozuzlení se mi moc líbili, mám ráda kriminálky, kde se musí trochu přemýšlet a tohle je jedna z nich, posledních 100 stránek mi uteklo pod prsty samo, už se těším na další knihu od této autorky, jen ten formát knih je pro mě trochu nepraktický:-).

Salonka
24.08.2014 2 z 5

Na túto knižku som sa tešila, avšak som sklamaná. Začiatok príbehu mi pripadal rozpačitý, dokonca som váhala, či mám pokračovať v čítaní, čo sa mne často nestáva. Rozhodla som sa však dočítať ju, ale iba preto, aby som sa dozvedela, kto bol vrahom a aký mal motív. Druhú dejovú líniu pokladám za úplne zbytočnú, nepôsobila na mňa ani napínavo, ani strašidelne, ani nijako, podľa mňa bola vykreslená nepresvedčivo a vôbec by tam nemusela byť. Avšak knižka by sa potom rozsahom významne scvrkla, však. :-) No a vyšetrovateľom (o ktorých životoch autorka popísala celé state, ale aj tak by som spätne vôbec nevedela povedať, akí vlastne boli) som akosi neverila ani nos medzi očami. :-) Napriek tomu dám autorke možno ešte jednu šancu (niekedy... v ďalekej budúcnosti).

Jajulle
19.08.2014 4 z 5

Ze zacatku neskutecne nudny pribeh. Prvnich sto stran jsem cetla asi mesic. Ale pak jsem se zacetla a zbytek sem prelouskla za chvili. Skvele se to rozjelo, bylo to napinave ale podle mne zbytecne moc dlouhe. Konec mne zklamal, predstavovala jsem si ho jinak a lip...