India Place

India Place https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269097/bmid_india-place-3fB-269097.jpg 4 864 140

Dublin Street série

Některé činy se neodpouštějí. Především v lásce ne... Hannah viděla Marca naposledy před pěti roky. Byl jediný muž, kterého milovala, a jediný, s kterým strávila noc. Po té jediné vášnivé noci Marco beze slova zmizel a opustil Skotsko i Hannah. Ta musela snášet následky jejich sblížení sama, neschopná navázat nový vztah. Náhoda dvojici opět spojí dohromady a Marco ze všech sil bojuje o šanci na vysvětlení svého konání po osudné noci. Je odhodlaný udělat všechno pro to, aby svoji lásku opět získal, a tak pronásleduje Hannah na každém kroku a prosí o odpuštění. Když se Marcovi zdá, že je jejich společná budoucnost konečně na dosah ruky, nečekané odhalení vynese na světlo světa Hannahinu bolest, kterou před ním starostlivě tajila. Trpké vzpomínky můžou dvojici rozdělit dřív, než vůbec využijí šanci na nový začátek.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Fall from India Place , 2014

Turquoise
02.01.2016 5 z 5

Páni. Musím se přiznat, že tohle je první kniha, ve které se mi nelíbil hlavní hrdina. Marco mi byl dlouho nesympatický a protivný a až ke konci, jsem ho jakž takž začala tolerovat. Rozhodně je to ale první kniha, u které jsem si po přečtení neřekla "tak toho kluka chci taky".
Příběh jako takový super, v polovině jsem začala tušit, proč on se jednou za čas potřeboval zdejchnout a taky jsem měla pocit, že asi vím co se tenkrát stalo Hannah. Bingo. Ta Suzzane byla teda pěkná mrcha.. :)
Tohle je pro mě zatím nejdrsnější příběh ze série. A už se nemůžu dočkat, až vyjde kniha s milovaným Colem.

Nel-ly
01.01.2016 4 z 5

Mám tuhle sérii ráda, vždycky si tam najdu něco, díky čemu si tyhle knihy pamatuju. Tentokrát to bylo spíš depresivní, ale tak nějak roztomilé a vůbec... já si čtení užila.
(Liv a Nate u mě sice stejně furt vedou, ale... fakt se těším na Colea :D už ho miluju od jeho dětství O-o)

Eevina
28.12.2015 4 z 5

Tak jsem se na tu knížku těšila a bohužel mě trochu zklamala. Musím s lítostí říct, že za mě nejslabší z celé série, myslím si, že předchozí díl nasadil ještě vyšší laťku a tenhle díl jí bohužel nepřekonal. Nevím, myslím si, že Marco měl dostat mnohem více prostoru a celkově mi ta kniha přišla jako trochu odfláknutá. I když je to moc hezká knížka a pěkný příběh ačkoliv spíše smutný, musím dát jenom 4 hvězdičky a jsem zvědavá na další díl. Každopádně nevím, o kom autorka bude psát po Colovi, vzhledem k tomu, že vyčerpala skoro všechny možné postavy.

Lenka.Vílka
28.12.2015 3 z 5

Snažím se hodnotit jednotlivé knihy série, neporovnávat a podle toho hodnotit, ale nejde to. Předchozí díl nasadil laťku hodně vysoko, proto jsem logicky byla zklamaná, přestože kniha jako samostatná jednotka není špatná.

machrus
27.12.2015 3 z 5

Asi normálně bych napsala že Hannah byla fňukna ufňukaná,ale v tomhle případě asi i trochu chápu, že si něco prožila a že se z toho jen tak 17tileté děvče lehce nevykřeše a už vůbec ne když se předevšema blízkýma uzavřela. Marco působil jako sympaťák,ale měl dostat víc prostoru. Kniha nebyla až tak nejhorší, ale na Dublin Street to nemělo.

jitka7
20.12.2015 3 z 5

Bylo to hezké počtení, ale podle mě nejslabší díl série. Líbilo se mi, že se v knize prolínali všechny postavy z předešlích. Chvílema mě hlavní hrdinka štvala. Byl to zvláštní příběh, přesto naprosto reálný. Hlavní hrdinku jsem někdy litovala. No a Marco - nevím, jaké pocity z něj mít.

avalonek
13.12.2015 5 z 5

Jako zatím každá kniha této spisovatelky,to opravdu stálo za to..Zase jsem to slupla jak malinu..Až je mi Vždycky líto,že jsou tak krátké.Dost jsem Hannah chápala,ale trošku mě i štvala..Jak se užírala,když má tak úžasnou rodinu a přátele,kteří by ji se vším pomohli..Ale i přes to všechno zase nádherné čtení..Už se těším na další díl o Colovi..

Samira
12.12.2015 4 z 5

Ačkoli byla skvělá jako celá sérii, poprvé nešlo o úplně pozitivní čtení, i když se samozřejmě dočkáme šťastného konce. Minulost, Hannahina deprese i způsob, jakým v ní setrvávala , ale také smutná závěrečná zápletka, tvořili spíše melancholický mix. Každá kniha autorky je odrazem ústřední ženské a mužské postavy. Zde dostala větší prostor Hannah, úžasný Marco mraky rozptýlil jen někdy, stejně jako ostatní postavy a jejich rozkošné děti. A můj oblíbenec Cole, na kterého se v příštím díle moc těším! Doufám, že naladí na pozitivnější strunu. Celkově však výborné!

zelvickaalenka
20.10.2015

skvělá série.. četlo se to samo.. !! Marco byl úúúúžasný a Hannah byla někdy na ránu :-D ale nemůžu nic než jen doporučit!

zuzipol
14.10.2015 5 z 5

Úžasná série, co díl to originální námět. Poslední dva díly jsem četla ve slovenštině a musím si je ještě jednou přečíst v češtině protože ten výraz "mykol plecami" mi celkem lezl na nervy :-D

BlueIvy
13.09.2015 5 z 5

Velmi pekna kniha. Spolu s London Road pre mna najvydarenejsia z celej serie. Zdalo sa mi to vsetko take realne a to sa mi stava len malokedy! A do Hannah som sa dokazala vzit uplne lahucko. Asi preto, ze sme podobne typy a radi robime okolky. Je preto jasne, ze slecnam zvyknutym citat ine autorky u ktorych si to hlavni hrdinovia rozdavaju hned potom co na seba prvykrat pozru, pripada tato kniha zdlhava a povazuju Hannah za zanovitu hlupanu co odmieta takeho skveleho chlapa ako je Marco. Mne ale jej spravanie pripadalo uplne realisticke, nie logicke - na emociach castokrat nie je nic logicke, ale myslim, ze empaticki ludia pochopia a dokazu sa celkom vcitit do toho co hlavna hrdinka prezivala a preco jednala tak ako jednala. A Jarroda som oplakala :(
Dokonca sa mi ani nezdalo, ze by im tam nejako prehname "mykalo plecami" ;p

Karolína18
13.09.2015 5 z 5

Řekla bych, že u knih Samanthy Young ani neexistuje jiné hodnocení než plný počet. Za každým, kdy čtu její knihy, se mě zmocní neskutečné nadšení. Zkrátka zbožňuji její styl psaní a bohatý děj. Nechybí zde napětí, romantika a ani příznivci lechtivých scén nepřijdou zkrátka. Hlavní hrdiny jejích knížek si musíte oblíbit, protože se jedná o velmi chytré a vtipné postavy - Marco a Hannah nejsou výjimkou. Rozhodně si přečtu znovu!

avalonek
09.09.2015 5 z 5

Nemůžu se dočkat,až tato kniha konečně vyjde v češtině u nás.Je to nekonečný čekání:-)A doufám,že to pak bude stát zato.Zatím všechny knihy od této spisovatelky staly vždycky za to.Příběhy nejsou přehnané,je to jako z našich normálních životu a to je na tom to lákavé,za mě uzasny knihy.Všecky:-)

janesy
30.08.2015 2 z 5

Celou sérii mám ráda, ale...tato poslední kniha no jak to říci? prostě mne hlavní postava Hannah často dost vytáčela. Byla jsem nakonec ráda, když jsem knihu dočetla :(

EvaSupovic
23.07.2015 5 z 5

Krásná a velmi velmi poutavá knížka. Miluji celou tuhle sérii a vřele doporučuji všem čtenářkám, které váhají :-D

Maji
05.06.2015 5 z 5

nadherna knizka..cela seria sa podla mna vydarila a som strasne rada, ze som sa k nej dostala..krasne pribehy,sympaticke postavy..urcite sa k tejto autorke budem vracat :D
Dufam, ze este vyjde dalsi diel o Colovi, podla mna by si ho zasluzil :D

Petrulelll
18.03.2015 5 z 5

Když jsem se dozvěděla, že nakladatelství neplánuje tenhle díl tenhle rok vydat, byla jsem dost zklamaná. Tuhle sérii totiž miluju. No nic, slovenština je dost podobná češtině, tak to zkusím. Čtení bylo sice trochu náročnější, občas jsem si musela i nějaké to slovíčko vygooglit, ale přesto si myslím, že tenhle díl překonal všechny. I když jsem si vytvořila silnou alergii na slovní spojení "mykol plecami".
Princip všech dílů je v podstatě hodně podobný, ale to mě od téhle úžasné série nemůže odradit :-)

mysacka
17.03.2015 5 z 5

Zjištovala jsem v nakladelství, jak to vypadá s výtiskem u nás. Bohužel zatím pořád se jedná o autorských právech, ale pokud se zadaří a dopadne vše dobře, knihu bychom si mohli vychutnat už na podzim 2015

mysacka
16.03.2015 5 z 5

Docela mě zklamalo české nakladatelství, které neplánuje tuto knihu vydat během letošního roku. Jak to vypadá, příznivci samanthy jako já si budou muset počkat delší dobu na další díl nebo se pustit do čtení v jiném jazyce.

NeliQ
04.03.2015 4 z 5

Skutočne sa mi páčila. Vzťah Marca a Hanny bol od začiatku komplikovaný. To veľké odhalenie som od začiatku tušila a nebyť Jarroda, tak by to bolo tak na 3 a pol, takto však, vďaka emóciám, ktoré to vo mne vyvolalo, dávam za 4.