India Place

India Place https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235420/bmid_india-place-NHB-235420.jpg 4 864 140

Dublin Street série

Niektoré činy sa neodpúšťajú. Predovšetkým v láske. Hannah videla Marca naposledy pred piatimi rokmi. Bol jediný muž, ktorého milovala, a jediný, s ktorým strávila noc. Po tej jedinej vášnivej noci Marco bez slova zmizol a opustil Škótsko aj Hannah. Tá musela znášať následky ich zblíženia sama, neschopná nadviazať nový vzťah. Náhoda dvojicu opäť spojí a Marco zo všetkých síl bojuje o šancu na vysvetlenie svojho konania v osudnú noc. Je odhodlaný urobiť všetko pre to, aby lásku opäť získal, a tak prenasleduje Hannah na každom kroku a prosí o odpustenie. Práve vtedy, keď si Marco myslí, že spoločná budúcnosť je na dosah ruky, nečakané odhalenie vynesie na svetlo sveta Hannahinu bolesť, ktorú pred ním starostlivo tajila. Trpké spomienky môžu dvojicu rozdeliť skôr, ako vôbec využijú šancu na nový začiatok.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Fall From India Place , 2014

pajka0071
13.02.2018 3 z 5

Pohodové čtení, nepřekvapí, ani neurazí. Ale pokud mám hodnotit, tak je to asi nejslabší díl z celé série. Každopádně autorku mám ráda a přečtu si od ní i další knihy.

tereza..23
15.01.2018 5 z 5

Knížka nezklamala. Tuhle autorku jsem si zamilovala hned po přečtení její první knihy. Je úžasná. Nemůžu se dočkat až vyjde poslední díl. :-)

Onceuponthetime
13.01.2018 4 z 5

Moc jsem se bavila u scén kdy Marco naháněl Hannah. Už jenom kvůli nim stojí za to si tuhle knihu přečíst. Byla to, jak jinak (u téhle autorky už je to takřka tradice) nenáročná kniha, ale natolik zajímavá abych se k ní v budoucnu zase vrátila.

Monbon
03.01.2018 3 z 5

za mna asi najslabsia kniha celej serie, nechytila ma tak, ako ostatne, nie je zla, ale chyba jej stava a aj ked sa k tejto serii pravidelne vraciam, tuto (takmer) vzdy vynecham

Zuzka222
23.11.2017 3 z 5

Dokážu pochopit, čím si Hannah prošla, ale stejně se chovala jako husa. Dost mi už vadí, jak jsou vsichni v každém díle tak dokonalí a sexy, kolem 20 najdou svou osudovou lásku, atd... Nicméně na oddechové čtení je to pořád dobré.

HankaSkorepova
13.11.2017 5 z 5

Pro mě byl tento díl zatím jeden z nejlepších z celé série. Vůbec mi nevadilo, že je psaný trochu jiným stylem, než předešlé díly. V knize se mi líbily jak "úryvky" z minulosti, tak i to, že autorka do knihy zahrnula částečně hrdiny z předešlých dílů.

učtenávčelka
04.11.2017 2 z 5

Marco mi byl velmi sympatický, takový nesebevědomý slušňák s ryzím charakterem. A místo toho z něj autorka udělala stejně sebevědomého arogantního týpka, jako byl bratr a švargr Hannah. Na to, že Marco stále pracuje na stavbě a nemá miliony jako její bratr Brad, tak je s podivem, že takové sebevědomí a aroganci nabral z narození syna. A i když se povahou zcela změnil, tak ho Hannah pořád zbožňuje.
Mě osobně ještě hodně vadí deprese, do kterých se hrdinové propadají, když je hlavní babetka odmítne, nebo se poštěkají. Okamžitě nespavost, soužení, neschopnost dál existovat, i když se předtím 4 roky neviděli.
Za mě určitě nejslabší díl série a málem jsem nečetla ani 5. díl, ten mi naopak připadá nejromantičtější z celé série.

Amitiel76
29.10.2017 3 z 5

Bohužel nemohu jinak, než se připojit ke komentářům pode mnou....
Opravdu nejslabší díl série. Sice jsem ho přelouskala až do konce, ale bylo to tak nezáživné a nudné, že jsem se opravdu těšila, až už bude konec.
K chudákovi Marcovi jsem si za celou knihu nenašla cestu. Nevím čím to může být....
Dospělá Hannah mi také moc nesedla, a to věčné vstupování postav z předešlých částí mě taky pěkně štvalo. Tolik dětí, tolik jmen....kdo ke komu patřil... Člověk to ani nestihl sledovat. Byla jsem z toho úplně popletená. Měla jsem chuť dělat si poznámky :-) Za mě by to stačilo uvést jednou na začátku, a víc se o tom nerozmazávat. Tohle měl být jen příběh Hannah a Marca....Strašně mě to rušilo.
Hodnotím jen třemi hvězdami, a vrhám se na poslední část. Podle komentů by měla být lepší.....

nani_nka
19.10.2017 3 z 5

Žiadna séria nemôže byť absolútne dokonalá a vždy sa nájde jedna časť, ktorá je o dosť horšia od tých ostatných. A pre mňa je to 4. diel o Hannah a pre mňa extrémne nepríťažlivom Marcovi. Veľká škoda, pretože Hannah som si v predchádzajúcich častiach obľúbila a tešila som sa na jej príbeh.

jani.ruzicko
14.10.2017 4 z 5

Z tohoto dílu mám trochu smíšené pocity... To, že bylo předvídatelné, že Hannah byla těhotná a přišla o to a že Marco je tátou, by mi nevadilo, ale celkem mi vadilo, že si Hannah s Marcem tak hrála a pořád byla jak na houpačce... =) Každopádně smrt Jarroda mě velmi zasáhla. To jsem vážně nečekala a byla to pro mě velmi smutná a nechtěná část příběhu...

narisa
06.09.2017 4 z 5

Podle mě se jednalo o nejslabší díl série. Hannah jsem měla v předchozích dílech ráda, ale tady mi byla někdy až nesympatická. Marco se mi líbil, ale moc jsme s toho o něm nedozvěděli. Chování Hannah mě ve druhé půli knihy dost rozčilovalo a korunu tomu nasadil zabití Jarroda. Ostatní knihy že série jsou lepší.

elisa194
28.07.2017 2 z 5

Jejda co to bylo? Tak toto byla nejslabší kniha této série.Děj o ničem, pořád dokola nemluvě o tom jak me Hannah neskutečně vytacela

moudivlacek
24.07.2017 4 z 5

I tento díl se mi moc líbil. I když musím přiznat, že jsem trochu víc stranila Marcovi. Podle mě měl v sobě víc statečnosti a upřímnosti jak Hannah. Ale na druhou stranu jsem ji chápala, to, co si prožila po jejich rozchodu, člověka nutně poznamená.
Naštěstí i Marco si prožil v životě své, a tak nakonec donutí Hannah pochopit, že vzájemná láska a úcta s přátelstvím je obrovský dar. Hannah k tomu dospěje i díky tragédii ve své škole.
Někdy člověk opravdu musí prožít něco velmi tragického, aby se vzchopil a řekl si, že on musí žít, aby ta smrt z jeho okolí se stala mementem pro druhé.
Už se těším na další díl.

koki.veru
20.06.2017 5 z 5

Opět další díl ze super série :) Pěkná oddechová knížka ze života.

ptavichripkaa
18.06.2017 5 z 5

Tak tenhle díl je hodně povedený. Marco si šel tvrdě za svým a Hannah mu to moc neulehčila což je dobře. Na prvním místě u mě ale pořád zůstavá Jamaica Lane a v závěsu za ním London Road, takže India Place má u mě prozatím třetí místo.

ankaras
12.06.2017 5 z 5

Kvalitní romanťák! Osobně doporučuji celou sérii, nesáhnete vedle.

zuzana1802
25.05.2017 5 z 5

skvelá

havrmoni
15.03.2017 5 z 5

Tak tohle byla emocemi nabitá kniha. Marco se v životě posunul a dospěl hlavně duševně. Hannah bohužel,díky tomu co se jí stalo,se neposunula. Naprosto jsem chápala ten její vztek i smutek a pocit zrady,byť iracionální. Měla v sobě zmatek a abych byla upřímná Marco mi přišel trochu arogantní. Já se změnil a teď jsem tu a chci druhou šanci. Každý díl má v sobě něco kvůly čemu stojí za to je číst a je hezké,že nejde jen o romantiku a sex,ale i bolesti,zklamání a smutku.

barbuskaa
13.03.2017 2 z 5

Tuto sérii mám moc ráda, ale bohužel pro mě nejslabší díl... Hrdinové z předchozích dílů mi v této knize přišli až moc dokonalí a přeslazení.. Začátek zdlouhavý..

WerczaG
11.03.2017 4 z 5

Z tohoto dílu mám zvláštní pocit. Začátek byl až zbytečně dlouhý ale konec to vynahradil. U konce mi ukapla i malá slzička. Ale i tak se mi zatím nejvíce líbila Jamaica Lane.