India Place

India Place https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235420/bmid_india-place-NHB-235420.jpg 4 864 140

Dublin Street série

Niektoré činy sa neodpúšťajú. Predovšetkým v láske. Hannah videla Marca naposledy pred piatimi rokmi. Bol jediný muž, ktorého milovala, a jediný, s ktorým strávila noc. Po tej jedinej vášnivej noci Marco bez slova zmizol a opustil Škótsko aj Hannah. Tá musela znášať následky ich zblíženia sama, neschopná nadviazať nový vzťah. Náhoda dvojicu opäť spojí a Marco zo všetkých síl bojuje o šancu na vysvetlenie svojho konania v osudnú noc. Je odhodlaný urobiť všetko pre to, aby lásku opäť získal, a tak prenasleduje Hannah na každom kroku a prosí o odpustenie. Práve vtedy, keď si Marco myslí, že spoločná budúcnosť je na dosah ruky, nečakané odhalenie vynesie na svetlo sveta Hannahinu bolesť, ktorú pred ním starostlivo tajila. Trpké spomienky môžu dvojicu rozdeliť skôr, ako vôbec využijú šancu na nový začiatok.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Fall From India Place , 2014

martina1797
17.03.2021 5 z 5

Tento díl mi přišel malinko slabší v porovnání s předchozími, ale stejně si drží vysokou laťku, jako celá série. Místy hodně smutný se spoustou emocí.

lihate
09.02.2021 5 z 5

Krásný, smutný, emocionální a strhující příběh. Hannah mi přišla vždycky hrozně vyrovnaná a se vším hned hotová, proto jsem byla celkem překvapená, co všechno skrývá uvnitř sama sebe. Navíc miluju její smysl pro humor, ten je nekonečný. Přesto ji naprosto chápu a vím, že ani kniha se nedá soudit podle obalu. Marca mi bylo celou dobu líto, Hannah mu to dávala pořádně sežrat a celý jeho život byl poněkud smutnějšího rázu. Hodně milé překvapení byl Cole, už se těším na díl o něm, vyrostl z něho skvělý muž, a Jo na sebe může být hrdá.

Dellphi
05.02.2021 4 z 5

Čtete knížku, která je moc hezká, čtivá a zábavná a myslíte si, že vás už nic nepřekvapí a pak BUM. Emocionální bomba. Tahle autorka teda umí vzbuzovat city a píše neskutečně dobře. Tento příběh nebyl výjimkou a rozhodně ho doporučuji! Navíc mě neskutečně baví ta propletenost celé série a to, jak na sebe knížky nezávazně navazují. Můžete je číst i jednotlivě, ale postupně je to mnohem lepší a s každým dalším dílem si to užíváte víc a víc.

NewKiddo
22.01.2021 4 z 5

Knížku jsem si užila stejně jako předchozí tři díly. Miluju to, že se tam stále objevují postavy z předešlých dílů. Autorka dokázala jejich “rodinu” vážně krásně vyobrazit.

Kristy.Seb
11.10.2020 4 z 5

Hana na můj vkus až moc odmítala Marca. Na druhou stranu si neumím představit, jak mu dokázala odpustit a přenést se přes všechno.

ivetapl
11.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Opět skvělý příběh. Co mě štvalo, tak jak Hannah až moc odhanela Marca. Tohle by nemohl vydržet žádný chlap. Od začátku jsem se bála že se něco stane s Jarrodem.. Ale tohle jsem nečekala. Slza ukapla.

marimari
08.09.2020 2 z 5

Přečetla jsem, ale není to moje krevní skupina. Místy mě zápletky štvaly. Ještě, že je tolik knih, z kterých si každý knihomol vybere.

johana3160
26.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha byla trosku natahovana, a hrdinka az zoufale rozpolcena. Skoro si protirecila. Prestoze byl pribeh od zacatku velmi pruhledny, smrt studenta me prekvapila a zasahla a i par slzicek ukaplo. Epilog me trochu nastval, ale pevne verim ze bude zmineno jak to dopadlo v pristim dile na ktery se velmi tesim. Cole mi zvlast v tomhle dile prirostl k srdci a jsem zvedava s cim autorka prijde.

petraj30
06.07.2020 4 z 5

Silný a nezáviděníhodný příběh.
Hannah na mě v minulých dílech působila velice mile, hodně vyspěle a optimisticky. I přes všechna svoje trápení na škole a s přítelem na mě působila až bezstarostně. Zato teď v této době jsem v ní viděla zlomenou ženu. I Marco to měl velice těžké, ale asi bych to všechno v jeho případě udělala stejně.
Všechny příběhy této série jsou moc krásně a poutavě popsané, i když jsou někdy melancholické. Ale řekla bych, že ten konec je zbytečně moc natahovaný. Jejich trápení by nemuselo být tak zdlouhavé. Věřím, že to neměli v životě lehké a odpuštění není snadné, ale tohle bylo zbytečné ubližování oběma stranám.
P.S. Už se v tom velkém množství dětí pomalu ztrácím a to ještě není konec:-)Moc se těším na další pokračování.

janina66
19.06.2020 4 z 5

Je to trochu jiné, než předchozí díly. Trošku strastiplný příběh Hannah a její bývalé lásky, Marca. Cole byl super, jak pomáhal Hannah. Hezká, odpočinková četba.

knihomolka78
12.05.2020 3 z 5

No, tohle bylo trochu jiné, než jsem čekala... V předchozích dílech byla Hannah vylíčena úplně jinak a tak i mé očekávání bylo také zcela jiné. Hannah dospěla a to, čím si prošla v minulosti nebylo jednoduché a dost ji to změnilo. Stejně tak Marco. Z původně zakřiknutého slušňáka se stal po narození syna sebevědomý a arogantní chlap, a i když se povahou zcela změnil, tak ho Hannah pořád zbožňuje. Nechápu. Dlouho jsem nevěděla, jak se mám k Marcovi postavit. Sice některé věci hrály v jeho prospěch, ale jiné věci jsou neodpustitelné...., takže jsem mu na rozdíl od Hannah úplně neodpustila. Myslím, že Cole by se k ní hodil daleko víc, toho jsem si v tomhle díle oblíbila ještě víc, stál vždy po boku Hannah, se vším jí pomáhal a ještě byl tak krásnej… Neváhala bych. Tento díl sice nebyl špatný, četl se dobře, ale v porovnání s předchozími díly jsem byla trochu zklamaná, byl to pro mě asi zatím nejhorší díl série.

FairyD.
10.05.2020 5 z 5

Ani príbeh Hannah a Marca ma nesklamal. Znova bol príbeh o inom, iná zápletka, iný druh emócii. Najviac sa mi páčili časti po „ udobrení“, najmä časti v ktorých vystupoval aj Dylan. Tie boli najvtipnejšie.

lightka
18.04.2020 3 z 5

Do čtení této knihy ze série jsem se musela nutit - nechtěla jsem začít číst další díly bez tohoto, aby mi něco podstatného neuniklo. Ale prostě jsem se nemohla začíst.. Hannah mi vadila svým neustálým chci/nechci. Zápletka byla super, ale to kolem už moc ne.

NikolaSkop
02.04.2020 5 z 5

Celá série Dublin street mě bavila!! Za mě rozhodně stojí za přečtení.:)

Myška43
06.03.2020 5 z 5

Miluju celou sérii, autorka je mou oblíbenou, krásné příběhy chytnou za srdce!!!

jinbr
22.01.2020 5 z 5

Poslední díl jsem četla dříve než tento, takže jsem o dobrém konci věděla, ale to je u všech knížek tohoto žánru, že? Přiznávám, že použít událost se studentem jako katalyzátor byl opravdu dobrý tah, u Hannah mě tentokrát přišlo její odmítání opravdu až moc dlouhé. Jinak celou sérii hodnotím dobře, jsou to prostě oddychové knížky a proto je přeci, dámy ... i pánové, čteme!

Jája92
03.01.2020 4 z 5

Těšila jsem se, až si přečtu samostatný příběh o Hannah. Kniha se četla velmi dobře, i když sexuální scény mi už přišly trochu otřepané a ohrané. Za to rozuzlení příběhu s jedním studentem, víc nechci prozrazovat, pro ty, co ještě knihu nečetli, mi naprosto vyrazila dech.

verunka93
11.11.2019 5 z 5

Samostatný příběh o lásce Hannah a Marca, který už jsem znala z předchozích dílů. Hannah dospěla a tím, čím si prošla v minulosti pro ni nebylo ani trochu jednoduché. Dost ji to i změnilo. V tomto dílu jsem si ještě více oblíbila Colea, stál vždy po boku Hannah a se vším ji pomáhal. Dlouho jsem nevěděla, jak se postavit k Marcovi, ale nakonec jsem mu odpustila, jako to udělala Hannah. Další skvělý díl ze série Dublin Street.

Siwan
28.10.2019 5 z 5

Ty jo, tak to tohle mě příjemně překvapilo. Spolu s příběhem o Coleovi mě tenhle díl bavil nejvíc, i když jsem ho četla jako poslední, omylem. Super a znovu super.

TomuVer
05.10.2019 4 z 5

Jedna z lepších kníh série. Tá sa podarila.