Doktor Proktor a vana času

Doktor Proktor a vana času https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133866/bmid_doktor-proktor-doktor-proktor-a-van-TsZ-133866.jpg 4 384 63

Zběsilá jízda časem v zábavném a napínavém pokračování o doktoru Proktorovi. Doktor Proktor se vydává do Paříže, aby znovu našel svou dávnou lásku, Julietu Margarínovou. V poštovní schránce Lízy Pedersenové v Dělové ulici se jednoho dne objeví zvláštní pohlednice. Je od doktora Proktora. Líze a Bulíkovi se nakonec podaří vzkaz rozluštit a zjišťují, že doktor Proktor se bez jejich pomoci nemůže dostat nazpět z minulosti. Proč je ale jeho zpráva šifrovaná? Hrozí mu nějaké nebezpečí? Doktorovi věrní přátelé se brzy ocitají v Paříži, kde potkávají Julietu. Tyto bývalé hrdličky se musely před téměř čtyřiceti lety rozdělit za velmi dramatických okolností a doktor Proktor nyní vyrazil za pomoci svého starého vynálezu, vany času, do minulosti, aby změnil chod tehdejších událostí. Nepodařilo mu však vrátit do přítomnosti a jediné, co vyplavalo z vany, u které na něj Julieta čekala, byla pohlednice adresovaná Líze. Nezbývá tedy nic jiného, než aby Líza s Bulíkem podnikli svou životní koupel a vyrazili do minulosti na pomoc doktoru Proktorovi. První dětská knížka Jo Nesba sklidila nadšené kritiky. Připravte se na zběsilou jízdu časem v tomhle zábavném a napínavém pokračování o doktoru Proktorovi...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Doktor Proktors tidsbadekar , 2008

HermionaKnihom
26.07.2016 5 z 5

Prostě super. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Bylo strašně super sledovat historii Francie takhle zblízka. Nejlepší byla odvolaná bitva u Waterloo. To prostě nemá chybu. :-)
Já samozřejmě dávám 5 hvězdiček.

Venny345
14.07.2016 5 z 5

Usměvavá kniha s ještě usměvavějším Bulíkem a Lízou. Super zápletka i rozuzlení. Dost mě překvapilo to, co se stalo s Rašplí.

lucasjednouchy
15.04.2016 5 z 5

Dobrá knížka. Nejlepší byla asi kapitola s bitvou u Waterloo, kterou Bulík odvolal, nebo velká francouzská revoluce.

helusa2
12.04.2016 5 z 5

Právě jsme s dětmi dočetli - poslední kapitoly jsme prostě MUSELI DOČÍST - střídali jsme se během večeře, u čištění zubů, při převlékání... :-D :-D :-D Velmi napínavé, svižné, vtipné a hlavně velice chytré!!! Časové přesmyčky byly perfektní! A co oceňuji moc - tak ideály přátelství a sebeobětující se lásky... Toto potřebují dnešní děti jak prase drbání...
Jsem vděčná, že vedle všech těch Poseroutků a spol. existuje i tak vtipná a chytrá literatura pro děti! I pro dospělé :-)

slnick
18.02.2016 5 z 5

Perfektní zápletka s úžasnými historickými přesmyčkami :-D Nejvíc mě pobavila část s Napoleonem. Ani Johanka z Arku nebyla špatná a velmi originální ;-)

Šílený.Knihomol
09.02.2016 5 z 5

Áááá, pomoc!! Sedminohý peruánský savý pavouk!!! :D Zase jsem se nasmála jako u 1. dílu ;)

katusarosi
24.01.2016 5 z 5

Je mi 13 a teď (asi před třemi hodinami) jsem tuhle knížku dočetla a strašně se mi líbila :D Strašně zajímavý děj :) Četla jsem do 1né ráno jak byl ten prostředek napínavý :D Že by zrovna Rašple byla jeho asistentka jsem opravdu netušila :D A nejdojemnější bylo jak se Rašple obětovala pro to aby mohli být Jullieta a Doktor VOKTOR Proktor spolu :) Jediná knížka, které jsem dala 5* :)

pkweb.eu
02.12.2015 4 z 5

Řekl bych, že u prvního dílu jsem se zasmál více. Zde ze mě vyloudil několik úsměvů Bulík na začátku a poté, co se rozjelo cestování v čase se bulíkův humor vytratil. Ač je námět cestování v čase zajímavější než vynalézání prdícího prášku, celkový dojem lepší není. Autor v této knize náznaky využívá postupné odhalování, různé pohledy i mírně zamotanější děj - podobně jak u svých detektivek, přesto to zde nemá zdaleka takový efekt..

Péťa86
11.08.2015 5 z 5

Mě to moc bavilo... Pohádka pro děti i dospělé. Každá generace si z toho odnese svoje. Ale zase jako všechno, je to o vkusu. Mě to moc bavilo a přečetla jsem to skoro jedním dechem :-)

pagac17
04.06.2015

Snad zajímavá publikace, já jsem jí nedočetl, takže nemohu jí ani správně komentovat.

Ddaannddaann
09.03.2015 5 z 5

No co dodat??? Zajímavé, zábavné a často ( v tomto díle ) velice poučné. Líbí se mi, že autor si dělá srandu z historických událostí a vlastně z celé Francie. Z celé série se mi tento díl líbí asi nejvíce, autor to zde tolik nepřehání z fantazií a kniha je nejčtivější. Ale nemám co vytknout a tak této knize dávám 5*!!!!

Verrrunka
26.10.2014 5 z 5

Nejvtipnější věc, co jsem snad za poslední dobu četla a nejvtipnější dětská knížka ever!! Neuvěřitelně inteligetní, vtipná a napínavá... Sice jsem nečetla první díl, ale i tak jsem se v ději hned chytila. A asi miluju Bulíka, ty jeho hlášky jsou epické! Před koncem jsem si protě musela dávat pauzu, abych ji neměla tak rychle přečtenou a ještě chvíli se mohla bavit. Smála jsem se snad na každé stránce!

markétka2002
16.08.2014

tato kniha je fakt pecka muj bratranec z druheho kolene necte, ale tahle kniha ho cist donutila.Děkuji Jo Nesbo a abych se ti odmenila naucim se norskou hymnu:Ano, milujeme tuto zemi.

sachista
23.05.2014 2 z 5

Druhý díl mi připadal slabší a kupodivu nudnější než první díl. Možná jsem na to neměl náladu, anebo jsem tomu stylu psaní nepřišel na chuť. Jednoznačně u mě vítězí Jo Nesbo, autor temných krimi, zatímco Jo Nesbo, autor knih pro děti je na nějakém pomyslném žebříčku hodně dole. Ale ještě jednu šanci mu dám.

Styblice
07.02.2014 4 z 5

Druhý díl byl pro mě o něco lepší, než ten první. Větší dějovost, příběh o Napoleonovi a Johance z Arku se mi moc líbil. Jednou o Bulíkovi, Líze a doktoru Proktorovi určitě přečtu svým dětem.

Oifa
03.02.2014 4 z 5

Pobaví děti i dospělé. :)

slapajda
19.01.2014 5 z 5

Milé, pro děti nádherně napsané :-)

Evik30
22.08.2013 4 z 5

Cestování v čase to je něco! Ale dějiny se tak změnit opravdu nedají. I když je to úžasná představa. tento příběh byl čtivější než ten první s prdícím práškem a taky se mi četl o dost rychleji. Pár pasáži bych asi přeskočila, ale jinak byla kniha dost dobrá,i když je úrčená spíše pro děti. Ale jinak nemá chybu! V knihovně mi byla doporučena tak jsem to zkusila a rozhodně nejsem zklamaná. Dostala jsem všechny 3 díly najednou, takže je čtu postupně za sebou, takže je můžu hned porovnat. Bulík a Líza jsou postavy které příběhu dodávají šmrnc. a Proktorova dávná láska Julieta Margarínová do příběhu skvěle zapadá.

juckey
22.07.2013 5 z 5

Jupí! Konečně knížka pro děti, která je vzdělává (a musí taky nehorázně bavit)! Kdo by to byl tušil, že upálená Johanka z Arku nebyla tak ouplně Johanka z Arku a že bitva u Waterloo nebyla tak ouplně fiasko, jak se šeptá. Navíc ta makačka na bednu s dírami v čase a s míjením v čase a s vertikálními a horizontálními linkami času - no prostě vaše chytré děti budou ještě mnohem chytřejší. A pak je tady taky další kopa Prdicího prášku doktorra Viktora Proktora a zamilovaný trojúhelník a vana času a Tour de France a Bulík a Líza a je to fajn..:)

danit
21.04.2013 4 z 5

Pro mě je tento díl určitě lepší než první, z kterého mám pořád rozpačité pocity. Ale asi nebyl až tak hrozný, když jsem se dala do přečtení tohoto dílu. Je vtipnější, akčnější a dobrodružnější než první. S přesuny v čase a s různými místy jsem neměla nejmenší problém; ani děti, které to četly.