Dobře mi tak

Dobře mi tak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198123/dobre-mi-tak-2Yb-198123.jpg 3 1034 266

Příběh o tom, že náprava chyb je k ničemu, když v životě děláme další. Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou Vanesou a stěhuje se ze společného bytu ke svému kamarádovi Viktorovi. Tento životní zlom ho náhle nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechny svoje chyby a životní selhání. Se svérázným humorem se poněkud neohrabaně pokouší napravit své chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang a jeho kroky značně komplikuje. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika.... celý text

martin3230
08.10.2014 1 z 5

Pisálkovský kalkul.

Jojohana
06.08.2014

včera jsem knížku dočetla a velice se mi líbila. konec nebyl zrovna optimistický, ale tak to holt v životě chodí.
kniha mě moc zaujala svoji hloubkou, přiznám se, že některé myšlenky jsem si i psala, jsem překvapena, že tuto knižku napsala tak mladá autorka. už se těším na další knížku slečny Radky.

amysa
30.07.2014 3 z 5

Včera dočteno a jsem z knížky taková smutná a rozpačitá. Asi jsem čekala úplně jiný, daleko víc pozitivní příběh. Knížka je docela čtivá, jen se tam na prvních asi 100 stránkách nic moc neděje a pak když se to trošku rozjede, tak se začne ten vztahový mnohoúhelník ještě více, někdy skoro až neuvěřitelně, zamotávat. Boris a jeho typický "mozek v gatích" mě docela štval a zbytečně si tím celý svůj život zkomplikoval. Závěr knížky byl pro mě překvapivý a zcela nečekaný... Vím, že život není žádná pohádka, ale moc ráda si občas nějakou přečtu a proto pro mě tahle knížka vyznívá smutně a myslím si, že autorka na těch pár stránkách tragédiemi nešetřila... Alespoň malý kousek naděje mi tam chyběl a mohlo to dopadnout třeba i malinko jinak... To je i důvod, proč se ke knížce už nikdy nevrátím, ale pokud Radka napíše i něco jiného, určitě si to velmi ráda přečtu. Oceňuji její hru se slovy, s češtinou moc hezky pracuje a pak se to tak pěkně čte. Přeji jí, ať vydrží a budu doufat, že to bude příště něco veselejšího:-)

Peace
09.05.2014 4 z 5

Myslím, že autorka má opravdu talent, takže se kniha četla sama. Za mě tam akorát těch vztahových propletenců bylo zbytečně moc, působilo to na mě chvílemi nereálně. Jinak ale super a mohu doporučit!

mone
19.04.2014 5 z 5

Radčina knížka se mi četla skvěle - kdysi jsem na autorku narazila jako na bloggerku, a proto jsem věděla, že pokud jde o její tištěnou prvotinu, rozhodně je na co se těšit. Měla bych jedinou pidi-výhradu - za sebe bych se obešla bez toho veršování, je na mě trošičku dětinské, bez rytmu... ale není ho tam zase tolik, aby mě nějak výrazně rušilo :) To všechno ostatní, co je napsaný kolem, je totiž geniální. Tak.

Kopretina_aku
27.03.2014 4 z 5

Velmi vydařená knížka. Styl psaní mi přijde podobný Vieweghovi, ale většinou jsem se u jeho knih tak dobře nebavila. Místy vtipná, ale přitom nejde o nic veselého, zajímavé vztahové propletence, chvílemi člověk neví, jestli Borise litovat nebo se na něj zlobit. Konec pro mne překvapivý, pořád jsem si říkala, jak ten Boris se svým životem naloží, až do posledních stránek.