Dobře mi tak

Dobře mi tak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198123/dobre-mi-tak-2Yb-198123.jpg 3 1036 266

Příběh o tom, že náprava chyb je k ničemu, když v životě děláme další. Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou Vanesou a stěhuje se ze společného bytu ke svému kamarádovi Viktorovi. Tento životní zlom ho náhle nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechny svoje chyby a životní selhání. Se svérázným humorem se poněkud neohrabaně pokouší napravit své chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang a jeho kroky značně komplikuje. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika.... celý text

Nixa
07.01.2017 2 z 5

Nejprve jsem od Radky četla Bábovky a byla jsem natěšená na další knihy, ale tahle mě zklamala. Hlavní hrdina mi byl protivný a ani mi nebylo líto jak to s ním skončilo.

jindriskamalovc
06.01.2017 5 z 5

super, jen tak dál

Janina94
28.12.2016

Za mě palec nahoru. Jako první jsem četla Bábovky.. řekla jsem si super, zkusím další. Pak jsem si koupila "To prší moře" a zatím nedočetla. Nechytla mě. Letos k Vánocům jsem dostala tuto knihu a jsem jedním slovem NADŠENÁ :) Přečetla jsem jí hned, nemohla jsem se od ní odtrhnout a tuto spisovatelku mám opravdu moc ráda!! :)

Vlajdula
20.12.2016 2 z 5

Kniha mě celkem zklamala, hlavní hrdina mi byl vyloženě protivný.

kika 13
10.12.2016 2 z 5

Za takový konec fakt díky.Čekala jsem určitě něco jiného.

kxd16
10.12.2016 4 z 5

Velice čtivá kniha - tak jako snad všechny od Radky. Tuto knihu jsem do rukou dala hlavně ze zvědavosti, jelikož na databázi je kniha hodnocena nejnegativněji ze všech tří. Musím však říci, že tato kniha mě nadchla. Možná i více než Bábovky.
Radka se výborně vcítila do role muže. Kdybych předem nevěděla, že je to psáno ženou, nevěřila bych.
Jen konec byl na mě až moc depresivní a celkově se mi nečetl tak dobře, jako zbytek knihy. Celkově na mě ale tato kniha udělala velice pozitivní dojem a už se těším, až dám do ruk knihu To prší moře - to jediné mi od autorky chybí přečíst. :)

kidi
30.11.2016 1 z 5

Dočetl jsem, ale dosti podprůměrná kniha. Z pohledu muže, jde vidět, že to psala žena

Bigluska
07.11.2016 odpad!

Tuto knihu jsem četla o velkých prázdninách a vůbec se mi nelíbila. Uznávám... zajímavý náhled, líbí se mi, jak se do toho autorka dokázala vcítit atd, ale jinak mě to neoslovilo. Zajímavý experiment.

alena67
07.11.2016 1 z 5

tak tato knížka se vůbec nepovedla

lenka7348
31.10.2016 3 z 5

Kniha "Dobře mi tak" se mi nečetla tak dobře jako "Bábovky", i když je psána stejným stylem. Překvapivé bylo, jak se tato na pohled křehká žena dokázala dokonale vcítit do muže a napsat knihu jeho očima. Kniha jistě stojí za přečtení, ale jednou stačilo.

Verunka289
21.10.2016 4 z 5

Knížka se mi četla moc dobře, příběh byl pro mě zajímavý a neokoukaný.
Na Borise bych ale asi nikdy narazit nechtěla. Nechce se mi ani věřit, že takoví muži opravdu existují.

javurkova.klara
07.10.2016 4 z 5

Do 3/4 velice čtivě napsáno, příběh má spád, byla jsem nadšená. Poslední část ale byla už značně depresivní, poslední stránky se mi ani nechtělo dočítat.
Jako celek ale hodnotím knihu dobře, jistě stojí za přečtení.

mstychov
01.10.2016 4 z 5

Ano, ze vsech 3 knizek od Radky Trestikove je tato ,,nejhorsi". Cetla jsem prvni Babovky, pak To prsi more a az nakonec Dobre mi tak. Ale i presto vse je knizka psana presne Radky stylem. Mne se ze zacatku libila moc, potom jsem si rikala, jak absurdni zapletky tam vymyslela a nakonec, kdyz jsem ji precetla celou, tak jsem si rekla, ze byla dobra a ze bych si klidne precetla druhy dil z pohledu ostatnich lidi, ktery mi je jasne, ze uz nevyda....kazdopadne za me dobry :)

zuzanaa_
26.09.2016 2 z 5

Po přečtení Bábovek jsem se nadšeně vrhla po dalších knihách Radky Třeštíkové. Nejdříve jsem zvolila Dobře mi tak. A musím říct, že mě kniha poměrně zklamala. Jsem moc ráda, že jsem nejdříve četla právě již zmiňované Bábovky a až pak jsem sáhla po autorčině debutu. Kdyby to bylo obráceně, asi bych jí další šanci nedala. Na to, že knihu píše žena, je psána nesmírně vulgárním stylem plným naturalistických prvků. Chvílemi jsem byla až zhnusena a měla jsem chuť ji odložit. Nakonec jsem ji přece jen přelouskala, ale rozhodně se k ní nehodlám vracet. Dvě hvězdičky uděluji za čtivost, kterou jsem si u Třeštíkové velmi oblíbila. Celkově jsem však zklamaná, ale "dobře mi tak." Nyní mám v plánu To prší moře. Doufám, že se opět vrátím k pozitivnímu názoru na Radku a její tvorbu.

rottovat
25.09.2016 2 z 5

Ač tuto autorku čtu s nadšením a zejména na To prší moře nedám dopustit, Dobře mi tak mě nechytlo. A to natolik, že po dlouhé době odkládám rozečtenou knihu a nechci ji dočíst. Těžko říct, zda je to hlavním hrdinou, nebo tím, že autorce jde prostě mnohem lépe psát o ženách než o padesátiletém malíři. Od začátku mne to nevtáhlo, celé to je takové nijaké. Možná, kdybych dočetla, bylo by hodnocení jiné, ale bohužel, tohle prostě není ono. Povzbudivé je, že jde o prvotinu a s dalšími knihami paní Třeštíkové je to úplně jiné kafe.

sinamona
19.09.2016 2 z 5

Autorčiny knihy jsem četla od konce-tedy od nejnovější: Bábovky přes To prší moře po Dobře mi tak. Z Bábovek jsem byla nadšená, ve výsledku mě víc oslnilo To prší moře, které po přečtení Dobře mi tak vede na plné čáře.
Dobře mi tak: Opakovaně jsem se musela vracet ke knize, kterou jsem po cca 50str musela odložit, přislo mi to zdlouhavé a ani ne moc zajímavé, za měsíc jsem knize zkusila dát druhou šanci a teď ji s pauzama dočetla. Příběh sám o sobě mi k srdci nepřirostl, hlavní hrdina si mě vůbec nezískal, vlastně žádná z postav, prvek společných propletených osudů postav s postupem tvorby R.Třeštíkové sílil až vygradoval v Bábovkách, nicméně zde mi to přišlo tak nějak zbytečné a k ničemu. Závěr byl nepříjemný a po celou dobu jsem cítila maximálně pocit marnosti. Kniha mě nenadchla v mnoha směrech, prostě mi to nesedlo a věřím, že kdo začne s R. Třeštíkovou Dobře mi tak nepokračuje dál, ale doporučuji vytrvat a dát tomu šanci, tvorbu R. Třeštíkové jsem si po Bábovkách zamilovala, ale začít Borisem, tak nevím nevím, zda se pročtu dál, ale nelituju, hold někdy kniha nesedne.

Ankavi
05.09.2016 2 z 5

Domnívám se, že autorka musí žít na jiné planetě nebo aspoň odtud čerpat inspiraci. Pokud je přirovnávána k Vieweghovi, jehož počáteční tvorbu mám vcelku ráda, pak tomu nerozumím. Když dva dělají totéž, zkrátka to není totéž. Viewegh je aspoň místy vtipný. Toto je podivný příběh naplněný cynismem, absolutním nedostatkem citu pro cokoli krásné, kulturní či kutivované (podotýkám, že protagonisté mají být umělci, u nichž bych to aspoň náznakem tedy předpokládala) a co se týče mezilidských vztahů - raději nebudu zabředávat. Vlastně jsem ráda, že žiju v jiném světě, než jaký je zde popisován. Knihu jsem dočetla jen s přemáháním. Její závěr byl sice překvapivý, ale můj dojem nenapravil.

Bar16
29.08.2016 2 z 5

Zřejmě mi autorčin styl psaní nesedl. Kniha se, ač má pouze 220 stran, strašně táhla a nejzáživnější byly zřejmě poslední dvě kapitoly...

Dardos
18.08.2016 4 z 5

Vzhledem k hodnoceni knihy a nekterym komentarum jsem se trochu bala toho,co me ceka :). Ale za me tedy palec nahoru. Nerikam,je to celkem drsny pribeh a prekvapivy, jeste drsnejsi konec... ale me to bavilo. Ani chvili jsem se u knihy nenudila, nemela jsem nutkani preskakovat a obcas jsem se fakt zasmala.
Ovsem pokud chcete nekdo romantiku a happy end,tak tohle fakt neee :)

sabca
25.07.2016 3 z 5

Měla jsem problémy jako některé čtenářky zde, se do knihy začíst, ale potom už to šlo. Je to první kniha této autorky, kterou jsem četla. Mám ještě připravenou To prší moře, tak snad bude lepší. Mrzelo mě, že jsem v knize nenašla ani jednu kladnou postavu. Už i Erika byla svým způsobem sobec. Ještě tak nejlepší z nich byl Borisův kamarád Viktor.