Do posledného dychu

Do posledného dychu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423183/bmid_do-posledniho-dechu-mPR-423183.png 5 2844 2844

Šaty nasiaknuté krvou, viečka násilne zatvorené. Tak vyzerá mŕtve dievča v kontajneri. Detektív séfinšpektor Erika Fosterová je síce na mieste nálezu ako prvá, prípad však nespadá do jej kompetencie. No ani tento fakt ju nedokáže zastaviť. Erika sa okamžite vrhá do práce a veľmi rýchlo odhaľuje súvislosti s inou, štyri mesiace starou, nevyriešenou vraždou. Obe obete sa našli v rovnakom prostredí a zomreli tým istým spôsobom. Navyše si obe dohovorili schôdzku cez internet... Keď za podobných okolností zmizne ďalšie dievča, musia Erika Fosterová, Mossová aj Peterson konať čo najrýchlejšie. Koľko času im zostáva, kým sadistický vraj zabije aj toto dievča? Kto sa skrýva za falošnými profilmi na facebooku a láka naivné mladé ženy na schôdzku? A ako Erika chytí vraha, ktorý vlastne existuje len virtuálne?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Last Breath , 2017

shay
02.05.2018 2 z 5

Podle mě nejslabší kniha. Pachatel je prozrazený už asi v půlce knihy a dost mi to připomnělo styl Nočního lovu. Možná proto mě už zbytek knihy nepřekvapil a jen jsem se pročítala ke konci.

ElenaM
02.05.2018 5 z 5

Jedním slovem - VÝBORNÁ!
To byla jízda!!!!
Robert Bryndza mě opět nezklamal. Kniha je velice čtivá a doslova letíte stránkami, druhou polovinu jsem přečetla na jeden zátah. Tentokrát víme téměř od začátku, kdo je vrah a příběh vidíme také z jeho pohledu, což je změna, ale ne nepříjemná. V knize nechyběla krimi zápletka, osobní rovina a příběh osobního života Eriky a jejích přátel.
Během čtení mě napadlo, že každá autorova kniha je trochu jiná. Každá probírá jiné téma a nebo úhel je jiný. Zkrátka nepíše podle jednoho vzorce (jako někteří autoři). A s každou knihou roste.... a je lepším a lepším spisovatelem. Těším se na další díl... !!

Reat
30.04.2018 5 z 5

Moje druhé dobrodružství Eriky Fosterové, a sdíleno se stejným nadšením jako to první (Temné hlubiny). Bryndza psát umí, to bezesporu. Vtáhne Vás velmi lehce do děje, jako by jste sami byli tam, kde se příběh odehrává, jako kdyby jste pátrání prožívali spolu s týmem Eriky, někde bokem, nebo nad nimi, neviditelní jako duch, ale byli prostě při tom.. Zde se i dost výrazně dotýká ožehavých témat dnešní doby....migrace, sociálních sítí, lidské sexuality a jiných. Navíc typologicky je čtení dost osvěžující, protože celou dobu víte, kdo je vrah, a jen sledujete, jak se vše vyvine. Knížka perfektní, čtená na jeden zátah, baví. Co víc si přát?

novina
29.04.2018 5 z 5

Moje první kniha od Bryndzy. Postava Eriky mi byla sympatická. Současné téma - čtivý příběh od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Překvapilo mě, že byl vrah tak brzy odhalen, ale zase bylo skvěle popsané jeho uvažování. Styl psaní se mi moc líbil.

Vik40
28.04.2018 5 z 5

Asi vůbec nejlepší kniha autora.

Mil@n
27.04.2018 5 z 5

Trošku slabší, ale stále výborné.

lenka7679
26.04.2018 5 z 5

Jako vždy skvělá, I když tentokrát mi Erika z celé série přijde nejlidštější a tak nějak pro všechny, ale vůbec to není na škodu, někdy mě až tou svou umíněností štvala, nicméně stále zůstává tou zarputilou Erikou. Opět přečteno jením dechem.

makyna95
25.04.2018 5 z 5

Naprostá bomba!! Každý díl je snad lepší a lepší.. :)

jana3099
24.04.2018 5 z 5

Další velmi dobře čtivý příběh Roberta Bryndzy, popisované vraždy dost brutální, ale o tom přeci detektivky jsou, no a nebezpečí sociálních sítí.........určitě doporučuji ;-)

Kerberos
24.04.2018 4 z 5

Možná ,že příběh byl trochu slabší než předchozí díl,ale dobrá detektivka a Erika se jako člověk vyvíjí, nemůže být přece pořád stejná po tom co se kolem ní děje.

astra3
23.04.2018 5 z 5

Dobrá čtivá detektivka. Na začátku mě Erika dost štvala, ale pak se to rozjelo.

sweeneytodd
23.04.2018 4 z 5

Pro mě ze série asi na druhém místě, hned po Nočním lovu.
Nevadí, že známe pachatele od třetiny knihy, aspoň můžeme pozorovat jeho uvažování a život.
Nadprůměrný, ale ne perfektní.

Didi15
23.04.2018 5 z 5

Robert prostě jede a já ho miluju. Čím dál tím lepší děj. Nemohu se dočkat další a víc komentáře kniha nepotřebuje.

alabra
21.04.2018 4 z 5

Četla jsem předchozí knihy ze série o Erice, tento díl je trochu slabší. Pro toho, kdo nečetl předchozí knihy, se musí jevit soukromý život vyšetřovatelky podivný, vše jen v náznacích. A samotná zápletka? Téma je současné, moderní, ale pro mě tomuto dílu něco chybí. Moc nepochopitelné krutosti, jejíž příčina se vysvětluje jen v náznaku, zkrátka vše je nakousnuto a nedotaženo. Aspoň pro mě.

Dandulka
20.04.2018

Paráda!!!! Zase se našel autor, jehož knížky se dají číst a nenudí!!!!!

sachista
19.04.2018 3 z 5

Jako čtivý klasický thriller dobré, velmi dobré. Jako klasický detektivní román neuspokojivé. Já zkrátka nemám rád, když je hlavní pointa prozrazena předčasně a už vůbec nemám rád, když téměř na začátku knihy. Neupírám této knize kvality, i přes prozrazení pointy se opravdu velmi dobře čte a je napínavá, ale pro mě hlavní kouzlo vyprchává. O to víc mě to mrzí proti předchozímu dílu Temné hlubiny, který si nechával pointu až pěkně na konec.

Lenka.Vílka
18.04.2018 2 z 5

Mám dvě možnosti:
Nepsat žádný komentář a pouze hodnotit.
Vzít své komentáře z předchozích knih, dát do jednoho texťáku, zavřít oči, náhodně vymazat pár vět, dát sem zbytek a hodnotit (nikdo by nepoznal, ke kterému dílu ten komentář je, protože je to všechno na jedno brďo).
Řeknu to jednoduše. Díly mi splývají dohromady, protože sice to je dobře napsaná sérii, ale nic víc. Teď se opakuji, ale autor umí psát čtivě. Jenom si nemyslím, že umí téma "Detektivka pro velký kluky a holky". Bát se o hlavního hrdinu? To beru jako samozřejmost. Já se dokážu ztotožnit i se sériovým vrahem, když to autor napíše tak, abych se ztotožnila, ale tady ani ťuk. S nikým.
Nejde nezmínit vraha. Nevadí mi znát jeho totožnost od půlky knihy. Klidně i dřív. Pokud to je záměr autora, ne jeho školácká chyba. V tomhle případě záměr. Škoda, že s tím autor nezvládl pracovat lépe.
Jaké detektivky jsem četla za poslední měsíc? (V pořadí, teď jsem je trochu flákala.) Temné hlubiny, Hrob v horách, Do posledního dechu. Bryndza nemá šanci ani dvěma tituly proti jednomu. Psát už umí, to je taky jediný důvod, proč jsem už první díl neodložila jako nedotčený. Teď už by to jenom chtělo nějaký ten wow efekt.
Po dočtení Hrobu v horách jsem si šla hned půjčit další díl. Co jsem udělala po dočtení Do posledního dechu? Dala knihu na hromádku dalších knih na vrácení a byla ráda, že jsem za ní nezaplatila (teda zaplatila, v rámci rozpočítaného půjčovného z knihovny tak desetník, možná míň, ale to po autorovi nebudu chtít zpátky ;)...).

Ajuszka
18.04.2018 5 z 5

Co dodat,jako vzdy totalni pecka!:)

Knižní střípky
18.04.2018 5 z 5

Opět další skvělý Robert, mám moc ráda sérii o Erice Fosterové. Tento díl zpracovává tolik ožehavé téma nebezpečí sociálních sítí a jen pevně doufám, že se nad tím aspoň někdo trochu více zamyslí. I když dnešní mládež, která tyto sítě toliko užívá, asi nebude zrovna cílová skupina, která by po této knize sáhla, což je ovšem škoda. Jako vždy se kniha četla díky kratším kapitolám svižně, opět mě to nutilo číst ještě jednu a ještě jednu a najednou byl konec. Těším se na další případ.

sabina8042
17.04.2018 5 z 5

A me Robert proste bavi! I kdyz zacatek se mi lehounce tahl tak i tak jsem docitala knihu ve 3h rano. :-) Tesim se na dalsi!