Do posledného dychu

Do posledného dychu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423183/bmid_do-posledniho-dechu-mPR-423183.png 5 2847 2847

Šaty nasiaknuté krvou, viečka násilne zatvorené. Tak vyzerá mŕtve dievča v kontajneri. Detektív séfinšpektor Erika Fosterová je síce na mieste nálezu ako prvá, prípad však nespadá do jej kompetencie. No ani tento fakt ju nedokáže zastaviť. Erika sa okamžite vrhá do práce a veľmi rýchlo odhaľuje súvislosti s inou, štyri mesiace starou, nevyriešenou vraždou. Obe obete sa našli v rovnakom prostredí a zomreli tým istým spôsobom. Navyše si obe dohovorili schôdzku cez internet... Keď za podobných okolností zmizne ďalšie dievča, musia Erika Fosterová, Mossová aj Peterson konať čo najrýchlejšie. Koľko času im zostáva, kým sadistický vraj zabije aj toto dievča? Kto sa skrýva za falošnými profilmi na facebooku a láka naivné mladé ženy na schôdzku? A ako Erika chytí vraha, ktorý vlastne existuje len virtuálne?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Last Breath , 2017

hrabalikoval
16.04.2018 5 z 5

Robert mě prostě svýma knížkama dostal a drží to i nadále. Do poslední dechu bere dech hlavně v tom, že si nikdo z nás ani neuvědomuje jak moc jsou sociální sítě nebezpečné. Tato knížka jenom dokazuje to, že autor si drží svůj čtivý styl a dává hlavním postavám příjemné pokračování jejich životů. Už teď se těším na další díl co se bude s hrdinami dít a jaké připady je budou čekat.

mirka71
16.04.2018 5 z 5

Další knížka, kterou jsem zhltla za dva večery. Nevadí mi, že od třetiny knížky vím, kdo je vrah, každá detektivka přece nemusí odhalit vraha až na předposlední straně. Téma zneužívání sociálních sítí je více než aktuální, měl by se nad tím zamyslet každý, kdo na facebooku sdílí i to, co měl dnes k obědu. Bylo zajímavé sledovat, jak takovéhle monstrum přemýšlí, jen jedno mi uniklo... pomohl bratrovi Joemu do oprátky, nebo se fakt jen díval?

tulip131
16.04.2018 5 z 5

Kniha je napsána poutavě, vyhovují mi krátké kapitoly, které "běží " jedná za druhou. Erika jako hlavní vyšetřovatelka se několikrát sekne než kápne na vraha. Známe postavy, nějaká ta mrtvola, systém vraždění, mě kniha bavila.

perpe2a
15.04.2018 4 z 5

Opět starý a již dobře známý Robert Bryndza a tentokrát neotřelé a moderní prostředí sociálních sítí a nebezpečí, které na nás může číhat prakticky kdekoliv... Kniha se mi líbila, mám tuto sérii moc ráda a Erika je mi sympatická. Konečně se dočkáme i jejího malinkého štěstí v soukromém životě a vyšetřování je napínavé. Rozhodně stojí za přečtení a těším se na další pokračování.

Kekik
14.04.2018 5 z 5

Takže, další díl Eriky je za mnou. Bohužel.
Tenhle jsem ze všech dílů přečetla nejrychleji. Mně vůbec nevadilo, že vraha známe velmi brzy. Naopak. O to více mě zajímalo, kdy na to přijde Erika s týmem. A bylo zajímavé sledovat vrahova "rande".
Posun Eriky v životě jen chválím. Ať už milostném, či jiném.
Akorát mi chybí rozuzlení Sparksova "případu". (Možné sledování...)
Doporučuji.

POZOR, následující část obsahuje SPOILERY !!!
Můj názor na to, proč vrah zabíjel, je takový, že :
Zažil šikanu od bratra a jeho kamarádů.
Otec jím opovrhoval, matka mu taky moc lásky neprojevovala.
Nebyl atraktivního vzhledu-otylý, prasečí očka, nehezké zuby. Ženy jím opovrhovaly. Odsuzovaly ho hned na první pohled. Proto si vybíral atraktivní ženy, krásné, s dlouhými vlasy, aby je potrestal za jejich krásu. Proto je znetvořil, a nakonec zabil. Vyžíval se v tom, když ho krásky prosily o život. Zvrácené, sadistické chování. I když dělal nekalosti, uvnitř si připadal krásný, ale jeho zevnějšek mu to kazil. (Viz Briony (dle popisu otylejší)- Ona si jako myslí, že k sobě patříme ???) A tak krásu zabíjel. Zhruba tak nějak jsem to pochopila já.

aleza1
13.04.2018 5 z 5

Začátek trochu nezáživný, opakující se problémy s převzetím případu. Ale dvě třetiny knihy opět s úžasným dějem. Nebylo možné knihu odložit. Vůbec mi nevadí, že vrah je známý od poloviny knihy. Super zápletka a super čtení!

lifeoptimist
12.04.2018 4 z 5

Musím strhnout hvězdičku, protože opět v podstatě od třetiny víme, kdo je vrah, a to se mi moc nelíbí, mám raději, když je napětí do konce. Takže za mě zatím nejlepší díl Temné hlubiny.

TeaPeter
12.04.2018 5 z 5

Výborná kniha. Zápletka se velmi vydařila.

ivousekk
12.04.2018 4 z 5

Povedená detektivka. Jen předchozí díl Temné hlubiny se mi líbil o dost víc. Možná je to taky tím, že základní kostra se začíná opakovat, nejspíš by to chtělo nějaké osvěžení. Ale i tak stojí za přečtení.

hanulie
12.04.2018 5 z 5

Kniha je fantastická. Styl p.Bryndzy mě baví a s každou další knihou jsem hladovější po další. Vůbec mi nevadí, že již kolem cca 100 strany se dozvím, kdo je pachatelem. Příběh nabírá ještě napínavější ráz, je plný zvratů a překvapení. Jsem až naštvaná sama na sebe, že jsem přečetla tak rychle, ale jinak se to nedalo.
Navíc tato kniha má i poučný charakter. Poukazuje na nebezpečnost sociálních sítí.

amladar
11.04.2018 5 z 5

Opět vynikající, doporučuji :-)

mrkvajda
11.04.2018 5 z 5

Povedená kniha. Četla jsem ji se stejným napětím jako Dívku v ledu. Chybělo mi však, že nebyl zmíněn důvod, proč se vrah zaměřil zrovna na tento typ dívek. Nejen v tom souhlasím s komentářem georginaa a dalších

ivca7265
10.04.2018 5 z 5

Ach Roberte co mi to děláš? Další případ Eriky Fosterové a další skvělá kniha. Erika vyšetřuje vraždu mladé ženy, která byla brutálně zabita a vše směřuje k tomu, že si ji vrah nejprve vyhlédl a pak se s ní spojil přes sociální sítě. Za mě plný počet hvězdiček :-)

salunka
10.04.2018 4 z 5

Bryndza je můj oblíbenec. Všechny jeho knihy jsem přečetla jedním dechem. U poslední mi chybělo víc napětí. Předchozí díly se mi líbily víc.

Lotka
09.04.2018 4 z 5

Tak tahle se mi líbila! Vyloženě oddechová detektivka, nic překombinovaného, dobře se četla.

hana2111
09.04.2018 4 z 5

Znovu zopakuji: Bryndzu mám prostě ráda... :)

Čtvrtá kniha byla zase o chlup jiná a musím říct, že mi sedla více než díl třetí. A opravdu velmi oceňuji téma sociálních sítí a to, že lidé nemyslí na své bezpečí a prostě jdou... Každopádně si myslím, že potenciál nebyl dostatečně vyčerpán. Tohle by si zasloužilo víc než jen zmínky. Chybělo mi rozvinutí toho, jak vrah pracoval s profily svých obětí a s profilem svým, proč si vybíral konkrétně tyto dívky (vizuální typ atd.), taky podle mě nebyla dostatečně vysvětlena zmínka o bratru hlavního hrdiny, tímto směrem bych taky snesla víc... Nemůžu říct, že by to byla špatná kniha, naopak - "bryndzovky" jsou velmi příjemné a přehledné oddechovky. Ale je tu pro mne tentokrá příliš mnoho "ale..." a myslím, že vzhledem k materiálu a jeho využití byla kniha ze série zatím nejslabší...

pobijecmuch
09.04.2018 2 z 5

Sérii s Erikou Fosterovou jsem skoro už vzdal, protože toto nikdy nebylo moje oblíbené čtení. Vše bylo psané podle jedné šablony a nemělo to žádný pořádný spád. Když se mně dostal do ruky tento díl, dlouho jsem váhal, zda se mám do něho pustit, ale nakonec literární sucho rozhodlo.
No, konečně nám Bobík přitvrdil, i když je tam plno nelogických věcí, které tady byly popsány už předešlými čtenáři. Není to žádný trhák, ale dá se to číst. V příštím díle se snad už i dočkáme, že Erika uvaří slibovanou kapustnicu a možná i halušky s bryndzou.

Jandýs
08.04.2018 3 z 5

Knihu jsem přečetla během dne, tak skvěle se Robertovo knihy čtou...nicméně příběh byl oproti předchozímu dílu o dost slabší, chybělo mi napětí, nějaká složitější zápletka, nějaké neznámo a akce... jen na konci jsem měla chvíli obavy, při zásahu... série Eriky Fosterové měla být o hodně dílech, snad nebude přibývání případů ubírat na jejich kvalitě.

georginaa
07.04.2018 5 z 5

V tomto dílu by mohlo být použito rozsáhlejšího obsahu. Byly pouze náznaky, ale co k vrahovi všechno vedlo, jeho tajemství a zášť, popsáno jen okrajově na konci knihy, což je škoda. Proč si vybíral zrovna určité typy holek, proč nenáviděl zrovna holky, když ho týrali kluci. Je to takové podivné chování vraha, ale není to bohužel více rozepsáno, škoda. No nicméně další díl Eriky byl pěkný, i když chybělo více drzosti od Eriky, které byly v předchozích dílech a které jí - čtenáři - fandíme

annettka1098
06.04.2018 4 z 5

Bohužel tentokrát pouze 4hvězdy a to do více jak půlky knihy jsem to hodnotila spíše jen na 3. Nějak jsem se nemohla zbavit dojmu, že čtu "přepracovaný" Noční lov. Temné hlubiny byly naprosto ozbrojující a toto byl bohužel trošku krok zpět. Snad nedošla síla a nápady a příští díl bude opět perfektní.