Do posledného dychu

Do posledného dychu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423183/bmid_do-posledniho-dechu-mPR-423183.png 5 2847 2847

Šaty nasiaknuté krvou, viečka násilne zatvorené. Tak vyzerá mŕtve dievča v kontajneri. Detektív séfinšpektor Erika Fosterová je síce na mieste nálezu ako prvá, prípad však nespadá do jej kompetencie. No ani tento fakt ju nedokáže zastaviť. Erika sa okamžite vrhá do práce a veľmi rýchlo odhaľuje súvislosti s inou, štyri mesiace starou, nevyriešenou vraždou. Obe obete sa našli v rovnakom prostredí a zomreli tým istým spôsobom. Navyše si obe dohovorili schôdzku cez internet... Keď za podobných okolností zmizne ďalšie dievča, musia Erika Fosterová, Mossová aj Peterson konať čo najrýchlejšie. Koľko času im zostáva, kým sadistický vraj zabije aj toto dievča? Kto sa skrýva za falošnými profilmi na facebooku a láka naivné mladé ženy na schôdzku? A ako Erika chytí vraha, ktorý vlastne existuje len virtuálne?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Last Breath , 2017

HaHa11
26.03.2018 2 z 5

Tak tohle se Bryndzovi vůbec nepovedlo - ploché, bez napětí, a téměř se mi chce říci, že nudné - více v recenzi. Za dvě - a není to rozhodně "chvalitebně"!

romana0733
26.03.2018 5 z 5

Nejlepší kniha od tohoto autora. Pořád se tam něco děje i když je pachatel znám skoro od začátku, tak to nic neubíra na napětí, jen ten konec mohl být dotaženější, jak ten vrah nakonec zkončil, to bylo nedotaženy.

Bustedka
25.03.2018 4 z 5

S detektivem sympatizovat nemusím, ale oceňují především ctivost. Kazda kapitola vas nuti cist dal a dal. Ale jak tu jiz bylo nekolikrat zmineno, skoda, ze se neodkryl pribeh vraha - defakto mi uplne chybi motiv, co se stalo presne bratrovi apod.

katst
25.03.2018 5 z 5

Kniha se opět velmi dobře čte, těžko se od ní odtrhuje, ale Temné hlubiny jsou za mě z celé série nejlepší. Trošinku mi přijde škoda, že jsme se nedozvěděli o pohnutkách vraha více, když už byl znám většinu knihu. Vůbec by mi nevadilo, kdyby z tohoto důvodu kniha měla více stran. Každopádně, ale zklamaná nejsem, kniha mě bavila a Bryndza zůstává mým oblíbeným autorem :-).

Katjushaa
25.03.2018 3 z 5

Kniha mě tentokrát moc nebavila. Možná už mám těhle typů knih přečteno mnoho, ale začíná mi to připadat jak přes kopírák. Dalším důvodem je pro mě nesympatická vyšetřovatelka Erika. Hrdina může být asociál, ale současně může být i vtipný a čtenáře si získat. Tahle mě prostě štvala celou knihu. A ano, souhlasím s jinými, že když už zde byl i pohled na pachatele, tak jsme se mohli více dozvědět o tom, co formovalo jeho chorou mysl.

Princezna_V
25.03.2018 4 z 5

Panu Bryndzovi se musí nechat, že umí skvěle psát, ale tenhle díl je nejslabší z celé série. S vrahem se seznámíme hned ze startu, tudíž moment překvapení nulovej. Erika se 90% knihy chová jako totální kravka. Palec hore za to, že už všechny postavy v knize nejsou teplí... Jak píšou všichni, škoda závěru, chtěla sem přesně zjistit, co se odehrávalo v životě a hlavě takovýho šílence...

Ajina76
25.03.2018 5 z 5

Opět zajímavá i poučná. Dám si pozor, co sdílím na síti. Přečetla jsem asi během 5 dnů. Možná mám ale radši, když je vrah známý až na konci. Ale i tak hodnotím nejvyšším počtem hvězd. A těším se na další knihu.

kikiodvi
25.03.2018 4 z 5

4,5* Od teď budu hodně přemýšlet, co sdílím na sociálních sítích!
Kniha je psaná svižným stylem, takže čtenáře stále udržuje v napětí. Navíc má minimum nezáživných pasáží. A co si budeme povídat, hlavní téma je velmi aktuální. Jediné co bych vytkla, je trochu uspěchaný konec, kde měli všichni víc štěstí, než rozumu.
Myslím si, že autor má pořád co říct a jestli vyjde další jeho kniha, ráda si ji přečtu.

mirunda
25.03.2018 5 z 5

Knihu od knihy se autor zlepšuje. Příběh byl napínavý. Jsem spokojená a těším se na další

Haen
25.03.2018 5 z 5

Robert Bryndza opět nezklamal, bylo to napínavé, strhující, varující.

PetK
23.03.2018 4 z 5

Ta Erika umí být ale pěkně protivná megera. No ale zase pořád lepší než nějaká přeslazená fifina, že. Bryndzovy knihy mě baví, čtou se dobře, je to velmi dobré odreagování. Těším se na další.

Martiiiik
22.03.2018 5 z 5

Výborná kniha, ostatně jako vždy, moc jsem se na ní těšila. Nicméně tentokrát jsem se přistihla, že mě Eričino chování někdy opravdu štve. Člověk se v minulých knihách do ní vcítil, jak je to těžké po smrti milované osoby, najít si k někomu cestu.. Ale tady občas vystupuje jako rozmazlený spratek.. Udělá podobnou chybu, která stála Marka život a historie se málem opakuje... Ještě že byl Robert tak laskavý, že to nakonec všechno dobře dopadlo :-)

eva3695
22.03.2018 5 z 5

Opět skvělá knížka. Musím uznat autorův smysl pro detail, nic nenechá náhodě. Vše je důkladně promyšlené ať už vraždy, tak i dějová linie. Občas mě úplně mrazilo z popisu objevených těl a vždy tak zajímavý způsob provedení vraždy.
Objevené tělo mladé ženy v kontejneru, kam bylo odhozeno po brutální vraždě. Je pouze na Erice a jejím týmu aby objevili souvislosti a hlavně vraha, který může kdykoliv zaútočit znovu. Kolik žen dostane, než ho Erika dopadne??
Kniha, která Vám vezme dech (a to do slova).
Nemůžu říct, která byla lepší. Každá kniha je skvělá, a těším se na další. Vřele doporučuji

Irsaf
22.03.2018 5 z 5

Maličko slabší, přesto skvělé.

mattonka
22.03.2018 5 z 5

Na další díl s Erikou jsem se těšila. A dočkala jsem se dříve, než jsem čekala. Kniha se četla skvěle od začátku do konce, stránky mi doslova mizely pod prsty. Jenom jsem čekala důkladnější vysvětlení proč.

prcek19
22.03.2018 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl celé série. Bavilo mě to od začátku až do konce, dokonce mě mrzelo, že to už končí. Těším se na další pokračování a obdivuju Roberta, kde bere pořád inspiraci.

Brembelik745
22.03.2018 5 z 5

Zajímavý a napínavý příběh o tom jak se někdy nevyplácí chodit na "rande na slepo" a jak nedůvěřovat internetovým seznamkam.
Jedna z nej od R.Bryndzy.
Akorát chybělo mi to celé rozuzlení - důvod proč..a také vyšetřování bylo docela ploché oproti ostatním jeho knihám...nalezení vraha bylo spíš o štěstí a náhodě než o schopnostech....každopádně další povedená kniha kterou URČITĚ DOPORUČUJI přečíst.

V28
21.03.2018 5 z 5

Šefinspektorka Erika Fosterová je zpátky, takže hon na dalšího vraždícího maniaka z londýnských ulic může začít. Opět velmi čtivě napsané, vyšetřování nikam zbytečně neodbíhá, krátké kapitolky nahrávají napínavosti případu, stránky jen létají a kniha se jen těžko odkládá. Za eskamotérský kousek z dílny Mr. Houdiniho bych nejradši hvězdu ubral, ale třeba mám jen málo zkušeností.

Silwinka87
21.03.2018 5 z 5

Nemůžu jinak,než dát plný počet bodů!!! Za mě rozhodně nejlepší knížka z celé série..
Ani na minutku jsem se nenudila..Sériové vraždy,které mě udržovaly stále ve střehu..A i když jsem vraha vlastně znala,stejně to bylo napínavé..Téma bylo zajímavé a taky hodně k zamyšlení. Robert B. je čím dál lepší,už se nemůžu dočkat další knížky..Jsem zvědavá,jak to bude dál s Erikou a Jamesem..:-)
Rozhodně doporučuji..

marion111
21.03.2018 5 z 5

Moc jsem se na knihu těšila! A jsem nadšená, kniha bezva, napínavá, žadná hluchá místa, libila se mi víc než Temné hlubiny. Doufám, že trojka Fosterová, Peterson a Mossová zůstane zachována!