Dlouhý pochod

Dlouhý pochod https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136037/bmid_dlouhy-pochod-136037.jpg 4 2518 474

Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo postavit se na start a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytyčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí: tři napomenutí znamenají definitivní konec v soutěži. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, Dlouhý pochod přežije jen jeden z nich...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Long Walk , 1979

Galaty
22.05.2014 4 z 5

Tolik smíšených pocitů po dočtení této knihy....

LadyAnn
15.05.2014 5 z 5

Moje srdcová záležitost. O téhle knize jsem řekla spoustě lidem a mnozí mé nadšení nesdílejí, uznávám tedy, že můj názor může být čistě subjektivní. Pro mě má ale tahle knížka všechno. Zajímavý námět, strhující děj, úžasně rozličné a uvěřitelné postavy. Není tak propracovaná, jak to King umí, ale mě se líbí ta "syrovost". Těžko hledám slova, abych popsala, jaký dojem ve mě Dlouhý pochod zanechal. I po několikátém přečtení ale ve mě zůstává.

Эva
02.05.2014 5 z 5

Kinga čtu už spoustu let. Vždy jím pravidelně prokládám svoji četbu a málokdy jsem zklamaná. Přečetla jsem většinu jeho tvorby a Dlouhý pochod mi připadal trochu více "bachmanovský" než "kingovský". Kniha mě nadchla, napínavá až do konce, těžko se odkládala, četla jsem prakticky den v kuse. Že zde nebyl vylíčený svět, který se baví tímhle divadlem, mi nevadilo. Dala se v tom najít každá civilizace - mayská, římská, ta naše dnešní... Mrazilo mě z toho.

kusma
26.04.2014 4 z 5

Ač jsem tomu nevěřila Dlouhý pochod mě pohltil a dlouho po přečtení jsem na něj z neznámého důvodu neustále myslela. Jen mě mrzelo, že nebylo víc rozepsán a popsán okolní svět.. Svět, který dopustí tuto soutěž...

sumcicka
07.04.2014 1 z 5

Hunger games 70. let - v tomto případě mi ale hodně chyběl popis společnosti ve které se příběh odehrává. A taky motivace, proč to ti kluci vlastně dělají - opravdu nesouhlasím s některými komentáři níže, že tohle by se klidně v budoucnu mohlo stát. Opravdu? Kdo se dobrovolně přihlásí na smrt?! Vždyť pud sebezáchovy člověka je tak silný, že pro své přežití dokáže udělat témeř všechno. Takhle to pro mě byl jen na téměř tři sta stran natažený popis toho, jak někdo někam jde. Nebýt prokrastinace u diplomky, nikdy bych to nedočetla...

pipixy
04.04.2014 5 z 5

Knížku jsem si koupila spíš proto, že mám Kinga ráda, než že by mě tolik nadchlo téma. Ono taky, co vlastně chcete psát o tom, jak banda kluků šmatlá krajinou. A kupodivu nejen, že se to dalo číst, ono se šlo dost těžko odtrhnout. A závěr všechno jenom korunoval. Osobně nemám moc ráda ty cukrkandlové konce, kdy se všechno zlé ve štěstí a lásku obrátí, a tady se nic takového ani nekonalo (ani nemohlo), jenom mě z toho mrazilo za krkem.

Denisa_a
31.03.2014 5 z 5

Moje první ( a ne poslední) knížka od pana Kinga. Do prvního výstřelu jsem nevěřila tomu, že je to doopravdy. Pak už to byl jen jeden dech než jsem knihu dočetla. Sice jsem už od začátku věděla kdo vyhraje, ale konec mě překvapil... Velice smutné, všech těch kluků mi bylo líto.

EDIT: Když jsem někde např. na výletě a už mě bolí nohy a fňukám, že už nemůžu, vždy si vzpomenu na tuto knihu :-) :-) :-)

kyssling
24.03.2014 3 z 5

Solidní námět i pěkně napsané, ale chybí tomu cosi navíc, navíc charaktery postav jsou načrtnuty naprosto nesmyslně (imho), daleko lepší a pro čtenáře stravitelnější by možná bylo, kdyby byly ke svému konání "přinuceny".

radus
23.03.2014 5 z 5

Šokující příběh mladých kluků, kteří vstoupili do soutěže, kde vítěz dostane vše, co si žádá a na ostatní čeká jen smrt. Nejvíce jsem byla znechucena ze zvráceného obecenstva, které fascinovaně přihlíželo smrti každého z účastníků.
Tohle byla moje první zkušenost s Kingem a musím říct, že mě nezklamal - děj se mi z počátku zdál trochu jednoduchý, ale nakonec mě knížka úplně pohltila...

Fefin Lišák
17.03.2014 3 z 5

Diktátorská Amerika 20. století. Pro oživení mas pořádá kápo el „Major“ reality show na život a smrt. Pochoduj nebo zemřeš. Bezesporu zajímavý nápad, který předjímá napínavý a poutavý příběh. Nicméně .. trochu to drhne na zpracování.
Začátek se rozjíždí slibně. Ale prostřední pasáž byla slabá. Jakoby jí došla šťáva. Namísto neustálých úvah a tlachů šestnáctiletých mládenečků, kterak se z nerozvážnosti vrhli vstříc jisté záhubě (Proboha proč? Dle Kinga ponejvíc z zvrácené fascinace smrtí) jsem očekával hlubčí psychologické pochody. Širší pozadí. ("Matka mě nechtěla pustit", "Na nátlak rodičů jsem tady" "Pohrozily, že jestli nepůjdu, zatknout všechny moje blízké"). Více panikaření. Zoufalství. Marnosti, kterou by přenesl na čtenáře. Mrzí mne, že autor víc nerozvinul vnitřní hlasy postav. Třebaže je používá, jsou leckde trochu jalové.
S tím se kniha vyrovnává až v poslední třetině, kdy nabývá zpět ztracený spád a napětí. Naneštěstí možná až příliš rychle.
Závěr vyvrcholil jak nějak náhle a doslova na pár stránkách.
Asi jsem očekával, že téma bude líp literárně zvládnuté.

JohnMiller
16.03.2014 2 z 5

Nápad ako v pohode ale nie je toto King ktorého mám rad. Vyslovene hltám jeho lyriku a nech napíše hocijakú hovadinu číta sa to dobre. Dlouhý pochod má takpovediac už dopredu jasný cieľ dostať s bodu A do bodu B v ktorej však nebudú žiadne prekážky iba únava. Jedna rovná cesta a nič. Ani spätné výjavy do minulosti v čom je King pán ma nebavili. Je to starý známi obsah zabalený do nového kabátu.

Werun
06.03.2014 4 z 5

Depresivní, ale velmi čtivá kniha.

denny_29
01.03.2014 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih od Kinga. Není pro každého, ale donutí čtenáře k zamyšlení. Dlouho jí z hlavy nedostanu.

xluciesimankova
23.02.2014

Super!

Gity
02.02.2014 5 z 5

Mně se kniha velmi líbila - naprosto originální, nezvyklé téma - určitě si ji člověk zapamatuje. Sice morbidní, ale nutící čtenáře k zamyšlení nad tím, proč do toho vlastně chodci jdou, co lidi vede k podobným činům.

Jossie
29.01.2014 5 z 5

Spolu s Temnou věží a Nespavostí moje neoblíbenější Kingovka. Depresivní pochod na smrt.

čef
19.01.2014 5 z 5

Opět kniha plná fantazie, hlubokého psychologického vhledu se zajímavým příběhem. Tak jak je u Kinga obvyklé, přehledný styl a originální postřehy umožňují čtenáři brzké ztotožnění s hrdiny a nedovolí mu se od knihy odtrhnout. Těžko něco dodat k předcházejícím pochvalným komentářům např. Sapy, Garika a dalších.

mysterygirl
18.01.2014 4 z 5

knize dávám 4 hvězdy a to z toho důvodu, že byla šílená, číst bych ji už nechtěla, ale zase je to kniha, na jakou dlouho nezapomenu.

laydee
08.01.2014 3 z 5

Dlouho jsem si chtěla tuhle knihu přečíst a nakonec když jsem se k ní dostala říkala jsem si že ji snad nepřečtu. Zezačátku jsem si říkala: Přece to nebude jen o tom jak jdou a postupně umíral ( jeden na křeč v noze, druhej na vyčerpání atd. Pak jsem ale najednou koukala, že jsem za půlkou. Ta knížka byla vážně zajímavá, jen mi trošku zamrzelo že jsem už od začátku věděla kdo vyhraje.

Atuin
30.12.2013 3 z 5

Příběh dobrý, ovšem bez pozadí, bez jakéhokoliv šumu kde by King vykreslil nějaký jiný reál než soutěž.a to pak, je jen těžko se s hrdiny natolik a úplně sžít. Mohl se jen více rozmáchnout za to "vše". Naštěstí tomu udělal dobrou tečku. Takovou která té knize doslova pasuje