Dlouhý pochod

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo postavit se na start a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytyčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí: tři napomenutí znamenají definitivní konec v soutěži. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, Dlouhý pochod přežije jen jeden z nich......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136037/big_dlouhy-pochod-136037.jpg 4.32393
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

The Long Walk, 1979


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Rozhlasové a televizní stanice po celých Spojených státech organizovaly na začátku 60. let pěší výlety v délce 50 mil. King říká: "Myslel jsem na to. V době, kdy jsem psal román, jsem neměl auto, a proto jsem všude chodil pěšky. Padesát mil jsem ale nedokončil, odpadl jsem po dvaceti." (paulhunter)


Na základě detailů z knihy, místo začátku závodu je pravděpodobně městem Van Buren ve státě Maine. (paulhunter)


Stephen King prozradil, že Dlouhý pochod je prvním románem, který kdy napsal, a to dokonce osm let před dílem Carrie (1974). King jej sepsal během studia na univerzitě v Maine. (paulhunter)