Dívčí hrob

Dívčí hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264429/mid_divci-hrob-264429.jpg 4 342 62

Školní autobus vezoucí osm hluchoněmých školaček a jejich učitelky zastaví na kansaské silnici, aby se vyhnul děsivé autonehodě. Vzápětí však vyjde najevo, že zastavit byla osudová chyba. Venku totiž čekají tři nebezpeční vrazi a hluchoněmé dívky se stávají jejich rukojmími. Trestanci se uchýlí do opuštěné budovy bývalých jatek, odkud vznášejí požadavky a vyhrožují, že nebudou-li jejich podmínky splněny, zavraždí každou hodinu jednu dívku. Následuje dvanáctihodinové obléhání plné napětí, během něhož se dva geniální mozky - vůdce uprchlých vězňů a policejní šéf - utkají ve válce nervů. Muži zákona jsou si plně vědomi, že v případě jejich neúspěchu se mohou bývalá jatka až příliš snadno znovu proměnit na dům smrti - v jeden obrovský dívčí hrob…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

A Maiden´s Grave , 1995

tandula
08.02.2011 3 z 5

Tak já Vám nevím...Dívčí hrob jsem si koupila v knihkupectví, protože mě zaujalo, o čem ta kniha je. Myslela jsem, že to bude zajímavé a že je to dobrý nápad. Bohužel už asi po 15 stranách, co jsem knihu četla, mě zklamala. Představovala jsem si, že ten příběh bude vyprávěný úplně jinak a podle mě zajímavěji, než jak je. Byla to moje první kniha od Jefferyho Deavera a popravdě nevím, jestli si od něj ještě někdy nějakou přečtu, protože tahle mě doopravdy zklamala.

pistalka
23.11.2010 5 z 5

Dívčí hrob je úžasná kniha, která odstartovala nejlepší období Deaverovy tvorby. Po všech stránkách mrazivý thriller, ve kterém je skupina hluchoněmých dívek unesena na opuštěná jatka. Policii nezbývá nic jiného než dát se do války nervů s únosci, kteří již nemají co ztratit. V románu je taky výborně vykresleno chování a uvažování němých lidí.
Celkem se divím relativně nízkému hodnocení oproti jiným autorovým knihám (78% od 26 uživatelů). Myslím, že tahle knížka patří k tomu úplně nejlepšímu, co Jeffery napsal.