Dívčí hrob

Dívčí hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264429/mid_divci-hrob-264429.jpg 4 342 62

Školní autobus vezoucí osm hluchoněmých školaček a jejich učitelky zastaví na kansaské silnici, aby se vyhnul děsivé autonehodě. Vzápětí však vyjde najevo, že zastavit byla osudová chyba. Venku totiž čekají tři nebezpeční vrazi a hluchoněmé dívky se stávají jejich rukojmími. Trestanci se uchýlí do opuštěné budovy bývalých jatek, odkud vznášejí požadavky a vyhrožují, že nebudou-li jejich podmínky splněny, zavraždí každou hodinu jednu dívku. Následuje dvanáctihodinové obléhání plné napětí, během něhož se dva geniální mozky - vůdce uprchlých vězňů a policejní šéf - utkají ve válce nervů. Muži zákona jsou si plně vědomi, že v případě jejich neúspěchu se mohou bývalá jatka až příliš snadno znovu proměnit na dům smrti - v jeden obrovský dívčí hrob…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

A Maiden´s Grave , 1995

punktruhlicka
10.10.2017 5 z 5

Super knížka. Chvilkama mě fakt mrazilo. Detektivky moc nečtu, ale vrámci výzvy je to blíbená knížka mé mamky.

Veeris
31.08.2017 5 z 5

Jen jedna připomínka, proč nejsou Deaverova díla zfilmovaná?? :´( S šikovným režisérem by to byly skvělé thrillery. Zatím jsem tedy četla jen dvě díla, ale již nepochybuju o jeho talentu.. V knížkách nechybí žádné prvky a neobsahují žádné nejasnosti včetně otevřených konců, jak už to u některých autorů bývá. Ty nemám ráda. Hlavní hrdinka byla velmi sympatická a dokonce vrah byl místy obdivuhodný, autor je skvěle vypracoval...

DickBach
05.08.2017 5 z 5

Velmi dobrá kniha, nervydrásající příběh a neskutečně realisticky vypracovaný. Osobně bych možná vynechala pasáž s policistkou, to možná bylo trošinku "okaté", ale i tak perfektní práce.

Niu
29.12.2016 4 z 5

Jsem fanda Jefferyho Deavera. Mám ráda jeho Lincolna Rhyma, Amelii Sachsovou a Kathryn Danceovou. Proto je pro mne výzvou sáhnout po knize s novými detektivy. Arthur Potter je další hrdina, kterého přidám k výše zmíněným. Dívčí hrob byl opravdu strhující kniha. Líbí se mi představa, že i příběh se dá vystavět na třech hlavních aktérech - vyjednavač, únosce a rukojmí. Deaver zas přišel pro mne s něčím novým. Bezmoc, strach, naději, netrpělivost, aby bylo vše správně ... Tyhle všechny a další pocity umí Deaver ve mně vyčarovat.

Schamila
29.11.2016 4 z 5

Hodně napínavé, místy hodně drsné - určitě má na to vliv zvláštní prostředí děje a účastníci děje, tohle je prostě Deavero.

Danuše7
07.09.2016

Vymítit zlo trvá někdy dlouho a stojí to velke oběti. Často životně nespravedlivé.

katy238
25.05.2016 4 z 5

Psychologická hra únosce a policisty začíná. Oba ví, že na konci zůstane pouze jeden vítěz. Ani jeden nechce být poraženým. Čas ukáže, na čí stranu se převáží váhy osudu a štěstěny. A právě čas neúprosně běží. Psychologický thriller, napětí až do poslední chvíle, nečekané zvraty. Deaver se vším všudy.

Tabby
18.05.2016 4 z 5

První kniha co jsem od Deavera četla a nebyl tam Lincolm Rhyme.
Kniha se mi občas zdála až zdlouhavá a u některých pasážích jsem si říkala že to ani nemohl napsat ten autor, kterého mám tak ráda. Na konci si ovšem opravil reputaci a konec mě opět dostal, byl plný nečekaných zvratů a překvapení.

jaja1989
07.05.2016 1 z 5

Krásně popsaný příběh o statečnosti hluchoněmé učitelce, ale bylo to zdlouhavě popsané postupy, které mě nebavili a postavy mi taky splývali, nebyli moc dobře popsány, zato znásilnění bylo až moc popsáno.
Za to konec byl fakt nečekaný.

biki
30.01.2016 5 z 5

Kromě toho, že je to vynikající thriller, je zde v tomto typu literatury naprosto ojedinělý pohled do světa sluchově hendikepovaných.

NikiVai
24.11.2015 5 z 5

Skvělý napínák od začátku do konce. Už dlouho se mi nestalo, že bych byla "nucená" číst i během vaření, ve vaně nebo dlouho do noci. Dívčí hrob prostě nešel odložit :)

jasmína
17.11.2015

Výborná detektivka, jen popisy znásilňovacích scén a zvláště nechutný "Medvěd"mi přišly už trochu moc..... To je jedinà výhrada.

konicekbily
22.10.2015 4 z 5

Napnuto až to samého konce, povedlo se mu to!!!

Terinka14
20.07.2015 5 z 5

Opravdu úžasná kniha. Detaily byly chvílemi tak živé, až to bolelo. Nadchlo mě, že kniha byla vyprávěná z různých pohledů. to, že dívky byly hluché mě také nadchlo. Jelikož jsou mé vědomosti o únosech podložené Americkými filmy, dělalo mi značné potíže rozhodnout se, co je správné. Věděla jsem, že je pitomost, že bych jako rukojmí sebrala pistoli a všechny postřílela, ale bolelo mě, že vyjednávač jen vyjednával. :) Konec mě překvapil a to v dobrém slova smyslu. Velmi všem doporučuji!

Market = )
09.05.2015 5 z 5

No jo, to je tak, když začnete před víkendem cestou do práce číst zajímavou knížku a v sobotu se rozjede tak, že nic neuděláte, ale musíte číst do tří a zbytek domlasknete v neděli dopo :-/. Až na podle mě zbytečný konec (neoceňuju genialitu krkolomných zvratů, spíš mě otravují...) vážně bezva :-).

Paja Ch.
06.08.2014 5 z 5

Knížku jsem si vzala na dovču a četla jsem si na pláži a musím říct, že se mi nechtělo ani do moře, jak jsem do toho byla zapálená.

lenik331
13.11.2013 5 z 5

Deaver ... jako vždy skvělý.

Kůstka
14.04.2013 4 z 5

Arthura Pottera jsem si hned oblíbila a hluchoněmí rukojmí tam prostě seděli, bylo to hned zajímavější, když netušili, o čem si únosci povídají, co mají za lubem, co je čeká, mohli prostě jen sedět a doufat.. Melaniino chování mi přišlo takové nepřiměřené.. nejdřív že závidí Susan jaká je nebojácná, že ona taková nikdy nebude.. a pak jaká je najednou akční.. :)) Až se tomu uvěřit nedalo, přišlo mi to tam spíš až takové nastrčené.. Nevadí, mělo to fakt napětí. Ale pro mě je prostě pořád jednička Lincoln Rhyme, nemůžu si pomoct. :)

Katuska001
09.12.2012 4 z 5

Knížka pěkná, ale Deaver má i lepší kousky

Hrefna
07.05.2012 4 z 5

Jako u všech ostatních knih Deavera, začetla jsem se do ní a shltla jí jedním dechem a nevyspala se. Všechny jeho knihy jsou si velice podobné, bojuje v nich geniální mysl pachatele a geniální mysl vyšetřovatele, ale nikdy si nemůže být čtenář jistý jak to dopadne a kdo je v čem namočený...a i přes tuto výraznou podobnost mě stejně jeho knihy vždy a znovu pohltí ,nenudí mě a vyvolají ve mě silné emoce. Jedna z nejděsivějších a nejsyrovějších knih, na čemž má dle mě největší podíl, pro mne sympatický vyjednavač, který prostě musí být chladně kalkulující a uvažující mimo naše sociální chápání...