Dívčí hrob

Dívčí hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264429/mid_divci-hrob-264429.jpg 4 342 62

Školní autobus vezoucí osm hluchoněmých školaček a jejich učitelky zastaví na kansaské silnici, aby se vyhnul děsivé autonehodě. Vzápětí však vyjde najevo, že zastavit byla osudová chyba. Venku totiž čekají tři nebezpeční vrazi a hluchoněmé dívky se stávají jejich rukojmími. Trestanci se uchýlí do opuštěné budovy bývalých jatek, odkud vznášejí požadavky a vyhrožují, že nebudou-li jejich podmínky splněny, zavraždí každou hodinu jednu dívku. Následuje dvanáctihodinové obléhání plné napětí, během něhož se dva geniální mozky - vůdce uprchlých vězňů a policejní šéf - utkají ve válce nervů. Muži zákona jsou si plně vědomi, že v případě jejich neúspěchu se mohou bývalá jatka až příliš snadno znovu proměnit na dům smrti - v jeden obrovský dívčí hrob…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

A Maiden´s Grave , 1995

Jančislava
29.07.2020 5 z 5

Jedna z mých oblíbených od Deavera. Moc pěkně napsaná a velmi poutavá. Rozhodně vás nenechá sedět v klidu. Rozhodně doporučuji.

vera4669
07.07.2020 4 z 5

Další skvělý kousek, pár hluchých míst, ale jinak napínavé až do konce ... pořád jsem čekala, kdy to přijde a čím mě překvapí, stalo se :-)

jihej
13.06.2020 4 z 5

Zajìmavý a originální nápad od klasika amerického thrilleru.

hanka24
12.04.2020 4 z 5

První kniha od tohoto autora, po které jsem sáhla. A jsem nadšená. Ze začátku jsem měla trošku problém zorientovat se ve všech těch jménech, někdy autor používá příjmení, někdy křestní jméno a pak až později jsem zjistila, že se jedná o shodnou osobu, a závěr byl až trochu vystilizovany, neuvěřitelný, nevím jak přesně to popsat. Nicméně pasáže, kde se objevuje vyjednávání s únosci, taktiky, strategie, intriky, nedůvěra, to jsem prostě hltala jedním dechem.

Hugomil
25.01.2020 4 z 5

Tak trochu jiný příběh než jsme od J. Deavera zvyklí, přesto dle mého výborný. Jedno místo, několik postav, trocha psychologie a napětí, vytváří téměř komorní scénu s nečekaným koncem...

Kerberos
06.01.2020 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce,plno nečekaných zvratů.Určitě jedna z nejlepších Deaverových knih.

Ava365
11.12.2019 5 z 5

Jedna z jeho lepších knih, zajímavé prostředí, zápletka i slovní hříčka Amazing Grace x A Maiden Grave ?? ;)

barusak1
07.11.2019 4 z 5

Skvělá kniha. Deaver to prostě umí

Merlinit
08.10.2019 5 z 5

Skvostné, báječné, výborné!

Babo
27.06.2019 4 z 5

Před docela dlouhou dobou jsem přečetla několik Deaverových knih a byla jsem nadšena.Postupně mě nadšení přecházelo,knihy se mi zdály hodně podobné a tak jsem je přestala číst. Možná vyzkouším nějakou novou .

Kortez
13.06.2019 3 z 5

Nejdřív jsem se do čtení nutil, všechno se odehrávalo na jednom místě, v jednom dni a přišlo mě to zdlouhavé. Až poslední čtvrtina knihy dostává spád a vysloveně poslední stránky vyvažují předešlou nudu. Takže nakonec za mně průměr.

raty
12.03.2019 5 z 5

Pro mě spíše psychologické drama než detektivní příběh.
Velmi dobře propracované postavy na obou stranách "barikády". Sledujeme únosce, rukojmí i tým vyjednávačů v poměrně krátkém časovém úseku. Napínavé od začátku až do konce.

jhsoft
19.02.2019 1 z 5

Začal jsem číst i starší knihy Jefferyho, protože se mi konečně podařilo doplnit sbírku i o ty starší kousky a nevím jestli jsem udělal dobře. Tahle kniha mi přišla zatím nejnudnější a nemohl jsem se vůbec začíst. Hodně postav, které mají navíc alter jména..v podstatě 80% knihy nuda točící se okolo jednoho místa..Nakonec tedy trochu napětí..,ale to co u jiných jeho knih mívám po celou dobu čtení..tady je to v posledních 60 ti stránkách...Škoda,ale zase beru,že ta kniha je hodně stará a dnes už je Jeffery někde jinde:) Teď jdu na kamennou opici, ta podle recenzí taky nic moc,tak uvidíme..

katushah
13.02.2019 5 z 5

Vynikající příběh.

DeKo1996
26.07.2018 5 z 5

Opět další skvělá kniha od Deavera. Ač tato kniha měla poněkud více stránek, tak se četla sama. Každou další stránku jsem s napětím četla dál a dál. Nevím jak, ale z ničeho nic jsem byla u konce.. Byla jsem napjatá od začátku do konce, jak to s dívkami dopadne a zda přežijí. Tuhle knihu bych si kdykoliv přečetla znovu.

aralka
01.07.2018 2 z 5

Mě se to tedy vůbec nelíbilo :-( četla jsem to, protože jsem si potřebovala odpočinout od "těžkých" knih, myslela jsem, že to bude pěkná akční detektivka a ono prd! Těžká, zdlouhavá, bez akce, tři čtvrtiny knihy zabírá popis jednání s únosci, ke konci malinko zlepšení, ale jako celek únavné!

Rade
04.06.2018 4 z 5

Thriller v přímém přenosu, odehrávající se – až na závěrečné okamžiky - na jednom místě. Zdánlivě statické, a přesto neuvěřitelně akční.
Zase trochu jiná detektivka, než jsem zvyklá.
Plusy: dost zajímavý pohled na vyjednávání s únosci, na stockholmský syndrom, psychologii vztahů a rozhodování při takové monstrózní akci, zajímavé okénko do světa neslyšících. I za drobnou, kupodivu pro mě tentokrát nerušící, jemně naznačenou romantickou linku…

čef
12.04.2018 5 z 5

V kategorii knih o únosech a rukojmích je tato kniha jistě na čelních místech, u knih Jeffery Deavera určitě také, což mne překvapilo ještě více. Deaver je alespoň u mne etablován spíše s detektivem Lincolnem Rhymem, ale pátrání je zde podstatně méně, než je u něj zvykem. Co se však nezměnilo je vynikající, poutavý a napínavý vypravěčský styl se závěrečnými překvapivými skoky - no, nemuselo by jich být zase tolik - naštěstí to věrohodnosti příběhu, jako v některých jeho knihách, zas až tak neuškodilo. Kniha, která vás pohltí.

Synysterka
18.03.2018

Pro mě zatím nej od Deavera, tak jak jsem začala rozpačitě číst, nemohla jsem odložit, dokud jsem nedočetla. Opravdu top.

Ethys
10.02.2018

Moje první kniha od tohoto autora. Chvílemi jsem přemýšlela, jestli ji chci dočíst. Dost jsem se bála, jak to bude pokračovat. Ale nakonec jsem ráda, že jsem ji dočetla. Úžasně napínavé. Určitě si přečtu další knihu od tohoto autora.