Svědkyně ohně

Svědkyně ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/bmid_detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4 4469 757

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Eldvittnet , 2010

astroweb
01.12.2013 4 z 5

Příjemné překvapení, spád, čtivost.

tandula
30.11.2013 3 z 5

Měla jsem jistá očekávání. Severské detektivky jsou dneska dost čtené, ale takhle jsem si jednu z nich nepředstavovala. Kniha je celkem zdlouhavá, některé pasáže mi přijdou nesmyslné, některé dosti přehnané...možná je to mnou, že jsem očekávala jednoduchou, napínavou, strhující detektivku. Závěr celkem strhující byl, ovšem nikoliv překvapivý, a napínavá kniha to zajisté byla také. Ale musím bohužel dát tři hvězdičky z důvodů uvedených výše.

oneironaut
29.11.2013 1 z 5

Zpočátku mě to moc nebavilo, dokonce jsem ji odložil s tím, že už ji nedočtu, ale pak jsem ji nakonec přeci jenom dočet. Nebylo to zase tak špatné, ale četl jsem i lepší. Některé momenty byly dost předvídatelné, chyběla mi tam větší originalita.

ugisha
28.11.2013 3 z 5

Kniha mě ze začátku moc nechytla, pak se to ale rozjelo, jak už to u severských autorů bývá zvykem ;) Konec je nečekaný, vadily mi ale krátké kapitoly. Hypnotizéra jsem už četla, takže Paganiniho smlouva a Písečný muž jsou v pořadí :)

madelaine
21.11.2013 5 z 5

opravdu se čte jedním dechem...začínám mít pocit, že tihle severští spisovatelé, to nemají v hlavě úplně v pořádku :-D, protože tahle se mi četla, jak kdyby ji psal opravdu podle skutečné události, super vřele doporučuji

lenkavildomcova
21.11.2013 5 z 5

Líbila se mi. Měla spád a vyhovuje mi, že kapitoly jsou krátké... mám pocit, že to tímto způsobem urychluje děj. Trošku jsem udělala chybu, že jsem Keplera začala číst od tohoto dílu... protože asi navazuje na Hypnotizéra ... Ale toho začínám číst teď... Každopádně kdo má tento styl rád /Nesbo, Larson/ nebude zklamán.

rtesarova88
16.11.2013 5 z 5

Úžasná, skvělá!!!

Mucko
13.11.2013 5 z 5

Kniha je od začiatku napínavá, pohráva si s fantáziou , dej je svižný , kapitoly rýchlo do seba zapadajú , výborné vykreslenie postáv , mrazivá atmosféra...
Kniha prekvapila a je plná rýchlych zvratov.

adulik23
11.11.2013 5 z 5

Tak toto bola geniálna kniha, nie a nie ju pustiť z ruky, čítala som ju aj v práci, proste som sa od nej nemohla odtrhnúť :) skvelo napísané, napínavé od začiatku až do konca.

Lindulinek
10.11.2013 5 z 5

Skvělá kniha, Zápletka geniální, napínavá a závěrečné odhalení pachatele super!!! Přečetla jsem tuto knihu jedním dechem.

baterka
04.11.2013

Výborné :)

bowlly
01.11.2013 5 z 5

velice dobrý příběh. Do samého závěru jsem netušila kdo je skutečný vrah...

jefff
30.10.2013 5 z 5

Fantazie. Naprostá bomba. Jedna z nejlepších krimi, kterou jsem četl. Oproti předchozím dílům Kepler přitvrdil a nabídl čtenářům hodně ponurý případ s výtečně vykreslenými postavami. Sice jsem vraha odhadl o něco dříve než byl objeven skvělým Limou, ale pro mě to bylo spíš plus k radosti. Parádní dílo.

horac
22.10.2013 5 z 5

Podle mě je tohle zatím nejlepší díl s Joonou Linnou.

jiri77
19.10.2013 4 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha od této manželské dvojice.Svědkyně ohně je dobře čtivá,napínavá kniha která nepustí.

knihomol 61
14.10.2013 2 z 5

Řekla bych,jeden velký chaos. Spousta informací na jednom místě,chvílemi jsem se ztrácela. Právě ta věštkyně už tam neměla být a konec? Vyžaduje si pokračování , uměle nastavované,dejme tomu,ale jak říkám, pro mě tak hodnocení na 30%.Přestanu si asi knihy od nich kupovat a raději si počkám na vypůjčení z knihovny. Tato opravdu za ty peníze nestála!

Rousse
12.10.2013 2 z 5

Pro mě osobně velké zklamání. Ve 3. díle už mi těžce nesedlo vyprávění v přítomném potažmo budoucím čase ("podá si, uvidí..." apod.), ale to by mi furt tu chuť nijak nekazilo. Co mi ale chuť zkazilo hodně, to byl příběh - naprosto předvídatelný. Kdo je ten zlý mi bylo jasné už asi 100 stran před "velkým odhalením", napadají mě k tomu konkrétní chyby v knížce, nad kterými jsem se pozastavovala, ale nechci tady spoilovat... a závěrečná "fireshow"??? WTF??? Takže suma sumárum: za mě předvídatelné, někdo přede mnou se tu zmínil o lehké naivitě - souhlas, a po velkém očekávání (protože knihu všichni vychvalovali do nebes) velké zklamání.

Jozefka
11.10.2013 5 z 5

Čtivá kniha,ale řadila bych ji až na druhé místo.Na první místo bych dala jeho knihu Hypnotizér,tam jsem na rozuzlení čekala s napětím a očekáváním až do konce.U Svědkyně ohně se pozornému čtenáři řešení za chvíli nabízelo samo. Paganiniho smlouva byla taky prima a již se těším na Písečného muže,který se brzy dostane na pulty knihkupectví.

yueh24
11.10.2013 3 z 5

Pokud bych měl srovnat s předchozími dvěma knihami od Larse Keplera, tato kniha byla na úrovni Hypnotizéra, takový lepší průměr žánru. Paganiniho smlouva se mi líbila více. Svědkyně ohně se samozřejmě čte skoro sama, děj rychle utíká, nicméně očekával bych trochu napětí, nějaký překvapivý zvrat. Přestože příběh nebyl úplně nepromyšlený, přišlo mi to celé takové předvídatelné a ne úplně dopracované, možná trochu naivní. Ale i tak to bylo celkem příjemné čtení a určitě si přečtu i další knihu od Keplera.

crazyjuan
03.10.2013 4 z 5

Tato kniha byla moje první od této autorské dvojice. Na můj vkus je příběh možná až moc zbytečně roztahaný, některé prvky trošku přitažené za vlasy. Dávám čtyři hvězdy, protože na pět to podle mě nebylo, ale rozhodně nejsem zklamaný a čtení mě bavilo. Napsána je svižně, čtivě, jen ten obsah byl malinko slabší, než třeba u Olsena.

vraždy detektivní a krimi romány severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967