Svědkyně ohně

Svědkyně ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/bmid_detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4 4469 757

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Eldvittnet , 2010

lenka.v
16.03.2014 5 z 5

Tak to bylo velmi dobré počtení , jsem nadšená z této knihy hodně mě to bavilo !!

HelenaGerlicek
15.03.2014 5 z 5

Knížka je výborná. Vraha jsem neodhalila a docela dobře nechápu, jak může někdo napsat, že mu byl v polovině vrah jasný. Čtivé, napínavé, super. Byla to moje první "Keplerka", takže se až nyní chystám na Hypnotizéra a doufám, že budu stejně spokojena.

Erica
08.03.2014 3 z 5

Takové chladné, severské, napínavé, ale podruhé už ne.

Mišmiš
07.03.2014 5 z 5

super knížka, napínavá do poslední stránky :-D

NatalieHaltuf
06.03.2014 3 z 5

Další skvělá kniha od Keplera, ale ty "strašidla" a seance mi přišli trochu přitažené za vlasy.

DejnaDee
05.03.2014 3 z 5

Tato kniha je rozhodně lepší než Hypnotizér, alespoň z mého pohledu, ale úplná bomba to zase není. Uvidím co další knihy od těchto autorů.

wesulle
03.03.2014 5 z 5

Rozhodně doporučuji k přečtení. Knihy jsem četla v pořadí vydání a tenhle díl se mi líbil asi ze všeho nejvíc. Hodně napínavé a vyústění nečekané, i když jméno vraha lze odtušit od 3/4 knihy. Mně to ani moc nevadilo, protože příběh okolo toho byl zajímavý.

Styblice
20.02.2014 5 z 5

Zajímavý příběh, zajímavé prostředí, krásně napsáno. Četla jsem až po písečném muži, tak že se mi alespoň trochu osvětlila událost s jeho manželkou a dcerou. Opět jsem netušila, kdo za vším stojí a musela jsem číst dál. Těším se až si přečtu první dvě detektivky od manželů :)

Marie F.
19.02.2014 5 z 5

Líbí se mi, jak píše. Žádné umění, připomíná to červenou knihovnu, ale palec nahoru:-)

Solverino
16.02.2014 3 z 5

IMHO na začátku slabší rozjezd, trochu tápáníčko, pak mě lehce vytáčel severský komunismus a nakonec celkem dobrý průměr. Nesbo se mi teda líbí víc, tohle je také lidsky slabé až skoro metrosexuální. Víc mi sedí noir než také slaboučké čteníčko...

Moňa69
12.02.2014 5 z 5

Opět nášup s rychlým nástupem, oproti Paganiniho smlouvě, kdy se v první čtvrtině knihy dělo velké hnědé. Zaujal mě příběh z prostředí nápravného ústavu. Je fakt, že rozuzlení už bylo poněkud... přitažené za pačesy až to udělalo lifting ksichtu, ale tak, no jo, proč ne:)

Moňa69
12.02.2014 5 z 5

sosna
12.02.2014 3 z 5

Dokud mi moje čtečka neukázala cca 85% přečtené knihy, byla jsem s počtením navýsost spokojená. Bylo to čtivé, zajímavé, neotřelé...skoro strhující. Jakmile se však příběh začal rozmotávat začalo to být dost přitažené za vlasy, občas nelogické. Závěr mě zklamal:-(
Ještě malá poznámka k překladu: občas to bylo těžkopádné a sloveso "ušklíbl se" bylo použito snad 100x! Překladatelka by někdy mohla použít slovník synonym...
Tak nevím...zkusím ze severské krimi asi někoho dalšího Nesbo ani Keplerovi mě za srdce nechytli...

jendoslav
06.02.2014 3 z 5

Po vrcholně trapné Paganiniho smlouvě přece jen o chlup lepší dílko, stále ale nevybočuje z průměru. Přímo z něj čiší, jak chtějí autoři vytvořit čtivou, napínavou a akční knihu ve strhujícím tempu, a právě tahle vypočítavost mi vadí nejvíce. Pro mě tedy definitivně poslední pokus přijít na chuť nejpřeceňovanější autorské dvojici dneška.

isobel2000
05.02.2014 5 z 5

Jak jsem začla číst, nemohla jsem přestat, prostě dějová smršť bez ani jediného hluchého místa. Paráda!!!

lenocka2013
31.01.2014 3 z 5

Velmi ma nenadchla, ale musim povedať, že bola dobrá.

Marký.M
31.01.2014 5 z 5

Nemám co dodat... Takovéhle knihy plné zvratů, tajemnství a jejich postupného nenásilného odhalování, napětí,...to je prostě něco, co bych mohla číst pořád!
Nebudete litovat!! ;))

zpevSusannah
30.01.2014 5 z 5

Mám pocit, že jsem u této knížky nestihla ani vydechnout :-) Skvělá, skvěla, skvělá

Danuše7
28.01.2014

Kniha je velmi napínavá. Odhadovala jsem jiný vývoj, ale takto to bylo tajemnější.

petruska.z
28.01.2014 3 z 5

Jestli mi na "manzelich Keplerovych" neco fakt vadi, tak je ten brutalni naturalismus, se kterym popisuji nasilne sceny. Uz u Hypnotizera jsem z toho byla v rozpacich, v Paganiniho smlouve to byl jen odvar, ovsem ve Svedkyni snad dohaneji co zanedbali ve smlouve. Priznavam, ze jsem kvuli tomu knizku malem odlozila ... Nicmene, zvedavost a zkusenost z Hypnotizera (ze to snad nebude v cele knize) mne donutila se vratit tak asi za 1/2 dne.
Napnuta jsem byla jako ksandy, ale zaver, ktery zrejme uvadi dej dalsi knihy, uz byl nejaky rozvlekly - zejmena grand bojove finale.
I tak se mi kniha libila, ovsem stejne jako u tehle se budu dlouho rozmyslet, zda a kdy dam dalsi dil.

vraždy detektivní a krimi romány severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967