Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2548 684

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

PetraBery
28.12.2018 4 z 5

Další díl ze série s komisařem Joonou Linnou, tentokrát o hvězdu méně, protože mrtví se mají nechat spát. A já myslím, že jedna konkrétní postava nemohla přežít ani to, co se jí stalo již dříve. Jinak stejně čtivé a napínavé jako předchozí díly, jen někdy až přehnané a nemožné. Konec napovídá možnému pokračování, takže pokud bude, ráda si ho přečtu.

Dumicek
27.12.2018 5 z 5

No páááni, tohle byla jízda od začátku až do konce! Joo je to už dost přehnané, že se opět setkáváme s Jurkem a že "vstal " z mrtvých..po předchozím díle by bylo každému jasné, že to co ho potkalo by jen stěží přežil, ale berme, že je to "jen" kniha a v ní se může stát cokoli.. protože jinak tohle bylo naprosto skvělé a strhující! Četla jsem od začátku až do konce se zatajeným dechem, nervama jsem si okousala vše co se dalo a knihu jsem opravdu nedokázala odložit, protože prostě wauuu! Kniha byla plná zvratů, napětí, děj vám utíkal před očima a konec?? Ten mě posadil na zadek. Jo umřelo tu dost lidí a dost mě to i mrzelo, ale prostě to k tomu patřilo a musim říct, že se na další příběh s Joonou opravdu moooc těším.

lucie7876
27.12.2018 1 z 5

Je tak strasne moc tezke napsat slovo SPOILER, kdyz budete psat o deji? Dekuji vsem, kteri tady napsali, kdo se v teto knize vratil - takze uz i bez precteni vim, kdo je vrah. Fakt demence rohle.

BFJ
27.12.2018 1 z 5

Mám hodně ráda serii s Joonou, a severské detektivky obecně, ale tahle kniha mě hodně zklamala. Zbytečně mnoho násilí, nadlidský superpadouch a vlastně i absence zajímavého příběhu. Asi jsem vyměkla, ale tahle kniha mě prostě vůbec nebavila právě i díky- řekla bych až přílišné -brutalitě... dočetla jsem ji jen z povinnosti. Škoda.

genie
27.12.2018 1 z 5

No, dočetla jsem, ale byl to boj … Když jsem s Joonou začínala, byla jsem celkem nadšená, ale to kam se to časem zvrtlo, je na mě už přehnané … Pozor trochu SPOILER!
... neskutečný "jatka", "handicapovaný, leč absolutně všehoschopný" Jurek, naopak opět neschopná policie (mj. "dvoumetrová zdravotní sestra s širokým krkem" na místě plném policajtů zcela bez povšimnutí?) a různé jiné podivnosti ...

Obávám se, že další vývoj a díl už mě nezajímá ...

vladenec
27.12.2018 3 z 5

Kniha mi ležela doma víc jak měsíc, odrazovaly mě zdejší komentáře. Nicméně jsem jí na první svátek vánoční otevřela a přečetla na jeden zátah. Kniha je ohromně čtivá a opravdu vás vtáhne. Ale jako mnozí zde, jsem si říkala že už je to přitažené za vlasy a nechtěně to připomíná parodii.. Jurka vůbec neměli oživovat.

atas64
26.12.2018

Ufff... tak takhle už jsem dlouho vytočený nebyl... superman Walter s prostřelenýma koleny, bez jedné ruky vlekoucí těžké břímě lidského těla a přesto vše, dokáže skoro zvítězit... tak takovouhle hovadinu nakonec, to člověk snad ani nedá pod polštář aby náhodou ráno na tu knihu nenarazil.... tak strašný brak.....

Irsaf
26.12.2018 5 z 5

Trochu přehnané, přesto čtivé.

iveta3689
26.12.2018 4 z 5

Začátek knihy se odvíjí v duchu rekapitulace. Kdo nečetl předchozí romány se snadno dostane do děje, protože jsou zde hlavní událost ve zkratce převyprávěny. Autoři také přitvrdili a zrychlili děj. Jako vždy je kniha velmi čtivá, krátké kapitoly nutí číst a nepřestávat. Zápletka je předvídatelná, ale myslím, že to celkovému dojmu neublížilo.

Michaeles
25.12.2018 4 z 5

Kniha byla čtivá, ale určitě bych ji nezařadil jako nejlepší od této dvojice. Trochu moc nerealistické a překombinované.

allebra
22.12.2018 4 z 5

Klasický rukopis autorů, tentokrát poněkud více nadsazené, až jsem měla pocit, že je hlavní pachatel Superman, což se nakonec naštěstí nepotvrdilo. Líbily se mi sesterské vstupy se Sagou a Pellerinou. Četlo se mi dobře, ale už jsem četla lepší krimi. Asi nastal čas změnit téma.

Ankavi
21.12.2018 4 z 5

Mnohé zde již bylo napsáno. Možná je příběh opravdu trochu nereálný, možná je hodně drastický, možná je i chvílemi jen těžko uvěřitelný... ale přesto: já osobně mám Joonu ráda, nemohla jsem se odtrhnout, napětí rozhodně nechybělo... hltala jsem každou stránku. Hvězdičku ubírám jen za návrat Jurka, pořád jsem doufala, že je čtenář pouze absolutně dokonale maten a bude vše jinak, měla jsem veliké očekávání - a nakonec nebylo, tedy trocha zklamání.

irefir
19.12.2018 3 z 5

Souhlasím s několika komentáři v tom, že některé situace byly už dost těžko uvěřitelné. Ale na druhou stranu - je to přece jen kniha ( někdy jsem si říkala naštěstí ) a četla se mi velmi dobře. Po přečtení úplného závěru si říkám, o čem bude další díl...

haski
18.12.2018 4 z 5

Na mě to bylo až moc drastické. Někdy až těžko uvěřitelné. Dočetla jsem jenom díky své zvědavosti.

JezinkaJ
18.12.2018 4 z 5

Jsem ráda že je Joona zase na scéně. Vnímám, že lecos je za vlasy přitažené a poněkud nereálné, ALE já nejsem detektiv ani odborný poradce, jsem jen čtenář. Mě to bavilo a děj byl pro mě napínavý. Neřeším reálnost ani to, jak je možné, že "stařík Jurek" všechny obelstí a je tak strašně rychlý. :)
A těším se na dalšího Joonu.

Jane333
17.12.2018 2 z 5

Číst se to dalo asi do poloviny, bylo to čtivé a celkem to odsýpalo. Ale pak se to nějak zvrtlo, jako v béčkovým filmu, konec hodnotím jako brak.

reny111
17.12.2018

Nedočetla jsem......

Anim1984
15.12.2018 5 z 5

Napínavé a čtivé jako vždy. Q ten konec mě tedy dostal. To jsem nečekala.

zuzana2599
15.12.2018 5 z 5

Já jsem s knihou spokojená. Čtení mě velmi bavilo a při některých pasážích jsem nevěřila vlastním očím, četla jsem jedním dechem. Saga a Pellerina, ta dvojice mě vzala za srdce, moc si mě získal jejich sesterský vztah. Ano, příběh je hodně drsný, ale já s tím u této autorské dvojice počítala a nevadilo mi to. Opravdu jsem si čtení užila a snad už bude s tím ohavným Jurkem pokoj !! Za mě pětihvězdičkové čtení !

Karborund
14.12.2018 2 z 5

Tak tahle nastavovaná kaše vůbec nechutnala. Po dočtení mám bohužel pocit, že vítězem je vlastně Jurek a to jsem asi nechtěl.