Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2555 2555

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Ivka_77
03.12.2018 5 z 5

Tato knížka se mi moc líbila, četla jsem ji jedním dechem. Brutální, napínavé, sice místy trochu neuvěřitelné, ale rozhodně doporučuji a je mi líto, že už ji mám přečtenou :-) Nemohla jsem se odtrhnout, podle mě jedna z nejlepších Keplerovců.

Kerberos
02.12.2018 4 z 5

Joona Linna je můj oblíbenec-proto dávám 4 *,ale méně je někdy více.Začíná to připomínat béčkové horory .

elisa194
01.12.2018 5 z 5

JEDNÍM SLOVEM PROSTĚ BOMBA. Po dlouhé době výborná kniha až je mi líto, že jsem ji už dočetla.Děj napínavý od začátku do konce, nutí vas číst dál a dál. Kdo nemá dárek na Vánoce, tak doporučuji!!!

kuruteku
01.12.2018 4 z 5

Na jednu stranu se to čte jedním dechem - čiré "zlo" v boji s pochybnostmi a lidskými slabostmi. A není jasné, kdo to všechno odnese. Ale na druhou stranu - Jurek Walter přece nemůže být superman, žít ze vzduchu, přemísťovat se během hodin napříč kontinentem. Prostě napínavé, ale přestává to být uvěřitelné. Čím dál víc si vážím Wallandera či van Veterena, kteří jsou daleko více spojeni s reálným světem, čím jsou méně dokonalí. Ale na další knihu se stejně těším.

sagasir
30.11.2018 5 z 5

Zlo si často najde zadní vrátka

Čím víc dílů tak tím víc možností jak něco pokazit a udržet si případně svou pomyslnou laťku. Naštěstí to není případ této autorské dvojice a jediná kaňka za mě v jejich pisatelské kariéře je Playground, ale ten už je snad minulostí a pokud bude mít nějaké pokračování, tak si ho přečtu kvůli renomé autorů, ale snad jinak bude zpracované nějak jinak lépe. Nicméně vraťme se k Lazarovi. Ten se nadmíru povedl a na následujících řádcích popíšu proč. O napětí tu samozřejmě není nouze. To ostatně u Keplera je snad samozřejmou položkou. Rozsahově má Lazar o krapánek stránek více než je možná obvyklé, ale o žádnou mnohostránkovou bichli se tu také nejedná. Konkrétně tu jsme na 512 stranách. Jazykově tu také žádná změna není. Mnohdy krátké a úderné věty, žádné zdrobnělinky či velice poskrovnu. Právě krátkostí vět máte pocit, že děj se neustále rychle posouvá kupředu a děje se stále něco nového. Líbí se mi i hlavní premisa tohoto románu. Byť možná trošku přitažená za vlasy v určitých ohledech, ale není to ze skutečnosti. Tudíž jsem ochoten tomu i uvěřit a svým způsobem to vlastně i k takovému zloduchovi alá Jurek i patří. To by nebylo jen tak aby si umřel pěkně v klídku poté, co byl postřelen a domněle rozstřílen. U kriminálních případů s komisařem Wallanderem z pera úžasného Henninga Mankella jsem vždycky kvitoval, že se děj odehrává různě po světě. I u Lazara jsme navštívili cizinu. Konkrétně Německo, Francii, Nizozemí. Takže za mě velké plus. Chválu si za mě zaslouží i větší prostor pro ženské postavy. Komisařova romantická známost působí velice sympaticky a skvěle se k němu hodí. Dobře autoři do děje zakomponovali i jeho dceru. Ta má určitě něco z otce, ale zároveň do všeho byla vhozena tak trošku nefér a to tím komu se zrovna narodila. Je zajímavé, jak se s tím pere. Nejvíce však dostává v tomto díle Joonova parťačka Saga. Nutno říct, že autoři ji absolutně nešetří i díky tomu má děj takové grády jaké má. Jsem následně velice zvědav, jak se s tím vším vyrovná. To se snad dozvíme už v dalším pokračování, které snad autoři napíší. Nechali si k němu totiž krapet otevřený konec. Kladně hodnotím i samotnou drsnotu tohoto dílka a i prostředí ve kterém se odehrává. To zase naštěstí není až moc popisováno a naopak dotváří tu správnou kulisu pro to hlavní a to je samotný děj. Jediné mínus u Lazara, ale přesto mám a to onen samotný závěr. Komisařův boj s tím zloduchem bych přece jenom uvítal trošku podrobnější a zdlouhavější. Larse Keplera mám však natolik rád, že mu to v konečném důsledku bez problému prominu.

Lazar je výtečný román. Kepler opět dokázal, že tohle mu jde na výbornou. Líbí se mi ta myšlenka, že zlo se může kdykoliv vrátit a konat zase zlo a zatímco toto dílo hodnotím 100 %, tak se už nemůžu dočkat už osmého pokračování případů s komisařem Linnou ať už je tu.

petulkaaaaaa
30.11.2018 2 z 5

Za mě nejhorší ze série s Joonou Linou. Hodnotím kladně styl vyprávění, opět se četla velice lehce, autoři psát umí. Co mi však vadilo, bylo to, že z detektivního thrilleru, na což jsem byla zvyklá z předchozích dílů, zůstal jen thriller. Detektivní zápletka prakticky žádná, pointa prozrazena kolem 200. stránky knihy a zbytek příběhu byl jen propletenec akčních momentů. Neříkám, že je to špatná kniha, jen se odlišuje od ostatních ze série a pro mě byla v tomto smyslu zklamáním, na thriller bez detektivní zápletky jsem od Keplera nebyla zvědavá.

Kesssssi
29.11.2018 5 z 5

Za mě naprostá pecka a jedna z nejlepších Keplerovek. Příběh mě naprosto pohltil a je mi líto, že už jsem dočetla. Velmi napínavý děj, parádní spád, místy skutečně velmi drsné a dokonce se manželské duo spisovatelů pokouší i o jakési náznaky erotiky :) Nechápu některé negativní recenze zde, asi jsem četla jinou knihu, ale samozřejmě tisíc lidí, tisíc názorů, takže to nikomu neberu. Vzhledem k otevřenému konci se už velmi těším na další díl a snad bude minimálně stejně tak skvělý jako tento.

vevu.
29.11.2018

Nehodnotím, protože jsem nedočetla. Skončila jsem cca ve třetině. Na mě už příliš překombinované.

macer1991
28.11.2018 5 z 5

Vynikajúce ... všetko už bolo napísané . Som zvedavá akým smerom sa Keplerovci vydajú

Becca77
27.11.2018 5 z 5

Pecka! taková ta knížka,kterou si večer vemete a čtete dokud vás nepálí oči, jelikož už je dávno noc. Taková ta knížka, kterou si vemete na pár stránek, než se uvaří brambory a nakonec máte bramborovou kaši. Taková ta knížka, kterou si vemete do vany a probere Vás vystydlá voda. Taková ta knížka, kterou hltáte stránku po stránce a zároveň si říkáte ať ještě není konec. Díky Kepler za další skvělý zážitek!

JustWomen
27.11.2018 4 z 5

Fakt skvělé čtení, přečteno jedním dechem, a to i přesto, že je to strašně kruté, drsné a brutální. Ale prostě to má to logiku, grády a koule, a to i přesto, že je Jurek Walter i s jednou rukou schopnější než specialista vycvičený pro boj zblízka. Sago, bylo to těžké, ale takhle to přece nemůže dopadnout, chci další díl, hned !!!

Bruklinka
27.11.2018 5 z 5

Duo Lars Kepler opět nezklamal. Návrat k (pro mě) nejmilejšímu předchozímu dílu hodně potěšil, závěr také: skončilo to a přitom to neskončilo. Jediné, co mě tentokrát trošku zklamalo, byly potoky krve, které tekly. Přijde mi to zbytečné a vždycky jsem u Keplera oceňovala, že se to tomu (na rozdíl od jiných autorů) vyhýbá.

MilanCFC
27.11.2018 4 z 5

Měl jsem radost, že se na scénu vrátil Jurek, protože jeho dějová linie byla nesmírně zajímavá a objevoval se vlastně se více dílech. Nicméně druhého Ramba z toho hubeného staršího pána dělat nemuseli :D I přes to však přečteno jedním dechem.

Costanzo
26.11.2018 5 z 5

Keplerovci přitvrdili a zatím nejtemnější pokračování série. Drsné, bestiální, syrové, mrazivé a dechberoucí.

Anet2106
26.11.2018 5 z 5

Skvělá, jako každý díl celé série :)

zuzana4587
25.11.2018 5 z 5

Když jsem nedávno psala komentář, že kniha Jussiho Adlera Olsena je nejlepší knihou tohoto roku, jeste jsem nečetla Lazara. Lars Kepler napsal knihu napínavou od začátku do konce, extrémně brutální, Jurek Walter na můj vkus občas "bondovatěl", ale nemuzu si pomoct. Lazar má v sobě spád, napětí, strach, i vzrušení. Každý večer jsem se nemohla dočkat, až si lehnu a budu číst. Za mě snad i 10* a nemůžu se dočkat další knihy.

Prajzič
25.11.2018 5 z 5

OK zapomenu na to, že existuje nějaký Lovec Králíků, protože to byla hrůza, ale Lazar navazuje na moji nejoblíbenější knížku Písečný muž takže plný počet...byla to jízda.

jurass1976
25.11.2018 5 z 5

Brutální ale hodně napínavé...

knihomolkadorfa
24.11.2018 4 z 5

Nooo, tak to byl mazec. Na můj vkus příliš mnoho mrtvol a trochu moc překombinované. Ale Keplerovci to prostě umí !

kacenka72
24.11.2018 3 z 5

Slušné, napínavé, má spád. Zároveň trochu překombinované, ne vždy uvěřitelné a moc na efekt.

sérioví vrazi severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967