Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2555 2555

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Disinka
24.11.2018 5 z 5

Hej a uz dost! Tahle kniha se mnou tak zatrasla ze nevim zda mam chut na pokracovani (ironie)... opet se potvrdilo jak jsou Keplerovci dobri a ze jdou v surovosti a vyhrocenem napeti dal a dal...
Joona mi byl sympaticky uz na zacatku a postupne jsem se do nej proste zamilovala...
V jednom predchozim komentu je ze se pani sla presvedcit ze je zamceno - ano, presne toto jsem mela v knize Stalker a ted se mi to opet vratilo :-D pri cteni jsem si rikala To neni mozne aby se Jurek vratil, dyt MUSI byt mrtvy a just jak na potvoru to vzalo takovej fofr ze jsem dokazala knihu dorazit za jednu noc...
Bohuzel pro me ve stavu "zazranosti" do deje jsem na konci brecela jak zelva a malem na poslednich par stranek nevidela. Opravdu me konec tohoto pripadu naprosto rozsekal... ale celkove pribehy Joony jsou naprosta dokonalost...

Korra11
23.11.2018 2 z 5

Pro Costanzo: Chtít odebrat právo komentovat lidem, jejichž názor na knihu je jiný než Váš, je přes čáru. Já jsem velká fanynka všech předchozích knih série, za top považuji Písečného muže, ale z této knihy jsem znechucená. Nedočetla jsem ji a lituji utracených peněz. Znamená to, že neprojdu Vaším kádrovým hodnocením a neměla bych hodnotit?

mirka71
22.11.2018 5 z 5

Další výborné pokračování Joony Liny, drsné, možná malinko překombinované, chvílemi tak sugestivní, že jsem se v jednu chvíli šla přesvědčit, že mám zamčeno...Konec opět otevřený, takže se těším na pokračování.

encyklopedie
22.11.2018 5 z 5

....kurecpalec.....málokdy čtu zdejší komentáře .....na tenhle jsem byl upozorněn, čteme zárověň s kamarádem a psali jsme si dojmy .....tak já v první řadě ohodnotím 100% /klidně dám i svých oblíbených 321%/ ..... málokdy dávám někomu paleček hore /nečtu komentáře/ ....ale tady musím dát VELIKÝ palec předešlému komentáři Costanzo ......a hlavně za předposlední větu má můj obdiv!

SilvieSisinka
22.11.2018 4 z 5

Další drsná kniha od Kepleru. Mrtvol trošku mnoho i tak skvěle poctenicko. Pan velký vrah je opravdu zákeřný dacan. Je těžké ho dostat. Teď už se to snad podařilo.
PS:tesim se na pokračování :-)

PetK
21.11.2018 4 z 5

Když po pár stránkách vyšlo najevo, okolo koho se bude děj točit, udělalo se mi maličko zle. Protože takovou emoci, jako Písečný muž, ve mně vzbudilo jen málo knížek. Je to klasický Kepler se vším všudy. Joonou, Sagou, násilím a temnotou, chorou myslí a akcí. Už se těším, až si tak za půl roku dám Lazara v audiu.

Placi
21.11.2018 3 z 5

Tři hvězdičky dávám dost možná jen kvůli tomu, že mám celou sérii rád a postavy jsem si již oblíbil natolik, že se s nimi s potěšením znovu setkávám.

!!!SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER!!!

Jurek Terminator Walter je zřejmě opravdu nezničitelný, vždyť přežil i, jestli se nepletu, čtyři průstřely a plavbu zmrzlým říčním proudem. Tak nějak jsem doufal, že Jurek není mezi živými a jde jen o Joonovu paranoiu a manželé Kepler nám naservírují nějakou bombu. Jurek však přežil a znovu do toho naplno šlape, aby Joonovi zničil život, k tomu také potřebuje nového parťáka.
Co mi na knize vadilo, byla postava Sagy Bauerové. V předešlých knihách je Saga vykreslována jako nejschopnější komisařka švédských policejních sborů. V této knize (ano chápu, jde o její rodinu) dělá jeden přešlap za druhým a jde Jurkovi naprosto na ruku. Chápal bych to u jakékoli jiné postavy (s výjimkou Joony), ale u Sagy to fakt neberu. Opravdu šla v době, kdy musela naprosto jasně vědět, že je jim Jurek v patách a sleduje je, zazvonit na byt, ve které byla schována její malá nemocná sestra v rámci přísného utajení? No tak, Sago, takhle ne!
Další moment, který se mi nelíbil, bylo chladné a až moc jednoduché zneškodnění kamaráda Rinuse. Opravdu to byl přeborník na boj zblízka? Při vší úctě k Jurkovi, opravdu ho vyzáblý maniak s jednou rukou umělou dokázal sundat jako nic? Celou scénu bych bral, kdyby nám bylo osvětleno, jak se Jurkovi tak snadno podařilo zdolat Rinusem nastražené pasti, jako by je Jurek sám s Rinusem kladl.
Kniha se samozřejmě jako všechny ostatní ze série čte skvěle a plynule. Nejvtipnější byla scéna, kdy Joona kopl do zamrzlého grilu, ze kterého vypadla skrytá zbraň, se slovy: ,,Jurek negriluje."
Nejlepší ze série pro mě zůstávají Svědkyně ohně, Stalker a Písečný muž.

Nelly
21.11.2018 4 z 5

Trošku jsem se obávala vzhledem k negativním komentářům některých čtenářů, ale byla to opět celkem slušná jízda. Ano, možná ne klasická detektivka, ale to na akčnosti nic neubírá. Snad jen těch krvavých popisů by mohlo být méně - kniha by jistě nic neztratila. A už se těším na další (mám svůj tajný typ, jak to bude s některou z postav).

Nestorkea
21.11.2018 5 z 5

Jo! Další skvělá kniha od Keplerů. Těch mrtvých bylo možná až příliš, ale na čtivosti to neubírá.. Snad nám v příští knize nevyvraždí zbytek vyšetřovacího týmu..

Smardik17
20.11.2018 4 z 5

Asi zatím nejtemnější díl. Příběh byl nabitý akcí, až na pár zbytečně natahovaných momentů. Opravdu jsem se při čtení bavil a tajil dech. Uvidíme zda se dozvíme jak dopadla Saga třeba v dalším pokračování.

piittii
19.11.2018 5 z 5

Lars Kepler prostě umí! ;)

Fillipa
19.11.2018 odpad!

Myslela jsem, že autoři nemohou spáchat nic horšího, než byl Stalker. Velký omyl. Touhle nastavenou písečnou kaší jsem s nimi definitivně skončila.

studentice
18.11.2018 4 z 5

Báječné pokračování, i když pořádně drsné. Měla jsem při čtení částečně smíšené pocity-chtěla jsem pořád číst dál a dál a zároveň jsem se bála, co příjde:).

happy-smile
17.11.2018 4 z 5

Tak nějak úplně nevím, jak se k tomuto vyjádřit. Mám pocit, že už toho s Jurkem začíná být opravdu moc. Že to tak nějak zabíjí celou sérii... Sice se mi další díl s Joonou četl docela dobře, ale bylo tady rozjetých tolik různých epizodek, že jsem si říkala, že je na tom vidět to, že to píšou dva lidé. Každý si tak nějak sepisuje to svoje a pak to dají nějak dohromady. Prostě jsem z této knihy tak nějak rozpačitá. I tak tuto sérii ale zatím nezatracuju. A vlastně když nad tím vším přivřu oči, tak to bylo docela zajímavé pokračování.

hs777
17.11.2018 4 z 5

Dlouhé čekání a velké očekávání. Keplerovic hodně přitvrdili, jsou neúprosní a ani oblíbené postavy nejsou ušetřeny. Nad odbornými znalostmi a fyzickou zdatností některých postav jsem jen kroutila hlavou. I tak ale hodnotím čtyřmi hvězdičkami a další díl bych si přála opět nějaký originál.

spdb
15.11.2018 5 z 5

A je tu zase. Stejne jako Hanibal tak i severske mlceni jehnatek nabizi pokracovani. Jurek vztava z hrobu a nikdo si nemuze byt jisty. Tentokrat vice beznadějnějsi a nervy drasajici. Kdo prezije masakr napric Evropou a kdo nevydrží temnotu ktera se stahuje kolem vsech zucastnenych z predchozi knihy? Byl to nervak a bylo to dobre.

jana9674
14.11.2018 5 z 5

Jako vždycky bomba. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

aleza1
14.11.2018 4 z 5

Musím říct, že Lovec králíků, Stalker nebo Svědkyně ohně se mi líbili víc. Mnohdy jsem se ztrácela v místu děje. Téma Jurek Walter by už mohl být nahrazen jiným. Ale Joona zůstává nadále oblíbenou postavou a děj zůstává nadále otevřený.

kazatell
12.11.2018 4 z 5

Knihu jsem si přečetl s chutí a zabrala mi jen 4 cesty do práce. Takže po dějové stránce nemám co vytknout. Příběh má spád, ani chvíli se nenedíte a “scény” jsou šikovně poskládané, aby vás přítomnost jednoho z aktérů nezačala nudit. Nad samotnými detaily už ale nejspíš nikdo moc nepřemýšlel, protože čas a rychlost některých akcí, by nedokázal vysvětlit ani Brumbál z Harryho Pottera. Konec se mi zdá dost useknutý a tak doufám, že jediný důvod tohoto počinu, je další díl.

amorito
12.11.2018 3 z 5

Novou knížku od dua Kepler jsem napjatě očekávala a říkala si, jestli dosáhne (alespoň pro mě) úrovně Písečného muže. Bohužel musím říct, že jsem zklamaná z rozhodnutí autorů "motat se na místě" a využít do poslední možné kapky něco, co fungovalo v jiné fázi příběhu. Únosnou míru recyklace už pro mě ovšem poněkud přehání.

Knížka se čte dobře, člověk ale velmi rychle otupí ze všeho násilí, které do příběhu autoři nacpali, takže už mu cca od poloviny knížky nepřijdou popisované hrůzy tak moc strašné. Děj, a hlavně osudy některých postav, je navíc tentokrát dosti předvídatelný. Chtělo by to posunout se zase o kus dál, dát vyprávění svěží myšlenku, když autoři v sérii ještě evidentně budou pokračovat. Bojím se totiž, jestli už své zdařilé nápady nevyčerpali v předchozích knihách. Dávám výsledných 50 %, protože ještě pořád mám chuť zjistit, jak si Joona spolu se svými tvůrci povedou dál - aspoň jednu další šanci ode mě mít budou.

sérioví vrazi severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967