Lazar

Lazar https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389235/bmid_lazar-NFk-389235.jpg 4 2553 2553

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná… Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky. O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník. Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Lazarus , 2018

Strnady095
06.11.2018 3 z 5

skvěle rozjeto...hodně mrtvol...opět "narušený" policajt s noční můrou...ale nějak trošku divný konec...a trochu moc rychlý "proces" s hlavním záporákem...nechtělo to ještě vygradovat?...a otevření pro pokračování (ale trochu levné)...jinak dobrý

zelenoockaa
06.11.2018 5 z 5

Jako vždy skvělé čtení. Musím si však naplánovat přečtení celé série od začátku, tím jak to čtu v delších časových úsecích se mi některé podrobnosti už nevybavují :).

Silwinka87
06.11.2018 5 z 5

Tak to bylo skvělé čtení. Knížka je od začátku napínavá a pořád se něco děje.. Tentokrát se tahle manželská dvojice pěkně vyřádila,vraždy se mi zdály dost brutální a celkově byla atmosféra tíživá a temná..Prostě super..
Konec zase slibuje další pokračování..Už se nemůžu dočkat..

lucie7978
05.11.2018

Výborné a dokonalé! Jako vždy! Jedinou chybou je, že na konci vám dojde, že musíme čekat na další díl :/

Krisařka
05.11.2018 4 z 5

Joona nezklame, dokonce mě to bavilo možná více než předchozí díl, díky tomu že spíš tentokrát vynikla Saga.

Bustedka
04.11.2018 5 z 5

Asi každý, kdo miluje severské krimi, četl Kepleraa nového dílu se nemohl dočkat. Tahle manželská dvojice totiž umí být pěkně krutá a lidem se to líbí.

Lazar navazujena příběhy předešlé, ale vůbec nevadí, pokud nemáte o minulosti hlavních postav ani tušení a nebo se vám jen vše z hlavy dávno vypařilo.

Manželé umí vtáhnout čtenáře do děje. Akce střídá akci, napětí můžete krájet. Přiznávám, je to trochu překombinované, ale ať. 29-30 vražd v jedné knize, pár těžce zraněných..no řekněte. Kde jinde na něco takového natrefíte?

Lazar má však jednu nevýhodu. Právě to, že se neustále něco děje vám zvedne nároky a knihy jiných autorů vám už tak super třeba ani nepřijdou

Bustedka
04.11.2018 5 z 5

Lazar má však jednu nevýhodu. Právě to, že se neustále něco děje vám zvedne nároky na knihy další.

miskamsk
04.11.2018

Temná a rychlá jízda Joonovým myšlením, strachem i odvahou. Cesta do hlubin Saginy duše. Protivník, který je tak neuvěřitelně schopný ve všech oborech, až to není možné a člověk se zamyslí, jestli to vlastně bylo celé třeba. Závěr tak zběsile rychlý, že celé důležité úseky přeskakujeme. A pro přečtení prázdno v duši. Vrátí se Joona a Saga? Budou mít i nějaký případ, který není spojený s minulostí, již teď neúměrně natahovanou? Doufám, že ano, už teď mi chybí...

Jana77
04.11.2018 5 z 5

Přestože se nepodařilo překonat skvělého Stalkera, který patří ke Keplerovým nejlepším knihám (podle mého), Lazar je skvělý. Má vše, co má mít, napětí, spád od první stránky, i pohled do soukromí všech hlavních postav. Plný počet hvězd, jednoznačně!

MartinV.123
02.11.2018 2 z 5

Tento díl mě zklamal. Tohle byla bohužel jediná Keplerovka, kde jsem se musel nutit abych ji vůbec dočetl.

misowi84
02.11.2018 5 z 5

To byla zase jízda. Přečteno za tři dny..
A teď abych zase čekal rok na pokračování :-(

Měl jsem pocit, že tento díl byl zatím nejbrutálnější. Chvíli jsem přemýšlel o tom, jestli neumístit knihu do mrazáku :-D

petrarka72
01.11.2018 4 z 5

Mrtvých jako ve Hře o trůny - nebo v antické tragédii... Drastické, agresivní, nemilosrdné - a návykové čtení.

AnetHol
01.11.2018 5 z 5

Prostě Kepler a Joona :) SKVĚLÁ knížka, má to příběh,má to spád...je to napínavý, nutí vás to číst,číst a číst a najednou to graduje a jste u konce a hned víte, že chcete víc. Miluju tuto sérii :) Jestli chcete skvělou, ale opravdu skvělou severskou detektivku...., potom je knížka pro vás :)

Vesina
01.11.2018 4 z 5

Opět přečtené jedním dechem, ale ten konec byl na mě trochu moc rychlý .... škoda.

KristynaZak
31.10.2018 5 z 5

Souhlasím s komentářem pode mnou. Po každé knize Keplerů mám takový dojem, že nemohu číst nic jiného.
Jejich knihy dokáží člověka spoutat a ikdyž si říká že si dá od čtení chvíli pauzu, knihu vezme po pár vteřinách zpátky do ruky.
Dávám knize 10/10. Zvraty v průběhu děje jsou naprosto jedinečné. Vřele doporučuji, nejen Lazara, ale celou ságu. Keplerovi jsou geniální.

ludek1980
30.10.2018

Mám u Keplerú problém s tím že se vždy těším na novou knihu a pak když jí otevřu tak jí přečtu jedním dechem a najednou jako bych nemohl najít co číst dál protože se nemůžu dočkat dalších pokračování. Tak snad brzy bude další kniha za mě užasné.

Kammia
29.10.2018 5 z 5

Za mě 100%. Ještě jsem nedočetla do konce, ale už teď můžu napsat, že nejlepší kniha, kterou jsem četla. Napínavé od samého začátku a napětí stoupá každou další stránkou.

Freemantle
29.10.2018 2 z 5

Upozornění! Tento komentář obsahuje SPOILERy, ironii, sarkasmus a notnou dávku znechucení.

Dámy a pánové, je to tady! Lars Kepler vydává již sedmý díl s neohroženým, geniálním a šlachovitým detektivem Joonou Linnou, který nedávno vylezl z báně a musí dokázat svému nejbližšímu okolí, že "to, že jste paranoidní, ještě neznamená, že po vás nejdou." Anotace knihy je jako vábnička, dokonale navnadí, donutí člověka zapomenout na hluboké rány v srdci každého čtenáře, jenž netrpělivě čeká zprávy ze Švédska - že se Joona vrací na pulty českých knihkupectví. A pak přijde den D, kniha je ve vašem oblíbeném eshopu, odkud putuje na poštu. Zvonek u dveří! Rvete pošťákovi, který bude ještě týden přemýšlet, co se to s vámi stalo, balík z rukou. Máte-li makat o víkendu, tak se prostě v práci hodíte marod, práce není zajíc, ta neuteče. V lepším případě políbíte děti, dáte drahé polovičce do rukou platební kartu a klíče od auta a pošlete je na víkendový relax do hotelu Overlook. S předstíraným smutkem jim zamáváte na rozloučenou a při cestě na toaletu si uvědomíte, že samou nedočkavostí jste jim nepopřáli ani šťastnou cestu. V tom druhém případě (tom horším), když nemáte auto a ani prachy, které by mohl zbytek vaší rodiny rozfofrovat na nákupech, popadnete drahou polovičku a děti, natáhnete paži a ukážete jim směr do temného, vlhkého a hnusného sklepa, který se stane, po dobu čtení Lazara, jejich útočištěm. Pokud tam nepůjdou dobrovolně, tak jim prostě pomůžete, inspirací máte (nejen v Kelperových) knihách víc, než dost a nějak se to čtení detektivek a thrillerů na vás odrazit musí, to je prostě ložený. A když se pak pohodlně položíte do postele, vezmete do rukou (tak zatraceně dlouho očekávanou) knížku a přestanete vnímat pláč, tlumené bušení a prosby svých milovaných dětí, abyste je pustili ven, přenesete se ve vaší fantazii do studeného Švédska za svými starými známými, zejména pak za detektivem s šedýma očima...

Blbé je, že sám detektiv v tomto díle zdaleka nehraje prim, většinu knihy totiž obsáhne Joonova přenádherná kolegyně. Saga se tak opět vydává po stopách zákeřného vraha, chytřejšího než kdejaká opice v zábavním, vědeckém a osvětovém zařízení určené k chovu zvířat (zoo). Je to sice neuvěřitelné, ale Jurek je zpátky, při síle, plný testosteronu a úmyslu škodit víc, než Zeman na Hradě. Předchozí díly se mi líbily, nejvíce však "Písečný muž". "Lovec králíků" jsem hodnotil taky velmi kladně, i když už bylo cítit, že se tak trochu vaří z vody, ale co je tohle proboha za paskvil?

Kniha je napsaná dost divným způsobem, čtenáři je vysvětlováno, co a jak se stalo až později, ale takovým způsobem, až jsem žasl. Jak už to u severských kriminálek bývá zvykem, při každé kapitole zjistíte, jaké zrovna panuje počasí. V příběhu se taky objeví spousta postav, jimž autor dá ze začátku prostor, aby je pak během několika málo řádků a bez nějakého detailnějšího popisu odkopl (zabil). Proč? Proč...?

K postavám - Saga se často chová divně, až absurdně, její myšlenky a neustálé sebeobviňování mi lezlo krkem. Sažina sestra Pellerina... ach jo. Ano, knížka byla o Saze, ale Pellerina a její nemocné srdce... nešla vymyslet trochu originálnější forma? Saga je nezlomná, nic, ani smrt vlastního příbuzného ji nezpomalí. Klobouk dolů. Joona Linna by z fleku mohl konkurovat Johnu Rambovi, nejenom že je geniální detektiv, ale kdyby došlo na nejhorší, je schopný zkonstruovat a odpálit silnou výbušninu s využitím bidetu, bílého jogurtu, limetky a prášku do pečiva. Stejně tak jeho dcera Lumi - umělkyně, která dokáže obsluhovat zbraně se stejnou mrštností jako kuchyňského robota, ačkoliv se na konci dozvíte, že jí je tato schopnost platná, jako mrtvému zimník. A Jurek? Vysvětlení jeho schopností (dobytí úkrytu) zůstávají stejným tajemstvím jako to, kdo byl Bobr vůbec zač.

A co říct o zakončení knihy? Smutek, zoufalství, beznaděj. Z příběhu? Ne, z toho, jak to bylo odfláknuté. Vlastně jako celá kniha...

Po přečtení ve mně zůstal dojem, že se rok s rokem sešel a Kepler musí vydat další knížku, bez ohledu na to, zda to bude minimálně stejně dobré jako předchozí díly a nebo totální propadák. Značka - v tomto případě Lars Kepler a jeho (jejich) Joona Linna - táhne, takže prodejní úspěch této knihy je vlastně už dopředu zaručen. Joona Linna pro mě tímto dílem končí, škoda.

...člověku je po přečtení takového braku až líto, že ta děcka a starou do toho sklepa rval. No co, to je prostě život. Jednou jsi nahoře, podruhé ve sklepě.

Zenithgirl
29.10.2018 5 z 5

Adrenalin od začátku do konce.

Zerathus
27.10.2018 2 z 5

Nemastné a neslané. Lars Keplerovi jako kdyby došel po písečném muži dech. Stalker sice jakž takž ušel, ale Lovec Králíků už byla akční blbovina. Bohužel Lazarovi chybí i to. Povrchně nejtemnější díl série nenabízí prakticky nic. Chybí tu dokonce i tradiční vedlejší postava která se přímo zapojuje do děje (hypnotista, hudebník, kuchař). Většina děje je předvídatelná a konec je odfláknutý, jako kdyby to už chtěli hlavně mít za sebou.

sérioví vrazi severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967