Smrtící bílá

Smrtící bílá https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415664/bmid_smrtici-bila-IaZ-415664.jpg 4 1989 1989

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Lethal White , 2018

hana1070
05.10.2019 3 z 5

Jestli jste se těšili na detektivku, tak tentokrát přijdete trochu zkrátka. Celou knihou se totiž krom řešení složitého případu prolínají hlavně vztahy. V určité míře to tak bylo i v předchozích knihách, nicméně v tomhle svazku je romantická linka rozhodně na vzestupu. Robin se zřejmě vdala za toho nepravého, Cormoran se zase nechce uvazovat v trvalém svazku, do toho ingerují jejich partneři (a expartnerka), samozřejmě vzájemné jiskření mezi Robin a Cormoranem - to vše je zábavné, ale když to má v detektivce navrch, je něco trochu špatně. Já teda musím přiznat, že jsem si to poměrně dost užila (a se mnou zřejmě spousta dalších čtenářek), chápu ale, že ne každému to musí vyhovovat.

silvie.s
04.10.2019 5 z 5

Naprosto úžasný příběh. Kniha mě velmi, ale velmi bavila a splnila má očekávání. Určitě stojí za přečtení.

Modrina
02.10.2019 5 z 5

Milá paní J. K., kdybyste zůstala u kouzelnické ságy, měla bych posledních pár dnů daleko klidnějších - Harry mě bere rozhodně úplně jiný. :) Když jsem dočetla 3. díl, netušila jsem, že nás necháte napnuté tak dlouho. Pěkné, moc pěkné. Ano jsem nepostřehla, že má kniha 720 stran (knihy mám v elektronické verzi). Doufám, že na další případ (a přiznejme si to - i na příběh hlavních hrdinů) nebudeme čekat zase tři roky. :)

iLuciferie
02.10.2019 3 z 5

Na pokračování jsem se dost těšila, ale bohužel mi přišlo nejslabší ze série.. Za mě moc vztahové omáčky okolo a málo detektivky.

swayno
01.10.2019 5 z 5

Tak jsem se konečně dočkala dalšího dílu :-) Zklamaná nejsem ani v nejmenších, s knížkou jsem chodila všude, nešlo se odtrhnout. Jen jsem se chvílemi neorientovala ve jménem, i teď po přečtení vůbec netuším kdo některá jména/postavy byly... ale jinak super super super

Awča
01.10.2019 5 z 5

Již jsem četla Kukačku, ze které jsem byla nadšená a Hedvábníka, který mě nebavil vůbec, o další díl jsem již neměla zájem. Nyní jsem se náhodou dostala ke Smrtící bílé a nadšení se mi vrátilo, brilantně napsané, zajímavý případ, charaktery postav dobře vykreslené a v neposlední řadě jiskření mezi Cormoranem a Robin, já jsem nečetla, přímo jsem hltala stránku za stránkou. Hned jdu na předchozí díl :-)

bigben
01.10.2019 4 z 5

Naprosto spokojená, trocha soukromého života vyšetřovatelů, hodně zápletek, prostředí Londýna a pro mě velký sympaťák Cormoran. Dvě věci mi vadily - počet stran a závěrečný zážitek Robin...už zase:-(

magnolia
01.10.2019 4 z 5

(SPOILER) Na další případ Cormorana a Robin jsem se těšila, stejně tak i na každé večerní nebo ranní postelové čtení téhle tlusté knihy. Neznámý svět současných britských (nej)vyšších vrstev s jejich "starostmi" (a rodinnými přezdívkami) i další společenské náhledy potvrzují známé rčení, že peníze kazí lidi. Také různá prostředí a vztahy mezi postavami byly zajímavé, to autorka skvěle umí, i ty zápletky a překvapení. Robinino manželství bylo od začátku neudržitelné, takže konec dobrý, všichni dostali, co si zasloužili. A ti správní, chytří a odolní zvítězili. Vysvětlení názvu knihy byla taková třešnička na dortu.

Guarnere
28.09.2019 5 z 5

Já mám tuhle spisovatelku prostě ráda. Ano, jako detektivka v pravém slova smyslu je to možná slabší, ale v závěru o to ani tolik nejde. Myslím, že už v předchozím díle se prokázalo, že tahle série prostě stojí na Robin a Cormovi. Jejich vztah je nadmíru zajímavý a skvěle rozehraný. Tato nesourodá dvojice funguje jak dohromady, tak každý samostatně. U obou hlavních postav jsem napjatá, co se jim zase přihodí.
A Rowlingová je prostě skvělá vypravěčka, tak jiná, než kdokoli jiný. Svůj um popsat vnitřní svět člověka předvedla už v Prázdném místě. Její postavy uvažují neskutečně reálně a uvěřitelně a Rowlingová se nebojí do popisu zahrnout úplně všechno - věci příjemné, nepříjemné, intimní a niterné. Jo, tyhle knihy mě prostě baví.
A celá 23. kapitola je naprosto dokonalá!

LucyA7
27.09.2019 5 z 5

Skvělá kniha, byla jsem nadšená od prvních stránek. Zamotaný detektivní případ a úžasně rozehraný vztah mezi dvěma hlavními hrdiny Robin a Strikem. Bylo těžké se od čtení odtrhnout. Doufám, že bude brzy další díl.

Renata_A
27.09.2019

Som na strane 230, cize zhruba prva tretina knihy a hovorim si, o com to vlastne je. Ma to byt detektivny roman, ale ono je to vlastne roman o vztahoch hlavnych postav, prilis podrobne opisovane myslienkove pochody hlavnych postav, detektivna zapletka je akoby iba nutne zlo. Vela postav, vela zapletiek, velmi vela opisov. Musim sa nutit to citat. Skoda. Tak velmi som sa na tuto knihu tesila...

Vevericka.eva
26.09.2019 5 z 5

Boží!!! Ještě, ještě! Skvělá zápletka, líbilo se mi, že hned nešlo o vraždu. Moc mě baví osudy postav a jejich vývoj. Nejlepší je, že jejich osudy nestojí na pokraji příběhu, ale jsou v něm zcela obsaženy. Pro mě je tak detektivka víc uvěřitelná, zábavnější, bohatší - tak nějak ve 3D. :-)

Alyx
26.09.2019 5 z 5

Úžasná detektivka, nejlepší ze série. Jediné, co mě štavalo, že, že ani tak brilantní spisovatelka jako Rowla neumí odolat lacinému podbízení se čtenářkách, které se chtějí identifikovat s Robin. Takové klišé. Hlavní hrdina je sexuálně aktivní, ale ve skutečnosti svými partnerkami pohrdá nebo mu jsou lhostejné, zatímco on stále touží po té jediné úžasné pravé, na které ale neobdivuje jen její vzhled, ale hlavně povahové vlastnosti, které ji činí tak jedinečnou. Brr, to patří do romantické literatury, ale ne do tak super příběhu.

Dadulina
26.09.2019 5 z 5

Zase báječná kniha! Rowlingová prostě umí. Nejen skvělá detektivka, ale i propracované mezilidské vztahy pomáhají přečíst 700 stran téměř bez přestávky.

Magdalena_j
25.09.2019 5 z 5

Musím říct, že jsem asi nikdy takhle rychle nepřečetla takhle rozsáhlou knihu. Nejsem prvoplánový fanoušek detektivek, ale JKR je prostě neuvěřitelná vypravěčka. Kniha mě bavila od začátku do konce, není pasáž, kde bych se nudila. Navíc díky délce kniha "nikdy" nekončila.

Doporučuji všemi deseti. Cormoran a Robin jsou skvělá dvojka. Ten kdo nečetl předchozí, doporučuji číst postupně, v tomto díle byl vztah hlavních hrdinů rozhodně nejvíce rozebírán a kdybych předchozí díly neznala, asi bych se ze začátku v tomto ohledu ztrácela.

Detektivní případ byl jako obvykle krásně zamotaný a do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo to vlastně byl - což je skvělé.
Díky a těším se na další díl... =)

P-puma-
25.09.2019 5 z 5

Musím říct, že příjemné překvapení. I když je to 700 stran uteklo to hrozně rychle. Nebudeme si nic nalhávat, není to klasická detektivka a v příběhu nejde jen o vyřešení vraždy, ale také příběh hlavní dvojice. Velmi povedené a přečteno jedním dechem. Jediné co mě dost rozčilovalo, byli chyby v textu, chybějící interpunkce atd. To je lajdacke a kazí to úroveň knížky.

janastok
24.09.2019 5 z 5

Kdyby byl v knize jiný hlavní hrdina, asi bych trochu kritizovala rozvláčnost příběhu a na detektivku přílišné nípání se ve vztazích. Ale pro Cormorana mám velikou slabost. Ten i kdyby vyšetřoval krádež kostiček z mateřské školky, tak bych mu to žrala. Skvělé, prosím brzy další díl.

adorjas
24.09.2019 4 z 5

Nie som detektívkový čitateľ a Rowlingová je jedna z mála autorov, kde ma jej detektívky bavia. Baví ma čítať ten príbeh, 700 strán mi teda vôbec nevadilo, a bolo fajn sledovať každodenný život Robin. Detektívna zápletka fajn, na konci ma mrzelo, že nerozvinuli viac linku političky Delie, ale od začiatku som dobre tipovala podozrivých. Rozprávanie Rowlingovej ma proste baví.

hroneczek
24.09.2019 4 z 5

Klidně by to mohlo být ještě jednou tak tlusté. Skvělá zápletka a i když jsem na vraha podezření měla, určitě bych ho neusvědčila jen na základě indicií v knize a stejně by mi ještě kus chyběl :-)

oskarka
23.09.2019 4 z 5

Jsem na rozpacích. Tři hvězdy jsou málo, čtyři zase moc.
Na knížku jsem se moc těšila. Miluju autorčin vláčný styl psaní. Ale tohle už na mě bylo moc. Chvílemi jsem se ztrácela v množství jmen a zápletek. Pro mě nejslabší knížka série a moc mě to mrzí.