Smrtící bílá

Smrtící bílá https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415664/bmid_smrtici-bila-IaZ-415664.jpg 4 1990 1990

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Lethal White , 2018

francouzska
07.11.2019

Mám ráda hlavní postavy i prostředí Londýna. Ráda čtu tlusté knihy se zajímavou zápletkou. I když si myslím, že trochu úspornější by být mohla. Líbila se mi.

RHorse
06.11.2019 5 z 5

Tak tento díl se mi líbil asi nejvíc z celé ságy. Buď se tam už tak neřeší Srikova noha a minulost, nebo jsem si už zvykla :-). Vraha jsem si bohužel jednou nechtěně vyspoilerovala, ale i tak to bylo zajímavé, jak se ten příběh rezpletl. No nic, teď bude dlouhé čekání na další díl. Snad přijde ;-)

roman9276
05.11.2019 5 z 5

J. K. Rowling zase dokázala, že je neskutečná vypravěčka. Když jsem zjistil, že její nejnovější detektivka bude mít 700 stran, tak jsem samozřejmě očekával, že tam bude okolo spousta nudný omáčky. Ty vole a ono ne! Neskutečnejch 700 stran mi utíkalo, celou dobu mě to bavilo a vůbec jsem se nenudil. Kniha se soustředila nejen na nový případ, ale hlavně i na vztah mezi Robin a Strikem, což jsem dost ocenil. Robin se opět osvědčila jako skvělá parťačka, i když jsem v některejch místech její chování nechápal, ale ta nepředvídatelnost mě mega bavila. Nicméně, kdo je vrah jsem opět tipl špatně, ale to mám tak vždycky :D Zápletka byla vymyšlená opravdu skvěle, ta ženská prostě umí! Tříleté čekání se opravdu vyplatilo a už bych potřeboval pokračování, tak šup šup.

Vojta78
05.11.2019 5 z 5

(SPOILER) Už dlouho ve mě kniha nevzbudila takový zájem ji číst, ne jen po 5-ti stránkách, jako jiné. Předchozí díly znám z audioknih, takže osoby Robin a Cormorana tak nějak znám. I když by se to nemělo, přečetl jsem si některé recenze k této knize, abych si udělal nějakou představu co čekat.
Úvod jsem přečetl jedním dechem. Kniha se čte opravdu velmi dobře. Návštěva Billiho v kanceláři, hledání jeho identity, zakázka od poslance sněmovny. Uvítal jsem dvojí setkání s Cormorana s Charlotte. Skvělé bylo, jak si Robin vedla jako vyšetřovatelka, partnerka detektiva. Více se zde předvedla, že jí ta práce opravdu baví a má k ní vlohy. Získává si tím prestiž, jak u Strika tak i u vyšetřovatelů Scotland yardu, i když tím ztratila manžela, k čemuž spělo od začátku jejího nástupu do agentury jako brigádnice.
Více prostoru soukromí Robin a Corma jsem též uvítal. Vše do sebe skvěle zapadá.
Už teď se těším na další díl, pokud bude. Tuto knihu rozhodně doporučím každému, kdo rád čte.

Ivuska.09
04.11.2019 5 z 5

Další kniha z pera Rowlingové pro mě byla i tentokrát sázkou na jistotu. A klidně bych ještě zvládla i pár (set) stránek navíc. I když je příběh poměrně rozsáhlý - schválně jsem si ho dávkovala po pár stránkách, aby mi vydržel co nejdéle. To obvykle vůbec nedělám. Neškrtla bych ani jediné slovo, vše je tak, jak to mám ráda. A jsem moc zvědavá, jak se bude dál vyvíjet vztah hlavních hrdinů.

heavy66
03.11.2019 4 z 5

Kniha začíná skvěle vygradovanou svatební scénou, pak budování zápletky v zajímavém prostředí Dolní Sněmovny dovede děj až k Zločinu! Druhá polovina popisující hledání Zločince je rozvláčná a pocitová - koně, děti, hříchy otců, naušnice, socialismus a Charlotte. Finále je napínavé a odhalení ne až tak překvapivé! Jen ten vztah mezi Cormoranem a Robin se autorce nedaří eskalovat. Škoda, snad v dalším díle! Smrtící bílá - u mě dobrý!

eiramka
03.11.2019 5 z 5

Autorka to opět dokázala. Úroveň detektivek neklesá, ba naopak. Líbí se mi, že se jí daří vytvořit hlavní hrdiny, které si člověk skutečně může oblíbit , držet jim palce a zajímat se o ně i mimo linii vyšetřování - všechno do sebe hezky zapadá a člověk se může těšit z kvalitně napsané detektivky. Bravo!

Stekl
02.11.2019 4 z 5

Velmi čtivá kniha, JKR prostě skvěle ovládá své řemeslo. Moc se mi líbilo, že kromě propracovaného detektivního příběhu, se autorka pověnovala i soukromému životu ústřední dvojice. Jen mě mrzí, že se ti dva nedali konečně dohromady...:-) Hvězdička dolů proto, že by knize slušelo o pár stránek méně, někdy mi přišla až příliš rozvleklá.

Arwen777
02.11.2019 5 z 5

Patřím ke čtenářům, kteří jsou touto sérií nadšení. Už od Prázdného místa obdivuji autorčino umění zachytit spletité vztahy mezi lidmi a zároveň je vykreslit poutavě, takže se čtenář nenudí. Detektivní linka v této sérii je bonus navíc, který tomu dává napětí a tajemno. Hlavní postavy jsou mi sympatické a se zvědavostí sleduji, kam se jejich vztah ubírá. Moc se mi líbí, jak je vyšetřování popsáno, jak se nové indicie postupně objevují, propojují a vysvětlují. stejný prostor je věnován i vztahům, což je pro mě přínos, jak tu někdo podotkl, postavy jsou tak pro mě reálnější, vždyť tak to chodí, že soukromý život zasahuje do pracovního. Pro mě je to prostě záruka skvělého čtení, které mi vyplní hodně dní, protože čtu v originále, ale na které se každý den těším. Jen by Strike mohl méně kouřit... Fanouškům rozhodně doporučuji.

happy-smile
02.11.2019 4 z 5

Řekla bych že knihu by měli číst jen fanoušci série. Kniha je velmi dlouhá, což je především proto, že se tu řeší osobní vztahy Robin a Cormorana. A to velmi podrobně. Tak nějak je tento díl opravdu spíše než detektivka román pro ženy. Teda případ se tu samozřejmě řeší taky a pro mě osobně byl opravdu zajímavý. Pro někoho té "romatické" linie může být až moc, ale mně to nějak nevadilo. Kniha se mi i přes svou délku četla dobře a těším se na další díl.

Ella_85
01.11.2019 5 z 5

Vyborny pribeh, napinavy, s perfektni zapletkou a pokracovanim vyvoje vztahu mezi Cormoranem a Robin. Doufam, ze v dalsim pribehu se dockame vyznani. Pocet stran nebyl vubec na skodu, pekne postupne odhalovat souvislosti

elsicka
31.10.2019 1 z 5

Za mě bohužel zklamání. První 3 díly jsem zhltla za pár dní, tohle čtu už druhý týden, jsem na 250 stránce ze 700 a nutím se do čtení. Obávám se, že tohle fakt nedočtu...

letadlosknihou
30.10.2019 3 z 5

Nelze popřít, že autorka umí psát velmi čtivě a napínavě, konstruovat a proplétat příběh, tak aby čtenáře vtáhnul. Přesto už to není takové "wow" jako první dva díly. Jak už se objevilo v komentářích níže, Robin je příliš dokonalá, až je to chvilkami protivné.
Kniha přečtena během několika dní a těším se na další díl, po kterém opět ráda sáhnu jako po oddychové četbě.

Anasa
29.10.2019 4 z 5

Tak se mi ulevilo. Třetí příběh Cormorana Strika, Ve službách zla, mne svou koncepcí docela zklamal. Když jsem pak držela sedmi set stránkový příběh číslo čtyři, obávala jsem se, jestli mne nebude víc rozčilovat než bavit. Tak ne, bavil mne a moc. Jen bych si závěrečné drama, které zase musela prožít Robin, odpustila. Proč kazit klasicky vystavěnou detektivku? Počet stran by potřeboval plastický řez. Klidně by šly vypustit některé postavy a dějové linky a knize by to neubralo, naopak by mohla postoupit k těm pěti hvězdičkám. Takhle čtyři.

n.ezn.amy
28.10.2019 3 z 5

Po poslední knize Ve službách zla, která mě celkem zklamala, jsem vůbec váhal zda pokračovat v další četbě. Nakonec jsem se do toho pustil. Moc mě na této knize baví zasazení děje do reálií Londýna, kdy si člověk může ony místa vybavit pokud tam byl. Dějově mi kniha přišla lepší než Ve službách zla, dobře vykonstruovaná vražda a děj má celkem spád. Co mě na knize opravdu nebaví jsou citové výlevy Robin a k této postavě mám velkou averzi. Nechápu proč autorka musí dávat tak obrovský prostor homosexualitě. Ale jinak bych řekl solidně napsaná kniha

KristynaL
27.10.2019 2 z 5

Jen z nostalgických důvodů (láska k HP) jsem dočetla i tento díl. Musím však konstatovat, že tento byl pro mě nejslabší a zvažuji, že bude-li další, počkám až na televizní zpracování, které bylo mnohem lepší než literátní předloha.

IHT
27.10.2019 5 z 5

Waw, parada!! JKR absolutne nezapre svuj rukopis - monumentalne monstrozni dilo s atmosferou, napetim, prokreslenymi vedlejsimi postavami atp.
Vadila mi neschopnost Robin prohlednout chovani manzela? V situaci, kdy se hlavne snazi kolem nej zlehka naslapovat a nepopouzet ho? Kdy se snazi prezivat ze dne na den a nesklouznout k hadkam? Ja Robin naprosto rozumim!
Rada lidi tu take nadava, ze to bylo moc dlouhe a plne zbytecnych peripetii - ja si to nemyslim. Ja si tyto odbocky a vedlejsi dejove linky vychutnaval. Koneckoncu - tak nejak si predstavuji i kriminalistickou praci - mit radu hypotez a postupne je prozkoumavat podrobneji a vylucovat. Bylo to tedy moc dlouhe? Pro me ne, ja byl smutny, ze uz to skoncilo (stejne jako kazdy dil HP a hromada jinych skvelych knih). Ctu pro poteseni ze cteni, nikoliv pro pocet prectenych knih - nimrat se v sedmi stech stranach krasneho pribehu je radost a pozitek. Postavy se stavaji mymi prateli a ja jsem rad v jejich spolecnosti (proto nerad ctu soubory povidek). Uz se tesim na dalsi dil a jsem zvedav, jak se vyvinou osobni zivoty hlavnich protagonistu ;)

HaHa11
27.10.2019 4 z 5

Pokud chcete čistou detektivku, v žádném případě se do četby nepouštějte! Je to o tom, jak se někdy lidské osudy zamotají, jak vás raní člověk, kterého jste si pustili do života, jak vy sami můžete druhému ublížit. Je to o očekáváních, přáních, tužbách, citech, zradě, vypočítavosti, lstivosti a bezohlednosti. O tom, jak jsou rodinné vazby zavazující a omezující. O penězích, které je dobré mít, ale ne za každou cenu. O koních, v kterých se jen tak každý nevyzná. A také o vraždě, kterou Robin a Cormoran vyřeší - ale to vlastně není to hlavní. To jsem zvědavá, jak to bude dál .....

koki.veru
26.10.2019 5 z 5

Super :-) tenhle díl se opravdu povedl,klobouk dolů :-) kniha se četla strašně rychle,až jsem byla smutná,že skončila. Už aby byl další díl :-)

JanaDor
24.10.2019 5 z 5

Mám ráda více romány, ale také si četbu zpestřím detektivkou. Skombinovat románovou detektivku pro mě je výborné, a já si knihu užila. Možná se někomu může zdát kniha obšírná, rozsáhlá, zbytečně rozvleklá. Ale mě plně vyhovovala. Bavilo mě číst o soukromí dvou hlavních hrdinů, kde se upevňuje přátelství v možná něco víc. I část věnována případu zločinu z vysoké společnosti v Londýně, kdy jsem se někdy trochu ztrácela ve jménech, protože případ byl malinko překombinovaný. Autorce musím uznat, že v závěru vše dávalo smysl. Přesto všechno mě to prostě bavilo.