Smrtící bílá

Smrtící bílá https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415664/bmid_smrtici-bila-IaZ-415664.jpg 4 2002 2002

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Lethal White , 2018

Didi15
17.12.2019 5 z 5

Já prostě tuhle sérii miluju , nemám tomu nic vytknout, jen snad, že bych potřebovala více takovýchto knih . Tady snesla i x tisíc stránek :D Rowlingová je fakt Paní spisovatelka . Panebože, ten sloh...ten je úžasný .

dalia1769
16.12.2019 5 z 5

Opět výborný díl, velmi napínavý, i s vývojem postav jsem spokojena. Určitě jeden z nejlepších detektivních cyklů poslední doby. Velmi čtivě psáno, líbilo se mi, že autorka věnuje hodně prostoru i osobnímu životu postav. Přestože je kniha obsáhlá, vůbec jsem se nenudila.

85098211
15.12.2019 4 z 5

Tentokrát mne kniha s Cormoranem Strikem a Robin tak trochu zklamala. Případ jako takový je výborný a zápletka skvěle vymyšlená. Ale té vaty kolem! To se fakt nedalo a musím přiznat, že mne příběh z tohoto důvodu i místy lehce - ale naštěstí opravdu jen velice lehce :-) - nudil. Kdyby autorka proškrtala takových 200 až 300 stran, nejenže by se nic nestalo, ale právě naopak - kniha by takto definitivně získala na poutavosti. Takhle se tam poměrně ovšem dlouho nic neděje, přitom začátek je hodně zajímavý a slibný a čtenáře okamžitě vtáhne do děje. Jenomže potom se autorka soustředí spíše na podružné události a tím příběh dost zazdí. Přitom konec a samotné finále jsou zase vynikající a nedá se jim nic vytknout. Pokud jde o vztah Cormorana a Robin - tak o tom snad nezbývá než pomlčet, protože se neposune v podstatě nikam, bohužel. Za to všechno ubírám jednu hvězdičku, na autorku ale určitě nezanevřu a na další knihu se budu i přes svoje výtky zase těšit ;-).

raty
14.12.2019 5 z 5

700 stran dobrého čtení. Bavila mě detektivní i osobní linka a těším se na pokračování.

Odetta889
13.12.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem si vychutnala jako audio. Pan Římský ji nacetl skvělé. Detektivka taky super, paní spisovatelka je opravdu machr na vyprávění. Mám příběhy o Robin a Cormoranovi moc ráda a doufám, že příští případ již budou vyšetřovat nejen jako partneři v praci????. Nejvyšší hodnocení, nemohu jinak.

Edlik
10.12.2019 5 z 5

Skvělé! Opravdu skvělé. Není to milovníky rychlých thrilerů, ale pro milovníky postupného odhalování a vyšetřování. U osobní části vyprávění vztahu mezi Strikem a Robin jsem měl velké nutkání s nimi zatřást a křičet na ně :-)

Nemehlo
10.12.2019 5 z 5

ze začátku to bylo hodně rozvláčné, musela jsem se do čtení nutit, ale pak kniha dostala spád, a závěr byl pro mně hodně nečekaný.

Samuel7
10.12.2019 3 z 5

Tento díl mě bohužel až na pár momentů nezaujal. Za nejlepší část považuji vyhrocení vztahu Robin a Matthewa, ale detektivní linka mě nechávala chladným a až závěr přinesl alespoň trochu zadostiučení. Hedvábník byl pro mě mistrovské dílo, zato čtvrtý díl už mi zavání grafomanií. A ač jsem přečetl všechny knížky Rowlingové, pátý díl už rozhodně s napětím očekávat nebudu. Neuvěřitelné, že se taky za 700 stran vztah Robin a Cormorana téměř nikam nepohnul. Kdyby takhle dlouhý byl každý díl Harryho Pottera, nestěžoval bych si, nicméně kulisa našeho reálného světa pro mě není natolik zajímavá, aby udržela mou pozornost po tak dlouhou dobu bez jakéhokoliv napětí.

Fillipa
09.12.2019 3 z 5

Vztah Robin a Cormorana přebíjel detektivní zápletku, vadila mi politická vložka zapracovaná do děje, který nejspíš zapomenu. Knihu budu mít navždy spojenou s genetickou poruchou bílých hříbat.
Po třetím díle jsem se na pokračování těšila, po této je mi vcelku jedno, jestli nějaké bude.

Pez892
08.12.2019 5 z 5

Tato detektivka od autorky Harryho Pottera se mne moc líbila. P

strippedd
08.12.2019 5 z 5

Opět to byl velkolepý knižní zážitek. Strike s Robin mi moc chyběli. Trošku mi vadila připomínka Charlotte, ale to i v životě tak bývá, že se naše největší bolesti objeví, kdy to nejméně očekáváme. Jen mám jedno přání, prosím nenechte nás čekat tak dlouho na pokračování.

Zoinka
06.12.2019 5 z 5

Knihy Roberta Galbraitha alias J.K. Rowlingové mi prostě sedí. Mám ráda britský styl psaní, pokud se to tak dá nazvat. Ačkoli předchozí díly příběhů o Cormoranu Strikovi a jeho společnici se mi asi líbily víc, přesto jsem se na 700 stránkách Smrtící bílé ani chvíli nenudila a přečetla je jedním dechem.

ladyka
06.12.2019 3 z 5

Nějak mi to čtení vázlo....podle mě nejslabší díl série,která tak má sestupnou tendenci ohledně kvality a bohužel vzrůstající co do počtu stran. Radši bych to brala obráceně. Z loajality k postavám i autorce dávám 3 hvězdy,ale jsou dost skomírající.

ydnac
06.12.2019 5 z 5

Jsem ráda, že po tak dlouhém čekání jsem zase mohla přečíst super příběh.Strika a Robin jsem si oblibila a těším se na další jejich případy(snad budou).Co víc napsat asi jen,že 700 stran je málo....

Nestorkea
05.12.2019 4 z 5

Fajn počtení. Mám moc ráda tlusté knihy, protože ty mi chvilku vydrží :-) Jsem ráda za to, jak se vyvinuly soukromé linky hlavních postav a doufám, že bývalí jim to v budoucnu moc nezkomplikují. Detektivní linka byla trochu zamotaná, ale nebyla nudná. Celkově hodnotímm pozitivně a těším se na další díl.

Agnesita
03.12.2019 4 z 5

Asi nejlepší díl.

Korsika
03.12.2019 5 z 5

Pokud někdo očekává krvavou brutální sérii vražd ve 45 minutách ;) bude zklamán. Tempo knihy a styl řešení přesně odpovídá prostředkům soukromého detektiva s jednou jednohou a prázdnou kapsou. Nepotřebuji hromadu mrtvol a co nejoriginálnější motiv vyhnaný steroidy v prášku. Baví mě i zápletka Robin a Strika, protože takové myšlenkové pochody vídám kolem sebe dnes a denně. Žádná láska na první pohled, tak spálím všechny mosty ... i když už by přece jen mohli ... ;) :D

Madam.art
03.12.2019 5 z 5

Svou první knihu R. Galbraighta jsem si poslechla jako audioknihu a oba hrdiny, jejich životní peripetie, zápletku a celý rozvětvený příběh hodnotím nadmíru pozitivně. Bylo to několik příjemných listopadových večerů v dobré společnosti.

Pjater
02.12.2019 5 z 5

Tak to jsem nečekala, víc k tomu nemám co říct. Kniha perfektní a už ať je tady další část.

TaLu
02.12.2019 5 z 5

Směle přirovnám k prvnímu dílu série, který byl dosud mým nejoblíbenějším. Vyšetřování zlehka se rozbíhající, vztahy pomalu se komplikující. Zkrátka 700 stran výborného čtení, kterým úžasná spisovatelka přiměje čtenáře, aby se stal součástí příběhu. Pokud čekáte brutální scény, budete asi zklamaní. Pro mě bylo svátkem mít čas vzít knihu opět do ruky a posunou se s oblíbenými hrdiny v příběhu o kousek dál. Zajímavé zvraty ukazující na různé podezřelé. Tentokráte jsem ani netipovala, bylo mi celkem jedno, kdo to nakonec bude. Joanne K. Rowlingová totiž natolik zpříjemní cestu, že cíl se pro mě stává koncem příjemného setkání. Takže se těším na další díl. S příležitostným čtením je trochu problém ohledně objemu knihy, špatně se cpe do kabelky :o)