Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56191/bmid_deset-malych-cernousku-Mo4-56191.png 5 5818 1148

Na sídlo vybudované na ostrově v kdesi v devonském hrabství je pozváno deset lidí, kteří spolu na první pohled nemají naprosto nic společného. Snad kromě toho, kdo je pozval. Hostitel se však zatím neobjevil. Místo toho se při večeři ozve zvláštní hlas z gramofonu, který každého z hostů obviní ze zločinu. Nedlouho poté je první z hostů nalezen mrtev. Napětí začne sílit, neboť začíná být jasné, že vrah je zřejmě na ostrově a chystá se znovu udeřit - přesně podle dětské říkanky...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

janik27
31.08.2016 4 z 5

první, kterou jsem od Agathy Christie četla a super

Moymeer
30.08.2016 5 z 5

Nemůžu se rozhodnout mezi 4 a 5 hvězdičkami. Na jednu stranu geniálně vymyšlené, skvostně napsané, promyšlené do nejmenších detailů. Na druhou stranu mi tam pořád něco chybí (bohužel nejsem schopen objektivně říct, co to je, proto dávám nakonec celých 5 hvězd). Každopádně jedna z nejlepších knih vůbec, snad už jen proto, že si každou chvíli myslíte, že už jste konečně přišli na to, kdo je vrah, a ona vám to Agatha hned na další stránce zase celý převrátí :)

xJohn
29.08.2016 3 z 5

Taky jsem překvapený nadhodnocením této knihy. Je velmi čtivá a má spád, ale že byste ji nedokázali odložit, to opravdu ne. Navíc nemám rád u detektivek, když se na úplném konci vše vysvětluje od začátku příběhu až do konce, mám radši, když se ne jen čtenář dozví, jak to bylo, ale i samotné postavy mají šanci reagovat, což zde nebylo.

Nicméně chytře a nápaditě napsaná kniha to opravdu je, postavy jsou velmi dobře vykreslené, ale žádná z nich vám k srdci nepřilne, takže je vám ve finále i jedno, že jsou pak všichni mrtví.

pandaterka
24.08.2016 5 z 5

Přidávám se k nadšencům této knihy,je jiná než jsem u Aghaty zvyklá a o to víc mě zaujala, bavilo mě vidět do hlavy každého z hrdinů, cítit atmosféru na ostrově a konec mě naprosto dostal :)

fina3210
19.08.2016 5 z 5

Velmi povedená kniha, vtáhne do děje od první stránky, perfektně vykreslená psychologie postav je nutností tak precizně povedenou, že se vám nechce přestat číst (krom pár hororových momentů při četbě po půlnoci :-) ).

wejjik
16.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha, perfektně napsaná až do konce netušíte, kdo je vrah.

Beni
11.08.2016 5 z 5

Agatha Christie je prostě Paní svého řemesla :-) Jedno z dalších super děl :-)

Katulik86
10.08.2016 5 z 5

V pondeli mi to ani nedoslo, az dnes nad ranem... Vsichni se sjeli na ostrove 8.srpna a ja se do knizky zacetla presne v ten den :) Prvni kniha, co jsem od autorky cetla a asi prvni detektivka v zivote. Pro me nic moc cteni pred spanim, ale jako cteni super! Chvili jsem mela tuseni, pak jsem najednou byla zase mimo a az uplne nakonec se mi podezreni potvrdilo, ale tak by to melo byt...

Makoves
08.08.2016 5 z 5

Skvělé, mistryně detektivek.

Catelyn
05.08.2016 3 z 5

Čtivě napsaná detektivka, u níž do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. A z ubývajících figurek jde mráz po zádech...

kudrdlinka
31.07.2016 5 z 5

Detektivku od Agathy Christie jsem nečetla snad dvacet let. A to byla chyba !! Černoušci mě doslova vtáhli a nechtěli pustit. Agatha je prostě královna detektivek.

MarekG
24.07.2016 5 z 5

Jednoduše úžasné.Opravdu mě mrazilo v zádech, což se mi stává málo kdy.Mám jedinou výtku, jednání postav bylo občas účelové.

Nunynka
21.07.2016 5 z 5

Jednoduše úžasná kniha. Skvěle vymyšlená zápletka. Někdy z knihy až mrazí. Prostě to není kniha pro bábovky,ale pro otrlé čtenáře detektivek.

Lenny33
21.07.2016 4 z 5

Skvěle vymyšlená kniha! K odhalení vraha jsem se ani nepřiblížila a kniha byla napínavá od začátku až do konce! V noci jsem měla při čtení této knihy dokonce strach a to jsem se už načetla mnoho detektivek a thrillerů. :D Doporučuji. 4,5*

MarketV
19.07.2016 4 z 5

Na to, že je to poměrně krátká kniha, je dokonale strhující a dobře psychologicky vykresluje jednotlivé postavy. I přesto nechává čtenáře do poslední chvíle v nevědomosti - stejně jako dětská říkanka i ona neudává nápovědy, kdo je vlastně viníkem.

milikola
18.07.2016 5 z 5

naprosto geniálně napsaná, vymyšlená a zapletená kniha....

OciVelkeZelene
17.07.2016 5 z 5

Tohle proste uz nikdy nikdo nedokaze.... tak jemne a citlive a zaroven mrazive fatalni.... proste skvele

Hedera
16.07.2016 5 z 5

Tato kniha je pro mě opravdovým klenotem , mezi detektivkami , stejně jako je pro mě klenotem Agatha mezi ostatními spisovateli :)

Tvefisto
15.07.2016 5 z 5

Dokonalá.

Jack.Bledsoe
29.06.2016 5 z 5

Fenomenální, napínavé od první do poslední stránky! Přesně takhle jsem si představoval klasickou detektivku - je to inteligentní, místy děsivé, plné zajímavých, živoucích (do určité doby:) ) postav, samotná zápletka a její rozuzlení jsou geniální a zcela smysluplné.

Smekám před madam Christie a klaním se!:)