Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56191/bmid_deset-malych-cernousku-Mo4-56191.png 5 5818 1148

Na sídlo vybudované na ostrově v kdesi v devonském hrabství je pozváno deset lidí, kteří spolu na první pohled nemají naprosto nic společného. Snad kromě toho, kdo je pozval. Hostitel se však zatím neobjevil. Místo toho se při večeři ozve zvláštní hlas z gramofonu, který každého z hostů obviní ze zločinu. Nedlouho poté je první z hostů nalezen mrtev. Napětí začne sílit, neboť začíná být jasné, že vrah je zřejmě na ostrově a chystá se znovu udeřit - přesně podle dětské říkanky...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

gersie
31.03.2016 5 z 5

Také se musím přidat k těm , kterým se líbila jednoduchost stylu. Jednoduchá ale dokonalá...děkujeme autorce....

pája007
30.03.2016

je to dobrá detektivka ale je napsána jednoduchým stylem

Lucissia
21.03.2016 5 z 5

Výborné, skvělé, tajuplná detektivka, kterou jsem si naprosto užívala. Moje první knížka od Christie a určitě ne poslední :-)

Pawlisman
21.03.2016 5 z 5

Krásná detektivka, skvěle koncipovaná, skvěle čtivá, bezvadně atmosferická. Chci vidět v divadle! 9/10

Heřmis
16.03.2016 5 z 5

Moje první Agatha a musím říct, že je to pecka. Velmi čtivé, napínavé a ten konec je super. V průběhu čtení jsem měl několik tipů, kdo by to mohl být, ale byl jsem vedle, jak ta jedle.

jakub0085
15.03.2016 5 z 5

Dnes jsem v práci zcela vyřízený a to jen díky této knize. Prostě se do ní začtete takovým způsobem, že se nelze odtrhnout. Nutí vás pořád na ní myslet a to nepustí, dokud nedočtete poslední řádky knihy. Dokonce i po přečtení si musíte přehrávat jednotlivé scény či události, jak to vlastně bylo. Super!

kdu
04.03.2016 4 z 5

"N.Z.Namy se zabýval případy, se kterými se nemohl vypořádat zákon."

Moc pěkná detektivka, Agatha to prostě a jednoduše umí! Nejvíce mě bavilo čekat jakým způsobem bude verš z říkanky o černoušcích proveden jako vražda. Jediný problém u mě nastal v tom, že se mi pár postav pletlo. Marně jsem pátrala po vrahovi, střídavě podezírala snad každou z postav, ale nakonec jsem si stejně říkala, že v tom musí být někdo další :D odhalení vraha mě překvapilo, ale při zpětném zamyšlení vše pěkně sedělo.

Lenysek
04.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha, přečtená jedním dechem.

Eleanor-ka
03.03.2016 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. Opravdu se mi to nehorázně líbilo! Abych pravdu řekla, byla to má úplně první zkušenost s detektivkami a tvorbou Agathy, a jsem ráda, že jsem sáhla právě po tomhle veledílu, který mě fascinuje a děsí zároveň. Nehorázně čtivý a neuvěřitelný příběh. Člověka to nutí nad tím ještě dlouho po přečtení přemýšlet. :)

Lucek
23.02.2016 5 z 5

Klasika - asi netřeba komentovat.
Vzpomínám si na parodii Kaisera a Lábuse "Deset malých běloušků" :-D

Samira
22.02.2016 5 z 5

Skvostné dílo legendární královny detektivky. Mistrné vykreslení jednotlivých postav a jejich charakterů, i samotného mrazivého a přitom bezchybně uceleného děje, který vás žene sebou dokud nejste na konci knihy. Můj tip byl správný, (jakkoli se mi zdál surreálný), ale ani to mi dojem z knihy nijak nezkalilo, ten nemůže zkazit vůbec nic. Nadčasová dokonalost, která bude ohromovat ještě dlouho.
Doporučuji!

petrvyhy
21.02.2016 5 z 5

Výtečná kniha. Přečetli jsme jí s manželkou jedním dechem. Napínavé a hlavně skvěle vymyšlené.

Marla
19.02.2016 4 z 5

Jak všechny ty zápletky dokázala Agatha vymyslet....z téhle knihy mne vždycky trochu mrazilo.

zuzana13
17.02.2016 5 z 5

Je dobře napsaná. Kniha je napínavá až do poslední stránky. Je to moje oblíbená kniha.

Teninka
11.02.2016 5 z 5

Nejlepší detektivka od Agathy Christie, kterou jsem přečetla během jednoho dne. Určitě doporučuji ke čtení :-)

allebra
07.02.2016 5 z 5

Geniální detektivka! Moje první knižní setkání s Agathou Christie a obávám se, že ho asi žádné další autorčino dílo nepřekoná, ale pokud přece jen ano, tak se moc těším!

Ay.Le
06.02.2016 4 z 5

Velice chytře napsaná detektivka: začátek je tajemný a nutí vás číst, abyste zjistili, o co jde, a postupem času Christie dokonale stupňuje napětí, takže čtete a čtete, ani nedýcháte, až je najednou konec. Nicméně příběh je koncipován takovým způsobem, že ať už by bylo rozuzlení jakékoli, bude bizarní a ne úplně 100% uvěřitelné, ale za přečtení kniha rozhodně stojí.

AdaVinculin
02.02.2016 5 z 5

Super paradni pocteni, strucne vse napsane, bez zbytecneho natahovani..Konec opravdu zajimavy :-)

tatruszka
01.02.2016 5 z 5

Tohle byla moje první kniha od Agathy Christie, a rohdoně není poslední :-)
Zajímavý příběh, poutavý, přečtený jedním dechem.

amelie.m
01.02.2016 5 z 5

Perfektní! :) má z nejoblíbenějších od Agathy. Doporučuji podívat se na sérii And Then There Were None (2015), v původním znění s titulky. Vraha byste pravděpodobně oproti knize díky vizuální stránce věci odhalili, přesto, skvělý počin!