Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56191/bmid_deset-malych-cernousku-Mo4-56191.png 5 5818 1148

Na sídlo vybudované na ostrově v kdesi v devonském hrabství je pozváno deset lidí, kteří spolu na první pohled nemají naprosto nic společného. Snad kromě toho, kdo je pozval. Hostitel se však zatím neobjevil. Místo toho se při večeři ozve zvláštní hlas z gramofonu, který každého z hostů obviní ze zločinu. Nedlouho poté je první z hostů nalezen mrtev. Napětí začne sílit, neboť začíná být jasné, že vrah je zřejmě na ostrově a chystá se znovu udeřit - přesně podle dětské říkanky...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

Mali88
18.01.2017

Tohle se mi moc líbilo. Ač kraťoučký příběh, tak plný napětí a hlavně svižný. Žádné omáčky okolo. Do konce jsem netušila kdo je vrah. Toho jsem poznala až u epilogu, kde je vše vlastně vysvětleno :)
Byla to moje první kniha od Agathy (když nepočítám pár zfilmovaných příběhů Slečny Marplově nebo Hercuilla). Myslím, že do budoucná dám Agathě šanci, protože příběhy ze staré Anglie se mi moc líbí.

petunkav
16.01.2017 5 z 5

Už dlouho jsem od Agathy Christie žádnou dektivku nečetla.
Ale tato klasika mě nezklamala. Napínavá, svižná, moc pěkná..........

denib
07.01.2017 5 z 5

Mám hodně ráda knihy od Agathy Christie, ale tato kniha vede. Celou dobu se stupňuje napětí a jako vždy u jejích knih jsem až do konce vůbec netušila, kdo je vrah. Nyní už jsem tu knihu četla několikrát a stále mě baví.

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek Agathy Christie a možná vůbec celkově. Originální, napínavé a opět brilantní konec.

cantona
17.12.2016 5 z 5

Tak na to jak je tento román starý tak je výborný! Četl se suprově a až do konce jsem fakt netušil, kdo je oním vrahem. Filmové zpracování jsem viděl asi před dvaceti lety takže si vůbec nevzpomenu jak to dopadlo. Tady to taky vypadalo na nadpřirozené věci a pak přišlo ruzuzlení, které jsem fakt nedomyslil. Takže za pět! :-)

SonaH
16.12.2016 5 z 5

Geniální Agatha Christie, která vlastně dala touto knihou námět všem těm filmům s tématikou typu skupinky lidí někde zavřených a vlastně i dnes oblíbeným únikovým hrám. Útlá knížka, která se snadno čte, chytne a nepustí. Je teď i celkem nový krátký seriál na motivy této knížky: "Až tam nezbyl žádný" a docela se i drží předlohy: http://www.csfd.cz/film/53132-az-tam-nezbyl-zadny/prehled/ ale kniha je samozřejmě lepší.

poiu
07.12.2016 5 z 5

Skvost mezi detektivkami. Deset lidí na ostrově odříznutých od zbytku světa a vraždící šílenec ukrytý někde na ostrově. Výborně vykreslené charaktery postav, proměna jejich myšlení, vzájemné obviňování a nedůvěra, strach. Vrahem může být kdokoli a kdo to je ve skutečnosti, se dozvíme až na posledních stranách. O téhle knize budete přemýšlet, i když ji zrovna nebudete číst.....

Pecka. :-)

Malina20
29.11.2016 5 z 5

Je to nejlepší kniha, kterou jsem četla. Opravdu velmi nečekaný závěr. Dílo je velmi dobře napsané a promyšlené. Nejsou v něm žádné zmatky, jen skvěle napsaná knížka.

iveta3689
29.11.2016 4 z 5

Super nápad, vynikající zpracování a samozřejmě jsem vraha neuhodla :)

Klárai
27.11.2016 5 z 5

Agatu Christie a její knihy prostě miluju!

lucmat
16.11.2016 5 z 5

Super super super, další z Agathiných výborných výtvorů, závěr opět překvapivý, neuhodla jsem.

Lessana
11.11.2016 3 z 5

Čosi od Agathy Christie som čítala ako dieťa, no neoslovilo ma to tak ako A. C. Doyle. Teraz som si povedala, že to skúsim opäť, predsa len som o čosi "väčšia", reku, možno objavím kvality tejto autorky, ktoré mi vtedy unikli.
Deset malých černoušků mi "osviežilo" včerajší večer, resp. 4 hodiny z neho. Darmo, od detektívky sa ťažko odtrhnúť, pokým neviete, kto je vrah (apropo, tuto som ho tušila od prvej tretiny knihy, hoci príbeh som dovčera nepoznala).
Zápletka je nápaditá, postavy vierohodné (občas mi však chýbal istý typ ich reakcií a replík), napätie a strašidelnosť je prítomné temer na každej stránke, ale...
Ale nemôžem si pomôcť - nedá mi to neporovnať Agathin štýl/prístup s tým Doylovým. A tu som prišla na zaujímavú vec. Christie popisuje v rámci tejto knihy z 95 % vraždy/zločiny (+ nejaké to psychologické pozadie motívov) a 5 % tvorí tzv. rozuzlenie. U Doyla je 5 % vražda/zločin a 95 % Holmesov postup pri objavovaní motívu vraha/zločinca. Zrejme preto mi je Doyle bližší. Tá Agathina krvilačnosť nenašla živnú pôdu v mojej citlivej duši.

h2220
05.11.2016 5 z 5

úžasný příběh, v knižní formě poměrně útlá knížka, já znám verzi s ilustrací Adolfa Borna. Sledujeme několik lidí na ostrově, odkud není možné uniknout a proměnu jejich charakterů, který vyvolá strach, když lidé zjistí, že vrah, který se postupně zbavuje jednoho po druhém, je jedním z účastníků setkání. I když už jsem knihu četl víckrát, viděl a slyšel různá zpracování ve filmu nebo rozhlase, pokaždé se udivuji, kam nás autorka v mystifikaci , kdo může být vrahem a má i motiv, zavádí, aby jsme nakonec zjistili, že vrahem je člověk, do kterého bychom to vůbec neřekli.

pettrass
02.11.2016 5 z 5

Tenhle typ příběhů prostě miluju - zavřete skupinku různých lidí v nějakém prostoru (v této knize je pozvete na opuštěný ostrov) a sledujete jejich měnící se charaktery v nějaké nestandartní situaci. Lidé začínají umírat a pořád přemýšlíte, kdo by to tak mohl být, kdo je všechny vraždí!? Agatha mě naprosto dostala. Viděla jsem i různá televizní zpracování knihy a pořád se u tohoto příběhu bavím a nikdy mě neomrzí. Chci více takových knih!!!

Freedomova
31.10.2016 5 z 5

První detektivka od Agathy Christie, kterou jsem četla a několikrát se k ní vrátila. Pokaždé mne znovu udiví, jak geniální má zápletku a vše do sebe zapadá. Prostě klasika, co nikdy nezklame.

zahadum
09.10.2016 5 z 5

Napriek tomu,že som túto perlu čítal minimálne 10 x a videl všetky možné filmové adaptácie a rozhlasové hry, som si ju zase pripomenul. Nestačím sa stále diviť ako geniálne a premyslene je táto malá knižka ( cca 200 strán ) napísaná. Hoc vždy viem kto a prečo je vrahom, stále nedýcham a teším sa na finále v ktorom by nikto toho svojho vraha ani najmenej nečakal.

sgjoli
02.10.2016 5 z 5

Vážně nechápu, proč se mi tato kniha dostala do rukou až teď, protože tahle detektivka je naprosto fenomenální! Ani není třeba, aby tu byl některý z těch autorčiných "velkých" detektivů, protože Agatha to umí očividně i bez nich.
Deset malých černoušků obsahuje všechno, co čekáte od napínavých temných detektivek. Kromě zmíněného napětí, které se s každou stránkou stupňuje, je tu naprosto úžasná nervy drásající atmosféra, záhadná úmrtí a do poslední chvíle nevíte, kdo je za to zodpovědný. Navíc je to napsané takovým způsobem, že se nemůžete odtrhnout. A když zrovna nečtete, musíte na tu knihu pořád myslet, jak moc jste vtaženi do příběhu. Samozřejmě na konci nechybí vysvětlení, co a proč se všechno stalo a kdo je pachatel.
Já jsem naprosto nadšená a jednoznačně doporučuji úplně každému.

aninkah
14.09.2016 5 z 5

V této knize je cítit napětí a zlo. Jako bych tam byla s nimi, prožívala jejich příběhy, strach a smrt. Parádní kniha, která vtáhne do děje. Čekáte, kdo bude další. A prostě nevíte...

Nestorkea
05.09.2016 5 z 5

Jedna z mých prvních od Agaty a za mě super!

Mark2000
04.09.2016 4 z 5

Opět skvělá zápletka a na napínavost si nikdo nemůže stěžovat. Chyběl mi ale klasický styl Agathy, řekla bych, že tato detektivka se podobala spíš nějakému thrilleru...