Deník kastelána

Deník kastelána https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11762/mid_denik-kastelana-3Gk-11762.png 4 1142 320

Je mu pětatřicet a jeho znechucení celým vesmírem dosáhlo vrcholu. Odešel do malé moravské vesnice, tři sta kilometrů od Prahy, ze které nikdy předtím nevytáhl paty. Nemá ani páru, co takový kastelán dělá. Ale než se vrátit, tak raději chcípne. Nemá však páru ani o tom, s jakou magickou silou se jeho racionalita a odpor k duchovědám utkají uprostřed zámeckých zdí. Běsi začínají zvedat hlavu.... celý text

Zouhee
11.12.2018 5 z 5

Přečteno bleskově, nebyla jsem schopná přestat... Ikdyž s "Aristokratkami" nemá stejný humoristický náboj, je to napínavé, čtivé a naprosto neotřelé. Ač první autorova, a mnou čtena jako poslední, rozhodně stojí za to! Za mě plný počet bodů :-)

Jitka822
22.11.2018 5 z 5

Četla jsem téměř všechny aristokratky (kromě té co nedávno vyšla) a už ani nemám chuť si jí kupovat (je to stále dokola). Ovšem Deník kastelána je u mě nad všechny aristokratky. Není to nudné jednotvárné a stále se tam něco děje co nutí číst dál. Psaní formou deníku je skvělé. U této knihy jsem se opravdu smála, a to i nahlas.

katallinka
20.11.2018 4 z 5

Úplně jiné než aristokratka !!!! Čekala jsem smích, ale dvakrát jsem brečela a často pokyvovala hlavou nad kastelnovým slovníkem. Nicméně kniha byla dobrá, když jsem se smířila s tím, že smát se nebudu, tak jsem si ji užila. Také musím pochválit množství napínavých části, které knize dodávaly na čtivosti a v některých chvílích až mrazilo.

kocickaofinka
09.11.2018 5 z 5

Pěkně se četla..chvíle napětí střídaly příběh ze života..

4xbabča
28.10.2018 5 z 5

Tak tato kniha je pro mě velké překvapení. Po předchozí četbě Aristokratky, která se mi moc líbila, jsem nadšená příběhem, který je sice trochu veselý, trochu i smutný, trochu záhadný, ale fakt dobře napsaný a čte se výborně.

PabloFuentes
22.10.2018 5 z 5

Velmi povedená kniha. S Aristokratkou se to nedá vůbec srovnávat, ač srovnání hned každého napadne a ono se není čemu divit. Máme tu stěhování na zámek, poznáváme jeho dosavadní osazenstvo a řešíme i co s muflony. Jenže tohle je jiný žánr a abych se přiznal, tak mi sedl mnohem víc, než Aristokratka. Je reálnější, je to mystičtější a chci vědět, jak to pokračuje dál, což mám asi smůlu. Nicméně pan Boček by se k tomu mohl přece jen časem vrátit. Budu doufat.

panPatejl
16.10.2018 4 z 5

Mělo by se to jmenovat spíš "Aristokratka v depresi". Bez aristokratky. Prostě deprese. Ale vtipná. Sakra vtipná! Člověk má skoro chuť se do toho rozpadlýho zámku prolezlýho duchama, strašidlama a všelijakou další havětí nastěhovat! A v klidu a pohodě si s nima hodit mašli. A pak tam dál strašit. Muflony!

Opatov
01.10.2018 5 z 5

Kdo by ocekaval humor ve stylu Aristokratky, bude velmi zklaman. Jedna se o pribeh kastelana, ktery bojuje o preziti v osobnim i profesnim zivote, misty docela drsne cteni, ktere presne vystihuje dobu. Ale knihu jsem precetla s velkym zajmem. Je velmi dobre napsana, neda se srovnavat s Aristokratkou, je jina, ale mozna se mi libila vic nez Aristokratka.

Hana62
27.09.2018

Po "Aristokratkách" jiné kafe. Sice čtivá knížka, ale občas jsem "nevěděla, co tím chtěl básník říci". Za mě: humorné knížky píše líp, těším se na další Aristokratku.

JanzPardubic
23.08.2018 5 z 5

Nečetl jsem Aristokratku, takže mě neovlivňuje porovnávání s populárnější sérií (má nejdražší četla obě díla a Deníku si cení výš). Čtivost knihy je úžasná. Není jen tak čistě zábavná, jako je dle všeho Aristokratka, a to zde Deníku očividně ubírá hodnocení, ale autobiografický rozměr a skvělé vystihnutí 90. let a jejich atmosféry knize dávají sílu a hloubku. Navíc předkládá krásné poučení: Chovejte se s citem k památkám, ony vám to vrátí.

babsi66
30.07.2018 3 z 5

Potenciál to má dobrý, ale přišlo mi to takové nedotažené. Chyběla mi jasná linka, kterou by deníkové záznamy sledovaly. Místo toho je to spíš místy více a místy méně zábavný sled historek ze života na hradě, kde po dočtení nevíte, jestli jste se měli smát, bát, být v napětí nebo jaký byl vlastně záměr autora.

Taková rozcvička na Aristokratku.

pete13
14.07.2018 5 z 5

Prvotina autora mnohem známější Poslední aristokratky. Ačkoliv se odehrává v podobném prostředí jako jeho stěžejní knihy, nečekejte záchvaty smíchu, ale spíše lehké mrazení

jaruva
29.06.2018 4 z 5

Po knížce jsem v naší knihovně sáhla, když pokračování Aristokratky byla půjčená. Prošla jsem si hodnocení ostatních, tak jsem Kastelána otevírala trošku s nedůvěrou. Nebyl k ní důvod! Knížka čtivá, bavilo mě to. Snad jen bych uvítala, kdybych se dřív dozvěděla, kdo je Ivanka, Evička a Míťa. A kdybych se do konce knížky dozvěděla, jak to teda bylo s Alexandrem Ottem a co se to na tom zámku dělo... Tak že by časem bylo pokračování?

katka_dv
20.06.2018 2 z 5

Tak nějak nevím, z knížky mám rozpačitý pocit. Knížku jsem četla až po Aristokratce a podle recenzí jsem počítala s tím, že to bude něco jiného. Nesedla mi ale postava depresivního kastelána otráveného městským životem, ani paranormální jevy a nevysvětlitelné události. Chápu, že děj kvůli deníkové formě není nijak ukončen. Raději ale zůstávám fanouškem Aristokratky.

NymphMaeve
14.06.2018 4 z 5

Aristokratku od stejného autora naprosto zbožňuju, bohužel Deník kastelána - už to nebylo ono. I když jsem se sem tam nasmála, navíc přítomnost "paranormálních jevů" mám ráda, takže pro mě byla kniha zajímavá, pořád se tak nějak krčí ve stínu právě Aristokratky. Každopádně i tuto knihu rozhodně doporučuji, je to skvělá oddechovka a vzhledem k rozsahu knihy i téměř jednohubka :)

Lotka
20.05.2018 1 z 5

Jedním slovem - nuda. Některé hlášky povedené, ale pořád jsem čekala, že mě to upoutá, ale nic...

romi94
17.05.2018 1 z 5

Prostě prapodivné. Nejdříve jsem četla Poslední aristokratku. První díl je fantastický. Tohle mě zklamalo, bez děje a beze smyslu.

Adelajda_4
10.05.2018 5 z 5

To bylo něco, sice jsem čekala, že se od srdce zasměju při líčení příhod s muflony, ale nebylo tomu tak. Spolu s autorem jsme spíše nahlédli do každodenního života kastelána a skvělé je, že kniha odhaluje to, že práce kastelána není žádná romantika spočívající v idylce bydlení na zámku, jak si mnozí myslí, ale že je to mnohdy řehole skládající se ve velké míře z papírování a jiných starostí. Skvělé bylo vylíčení různých "paranormálních jevů", které se na našich památkách chtě nechtě prostě odehrávají, jelikož ty baráky jsou fakt staré a ukrývají mnoho příběhů. Takže za mě skvělá kniha, kterou ale může naplno docenit hlavně ten, kdo se v této branži pohyboval, či pohybuje.

MonikaV
17.04.2018 3 z 5

Zvláštní

Jane007
23.03.2018 3 z 5

Knížku jsem přečetla na doporučení, ale nějak mě nezaujala. Chvilkama to bylo docela dobře rozjeté a připomínalo mi to Kingovo "Osvícení", ale nakonec v nejlepším konec. Čekala jsem od toho trochu víc.