Deník kastelána

Deník kastelána https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11762/mid_denik-kastelana-3Gk-11762.png 4 1142 320

Je mu pětatřicet a jeho znechucení celým vesmírem dosáhlo vrcholu. Odešel do malé moravské vesnice, tři sta kilometrů od Prahy, ze které nikdy předtím nevytáhl paty. Nemá ani páru, co takový kastelán dělá. Ale než se vrátit, tak raději chcípne. Nemá však páru ani o tom, s jakou magickou silou se jeho racionalita a odpor k duchovědám utkají uprostřed zámeckých zdí. Běsi začínají zvedat hlavu.... celý text

HŠ
10.06.2019 4 z 5

Jelikož jsem od knihy nic nečekala, neměla jsem s čím srovnávat. Zbytečně moc vulgarit, ale krásně psané, místy malinko děsivé.

sarka8245
26.05.2019 5 z 5

Pokud máte rádi Aristokratku, nekupujte, protože budete čekat stejnou řachandu, což tohle není. Pro mě je ale Deník kastelána daleko zajímavější kniha, je v ní hloubka, magie, je to prostě novodobý gotický román, který čtete jedním dechem a nemůžete se od něj odtrhnout. Milovníkům tohoto žánru vřele doporučuji. A s Aristokratkou mi běžte do háje. Je to jednoduchá zábava, která se spíš než s Deníkem kastelána dá srovnávat s Babovřesky. Tak pokud máte Babovřesky rádi, nepište sem hanlivé recenze na něco, čemu nemůžete porozumět, když čekáte pouze smích.

Eyghon
26.05.2019 1 z 5

Nelíbilo se mi to. V žádném případě to nepatří do kategorie "Humor". Je to smutná až depresivní kniha. Od autora Aristokratky jsem čekal něco lepšího.

jarin58
24.05.2019 4 z 5

Lehce depresivní,smutná.Škoda že konec byl jakoby bez konce.

Kory98
20.05.2019 3 z 5

Kniha přečtená na jeden zátah. Chtěla jsem porovnat s Poslední aristokratkou, nebo spíše přečíst, jak někteří čtenáři avizovali jiný příběh od stejného autora. Nevím nakolik je příběh reálný a kolik je vymyšleného, ale spisovatelovi jsem jeho opravdovost věřila. Je pravda, že zůstalo mnoho nevysvětleného, ale třeba to byl záměr. Myslím, že na rozdíl od Aristokratky neměl příběh pobavit, což se u mě taky nestalo. Je to zase jiný pohled na "život na zámku".

Shardlake
06.05.2019 2 z 5

Proč si spisovatel myslí, že když nepoužije vulgarismy, jeho kniha nebude zajímavá?? Napsat by se to dalo i bez těch vulgarismů. Slabota!!

Poetika_slov
02.05.2019 5 z 5

Každý kdo zná životní peripetie Poslední aristokratky, jistě sáhne i po této knize, ačkoliv na ni nijak přímo nenavazuje. Zde je pozornost věnovaná životu obyčejného kastelána, který ani sám netuší, co taková práce skutečně obnáší. Jeho strasti s péčí o zámek navíc doprovázejí občasné paranormální jevy s tím spojené. Aby toho na nového kastelána nebylo málo, přijíždí k němu také jeho manželka s dcerou. Celý den je popisován formou kastelánového deníku, kde Vás zaručeně pobaví i jeho humor nad některými situacemi. Z knihy je patrné, že se jedná o autorovu prvotinu díky svým drobným nedokonalosti, ale i přesto jde o příjemné odpočinkové čtení.

otesánek
20.04.2019 3 z 5

já nevím dvě .. tři hvězdičky... Asi tři, přece jen čtivé to bylo, ale obsah?.… no čekala jsem nějaký náznak nějakého vysvětlení některých prapodivností a nic.... humorné to bylo, to sice ano, ale jinak jsem asi mimo... o něco méně se mi chce do aristokratky. kdybych tuto knihu nepřečetla zřejmě bych o nic nepřišla a asi na ni brzo i zapomenu

Ersie
15.04.2019 2 z 5

Vubec nevim,co si o knize mam myslet. Cetla se mi velice dobre, myslim,ze to bylo psano jako humorna kniha-misty byla opravdu vtipna. Ale obsahovala i situace,ktere se podle me k tomuto zanru vubec nehodi-leukemie u ditete, utok rozzurenych psu-zabijaku na dite, zvlastni smrt zlodeju. Vadilo mi,ze vznikla nejaka situace(problem) a pak proste sama od sebe zmizela,zadne vysvetleni, vyreseni. Proste se to svedlo na paranormalni jevy,jako by autor najednou nevedel jak z toho ven. Vadilo mi i, ze kniha nema v postate zadny konec.

cérka
04.04.2019 4 z 5

Kniha se ke mně dostala až po Aristokratkách, a na rozdíl od nich, jsem velmi příjemně překvapena! Já čekala zcela něco jiného! Přečetla jsem ji téměř na jeden zátah a při její četbě jsem se opravdu bála, rozčilovala a radovala spolu s příběhem a jeho vypravěčem. Ano, uznávám, s postavami a vykreslením jejich charakterů si autor moc práce nedal, ale i tak mě tentokrát dokázal dokonale vtáhnout do příběhu a ničím mě neurazit. Tady bych pokračování uvítala, takový Deník kastelána po 20 letech bych si velmi ráda přečetla!

Amneris
30.03.2019 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení kamaráda průvodce. A musím říct, že jsem se bavila. Jako bývalá průvodkyně na zámku jsem zcela chápala, co tím pan Boček chce říct...

Mystifica
20.03.2019 4 z 5

Trochu míň zábavné než Bočkova Aristokratka, ale pořád dobré humorné čtení.

azzies
01.03.2019 1 z 5

Nemůžu jinak.
Pokud bych tady skončil, slušně bych napodobil styl knihy.
Dlouho mi žádný příběh nenachystal tolik zklamání.
Každý dobrý příběh má mít dobrou pointu. Notabene ten ,který je anotován jako humorný.
Příběh jako takový je občas humorný, občas lítostivý ale umí zaujmout a bavil mě a chtěl jsem vědět jak to dopadne. Sledujeme příběh muže, který se že všech sil snaží zachránit svoje manželství. Sice svérázně, tím, že nastoupí na volné místo kastelána, ale proč ne, pokud by to mělo pomoci.
Ale.
Tuším, že celkem třikrát se mu stanou nevysvětlitelné události (pro děj velmi zásadní) , které zůstanou nevysvětleny. Protože se jinak zjevně nejedná o fantazy / scifi / spirituální / ezoterickou knihu, nemají tyto události žádnou logiku a zásadně kazí jinak celkem slušný dojem.
Takže ne, Aristokratku raději nebudu zkoušet.

manioaio
28.02.2019 2 z 5

Doporučila mi.ji paní knihovnice, že prý se nesměju...no vtipná byla asi jen jedna strana ke konci, kde se probíral kastelanuv rozhovor do novin. Jinak mi.to.přišlo negativní s tragickými prvky. Ale zajimalo mě, jak to dopadne. Kastelán nakonec sympaťák.

Arev122
24.02.2019 4 z 5

Pěkné, pohodové čtení napsané stylem deníku od začínajícího kastelána.

Jolina
23.02.2019 2 z 5

Tento styl mi nevyhovuje, ale knihu jsem dočetla. Čekala jsem, že nakonec bude mít větší spád, ale popis života kastelána ve mně nezanechal hlubší otisk...

Mirka2778
24.01.2019 3 z 5

Deník kastelána je čtivý, má spád a zavede nás do zámku kde straší. A nebo ne?
Možná nám pan Boček popisuje skutečné události a v tom případě bych mu odpustila že nedokáže dostatečně vysvětlit všechny divné události. Ale pokud si jen představuje, co by se dít mohlo na jeho zámku, měl by nám pořádné vysvětlení nabídnout. .....Třeba nadpřirozené, ale na daný příběh pasující. Protože takhle autora podezřívám, že mu vyschla inspirace a jemu ani nedošlo, že příběhu chybí pointa.

zdenaR
11.01.2019 4 z 5

Příjemné oddechové čtení, oproti aristokratkám zde není tolik humoru.
Velmi čtivé, dobře napsaný příběh.

Dela111
04.01.2019 3 z 5

Kniha je zařazená v žánru humor, ale ten je dobře schovaný, protože tu téměř žádný není... Naopak jsou zde dvě situace dost smutné.
Líbil se mi zdravý pohled hlavního hrdiny na dnešní konzumní společnost a jeho chuť žít stranou na zámku. Někdy bych to brala taky :-).
Tohle povídání o životě kastelána a dění na jeho zámku funguje jako jednoduchá odpočinková četba.

Jaruš7
16.12.2018 5 z 5

Něco děsu, něco hrůzy, něco divů, ždibínek humoru, i jadrná kritika a po celou dobu této odpolední četby reálné napětí.
Která romantická dušička by někdy nechtěla být zámeckou honorací, nebo třeba i průvodcem, či na postu - vrcholu v dnešní době - kastelánem.
Skutečnost může překvapit.
Čtivá fajnovost.