Deník kastelána

Deník kastelána https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11762/mid_denik-kastelana-3Gk-11762.png 4 1142 320

Je mu pětatřicet a jeho znechucení celým vesmírem dosáhlo vrcholu. Odešel do malé moravské vesnice, tři sta kilometrů od Prahy, ze které nikdy předtím nevytáhl paty. Nemá ani páru, co takový kastelán dělá. Ale než se vrátit, tak raději chcípne. Nemá však páru ani o tom, s jakou magickou silou se jeho racionalita a odpor k duchovědám utkají uprostřed zámeckých zdí. Běsi začínají zvedat hlavu.... celý text

Tiffany
25.01.2015 3 z 5

Lákala mě "duchařina", přiznávám.Díky recenzím, jsem ale tak nějak nevěděla, do čeho jdu a čekala jsem to horší.Ale je to prvotina a dnes by to autor napsal možná trochu jinak. Sama bych zvládla i víc stránek. Postava kastelána, mi byla koncem, i vcelku sympatická. Vulgarity, mě tahaly za uši jen občas.... a nevysvětlitelnost situací.... , no, někdy se to prostě děje. Já si myslím, že se s tím občas setkal každý. Tedy ten, kdo připouští, že svět není jen černobílý a nesnaží se vše vědecky odůvodnit. Já myslím, že by se v tom našlo víc "nejen" kastelánů. Ano - prvotina, i když jsem dala 3 hvězdičky, nakonec jsem váhala i nad 4mi. Hlavně, tuhle knížku bych doporučovala nečíst před spaním :-).

zuzana1888
22.01.2015

Tajemné, napínavé, humor, který jsem si oblíbila v Aristokratkách. Konečně vysvětleno, co jsou to mufloni. Ale přišel mi hrozně useknutý konec, kdy mi zůstala nezodpovězená otázka co nebo kdo ta nadpřirozenými jevy v zámku stojí. Ale přečteno ani ne za 24 hodin

dagsvob
18.01.2015 5 z 5

Pro mě vážně dobré čtení, líbí se mi humor autora, skeptický postoj hlavního hrdiny k věcem, které se nedají jednoduše vysvětlit a přitom by tak rád logické vysvětlení našel. Mám to dost podobně.....Nejsem prudérní, takže nějaké to sprosté slovo mně nevadí, myslím, že to jednoduše a trefně vystihuje momentální rozpoložení vypravěče.

MiaVanAcid
24.12.2014 2 z 5

Znechucení hrdiny mi znechutilo celé čtení. Spousta sprostých slov, nezáživnost, není v tom jiskra a lehkost.

kvenez
21.11.2014 5 z 5

Jako průvodkyně na zámku jsem tu knihu doslova zhltla. Sama věřím na nějaké ty zámecké duchy, takže mě nic nepřekvapilo ani nezklamalo. Humor Evžena mě vážně baví a jen tak se ho asi nenabažím. Za mě další pecka, u které jsem se posmála a zavzpomínala na letní provádění na zámku.

kikies
20.11.2014 4 z 5

Jako tohle je fakt dobrá knížka, i když platí vše, co je řečeno v předchozích komentářích - chybí jí konec, je to strašně useknuté, deníková forma dodává příběhu na svižnosti, a zázraky kolem malé Evičky jsou trochu přes míru (doufám, že v dospělosti objeví minimálně lék na rakovinu, když je to tak výjimečné dítě!). Ale i přesto všechno říkám: "Wau!" :-)

kneslova
10.11.2014 3 z 5

Čtivě napsáno formou deníku , ale ty dva momenty zázraků v knize jsou trochu přes...

Neri
07.11.2014 4 z 5

Za předpokladu že neočekáváte nějaké zásadní dílo, ale knihu, která se dobře čte, kde nechybí tajemno a nadpřirozeno a trocha lidských osudů, pak Deník kastelána určitě uspokojí. Jen ten závěr knihy je takový nijaký.

Miila
03.11.2014 4 z 5

Knížka pěkná, čtivá, poukazuje na to, že zámek má své duchy a nadpřirozeno. Jen se mi zdá nedopsaná a spousta věcí nevysvětlených. Některé věci asi prostě nevysvětlíte :-)

Paul
02.10.2014 5 z 5

Dobré, plné napětí, otázek bez odpovědí (každý ať si najde odpověď, žádná lenost :-) ) A pasáž o AML (akutní myeloidní leukemii) neměla chybu. To nenapíše, kdo to nepoznal....

Keddie
30.07.2014 5 z 5

Tenhle román manželka náhodně půjčila v knihovně. Ale protože manželce se nemá odporovat, nakoukl jsem do ní. A musím říci, že jsem z ní byl nadšen. Sice byla dost temná a duchařská, ale četl jsem jí jedním dechem. Jen ten konec vypadal, jako když končí první díl.

LordSnape
15.05.2014 2 z 5

Připadal jsem si jako když čtu něčí soukromý deník, kde mi jsou všechny postavy ukradené a většina událostí jde mimo mě. Nezajímavé čtení.

magnolia
24.01.2014 3 z 5

Knihu jsem četla v době jejího vydání, nebyla špatná. Myslím, že se četla dobře a nejvíc si z ní pamatuji to, že jsem ji nemohla číst před spaním, protože byla opravdu strašidelná (nejsem moc otrlá).

kathy
12.01.2014 5 z 5

Kniha mě chytila hned od první stránky. Žádné zbytečně "prázdné stránky" ani "nadbytečně košaté věty". Čtenář si většinu věcí musí dovybavit podle svého, což se mi dost líbilo. Skvělý příběh ve kterém nechybělo slibované napětí a který vtáhl do děje. Jen závěr mě trochu zklamal...

Capulet
09.07.2013 3 z 5

Pro mě místy opravdu hodně autentické. Myslím, že jsem se v lecčem s hlavním hrdinou ztotožnil. Jako průvodce na zámku čtu celou knihou pochopitelně z úplně jiného úhlu pohledu. Pohádkově-hororová fantaskní místa to pro mě hodně srážejí a to i v četně samotného závěru. Mám z té knížky pocit, že je psaná opravdu na rychlo. (PS Psáno údajně pod pseudonymem a prý snad milotickým kastelánem)

...Pro příjemné letní odpolední čtení.

bookcase
29.03.2012 4 z 5

četla jsem před delší dobou dopodrobna si ji už nevybavím:). Líbila se mi, nechybělo napětí.

Mikisan
08.03.2012 3 z 5

Závěr...pěkně na prd :-/

Janamarie
18.01.2012 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře a měla jsem dojem, že nečtu deník, ale souvislý román. Posuďte sami… Deník kastelána je prvotina, která má zcela určitě hodnotu v rovině literární i lidské.

Akana
15.10.2011 4 z 5

Slátanina je zbytečně silné slovo. Není to sice literární skvost, ale hloupé to taky není. A především se to čte jedním dechem, o napětí tu není nouze. škoda jenom, že závěr jde trochu do ztracena.

Márinka
30.11.-0001 3 z 5