Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295649/bmid_dedicka-ohne-XcZ-295649.jpg 5 3072 3072

Třetí díl bestsellerové série Skleněný trůn. Celaena přežila smrtící soutěž i srdcervoucí ztrátu, ale zaplatila za to strašnou cenu. Teď musí cestovat do neznámé země a čelit zdrcující pravdě – pravdě o svém dědictví, která by mohla její život změnit navždy. Mezitím se na obzoru shromažďují temné síly, které chtějí zotročit celý její svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

abelmoony
02.10.2016 4 z 5

Trochu jsem se bála jestli v knize, díky její tloušťce, nebudou prázdná místa a po přečtení jsem zůstala mile překvapena. Rozhodně jsem propadla kouzlu Jeřába a myslím, že by mu to s Aelin - Celeany jen prospívalo.
Těším se na další díl. ~

pichova.veru
29.09.2016 4 z 5

Nemohu si pomoci, ale předchozí dva díly byly lepší. Moc se mi líbí Jeřáb a Sorscha :)

ElissAnn
20.09.2016 4 z 5

Příběh napínavý!!! Konečně pořádná dávka FANTASY. (Jak jen nespoilerovat - okey) Takže ti co se těšili na "pravou tvář" Celeany - Aelin tak ji poznáte, jako víla je úžasná. Je tu mnoho nového a je to zajímavé prodloužení děje.

LolaBlaugrrana
19.09.2016 5 z 5

Zatím nejlepší díl. Jeřáb je božíí :)

mastermind
16.09.2016 5 z 5

Jedním slovem. Vinikající.

venacava
15.09.2016 5 z 5

Věřím královně Aelin a Jeřáb je naprosto neodolatelný :). Už aby byl 4 díl

Samira
14.09.2016 5 z 5

Dokonalost, ať se propadnu jestli mně u čtení prvního dílu došlo, že bude mít série takový rozsah, vytvoří dokonalý svět, plný tolika dýchacích postav všech barev a podob.
Třetí kniha se nese v jiném duchu, než dvě předcházející. Hrdinové jdou více do sebe, pomocí nových postav, ale i bohatých flashbacků, se dozvíme mnoho nečekaných souvislostí, i když první část knihy může mnohým připadat až příliš klidná, druhá část a především závěr však poskytnou tolik adrenalinu, že se mi ruce klepou ještě teď.
Nechápu jak to dělá, ale autorka ke dvou úžasným mužským postavám, které jsou v životě hrdinky důležité, přidala další a jedna je lepší než druhá.
Celkově úžasné čtení, na jehož další pokračování se už hrozně těším.
Doporučuji!

klarinka9974
11.09.2016 4 z 5

Chtěla bych být, tak silná jako Ona. Protrpěla tolik ztrát, zažila tolik jizev a i přesto dál bojuje hrdě se vztyčenou hlavou do konce. Byl to příjemný děj. Myslím si, že se mi druhý díl líbil zatím nejvíc ale i tento díl byl velmi překvapivým. Doufám, že ve čtvrtém díle už konečně tu obludu zabije a rozpáře! :-D

Alma-Nacida
09.09.2016 4 z 5

Třetí díl se oproti druhému, podle mě nejslabšímu, opravdu znatelně vylepšil, je mnohem promyšlenější a zdá se mi, že se autorka zbavila i předchozích ohraných klišé. Jediné ALE, které si neodpustím, je občasný výskyt nelogičností, jako že jde hrdinka spát, ani se nepřevlékne, když je už předtím nahá v koupeli. :)

anonym02
05.09.2016 5 z 5

BOŽÍ! !!!!!BOŽÍ !!!!!! BOŽÍ! !!! knihu jsem si přečetla po druhé a je prostě... BOŽÍ!!! :-)

adelaska
04.09.2016 5 z 5

Absolutní špička. Nemám nic co bych vytkla. Na to, že mě Půlnoční koruna zklamala, jsem do tohoto dílu šla s rezervou a ... Nemám slov.
Jeřáb, naprosto geniální postava, beze všeho by se k Cealeně hodil. Během jejich scén jsem skoro pořád tajila dech a téměř od jejich prvního střetnutí jsem věděla, že ti dva by měli být spolu (což je vzhledem k tomu, co prováděli poněkud zvláštní tvrzení, ti co četli, ví). Jejich vztah je impozantní a těším se na to, jak nadále se bude vyvíjet.
Ostatně velmi fandím Manon.
Celá kniha i přes její tloušťku je čtivá, neskutečně barvitá, skvěle popsaná. Dokázala perfektně udržet moji pozornost až do konce. Ať už je tu další díl!!

Ebony
30.08.2016 5 z 5

To byla opět jízda! Neuvěřitelný co Maasová dokáže vymyslet a že toho už vymyslela. Cealenin (nebo Aelinin) charakter udělal velký krok vpřed. Na konci už my bylo jasné že už nečteme příběh o bojovnici nebo o princezně ale o královně. Ale o proti Aelin udělal Chaol obrovský krok vzad. Nemohla jsem kapitoly s ním vystát. Podle mě se z něj stal zbabělec který se nedokázal postavit na stranu přítele a milované (i když tomu už nevěřím) ženy. Aedion- kapitoly sním jsem milovala. Je to prostě správný chlap který je ochotný obětovat vše jenom proto aby mohlo znovu povstat jeho království a proto tedy doufám že ho Aelin zachrání ze spárů krále. Jeřáb bylo moc příjemné překvapený. Ty přestřelky mezi ním a Aelin byly tak vtipné že jsem se vždy musela smát :) U Manon jsem byla celkem překvapená že se mi její kapitoly líbily a jsem tedy zvědavá jak se její postavení v následující knížce vyvine ale doufám že se připojí k Aelin. Dorianama mi bylo nesmírně líto. Ten kluk/chlap nemá moc štěstí. Doufám tedy že mu Cealena bude oporou a dostane ho z té jámy ze které se ona díky Jeřábovi dostala. Takže se opět před Maasovou klaním jak dokázala napsat tak skvělou sérii která je od prvního dílu čím dál lepší. A jsem tedy nesmírně zvědavá jak Maasová ještě s příběhem zamotá protože pevně věřím že tohle byl jen začátek :)

M.B.
25.08.2016 5 z 5

Wau! Takhle moc mě nechytla kniha pěkně dlouhou dobu. Série má co se kvalit týče vzestupnou tendenci - první díl byl fajn, ale tenhle mě posadil ma zadek :-). Ani mi nepřijde, že by měla být kniha zařazena do YA žánru, spíš bych ji označila jako rovnocennou fantasy knihu. Je napínavá, temná a propracovaná do detailu. Je fajn, že v tomto díle šel románek stranou a soustředí se na Celeaninu minulost a psychiku. Budu netrpělivě vyhlížet další díl!

Aaron Lewis
22.08.2016 5 z 5

Celaeně prospělo jiné ovzduší. Naprosto. Jsem ráda, že jsem u série vydržela a těším se na další díl. Už je to úplně jiná fantasy, konečně pořádná nálož s obrovským světem a se spousty zajímavých postav. Jen tak dál:).

To s tou Meave bylo super. Nakonec i ten konec v hradě nebyl špatný, přece jen ten král není úplnej blb. No, je mi jasné, jak to dopadne, i když možná budou nějaké ztráty na životech, těším se na čtení.

Jinak jsem asi divná, ale totálně fandím Manon s Abraxosem a s Asterin v závěsu. Celá třináctka super. Tam to bude taky ještě zajímavé, je mi jasné, že se královi síly trošku přesunou na jinou stranu:P.

Juliette@
21.08.2016 5 z 5

Není nic co by se mi na celé sérii Skleněný trůn nelíbilo. Zajímalo by mě čim autorka ještě překvapí. Moc se mi líbí jak má autorka parádně propracovaný děj a taky to, jak dokázala vymyslet takový svět.
Pro mě zatím nejlepší z dílů a už se moc těším na další :D
Stačilo by jedno slovo pro knihu Dědička ohně: bomba

Věrka256
20.08.2016 5 z 5

Tento díl byl senzační! Celenina minulost byla ještě dojemnější! V noci jsem kvůli tomu ani nemohla usnout. Stále jsem myslela na to co prožila na další díl se ŠÍLENĚ těším. Všem ji doporučuju!!!

Luna08
19.08.2016 5 z 5

Tento příběh je úžasný, s každým dílem lepší, mohu vřele doporučit :)

Jindrulin
18.08.2016 5 z 5

BOŽÍ BOŽÍ BOŽÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!

kneslova
18.08.2016 5 z 5

Málo platné, tato spisovatelka umí psát. Výborně se čte, žádná nuda. Třetí díl se mi z této série líbí nejvíc. Ale Dvůr trnů a růží to přece jen u mne nepřekoná.

BarkaS
15.08.2016 5 z 5

Pro mě překvapení roku. Z housenky Sarah Maas se stal motýl.