Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295649/bmid_dedicka-ohne-XcZ-295649.jpg 5 3085 3085

Třetí díl bestsellerové série Skleněný trůn. Celaena přežila smrtící soutěž i srdcervoucí ztrátu, ale zaplatila za to strašnou cenu. Teď musí cestovat do neznámé země a čelit zdrcující pravdě – pravdě o svém dědictví, která by mohla její život změnit navždy. Mezitím se na obzoru shromažďují temné síly, které chtějí zotročit celý její svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Silent-Force
22.12.2016 5 z 5

Ze začátku problém se začtením se, ale potom.. Když jsem knihu odkládala, moje jediná reakce na celou knihu byla - WHAT THE..?! No prostě Sarah s touto sérií dává na prdel i zkušenějším spisovatelům ^_^

Miss.hell
20.12.2016 5 z 5

Naprosto uzasny příběh! Přiznám se, že knihu jsem četla 2 měsíce a ne že by byla tlustá, ale nemohla jsem se začíst, nic mi to neříkalo. Po tom, co se objevila nová postava, jsem se nemohla odtrhnout a knihu jsem slupla za 4 dny

HDosoudilová
16.12.2016 5 z 5

Co se týče začátku, byla jsem z příběhu tentokrát docela rozpačitá a některé pasáže mi přišly celkem zdlouhavé. I když styl autorky se mi líbí, čte se skvěle, tento díl mě překvapil. Ale ani jednou mě nenapadlo knihu odložit. Což je dobře, protože poslední asi sto stran jsem se nemohla odtrhnout od čtení, opět skvělý konec. Už se strašně těším na pokračování, nepochybuji, že mě to nebude bavit :-)

zuzana4291
15.12.2016 4 z 5

Od začátku mě tento díl zaujal a připadal mi daleko lepší než ten předchozí. Jediné, co mi to kazilo, bylo časové prolínání s čarodějnicemi. Vím, že tam mají svůj důvod, ale nejsem si úplně jistá, že tam byly potřeba. Takže jdu hned na další díl a třeba na ně změním názor.

Kyta
13.12.2016 5 z 5

Opět bez váhání dávám 5*!

Začátek byl trochu zdlouhavý a docela dlouho se mi zdálo, že se v knize nic neděje. Příběh ale postupně nabíral své tempo a já jsem se i tentokrát nemohla od knihy odtrhnout, jak to bylo napínavé (zejména na konci).
Od prvního dílu příběh nájemné vražedkyně Celaeny nabral úplně jiný směr. Je opravdu znát, že autorka má celý děj promyšený dopředu, o čemž svědčí i ty flashbacky s klíčovými momenty. Maas v tomhle díle vytvořila hned tři dějové linie a opravdu nedokážu říct, která z nich byla nejzajímavější nebo nejpoutavější. Přibyly zde i nové, charakterově jedinečné, hlavní a důležité postavy. Jeřába si postupně zamilujete kvůli tomu, co dělá pro Celaenu, Manon je výjimečná už jen tím, že je čarodějnice, Aedion se nejprve zdá divný a povrchní, ale poté jsem si ho oblíbila a Sorscha - tu jsem si bohužel oblíbit moc nestihla. A ohledně samotného příběhu - konečně poznáváme nová místa, nové záporáky, Celaeniny schopnosti nebo objevujeme vílí svět.
Líbí se mi, že autorka umí upoutat čtenáře tak, že pomalu a postupně odhaluje ten svět, který vytvořila a hlavně že pořád překvapuje. Líbí se mi její styl psaní. A hlavně ráda čtu její knihy. :)

...a zase otevřený konec. Už abych měla v ruce další díl!

IvankaM
06.12.2016 2 z 5

Ze začátku mě to zklamalo. Ale konec? Wow. I přesto, že tohle byl pro mě zatím nejhorší díl, těším se na další.
Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2016/12/06/Dědička-ohně

Teri_book
06.12.2016 5 z 5

Absolutní pecka ❤ akorát zase zemřela moje oblíbená postava :(

cori
01.12.2016 4 z 5

Autorka se díl od dílu zlepšuje. Dědička ohně je pro mě nejlepší díl série (těším se na čtvrtý). Autorka paralelně popisuje 3 linie - Caelenu ve Wendlynu, kde podstupuje magický výcvik pod vedením víláka Jeřába, čarodějnici Manon Černozobou, která vede výcvik armády vyšlechtěných okřídlených wyvernů, a Chaola, který je v kontaktu s opozicí a generálem Aedionem, a Doriana, který se snaží ovládnou své magické nadání za pomoci léčitelky Sorschy. Parádní jsou scény, kdy se Caelena učí používat svůj oheň a Jeřáb ji pomáhá svou ledovou magií.
Vadilo mi ale skloňování jmen Titus a Abraxos. Jak může někdo (překladatelka?) opakovaně Tita skloňovat jako Titusa?

sarahmoon
29.11.2016 5 z 5

Sarah J. Maas stvořila naprosto úžasný svět. Tak propracovaný a přitom se v něm cítíte tak přirozeně... Píše vážně skvěle! ... Postavy v knize se brzy stanou Vaší součástí. :o)

Nějak se mi dostala pod kůži i Manon... i když jsem z ní byla zpočátku nesvá.
S.J.M prostě umí překvapit ;o)

Tyara
28.11.2016 5 z 5

Absolutní nadšení :) když jsem si tento díl kupovala, měla jsem opravdu štěstí, že zrovna ty dny vyšel i čtvrtý díl, tak jsem naštěstí nemusela čekat dlouho. Miluju styl, jakým autorka píše a její příběh, dokonalý. Doporučuji :)

Napůlanděl
08.11.2016 5 z 5

Nádhera..Zatím nejoblíbenější díl serie...oblíbila jsem si Jeřába, od samého začátku mi byl smypatický. Zvrat, který se udál na konci mi málem vyrazil dech...U této knihy nejde dát míň hvězdiček než pět a kdybych mohla dám určitě i víc.....

Turiel11
06.11.2016 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, co sem napsat, abych se neopakovala a pak mi došlo, že se mi to stejně nepodaří... Je to skvělá kniha a je to čím dál lepší. Má sice pasáže, které ji podle mě trošku zpomalují, ale o to lepší to je, když se příběh zase dostane do tempa. Napínavá, temná a krásná kniha, která mi nejednou brala dech. A já mám jediné štěstí, že čtvrtý díl vychází za pár dní.
P.S.: A teď už opravdu nevím, kterému z "mladíků" přát, aby získal JEJÍ srdce. :-D

Deni136
01.11.2016 5 z 5

Knížka je úplně úžasná! Četla jsem ji na jeden dech a ty nejzajímavější časti už znám nazpaměť. Přesně tohle byla knížka pro mě! Bylo spoustu soubojů, magie a taky ta láska! Navíc měl příběh strašně moc flashbacků, takže jsem se zase dozvěděla spoustu z její minulosti. Kniha byla také rozdělena na dvě části. Jedna o Aelin, prostě pokračování na předchozí knihy. A druhá o čarodějnickém spolku s hlavní hrdinou Manon, která zabrala např. jednu třetinu knihy. Příběhy se ale vůbec nezkřížily, a tak jsem moc zvědavá na další díl!
Série se vyšvihla na mojí vůbec nejoblíbenější.

DenkaFantasy
29.10.2016 5 z 5

Děj knížky se mi líbil už od začátku a musím uznat, že se tento díl autorce opravdu povedl a také nepochybuji o tom, že si tuto knihu ještě jednou přečtu. Opravdu doporučuji!

Bet
26.10.2016 5 z 5

Styl s jakým Sarah píše jsem si zamilovala. Její knihy hltám jedním dechem. A Dědička ohně opět nezklamala. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

evik.sv
25.10.2016 5 z 5

Tento díl je opravdu nepřekonatelný doslova mě pohltil a velice překvapil jakou laťku autorka nasadila.První dva díly byly průměrné a Dědička ohně ...prostě WAU.

Mattty
14.10.2016

Třetí díl, mě stejně jako předchozí dva díly, na začátku mě sice moc nezajímalo co provádí Manon, ale jinak bezvadvá kniha. Ani si neuvědomím, že už u toho sedím hodiny, stránky mizí jedna po druhé - zkrátka kniha se výborně čte. Netrpělivě čekám na další díl. .... doufám, že po vánocích bude v rychlosti přeložen další díl :)

FlakeWhite
14.10.2016 5 z 5

Nádhera, doslova literární skvost.
A Chaol!!!!!

RosaRoses
09.10.2016 5 z 5

Mě kniha nadchla, ale trochu mi chyběla romantika z předchozího dílu, tu ale obstojně nahradila magie která je v tomto díle už pořádně rozjetá.

Svatojánek
07.10.2016 4 z 5

mírně mi tam chyběl Chaol a často jsem si říkala "Jeřábe brzdi, nech ji!"
Moc se mi líbila role... teď si nevzpomenu na jméno... no protě léčitelky :D