Zlomené srdce

Zlomené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337127/bmid_zlomene-srdce-6WZ-337127.jpg 4 781 210

David Raker série

MYSLELA, ŽE SVÉHO MANŽELA ZNÁ. JENŽE CELÝ JEJICH ŽIVOT BYLA LEŽ… Dojela na odlehlou pobřežní vyhlídku, zaparkovala, zahodila klíčky a už ji nikdy nikdo nespatřil. Nezanechala po sobě jedinou stopu. Pro Davida Rakera, který se specializuje na hledání pohřešovaných osob, nejsou podezřelá zmizení ničím neobvyklým. Případ Lyndy Korinové se ale od samého počátku jeho dosavadním zkušenostem zcela vymyká. Namísto prostého pátrání po bývalé herečce ho totiž čeká spletitá cesta skrze roky lží, tajemství a podvodů. Lynda při procházení manželovy pozůstalosti objevila děsivou pravdu, která ji přiměla opustit všechno, co milovala, a uprchnout. Kam utekla? Před kým? Co odhalila? A žije ještě? Hledání nezvěstné ženy Rakera zcela pohltí a přivede ho do daleko většího nebezpečí, než si kdy dokázal představit…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Broken Heart , 2016

kap66
27.05.2018 5 z 5

Má několikaměsíční touha po detektivním příběhu založeném na záhadě, která se postupně po střípcích odkrývá, je naprosto ukojena. (V tomto směru jsem byla téměř spokojena i s Mrtvým klíčem D. M. Pulley, ale Zlomené srdce stojí o třídu výš.)
Tim Weaver píše dobře, ale zatím jsem mu pokaždé 1 hvězdičku ubrala. Proč ne v případě tohoto dílu série: je to celistvé, úměrně dlouhé, dobře vygradované a zajímavé takovým vnitřním napětím (ne tím primitivně brutálním a krvavým; přesto se akčních scén také dočkáte). David zachovává svůj charakter a působí věrohodně. A hledání náznaků ve scénách v zapomenutých podřadných filmech? To jsem si vážně užila. Ostatně jako celou knihu. Je výborná.

muchomurka
24.05.2018 4 z 5

Mnohem lepší než Němé oběti, hlavně zde nebyl ten otravny Colm Healy. Opět napínavý příběh od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Co ze začátku vypadalo jako jednoduché zmizení se proměnilo v nebezpečnou honičku o čas - sice se to dalo čekat, ale i tak mě překvapilo, jak moc se to obrátilo.

Ivana2342
20.05.2018 5 z 5

Výborná kniha. Ani na chvilku jsem se nenudila a nemohla jsem ji odložit, dokud jsem se nedozvěděla, kde je Lyn a co za jejím zmizením vězí. Zápletka se opravdu povedla, hlavní hrdina sympaťák, tempo nepolevuje. Ačkoliv nemám moc ráda knihy v ich formě, tady mi to vůbec nevadilo. Rozhodně doporučuji.

trudoš
15.05.2018 5 z 5

Tak tohle se moc povedlo. Asi s tím má co dělat moje slabost pro obskurní snímky, stejně jako nadšení pro knihu Noční film Marishy Pesslové, protože Zlomené srdce jsem si užil ve všech ohledech maximálně. Tim Weaver tentokrát nekombinuje zápletku po vzoru ruských matrjošek, ale soustředí se na jeden případ s jedním tajemstvím. Počet stran, který neplánovaně nakynul, jde přitom na vrub rozpitvávání nepodstatných detailů. Ovšem krátké kapitoly tenhle autorský nešvar slušně vyvažují, pročež tempo vyprávění zůstává od začátku do konce v čtivé rovině. Hrdinův postup při vyšetřování je nápaditý, stopy zaklapávají do sebe a záhada je smysluplná, jak jen to románová detektivka dovoluje. Celkově mi zkrátka přišlo sedmé dobrodružství Davida Rakera přímočařejší a ucelenější.
Na závěr jen malé postesknutí, které dokazuje, že stárnu a blbnu, protože mi přijde slaboduché, když hrdina veškeré své znalosti zakládá na tom, co se dočte na wikipedii. Kde jsou ty časy poctivých encyklopedických znalostí?

mulder
12.04.2018 5 z 5

David Raker je frajer a Tim Weaver borec:-)

amanda99
01.04.2018

První knížka od tohoto autora a ani jsem nedočetla,nuda....

Hella
01.04.2018 3 z 5

Autor se snažil, ale nějak jsme si v tomhle příběhu nepadli do noty - pro mě až moc rozvláčné, nudné a - vzhledem k 60 let starému zločinu - i nepříliš zajímavé.

J.x
23.03.2018 5 z 5

Knížky od tohoto autora mě opravdu baví, většinou od začátku do konce:-) Doporučuji.

Kerberos
16.03.2018 4 z 5

První polovinu jsem pří zhltla,jak se začal příběh rozplétat musela jsem číst pozorně - abych se někde neztratila.Celkově dobré jen se mi to zdálo mírně překombinované.Ráda čtu díly po pořádku jak je autor napsal.Takže čekám až vyjdou prní tři díly ať to doženu.

alzbeta4340
11.03.2018 5 z 5

Celá kniha se mi skvěle četla, ale nejvíc jsem ocenila první půli. Vlastně se ještě nic neděje, nic se neví, David pátrá po Lyndě - a přesto je napětí výrazné a zřetelné. Samotná zápletka je určitě hodně atraktivní a nápaditá, dlouho jsem nic s takovým motivem nečetla. Konec je možná trošičku kostrbatý, ale celkový dojem je výborný.

LucieZ17
08.03.2018 5 z 5

Skvělá knížka, naprosto předčila očekávání! Neskutečně promyšlené, četla se jedním dechem.

Valeyman
07.03.2018 5 z 5

Není třeba sáhodlouhých komentářů, byla to prostě skvělá jízda se vším všudy. Nemám moc co vytknout

Reat
01.03.2018 5 z 5

Nevím, jestli jsem kdy četl mnoho lepších knížek, pokud tedy vůbec nějakou. Doslova se mnou tento briliant srostl, dokonce tak, že jsem zapoměl i na jídlo, což je tedy v mém případě skutečně co říct!!! Pětset stránek za den, to se mi snad nikdy nestalo. Naprosto omračujícím způsobem uchvacující čtení, díky kterému máte pocit, že život je krásný, protože Vám přináší možnost číst takové skvosty. Samozřejmě, vše je nutno brát lehce s nadhledem......některé pasáže možná vyvolají shovívavý úsměv, u některých přimhouříte nevěřícně oko a možná nalistujete pár stránek zpět, aby jste se ujistili, že jste se nepřehlédli....ale pokud jde o to se knihou bavit, být příjemně napjatý, nedýchat vzrušením, cítit mrazení v zádech a podobně, tato kniha Vám to splní beze zbytku. Kolik dáme hvězd? No pět, samozřejmě....a i to je málo!!!!

mikika
20.02.2018 4 z 5

dobré počtení, ne tak zkázonosně deptající jako předešlé Němé oběti, zajímavý námět.

gordon13
15.02.2018 5 z 5

Vynikající kniha, opravdu výborná, chytne od začátku a zcela literárně uspokojeného vyplivne na konci. Skvělý příběh, dokonale napsaný. Těším se na všechny další knihy pana autora :-)

Sirius
10.02.2018 3 z 5

jak už je u Weavera dobrým zvykem, tak i tenhle Rakerův případ se čte jedním dechem. A má to zase zajímavý prostředí - točí se to kolem starých filmů, což je fakt lahoda. Jenže někde v polovině jsem si uvědomil, že to místy působí fakt nezáživně a místo, aby krátil, tak stránky přidává a natahuje to jak žvejkačku. Zbytečně. No a pak tu jsou zvraty - tentokrát jsem měl pocit, jako kdyby se Weaver snažil vyrazit dech co nejvíc. Pořád je to sice žánrová špička, ale Němé oběti byly přeci jen o něco lepší.

Pavlnka
06.02.2018 5 z 5

Opět napínavá a čtivá.

cie
29.01.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Už aby vyšly ty doposud nevydané díly!

Zoy
16.01.2018 5 z 5

Jedinečné, skvělé tajemné. A hlavně, musíte číst a číst, protože Vás zajímají další a další stránky knihy, jak to vše dopadne a jaké je vlastně tajemství celé knihy. Dál již nic nenapíšu, musí se to prostě přečíst. Jediné, co bych vytkla je hlavní hrdina, který musel mít tělo jako terminátor, ale ze všech zranění se oklepal a šel dál. Já dostat první nakládačku, jako on, jsem rok na ARU.

Pav
12.01.2018 5 z 5

Napínavé čtení a neobvyklá zápletka. Pro mě zatím nejlepší autorova kniha. Většinou mám problém se začíst, ale tady to šlo samo.