Muž bez minulosti

Muž bez minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395744/bmid_muz-bez-minulosti-Unu-395744.jpg 5 616 159

David Raker série

PŘIŠEL O VZPOMÍNKY A TEĎ JE CHCE ZÍSKAT ZPĚT. CO KDYŽ HO TO ALE BUDE STÁT ŽIVOT? Když se k médiím donese zpráva o zbitém mladém muži, který si nepamatuje, kdo je ani odkud pochází, rychle mu dají přezdívku „Muž bez minulosti“. O deset měsíců později je Richard Kite – pokud se tak vůbec jmenuje – stejně bezradný jako na začátku. Navzdory neúnavné snaze policie se k němu stále nikdo nehlásí a stopy rychle vychládají. Kiteovou poslední nadějí je soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Jenže Raker má víc otázek než odpovědí… Co je Richard Kite zač? Proč ho nikdo nezná? Jak se vším souvisí tělo neznámé ženy nalezené dva roky předtím na opuštěné železniční trati? A co když je Richardova minulost plná tajemství, na která by radši zapomněl – nebo hůř, která by ho mohla stát život?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

I Am Missing , 2017

Pisquosus
04.03.2023 3 z 5

Začátek knížky mě hodně bavil, od poloviny se to začalo zamotávat a zápletka mi přišla až nezajímavá.

Jako oddechovka dobrý.

soupik2012
21.02.2023 5 z 5

Z počátku jsem si myslela, že tento díl budu hodnotit jako vůbec ten nejlepší, ale protože jsem byla ze závěru docela zklamaná, tak si tím již nejsem tak úplně jistá. Každopádně se jedná o jeden z nejlepších dílů z této série. Začátek byl velice zajímavý, napínavý, ale především tajemný. David Raker tentokrát nepátrá po zmizelé osobě, ale snaží se identifikovat osobu, která přišla o veškeré své vzpomínky. To byl velice dobrý nápad, jak změnit neustále se monotónně opakující úvod těchto příběhu. Byla jsem nadšená až do chvíle, kdy Raker vystoupí z lodi a ocitne se na ostrově. Od této chvíle příběh zapadnul do nudné šedi všech ostatních thrillerů, které jsou málo věrohodné a až k uzoufání jeden jako druhý v podstatě stejné. Audioknihu v této sérii pravidelně kritizuji. Tentokrát to není tak strašné i když drobný šum na pozadí je i v této nahrávce, kterou opět velmi dobře načetl pan Igor Bareš.

Monns
18.02.2023 5 z 5

Za mě také nejlepší díl, hezky plynoucí děj, zápletky napinave. Výňatky z minulosti mě udržovali v napětí a já se nemohla dočkat vysvětlení, co se v Sophii vlastně děje.

Hakate
12.02.2023 5 z 5

Další skvělý díl. Z mého pohledu jeden z nejlepších. Skvělá zápletka, skvělý případ plný otázek, tajemství a hledání všech odpovědí. + Skvělé vykreslená temná část příběhu o záhadném okraji. 5*

Gibis
08.02.2023 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů z celé této výborné série, chytí už od prvních stránek a nepustí až do konce. Timu Weaverovi se skvěle povedlo vykreslit tajemnou atmosféru kolem záhadného "Okraje" a děsivé bytosti pohybující se za plotem (pro mě umocněno dokonalým načtením audioknihy Igorem Barešem). Tento díl lze číst i samostatně, není nutné znát předchozí díly ze série. Zasloužených 5*!

Timkim
23.01.2023 3 z 5

Já nějak nevím, začátek se mi líbil. Ztraceného jsme znali od začátku a vlastně to David vzal z druhé strany, ale potom jsem narazil na pár míst u kterých jsem se vyloženě nudil. Netuším čím to bylo, ale něco mi tam chybělo. Že by to bylo to "něco je špatně" nebo " střílení pohledem"....netuším. Každopádně dám i další, protože Tim umí....občas.

Swissman
25.12.2022 5 z 5

Muž bez minulosti a není to Jason Bourne! Velmi zajímavý příběh! Originálně pojaté téma, které už tu několikrát bylo. Zajímavé lokace a Raker, který, stejně jako Sherlock Holmes, přijde na kloub úplně všemu ;-)

kokosek
18.12.2022 4 z 5

Typický Raker, nic víc nic míň. Snad jen, že tentokrát ho tolik nemučí.

Luigi1
19.11.2022 5 z 5

Tak to je nářez.

Mg222
24.07.2022 5 z 5

Zajímavý děj od začátku až do konce. Jak snadné je podlehnout manipulaci.

tess.de.veles
19.07.2022 2 z 5

Tak tohle je prvni kniha od autora, co me moc nebavila....musela jsem ji vratit do khihovny, takze jsem ani nedocetla poslednich100 stran...takze nevim, co na ostrovech zilo za "zrudu"....Snad dalsi kniha me zase nadchne :-)

JaniMa
16.07.2022 5 z 5

Když jsem knihu poprvé otevřela zaujal mě námět, ale příběh mě nepohltil. Na podruhé už to bylo o hodně lepší. Bavilo mě toulat se s Davidem po pobřeží, ulicemi Londýna i po moři napříč světem. Také jsem se (jako někteří další čtenáři) marně snažila vypátrat Císařovniny ostrovy, než jsem se díky databázi dozvěděla, že ve skutečnosti neexistují.
Kniha mi přišla velmi dobře propracovaná, i když je v ní vylíčeno mnoho situací, které jsou těžko uvěřitelné i na papíře. Čtení bylo napínavé a nechyběla akce. Mám ale pocit, že T. Weaver sází na určitou šablonu, ve které se David vždy úplnou náhodou dostane z životně nebezpečné situace (často díky zjevení nečekané postavy). Ke konci knihy jsem se začala zamotávat do množství jmen. Najednou mi jich přišlo strašně moc a množství postav, které v knize z různých důvodů jméno změní, to ještě zkomplikovalo. Papír a tužka to naštěstí spravily, takže v cílové rovince jsem si mohla s úlevou odškrtnout úlohu všech důležitých aktérů.
Muž bez minulosti je dobrá kniha. Jen je při jejím čtení potřeba vynaložit větší úsilí na zpracování informací než u jiných titulů.

shelma
10.07.2022 5 z 5

O muži, kterého vyplaví moře a přijde o paměť. Nikdo se k němu nezná, tak požádá Davida o pomoc, aby o sobě něco zjistil. Jenže někdy je pravda taková, že je možná lepší, jí nevědět. Depresívní příběh s ještě depresivnějším závěrem. Nic pro slabé povahy :)

ArwenAragorn
30.06.2022 5 z 5

81%

Přečetla jsem si znovu a pořád hodnotím jako velice zdařilý thriller, i když drobné výhrady bych měla - občas se děj trochu vlekl. Rozuzlení bylo sice nevěrohodné, ale nevadí mi to.

VeruMalfoy
25.06.2022 5 z 5

Myslím, že tato kniha byla o trochu lepší než Němé oběti. Líbily se mi oba dva vyprávěné příběhy. Jak ten minulý, tak ten současný. Moc se mi líbilo, jak se nakonec krásně spojily. Tvorba autora se mi začíná moc líbit a vím, že určitě půjdu do další knihy. Super detektiv zase nezklamal.

Jolana.b
22.06.2022 5 z 5

Ze zásady nečtu knihy, na jejichž obálce je uvedeno, že je to bestseller. U této knihy bych neudělala výjimku, kdyby nebylo audioknih. Pustila jsem si to při práci a zjistila, že na youtubu je pouze prvních pár kapitol. I to stačilo, abych se zaháčkovala a knihu dohledala. I přesto, že má téměř 500 stran četla se s lehkostí až překvapivou. Byl to dokonalý čtenářský zážitek. A dobrý námět k zamyšlení. - Nemáš jméno, propadneš systémem, prostě nejsi. Neexistuješ. Děsivé.

EliskaD
05.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak nevím, jestli Tim Weaver neztrácí trochu originalitu. Příběh osmého dílu si drží stále vysokou kvalitu, napětí nepolevuje, avšak jedno odhalení, které vede k rozmotání celého příběhu se v sérii už podruhé opakuje. Přesto jsem to nečekala a Tim mě opět dostal.

edith79
30.05.2022 5 z 5

Tim Weaver tentokrát trochu jinak, ale pořád stejně skvěle. Tento díl proti ostatním nebyl tak zamotaný, příběh krásně ubíhal a i sám David Raker byl méně superhrdina a více obyčejný člověk, který pátrá po totožnosti svého klienta. Pátrání ho opět zavádí do míst ze kterých mrazí v kostech a to mám na knihách tohoto autora nejraději. Tajuplná atmosféra hor a dávné tajemství mě na konci ke knize doslova přikovali.

gigi77
28.05.2022 5 z 5

Bomba … Čtivé … Doporučuji
* Jako když si vychutnáváte smetanovou zmrzlinu, oproti té instantní ... zkrátka požitek ještě dlouho poté.
* Autor sype z rukávu jeden neotřelý námět za druhým, oplývá bohatou představivostí a zásobou informací jimiž s pečlivostí plní stránky svých knih. Jeho styl psaní a obsáhlejší zpracování oproti jiným autorům tohoto žánru mi naprosto vyhovují a ohromně si to užívám.

Vesmich
19.05.2022 5 z 5

Dobrá depka! Temnější Raker než obvykle a taky akčnější. Některá místa na mě příliš emočně rozpitvaná, ale celkový dojem mi to extra nepokazilo, protože příběh je originální a parádně vystavěný!