Hon na mrtvého

Hon na mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366461/bmid_hon-na-mrtveho-p73-366461.jpg 4 1354 357

David Raker série

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Chasing the Dead , 2010

cie
21.05.2018 5 z 5

Super jako vždy! Přečteno jedním dechem! ;-)

pavelvanura
20.05.2018 5 z 5

První díl který jsem četl a pohltil mně. Těším se na další díly! :)

iška
19.05.2018 3 z 5

U knih Tima Weavera si připadám trochu jako na houpačce. Některé mě vtáhnou tak, že se těším na každou další stránku a pak u dalšího příběhu cítím zklamání. “Hon na mrtvého” řadím někam uprostřed. Čtivé, napínavé, ale pro mě chvílemi až dost překombinované.

Rodaw
17.05.2018 3 z 5

HON NA MRTVÉHO
Mé první setkání s panem autorem Timem Weaverem bylo velmi příjemné! :-)
Chystala jsem se na něho už dlouho a nakonec to vyšlo tak, že jsem začala s jeho první knížkou z celé série - díly u nás vychází dost na přeskáčku a já jsem ráda, že to osud zařídil tak, že jsem začala s tím prvním - i když jsem to původně tak neplánovala:) Myslím, že by nebyl zas takový problém nečíst tuhle sérii postupně, ale když už to tak hezky vyšlo..:)
Hodně lidí říká, že Timovy knihy by mohly být kratší. I když tahle oproti ostatním dílů má "jen" necelých 400 stránek, také jsem měla pocit, že možná kdyby byla kratší, bývala by byla údernější. Označila bych ji za pohodovou detektivku. Děj tak nějak hezky plyne, čtenář u čtení vypne, ale zároveň má nutkání číst dál, aby odhalil pointu celého příběhu a zjistil, jak to celé bylo.. Námět je atraktivní: David Raker (což je mimochodem sympaťák, takže jsem si ho jako hrdinu oblíbila) pátrá po muži jménem Alex - který se před 6 lety ztratil, potom se dokonce našlo jeho mrtvé tělo, ale jeho matka tvrdí, že ho nedávno viděla ŽIVÉHO... Takže velká záhada, kterou se David rozhodne vyřešit.
Příběh mi místy připomínal mou oblíbenou filmovou sérii SAW. Ne brutalitou, ale spíš myšlenkou (jakou cenu má lidský život? vážíš si ho? co jsi ochoten pro něho udělat?) a to se mi líbilo. Místy knížka byla hodně poklidná, místy zase hodně napínavá... Zápletka zajímavá - stejně jako rozuzlení. V závěru došlo k jednomu velkému WOW momentu, který jsem ani já nečekala (a to někdy dokážou podobné šoky odhalit:)).
Takže za mě poklidná, ale velmi příjemná detektivka - která jde občas lehce do thrilleru a rozhodně překvapí. Jsem moc zvědavá na další díly! :)

JustWomen
11.05.2018 2 z 5

Bylo to divné, zatím nejhorší, co jsem od autora četla.Tak podivný motiv ke všemu tomu zlu, co se tam děje, tak nevěrohodné podrobné popisy bojů, dost jsem se trápila, abych to dočetla. Snad trochu to vylepšil neočekávaný konec.

tulip131
10.05.2018 5 z 5

Po knize jsem sáhla náhodou, ani jsem neznala autora. Prvních 150 stran jsem přečetla během jednoho dne, zbylou část jsem si dávkovala, aby mi vydržela co nejdéle. Hodně zajímavý příběh, kniha má styl, akci, napětí, smrt a samozřejmě zajímavé rozuzlení. Bavila mě, nešlo knihu odložit a vždy jsem se těšila na chvíli volno, kdy se do knihy začtu.

Miliarda
06.05.2018 5 z 5

Skvělý a originální thriller s řadou překvapivých zápletek o soukromém detektivovi Davidu Rakerovi, je skvělým příslibem, že i další knihy v sérii budou mít svojí vysokou kvalitu. Pro mě osobně velmi pozitivní překvapení. Ne nadarmo jsou knihy Tima Weavera tak populární. Už se těším na další díl, který bude doufám min. stejně čtivý jako tato kniha.

Více k mému hodnocení viz. recenze: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/kdyz-smrt-neni-to-nejhorsi-co-se-muze-stat-10003

Sirius
05.05.2018 3 z 5

je to první Weaverův román, ale už tady ukazuje, že mu to šlo. Na prvních stránkách vás kopne do očí ta obrovská melancholie, šeď a smutek nad ztrátou milovaný ženy... kterou hrdina neléčí alkoholem, ale prací/pátráním po lidech. Jop, Weaverův hrdina je plastickej, lidskej a netváří se jako všeho schopnej geroj, čímž je mi sympatičtější než třeba Hole. A Weaver ukazuje, že ta hrdinova motivace pro práci je prostá a zároveň úžasná. Pak jsou to ty krátký vygradovaný kapitoly, který seká jak Baťa cvičky... a pak něco, co nazývám lavina - od takřka něčeho malýho to celý přerůstá v něco obrovskýho. Bohužel někde v půlce sklouzl Weaver k motivům jak z nějakýho špatnýho brakovýho thrilleru. Každopádně závěrečnej zvrat se mu povedl

Danago
30.04.2018 3 z 5

Tak po přečtení prvního dílu série David Raker, chápu proč nebyl u nás vydaný jako první. Zápletka a nápad samotný je opravdu dobrý, ale knížka ja napsaná tak nějak nezáživně a nevěrohodně. Děj je dost pomalý , napětí skoro chybí. A hlavní hrdina , který se ze všeho jako zázrakem dostane mě nepřesvědčil už vůbec. Knížka nebyla úplně špatná a já doufám, že se bude s dalšími díly zlepšovat.

LucieZemanova92
17.04.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda od začátku do konce! Knížka má skvělý příběh, který se postupně rozplétá tak, že jsem konec knížky vyloženě hltala. Knihu mohu opravdu doporučit.
Další díl a případ Davida určitě nemůže v mé knihovně chybět a už se na něj těším :).

TeaPeter
16.04.2018 2 z 5

Ke knize jsem přistupoval s velkými očekáváními. Ta ale zůstala nenaplněna. Co se námětu týká, tak ten vůbec špatný nebyl. Jen možná kniha mohla mít trochu méně stránek. Myslím ale, že nekonečné obíraní se zármutkem nad ztrátou blízké duše, se postupně stalo velmi úmorným. Snad se další díly od toho oprostí. Stejně tak nezničitelnost hlavního hrdiny připomínala spíše brakové komiksy než detektivku. Dám autorovi ještě jednu šanci. Přece jen ostatní komentáře dávají naději na zlepšení.

bosorka1044
06.04.2018 5 z 5

Na první díl série s Davidem Rakerem jsem se hodně těšila - a musím říct, že Hon na mrtvého naprosto splnil očekávání. V současné době řadím Weavera mezi tři TOP autory detektivek, kteří vycházejí na českém trhu. Netrpělivě budu čekat na další díl, který má vyjít v červnu :-)

ollinka1989
06.04.2018 1 z 5

Pro mě je tato kniha zklamáním, další díly už zkoušet nebudu, přišlo mi to nijak zvlášť propracované, napětí skoro žádné a některé části mi přišly až hloupé, škoda. To je první detektivka,která mě opravdu nezaujala.

Titas9001
01.04.2018 5 z 5

Tim Weaver mě hodně baví. Kniha je téměř o 200 stran kratší, než jsme zvyklí. Postrádá tudíž všechnu vatu a odbočky, kterých se nevyvaruje u dalších pokračování s Davidem. Mělo to tudíž asi největší spád. Dobré čtení a hotovo za 48 hodin. Dávám plný počet za skvělý oddych a překvapivý závěr. I tu Davidovu nesmrtelnost už nějak očekávám a zvykla jsem si. Čekám na další díl !

hs777
01.04.2018 4 z 5

Trochu jsem se obávala, zda první díl série,která u nás pro mne nepochopitelně začala vycházet od čtvrtého dílu, nebude slabší. Není - stejně akční, bez zbytečných odboček rovnou k věci a konečně jsou vysvětleny střípky ze soukromí, které se v náznacích objevují v dalších dílech. Jednu hvězdičku ale musím strhnout za Davidovu téměř nesmrtelnost.

Martiiiik
01.04.2018 5 z 5

Výborný Timík :-) velmi čtivá kniha, stejně jako všechny ostatní.. :-) v některých scénách už jsem měla o Davida vážně strach, ještě že je tato kniha prvním dílem a tudíž jsem měla jistotu, že to zmákne :-) jen na začátku jsem měla trochu problém kdo komu co dělá a proč.. :-) ale to jen způsobuje, že nejde přestat :-) vřele doporučuji :-)

Valeyman
27.03.2018 5 z 5

Klasická Weaverovina, od začátku jízda až do konce. Vyhovuje mi, že v úvodu knihy hned autor do toho skočí rovnýma nohama. Osobně zatím u mě vede Zlomené srdce, ale nějak tuším, že některý z další dílů ho trumfne. Měl jsem strach jak se to bude číst, když to vycházelo zpřeházeně, ale vůbec to nevadilo. Jediné co bych trochu autorovi vytknul je to, že z Davida místama dělal Terminátora...nemůžu samozřejmě jinak než 5 hvězd a už nedočkavě vyhlížím červen a údolí mrtvých.