Hon na mrtvého

Hon na mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366461/bmid_hon-na-mrtveho-p73-366461.jpg 4 1354 357

David Raker série

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Chasing the Dead , 2010

Mosi-oa-Tunya
16.12.2018 1 z 5

Moc mě to nebavilo. Vcelku sympatický hlavní hrdina, kterému vše vychází, možná až moc. Zápletka a motivace padouchů, celou knihu jsem měl problém s uvěřitelností motivu, mi připadala plytká a bez náboje, bez eskalace. Jedna napínavá situace, kdy hlavní hrdina utíká ze zajetí a před pokusem o popravu. Ale zas tak uvěřitelné to nebylo. Musím říct, že nejslabší kniha za hodně dlouho.

Peskal
15.12.2018 4 z 5

Prečítal som to jedným dychom a celkom ma to bavilo. Hlavná postava je tak trochu masochista - púšťa sa do akcií na ktoré nemá a to, že sa dožije konca knížky je viac-menej náhoda. To je asi jediné čo mi na knižke vadilo...

hanzmb
14.12.2018 4 z 5

Vynikající kniha, zajímavý námět, neotřelý hrdina (žádný superman), přesto úžasně napínavá, že se čte jedním dechem. Bohužel to platí jen k zhruba posledním 20% knihy. Pak najednou jako by to psal někdo jiný. Vše se zrychluje až k vysloveně uštvanému závěru. Musím si přečíst další díl a doufat, že se ve vzpomínkách hlavního hrdiny dozvím další detaily. Nebo že by to tohle byl už od počátku ten účel, proč to tak uštval?

Adilajla
13.12.2018 5 z 5

Uzasne napětí! Kniha se četla rychle !

Chalupice
09.12.2018 5 z 5

Náhodou se mi podařilo zacist číst pravé první část cele série (nechápu proč Mistery press nevydává knihy v původním poradi? )
Čili mě všechny souvislosti dávají smysl a pořádek.
SPOILER!!!
Pro mě bylo neskutečné sugestivní popisy mucicich technik, zvedal se mi zaludek a i když nejsem žádná backora, ve tmě jsem měla divny pocit

Jasné, David je něco jako superman, nesmrtelnik(takže se vlastně moc nebojíte, protože víte, ze se z toho zase vyseka, kluk jeden ušatá , bojovník, IQ 170. Jenže mě to proste baví.
Nejvíc oceňuji to cestování z místa na místo, pátrání po staru.

Určitě to nechce po docteni jednoho díku začít číst hned druhy, to by ztratilo to kouzlo a hlavně - přestanete tomu všemu věřit

EricNor
27.11.2018 4 z 5

Prvni pulka je fantasticka, napinava. Opravdu jsem nemohl prestat cist. Pak to sklouzne to ciste supermanstiny, jedno tajemstvi odhaleno. Podivna organizace se predstavuje. Bohuzel je ze škatulky sci-fi. No a zaverecny twist? Ha, ha

Becca_books
26.11.2018 3 z 5

Do této serie knih jsem se pustila po knihách Jefferyho Devera, kdy jsem chtěla něco podobného a napínavého.
Námět se mi moc líbil, bylo to čtivé a napínavé. Občas trošku přitažené za vlasy. V jednotlivých postavách jsem se ke konci začala trošku ztrácet.
Štval mě David, který přes to co dělal nevlastnil zbraň a klidně nechával odemčené dveře domu. Vypravoval se do nebezpečných situací aniž by někomu něco řekl...
Posledních pár stran knihy mě dostalo, že jsem četla s otevřenou pusou. Takový závěr by mě nenapadl...
Určitě zkusím i další knihy a uvidíme, jestli mě David přestane tak štvát a třeba nebude tak naivní a impulzivní...

Pisquosus
26.11.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla jsem ji po údolí mrtvých od stejného autora.

Doporučila bych hladově nečíst od stejného autora ihned po sobě dvě knihy. Pak to ztrácí ten wow efekt :)

evin84
25.11.2018 3 z 5

Celkem to šlo ale četla jsem lepší.

munka
25.11.2018 3 z 5

Moja prvá kniha od tohoto autora. Trochu som sklamaná, nerozumela som o čo tam ide. Asi mi takýto štýl detektívky nesedí. Nakoniec som sa donútila dočítať až do konca. Hádam dám autorovi ešte šancu.

Marika Vanova
23.11.2018 5 z 5

Začala jsem novou sérii s Davidem Rakerem a musím jen chválit. Celá kniha výborná a konec mě úplně odzbrojil. Těším se na další díly.

Lethania
17.11.2018 4 z 5

Parádní detektivka, kterou jsem měla přečtenou za jediné odpoledne. Příběh mě pohltil a než jsem se nadála, tak přišel konec. Napětí se dalo krájet. Jasně, některé pasáže byly trochu přitažené za vlasy, kdy David přežil všechny pokusy o zabítí - to mě trošku mrzelo. Ale aspoň to bylo akční, narozdíl od některých jiných knih. Ich forma mi vyhovuje. Určitě se vrhnu i na další díl.

ivoiro
17.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která měla rychlý spád od začátku až do konce.

Calibra
13.11.2018 4 z 5

Milá knížka. Pátrání v minulosti, mám ráda. Raker je sympaťák a jeho smutek po Derryn jsem mu věřila. Moc se těším na další díly a věřím, že budou lepší a lepší.

Reat
13.11.2018 4 z 5

Čekal jsem hodně, opravdu hodně, a proto se cítím mírně zklamán. Není to malér, ale...možná jsem osel, ale já jsem tomu prostě celou dobu nerozuměl. Což o to, na to jsem u Weavera zvyklý, ale snad ještě nikdy jsem se u čtení nemodlil, aby si hlavní hrdina jen tak nahlas pro sebe sesumíroval děj, abych se chytil. No jo....jenže já to nechápal ani potom, co se to víceméně stalo!! Dejme tomu...je to prvotina a já vím, že se pak pan Weaver zlepšil, takže jsem v klidu. Děj průměr, čtivost za pět, takže tu máme tu pěknou čtyřku z dusíku....ehm...z Honu na mrtvého!!!

Atanone
13.11.2018 5 z 5

A to mně se to zase líbilo a moc. Sympatický a zajímavý hlavní hrdina,stejně zajímavá zápletka a děj,který odsýpá. V první třetině jsem vyráběla teorie. V druhé třetině jsem si říkala,co mě ještě asi tak může překvapit a nutno říct,že mě překvapila každá další kapitola. No a poslední třetina to dorazila.Musím smeknout před autorovou fantazií a schopností dávkovat napětí.
Chování Davida mi nepřipadá divné. Někdy jde těžko odlišit tvrdohlavost od odvahy a někteří lidé nemají v povaze ustupovat,protože by příliš ztratili sami sebe,a to je pro ně horší,než nějaká ta rána. Pro mě slabina knihy je úplný závěr,který prošel z právního hlediska až neuvěřitelně hladce..ale to už si připadám jako šťoural.
Pokud i další knihy budou v tomto duchu,chci být u toho.

myshmother
10.11.2018 3 z 5

Co k tomu napsat? Námět se mi moc líbil, kniha se četla dobře, ale ten detektiv...? :-D Popisy jednotlivých rvaček a to, jak David tvrdošíjně utíká před nebezpečím tu do rohu místnosti, tu do sklepa, odkud není jiný východ, tu do zastřežené budovy, odkud před tím utekl, mi chvílemi připadaly, jako z parodie. :-) Nemám ráda superhrdiny, ale tenhle člověk by občas zasloužil, aby ho někdo zabil. :-)))

Sabi
08.11.2018 1 z 5

To ne, hlavního hrdinu, který nemá pud sebezáchovy a v pravidelných intervalech se nechává málem zabít (a má problém v sebeobraně vystřelit na hlavního padoucha, i když ten je ztělesněné zlo), to nedávám. Moje první a poslední kniha od tohoto autora!

oskarka
08.11.2018 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Začátek velmi slibný, příběh mě dokonale pohltil. Knížka se dobře četla. Pak moje nadšení pomalu odpadávalo, příběh mi přišel opravdu přitažený za vlasy. Rvačky popsané na pár stránek mě vůbec nebavily, bylo to moc roztažené.
Někdo tu píše, že tato kniha byla nejslabší z celé série. Uvidíme. Dám tomu ještě šanci.

lenka7679
23.10.2018 4 z 5

Celkem zajímavý začátek něčeho, co by mohlo být hodně dobré. Kniha se velmi dobře čte, i když byla místa, která bych já osobně vynechala. Přišlo mi zbytečné, že najednou všichni věděli o detektivově slabosti a tolikrát jí proti němu použili, ale věřím, že to bylo jen tím, že se autor teprve rozepisoval. Každopádně jdu na další díl a uvidím, jak se s těmi pár nedostatky, které tu už zmínila předešlí čtenáři popasoval dál...