Hon na mrtvého

Hon na mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366461/bmid_hon-na-mrtveho-p73-366461.jpg 4 1354 357

David Raker série

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Chasing the Dead , 2010

Lisa123
22.07.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohohle autora a určitě ne poslední. Děj se mi líbil, byl čtivý a pro mě dost neobvyklý, protože "případ" nevyšetřovala policie, ale právě soukromý detektiv David Raker. Jeho postava mi přišla sympatická, ale někdy až přehnaně popisována jako "superman", který přemůže sám, skoro nahý a omámený 2 muže s pistolemi.. A jak jsem postupovala ve čtení, tak jsem zjišťovala, co všechno David ještě takhle sám zvládne (a že toho bylo). Celkově mi ale příběh přišel zajímavý a napínavý, na čtení jsem se těšila. Konec mě opravdu překvapil, hlavně Alexův otec. Knihu můžu doporučit :)

ctenarkaEva
19.07.2018 4 z 5

První díl série příběhů se sympatickým hrdinou Davidem Rakerem, který pátrá po zmizelých osobách. Kniha je napínavá, sice mi nebylo úplně sympatické prostředí, ve kterém se děj odehrával, přesto jsem byla zvědavá, jak celý příběh dopadne. Konec byl velmi překvapující. Ráda si přečtu i další díly.

Hannik
15.07.2018 3 z 5

Knížka nebyla špatná. Dobrý hlavní hrdina i nápad, co se týče vyšetřování. Bohužel některé části byly dosti zdlouhavé. Četla jsem lepší knížky, ale i tak jsem si hned přečetla druhý díl, který mě bavil o dost víc. Určitě budu v sérii pokračovat.

mmmisulka.r
12.07.2018 5 z 5

Na první díl překvapivě čtivé a dobré. Za mě jeden z nejlepších dílů, ne-li nejlepší. Bavilo a to dost.

kap66
07.07.2018 4 z 5

Weaver začínal na rozumném počtu stran (později se mu to trochu vymklo), už tady je ale vidět, že psát umí. Oproti pozdějším dílům mu vyčtu pouze to, že se mi v hlavě několikrát objevilo: "Proč by ...." - tedy proč by někdo něco udělal zrovna takhle nelogicky, proč by v tuhle chvíli Davida nezabili, proč by ... Na některá proč mi autor odpověděl, na některá ale ne - to pak některé motivy působí samoúčelně. Kritizovat ale nechci přespříliš, protože v mých očích patří k nejlepším současným anglickým autorům detektivek.

verunkanet66
06.07.2018 5 z 5

Parádní jízda, přečteno za dva dny u vody... nešlo knihu odložit

maxx
05.07.2018 5 z 5

Nádherný a napínavý příběh , který určitě doporučuji

ArwenAragorn
01.07.2018 5 z 5

Vydařená detektivka, má spád i překvapivý závěr. Tentokrát tady nejsou zbytečné sáhodlouhé popisy, které nejsou pro obsah podstatné, jak bývá občas u autora zvykem.

Terez25
28.06.2018 5 z 5

Tim Weaver je skvělý vypravěč a jeho Davida Rakera si oblíbíte už od prvních vět. Výborná detektivka, v čele s netradičním hlavním hrdinou a zajímavou zápletkou. Ihned sahám po dalším díle.

genie
24.06.2018 3 z 5

Celkem pěkná detektivka s netradiční zápletkou. Hlavní hrdina sympatický, děj má spád, jen na konci jsou některé scény poněkud zdlouhavé … Trochu předvídatelné.

prestiggio
19.06.2018 5 z 5

Skvelé, napínavé. Na jednej postave mi nieco nesedelo, ale necakala som az taky zvrat.

J.x
19.06.2018 4 z 5

Autora mám moc ráda, jeho knížky se dobře čtou, David Raker, můj oblíbenec, ale musím říct, že tahle knížka byla pro mě trošičku slabší, než autorovy ostatní, chvílemi jsem i přeskakovala kousky textu.

trudoš
17.06.2018 4 z 5

Někteří spisovatelé začínají s nekonkrétní představou o svém hrdinovi, kterého následně formují podle toho kterého dobrodružství, jiní vkročí do divokých vod knižního průmyslu s definitivně hotovým produktem. A právě Hon na mrtvého je příkladem druhého přístupu. Postava soukromého vyšetřovatele tu funguje Timu Weaverovi snad nejlépe ze všech románů, protože se ještě nezaměřuje na jeho osobní problémy, ale jde čistě po zápletce. David Raker je přitom přirozený, uvěřitelný a přímočarý, žádný umělý knihkupec z Jindřichova Hradce, či podobně absurdní figura.
Ohledně zápletky pak nemám výhrady, pouze závěrečných dvacet stran bylo na můj vkus už zbytečně moc. Zároveň to ale ještě není nic proti autorovým pozdějším excesům, takže v rámci nejistého očekávání vlastně milé překvapení. Dějová osnova mrazivě podmanivá, přičemž skládačka nabývá na děsivých detailech v přesně vyměřených krocích. Až mě začíná fascinovat, kam na ty ústřední motivy Weaver chodí, protože pokaždé přijde s něčím novým.

zuzana2599
08.06.2018 5 z 5

Perfektní thrillerová honička ! Zrovna tento díl s Davidem Rakerem se mi hodně líbil ! Slupla jsem ho jako malinu. Hon na mrtvého mě chytil hned od první kapitoly a nepustil do nejnapínavějšího konce. Je to napínavé a svižné čtení !
Série s Davidem Rakerem je velmi vydařená a já se již těším na další díl - Údolí mrtvých.

mulder
07.06.2018 5 z 5

Já Tima "žeru":-)

Peslik
06.06.2018 4 z 5

Jako jo, dobrá kniha. Má vše co má mít, napětí, informace o hl.postavě, emoce a nečekaná konec.
Doporučuji a těším se na další.

Gewinner
29.05.2018 5 z 5

Tim Weaver si drží kvalitu - a to sakra vysokou. Hon na mrtvého je skvělé čtení a já se neskutečně těším na další díly!

Hella
29.05.2018 2 z 5

Do půlky dobrý, v půlce chvilková akcelerace, až si člověk říká, jak je to super napínavý, aby to vzápětí zase sklouzlo do nezáživného a překombinovaného průměru? No do hájíčka, tohle bylo nejslabší ze všech autorových titulů.

pavelvanura
25.05.2018 5 z 5

Velice příjemný Thriller užil jsem si ho od začátku do konce :) Napětí, zvrat emoce, příjemné čtení :)

cedos
25.05.2018 5 z 5

Něco málo z Chrise Cartera, něco málo z Karin Slaughter ... okořeněno osobitým stylem pana Weavera, za mě skvělá kniha a pět hvězd... poděkování nakladatelství Mystery press.