Hon na mrtvého

Hon na mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366461/bmid_hon-na-mrtveho-p73-366461.jpg 4 1354 357

David Raker série

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Chasing the Dead , 2010

Allla9
26.02.2019 5 z 5

Knížka si dokázala udržet své tajemství až do posledních stránek. Objevila jsem dalšího autora, od kterého si přečtu celou jeho tvorbu.

legally-blonde
20.02.2019 4 z 5

Velmi do detailu vše popisované, ale i přesto velice "čtivé", přípěh má spád. Závěr jsem nečekala. Davida jsem si oblíbila a pokračuji v sérii.

mysce
20.02.2019 5 z 5

Na knihu jsem se těšila s vědomím, že se jedná o první román Tima Weavera s Davidem Rakerem v hlavní roli. Sympaťák Raker je z těch hrdinů, co se mi rychle dostali pod kůži.
V Honu na Mrtvého se vydává do zvráceného světa zvláštní komunity „odepsaných“, ve kterém prvotní tajemno rychle zmizí a stává se z něho sekta. Stává se z něho touha ovládat a měnit lidi, přimět je k tomu, co chcete vy…
Weaver vypráví opravdu poutavě a napětí mu nedělá žádné potíže. V příběhu samozřejmě nechybí dějový zvrat, který ukáže, jak skvěle umí autor čtenáře tahat za nos.
Výborné, doporučuji a těším se na další díl!

Klaaarka
18.02.2019 5 z 5

Weaver prostě baví.

Jaruš7
13.02.2019 4 z 5

Příběh jaksi kašírovaný, nadstavovaný, každý nápad (asi arzenál agentky C.W., viz. Poděkování) se hodí, o překvapení tu není nouze v každém momentu, kdy je předpoklad pro hluboký nádech k dalšímu dramatu.
Citace:"Ale někde hluboko ..ve mně .. bobtnaly pochybnosti, které tam dřív nebyly . Nepříjemný pocit, že pokud se ti znovu příliš přiblížím , pokud ti dám najevo až moc lásky, jednou ráno se sebereš a zase zmizíš. Nechci si znovu připadat jako chyba."
Čtivé to jo.

marketa4469
12.02.2019 5 z 5

Po dlouhé době tento typ žánru. Moc se mi kniha libila a rozhodně to není poslední od tohoto autora :-)

Misan1993
05.02.2019 3 z 5

Čtete, čtěte, až se dočtete dokonce a pořádná zápletka nikde.

Kizuizi
04.02.2019 5 z 5

Koupila jsem jí v akci, s tím, že jsem nevěděla do čeho jdu - ale jsem tak nadšená, že si určitě přečtu celou sérii. Doslova přečteno jedním dechem :)

babystar
04.02.2019 5 z 5

Opravdu napínavá detektivka, kterou jsem přečetla přes noc. Ukázka toho, jak se mohou v podstatě dobré úmysly, když se jich ujmou psychopati, změnit v peklo na zemi. Spousta akce, občas i krve, a nakonec nečekané rozuzlení. Stojí to za přečtení.

cadic
23.01.2019 4 z 5

Trošku přehnané, konec předvidatelný nicméně fakt mě to bavilo a celou serii si určitě přečtu za mě super

Dalexa
18.01.2019 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora a určitě ne poslední. Přečtena jedním dechem za dvě odpoledne - prostě to byla jízda. Mně to bavilo, protože tam nebyla žádná chluchá místa, stále se něco dělo, bylo to napínavé, někdy až moc. A jo, občas to bylo přehnané, ale to mi nevadí, hlavní je, že jsem padla na spisovatele, který píše podle mého gusta.

Pomko
17.01.2019

Tak nevím, rozvláčné, detailně popisuje každou blbinu, styl co se vleče neuteče, hlavní hrdina Kostějnesmrtelný, za mně teda ne. Jsou mnohem, mnohem lepší detektivky.

derminator
13.01.2019 4 z 5

Skoro do konce knihy jsem si říkal, tato kniha je bomba! Ale pak na konci ... No nelíbilo se mi to rozuzlení a hlavně to, že hlavní padouch nebyl potrestán! Ten konec je dost nepromyšlený a to knize odebírá hodnocení, které by jinak bylo velmi dobré. Ale jinak věřím tomu, jak autor píše o zvěrstvech a zrovna této dalo by se říci sekty, že to v dnešní době možné je, lidi jsou zvěrstva. Knize dávám 75%. Ale mohlo to být mnohem více.

jirka0789
08.01.2019 4 z 5

Velmi dobře čitelné, klasická dvounocovka :-) námět knihy je zajímavý, sice asi až moc přitažený za vlasy

klarence
07.01.2019 3 z 5

druhá kniha od tohoto autora, ale místy mi to trochu přišlo nevěrohodné, ale určitě si přečtu další, dobře se četla

eliska8413
02.01.2019 2 z 5

Je to opravdu neuvěřitelné co se děje v tom literárním světě, jakého zvěrstva je ta lidská společnost schopna a jak je policie (věřme že jen v UK) totálně neschopná. A volejme haleluja že je tu na zemi s náma božský David který zapeklité roky staré případy rozlouskne za tři dny, rozpráší gangy, nic úplně smrtelně vážného se mu nestane a s kuráží hodnou obdivu se jen o pár měsíců dýl pustí do dalšího ještě těžšího potírání příkoří.

Gizelaa
28.12.2018 5 z 5

Dobře napsaná kniha, některé věci se musí brát s nadhledem (detektivka = pohádka pro dospělé), ale dobře se to četlo. Pokračuji ihned dalším dílem :-)

HannyC
25.12.2018 2 z 5

... to jako fakt? Příběh se mi líbíl do 1/3 ... pak tedy úplný absurdistán ... to už jsou všichni sešrotováni americkým a sevrským "ujeťáctvím", že si nepamatují, jak mistrně může být napsána detektivka? Bez násilí, kýčových rektvizit, vtipně a mazaně? Má první a určitě poslední kniha tohoto autora ... neuvěřitelná patlanice matlanice ... a vzhledem k tomu, že o Alzheimrovi něco vím, tak je tento spisovatel zcela a úplně mimo mísu ... Dvě hvězdy za první docela napínavou stovku stran ... pak už totální nula ...

Neopol
21.12.2018 3 z 5

Knižka zaujme ale aby hlavní postava-detektiv 4 nebo pětkrát přežil pouze zázrakem ukazuje že autor to neměl úplně domyslené.

efka.saf
18.12.2018 4 z 5

Ale jo, zase tak špatné mé první setkání s Timem Weaverem nebylo. Ačkoliv jsem knihu četla poměrně dlouho a ze začátku jsem se nemohla úplně začíst, celkově se mi zápletka docela líbila.

David Raker je jeden z typických knižních skorosupermanů, kteří mě vytáčí svým nezodpovědným chováním spojeným s dokonalým štěstím načasovaným na tu nejlepší chvíli. Ale stejně jim to nakonec sežeru i s navijákem :). Nejvíce mě na knize zaujala zápletka, která mi přišla docela hezky promyšlená a řemeslně zvládnutá. A i když jsme postupně odmotávali z klubíčka nevědomí jednu nitku za druhou, až jsme se podívali pod pokličku celé organizaci, autor si pro nás nakonec nachystal ještě nějakou tu třešničku na dortu a to mě velmi potěšilo. Mám ráda, když autor čtenáře v závěru něčím překvapí a přitom to nepůsobí jako pěst na oko.

Kniha sice nepatří mezi to nejlepší, co jsem kdy četla, ale kriminální nadprůměr to podle mě je. Časem určitě sáhnu i po autorových ostatních knihách z této série.