Hon na mrtvého

Hon na mrtvého https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366461/bmid_hon-na-mrtveho-p73-366461.jpg 4 1358 358

David Raker série

PŘED ROKEM bylo nalezeno tělo Alexe Townea. PŘED MĚSÍCEM ho jeho matka viděla na ulici. PŘED TÝDNEM David Raker souhlasil, že ho vypátrá. NYNÍ si přeje, aby tenhle případ nikdy nevzal. Syn Mary Towneové Alex před šesti lety zmizel. Pět let nato ho konečně našli… mrtvého ve vraku auta. David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách, tenhle případ nechce vzít: nepochybuje o tom, že Alexovu matku jen přemohl žal a viděla to, co vidět chtěla. Jenže sám dobře ví, jak obtížné je vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, a tak nakonec neochotně svolí. Čím hlouběji Raker do případu zabředá, tím palčivěji si uvědomuje, že Alex nebyl ani zdaleka tak nevinný, jak se jeho matka domnívala. V jeho minulosti je pohřbeno mnoho tajemství, která neměla nikdy spatřit světlo světa – a střeží je velmi, velmi nebezpeční lidé. Raker brzy zjistí, že člověka můžou potkat i mnohem horší věci než je smrt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Chasing the Dead , 2010

Mirrites
05.08.2019 4 z 5

Kniha mě nenadchla. Zkusím přesto dát šanci druhému dílu ze série...

iLuciferie
01.08.2019 2 z 5

Začátek se mi celkem líbil, ale děj, pointa a vlastně ani vyprávění jako takové mě nijak nechytlo...

Kate72
30.07.2019 3 z 5

Moje první Weaverovka, sfoukala jsem ji za jednen večer. Bylo to děsně napínavé a po dočtení jsem to dobrou chvíli vstřebávala. Další thrillerový terminátor. Trošku mi to dějově připomínalo od Bryndzi Smrtící tajnosti. Ale Bryndza je Bryndza, ten to umí. Bohužel jsem už od začátku tušila, kdo v tom bude mít asi prsty. Nechci to tady prozrazovat to by bylo vůči těm kteří se teprve knížku chystají číst nefér;-). Takže kdo má rád napínavé knížky, tak to je rozhodně ta pravá. (Ješte mám v knihovně zamluvená další tři díla od autora, takže se těším na další napětí. Jen doufám, že zase neuhodnu hlavního podezřelého hned na začátku:-()

jirimatejka
23.07.2019 4 z 5

Čtivé, má to napětí a spád, i když odhalení viníků přišlo trochu moc brzy, konec malinko ztrácel. Každopádně na dovolenou ideální čtení. Zkusím další knihy od stejného autora.

mystar
12.07.2019 4 z 5

Hlavni hrdina je opet zrejme nesmrtelny, presto se mi knizka libila. Byla ctiva a napinava, s prekvapivym koncem, ktery me nakonec trosku zklamal.

dikobraz
09.07.2019 3 z 5

Hm, celkom dobra pointa. Zaver som ocakaval, nicim neprekvapil. Co bolo vsak o nicom, bol nesmrtelny hlavny hrdina. To nemam rad. Bol dobity, zbicovany, nafetovany, ale behal, mlatil sa... Idem na druhu cast, ale ak to bude tak isto, tak koncim. A navyse, autor sa hlavnej postave nejak zvlast nevenuje. Vieme o jeho mrtvej zene, ale to je vsetko. Ziadni priatelia, ziadny osobny zivot. Vobec sa s nim neviem stotoznit, pretoze o nom nic neviem. Tak uvidime.

Bulldog
27.06.2019 5 z 5

Na Tima Weavera jsem přišla úplně náhodou a stal se mým oblíbencem..napínavé čtení a nutí vás pořád přemýšlet a hádat....prostě dobrý...

MT23
25.06.2019 4 z 5

Chvílema mi kniha přišla až sci-fi, ale četla se hezky..

Anet2106
25.06.2019 2 z 5

Průměrná detektivka. Místy hodně zmatené a příliš zdlouhavé.

Lenoulinka
22.06.2019 2 z 5

Detektivka čtivá. Jen ta "nesmrtelnost" Davida mě dostávala. Když byl na pokraji smrti, tak se z toho vždy oklepal.. Úplně mě to nechytlo, ale dám této sérii ještě šanci.

adnov
21.06.2019 2 z 5

Sice čtivé, ale to je tak všechno. Asi už jsem podobných příběhu přesycena - za vlasy přitaženy příběh, nereálné schopnosti hl.hrdiny, moc akčních scén.

miloslav0399
20.06.2019 4 z 5

Zajímavý příběh s celkem přijatelnou pointou. Kniha se mi četla velmi dobře, jen události na farmě jsou strašně rozvleklé a skoro nekonečné. A přitom jde výhradně o akční scény, což zní dost paradoxně. Je jasné, že DR všechno přežije, takže jsem si při četbě několikrát (asi čtyřikrát) říkal - tak, a to jsem opravdu zvědav, jak se z této naprosto bezvýchodné situace zachrání :) Jinak nadprůměr, přečtu si i další díl.

Burinkacdbd
05.06.2019 4 z 5

Předně musím zdůraznit, že se kniha četla velice dobře a velice rychle. Ale na druhou stranu mě hrozně iritoval David Raker, kterému snad zcela chyběl pud sebezáchovy (v některých situacích bych mu snad pomohla stisknout spoušť, aby mu neutíkaly cenné vteřiny)...
2019

šipek
31.05.2019 4 z 5

Tak takové pohodové čtení. Zápletka zajímavá s nečekaným rozuzlením. Trošku mi vadila nesmrtelnost hlavního hrdiny.

JajinkaBeck
29.05.2019 5 z 5

Na Tima Weavera jsem přišla poměrně pozdě, až když mu u nás vyšlo už sedm knih, takže naštěstí nebyl problém seřadit si je tak, jak je autor skutečně psal, a nikoliv podle toho, jak u nás vycházely - na což tady láteří spousta čtenářů. Hon na mrtvého mě naprosto dostal. Kniha i autor mě naprosto uchvátili, takže mi bylo jasné, že tohle prostě budu muset mít v knihovně. Mistrně vyvedený příběh, spousta do sebe zapadajících cihliček, skvěle vedených linek a charakterově silná postava, které nelze nefandit. Na úvod série navíc i skvělý twist v zápletce a dá se říct, že i happy end. Co víc si přát - snad jen další knihu.

Kamilajznik
27.05.2019 5 z 5

Kniha se mi moc libila. Bylo to velmi napínavé, zadna hlucha mista. A ten konec...mazec! Ale musim uznat, ze "nesmrtelnost" hlavniho hrdiny je trosku k pousmani :-)
Ale urcite si prectu dalsi knihy od autora. Jeho styl psani se mi moc libi.

konicekbily
25.05.2019 4 z 5

Konečně se k nám dostala první kniha celé řady. Má dobře promyšlenou zápletku, objasnění přijde až v úplném závěru. Vyrostl nám nám tu nový Superman, všechno přežije a vše zjistí. Aspoň budeme mít co číst v rámci pohádek pro odrostlé. Připadá mi, že je tu až příliš mnoho akčních scén - méně by bylo více!

astroweb
21.05.2019 1 z 5

Přes všechnu snahu jsem zjistil, že patrně tento autor nebude mým nejoblíbenějším. Byl jsem na něm na Světě knihy s Minierem, toho čtu moc rád, tak jsem zkusil i jeho, ale opravdu mi nesedne. Dosti vykonstruované, nepřesvědčivé, roztříštěné, nevím, nevím, jestli někdy zkusím jeho další dílo, třeba budou lepší.

Jane417
17.05.2019 4 z 5

"Hon na mrtvého" je detektivní thriller, který můžu zařadit k lepšímu průměru. Nebyl to žádný trhák, z kterého bych byla naprosto nadšená, ale četlo se to dobře a David Raker je naštěstí velmi sympatický hrdina. V tomto, prvním díle série, se dozvídáme hodně ze soukromí Davida, které ho ovlivnilo v tom, co začal dělat a že začal hledat pohřešované lidi. V první knížce má za úkol najít "mrtvého" Alexe, který byl několik let nezvěstný, ale teď už má být nějakou dobu po smrti. Jenže ho jednoho dne spatří jeho maminka na ulici a Davida si najme, aby zjistil, zda to byl skutečně její syn. David se dostává do spletitých uliček zločinu... projektu jménem Golgota, otevírá tak Pandořinu skříňku, když se na povrch začnou dostávat šílené praktiky odporné sekty, která zaručuje klientům "nový život". Musím přiznat, že cca uprostřed příběhu jsem byla dost zmatená... hodně postav a tak nějak jsem se ztrácela v tom kdo je kdo a co se vlastně děje... prostě jsem se v ději špatně orientovala. Naštěstí se tak od půlky začalo vše vysvětlovat, rozkrývat, odhalovat a já pochopila, že to, aby byl čtenář zmatený, byla asi autorův záměr. Ke konci je vše jasné a posledních pár kapitol hodně napínavých, zvratových a šokujících!

Wyder
12.05.2019 3 z 5

Po Ztraceném moje druhá kniha o Rakerovi. První díl série je o poznání slabší. David je až absurdně schopný všechno přežít (takovej MacGyver v přežití čehokoliv). Konec mě překvapil, ale i zklamal, ač dílky do sebe zapadly. Budu doufat, že další knihy budou lepší, snad se Weaver pochlapil už v dalším díle...

P. S. Asi to z ní moc kriticky. Ono se to ale četlo jedním dechem a přelouskal jsem to za pár dní... Jen to nebylo tak "wow," jako Ztracený, což bylo mé první setkání s Weaverem.