Dallas 63

Dallas 63
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140275/bmid_dallas-63-sNm-140275.jpg 5 1778 1778

Dne 22. listopadu 1963 otřásly Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Kdybyste měli možnost změnit dějiny, udělali byste to? Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže... Hlavní hrdina knihy se vydá zpět časem, aby se pokusil vraždě zabránit. Jake Epping, pětatřicetiletý učitel angličtiny, dostane od studenta Harryho slohovou práci pochmurný drásavý příběh o jisté noci před padesáti lety, kdy se jeho otec vrátil domů a kladivem zabil matku, sestru a bratra... Jake se vydá na šílenou misi, při níž se má pokusit změnit běh událostí. A tak začne Jakeův nový život, porušující všechna běžná pravidla času.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

11/22/63 , 2011

denisa7400
08.10.2017 5 z 5

Nechtěla jsem, aby to skončilo. Úžasná kniha!

stryko007
04.10.2017 5 z 5

Neskutečný příbeh, a ještě lépe nastudované reálie té doby.

zpevSusannah
20.09.2017 5 z 5

Po hodně, ale opravdu hodně dlouhé době jsem opět sáhla po Kingovi. Teď, když mám těch cca 720 stran za sebou, se ptám, proč jsem tuhle knihu tak dlouho odsouvala a přehlížela. Protože ve finále byla naprosto perfektní.
Člověk si zde uvědomí, že vše co se děje, má svůj důvod, a že je lepší nevědět, co naše aktuální činy provedou z budoucností... Díky Bohu za to, že ten svět je takto zařízený! Člověk by se pak bál utrhnout kytičku, aby to náhodou za 50 let nezpůsobilo vyhynutí včel.
Opět jsem se přesvědčila, že Stephen King je pánem svého řemesla!

n.ezn.amy
14.09.2017 5 z 5

Naprosto fantastický nápad na román. Co by se stalo, kdyby .... Je úžasné, jak King dokáže vypodobnit dobu Ameriky 60. let. Nezažil jsem jí, ale přesto se člověk do jeho románu ponoří a je naprosto vtažení do té doby. Hlavně co se stalo, by nemělo být měněno, neboť budoucnost by mohla být mnohem horší. King má naprosto nepřebernou škálu nápadů na romány a tento považuji za skvělý.

pm...
23.08.2017 5 z 5

Neuvěřitelný, neskutečný, dějem nabitý a chvílemi až mrazivý thriller z pera mistra hrůzy o učiteli, kterému jiný chlapík ukáže jakousi škvíru do minulosti, aby se ní vydal změnit tok dějin a zachránil prezidenta JFK před zastřelením v Dallasu, čímž by se pravděpodobně mohla světová historie odvíjet zcela jinak, jenže ne všechno se udá tak, jak by si laskavý čtenář představoval...

ViktorieMars
07.08.2017 5 z 5

Tak to mě dostalo! Nic velkýho jsem od toho nečekala a opravdu mě to překvapilo. Naprosto luxusní napínavá knížka s úžasným zakončením. Mých 88%

LucyCross
03.08.2017 5 z 5

Tuhle knihu nečtete, v tomto příbĕhu žijete! Jste to vy, kdo vstupuje po schodech do minulosti, jste to vy, kdo se zamiluje až vás z toho bolí srdce. Cítíte vůni staré Ameriky a na jazyku chuť ovocného piva. S tēžkým srdcem se vracíte domů až najednou nevíte, kde jste vlastnĕ doma víc. Tak moc se celou dobu snažíte přemoct minulost, až nakonec zjistíte, že vše se stalo tak, jak mĕlo. Navždy v mém srdci Sadie a George.

zelenoockaa
02.08.2017 5 z 5

Zajímavá kniha se zajímavým námětem, myslím si že se k ní ještě alespoň jednou vrátím.

petan128
21.07.2017 5 z 5

Strhující kniha s naprosto úžasným příběhem.

Soofi
15.07.2017 5 z 5

S tímto poutavým románem o cestování v čase a jeho vlivu na historické události se mi Stephen King opravdu strefil do vkusu, navíc když se vše točí okolo jedné z největších záhad 20. století a zdroje řady konspiračních teorií.
Ke knize mě přivedl o nic méně povedený seriál s Jamesem Francem, který se od předlohy nijak významně neodchyluje.
Působivé vykreslení atmosféry 60. let, mrazivý osud Harryho Dunninga i milostná linka se Sadie jsou nejsilnějšími atributy příběhu. Přestože mi nepřišlo zcela dotažené vysvětlení, proč vedlo právě zmaření dallaského atentátu na Kennedyho ke zkáze současného světa Jakea Eppinga, román ve mně zanechal hluboký dojem.

michalmatousek
12.07.2017 5 z 5

Strhující. Romantické. Dojemné.

Dechberoucí fikce opřená o zajímavá fakta mi zaručila nezapomenutelný knižní zážitek.

"TO" mě na okamžik vyděsilo stejně jako Jakea, neboť jsem to ani v nejmenším nečekal. Kingu, ty ďáble!

Seriálová verze https://www.csfd.cz/film/55031-11-22-63/prehled/ se překvapivě příliš neliší od té knižní a James Franco byl pro roli Jakea skvělou volbou.

Heisenberg
01.07.2017 5 z 5

K tomuhle nemám co dodat. King zde předvedl ze sebe to nejlepší. Vše je zde skvěle promyšlené. Vím že King tuhle látku hodně studoval a je ta práce znát. King by měl spíše více psát ty nehororové knihy, protože ty mu jdou vcelku líp. Ale na Back to the Future to nemá :D ... 9/10

Klarinet
27.06.2017 5 z 5

Prostě a jednoduše - kniha mého srdce. Všechna slova knížky ve vás rozezní neodbytný pocit, že neuvěřitelné je možné a že se to všechno stalo. Nakonec budete milovat George a Sadie a stanete se jejich nejlepším přítelem. Prostě Dallas 63 musíte nejen přečíst, ale i vlastnit :)

jergus0024
18.05.2017

Vytočilo ma to, ako sa to skončilo, síce som natrafil čírou náhodou len na seriál, pozeral som ho s oduševnením a očakávaním, že príde druhá séria a že sa to všetko zvráti, ale pravdepodobne sa to nestane, takže príbehu dávam 99% to jedno percento vynechám práve kôli tomu všivákovi Eppingovi, že nevzal tú jeho lásku k sebe tak, ako by som si to predstavoval. :(

Kali77
13.05.2017 5 z 5

Skvělý zážitek, který ve mně zůstane ještě hodně dlouhou dobu. Dopodrobna vykreslená 60. léta USA mě naprosto pohltila a často jsem si googlil obrázky starých aut a jiných zmiňovaných reálií....

mathieu
20.04.2017 5 z 5

„If there is love, smallpox scars are as pretty as dimples.“

Neviem ozaj čo k tomu napísať, len to, že som bol neobyčajne unesený, krásne science-fiction skrášlené o nádhernú prezentáciu tej starej dobrej ameriky z konca päťdesiatich a začiatku šesťdesiatich rokov. Tá kniha obsahovala všetko, dobrodružstvo, mystériu, lásku a akciu. S poslednými stranami bolo naozaj ťažké udržať oči suché. Cítim, že niektoré pasáže a dialógy vo mne zostanú navždy. Kniha ponúka bohatý repertoár toho, čo si z nej človek môže zobrať.

Miriam-věštkyně
31.03.2017 5 z 5

Inu ... co k tomu říci, než jen snad, že tleskám a hluboce smekám.
Bavily mne odkazy na "TO" stejně tak cestování v čase pomocí díry, kdy zničeho nic jste se ocitli úplně v jiné době o několik desítek let zpět. Bavilo mne i to, jak úžasně a bravurně byla ona doba krásně podchycena a vše jsem Kingovi věřila i včetně lásky Saddie a Georga i když moc na tohle v knihách nejsem.
Kniha jako taková splnila vše co jsem očekávala - vtáhla mne okamžitě do děje i když jsem bojovala místy, byla čtivá a já lačnila po tom, co bude dál ... mile ráda dám však plný počet.
Děkuji Pane Kingu !

DoubleBreadCZE
26.03.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která mě dokázala zabavit po celou dobu čtení a kterou jsem pokaždé otevírala se zvědavostí a zájmem. Velmi zajímavý příběh, na kterém si dal King záležet, stejně jako na studii životů klíčových postav, u kterých se - jak sám řekl - snažil co nejvíce držet pravdy.
Závěr mě překvapil, ačkoliv jsem z něj měla poněkud smíšené pocity. Přišel mi malinko zmatený a jaksi "zrychlený" v poměru se zbytkem knihy, i když to klidně mohlo být prostředím a náladou, ve které jsem jej četla. Každopádně i kdyby nebylo, za mě dostává kniha velice zasloužených pět hvězdiček. Po dlouhé době jsem měla možnost přečíst opravdu čtivou a poutavou knížku, která krásně vtáhne jak do děje, tak i atmosféry. Snad jen knihovnice se tvářily trochu popuzeně, když jsem si šla knížku x-krát prodloužit, jelikož jsem se jí nechtěla vzdát.

Wries
09.03.2017 5 z 5

Přiznám se, jsem bačkora, když jsem ke konci chtěl udržet kamennou tvář, ale nešlo to. Perfektní strhující děj od začátku do konce. Milostná linka mezi Jakem a Sadie byla jako na houpačce a já jim držel pěsti nad tlačítkem Play písně In the Mood. Příběh je velmi čtivý a především živý díky skvělému vypravěčskému stylu Stephena Kinga. Když Jake jezdil se svým Skylinerem, já tam byl s ním, a ne, neumím cestovat časem. To jen Stephen King umí propojit naše struny a rozechvět přítomnost (nebo minulost?). Díky za skvělý zážitek.

svetlana987
07.03.2017 5 z 5

Strhující román! Musím přiznat, že některé postavy jsem si musela podrobně progooglit, abych byla v obraze, prostě mi to nedalo.. a jak píše "galadrielin" odkazy na "To" byly i pro mě velmi potěšující.